7:4

konec (1:0, 4:1, 2:3)

21.11.2018, 17:30 • Hartwall Arena • Adam Dořák

Tipsport: 2.4 4.0 2.52 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas se velmi vydařil Brian O'Neillovi, který zkrátka je asistentem týmu! V dnešním utkání si zapsal tři asistence! Svůj počet asistencí tak po dnešním zápase zaokrouhlil na dvacet! A po dnešním zápase se nám změnilo i pořadí v první trojici nejproduktivnějších hráčů, kdy Sami Lepistö dal jednu branku a dostává se na třetí pozici na místo Niklase Jensena.

Na straně hostí stojí za zmínku hráč Denis Zernov (1+3), Ilja Michejev (1+2) a Jevgenij Medveděv (1+1)! (20:06:02)
Ani Omsk nedokázal vyloupit Hartwall arénu a Jokerit i nadále drží na svém ledě neporazitelnost, kdy prohrál zatím dvě utkání.
Žolíci před venkovním tripem přivítají na svém ledě Barys Astanu a Omsk bude zajíždět na led Dinama Rigy.
Je tu konec na branky bohatého utkání! Omsk nakonec vyhrál, avšak jen jednu periodu a to tu závěrečnou, kdy porazil Jokerit 3:2. Nicméně Jokerit šel do třetí třetiny s náskokem a jen díky své nedisciplinovanosti, která je občas trápí, není skóre nakonec tak rozdílné, jak v jednu chvíli v zápase vypadalo. Omsk nakonec dokázal dát čtyři branky a smazat debakl. Hosté doplatili hlavně na špatnou druhou třetinu, kdy nejspíše defenzívu nechali v šatně a Jokerit dokázal nastřílet soupeři hned čtyři branky a zde se rozhodovalo o vítězství.

59:52

59:52 Jevgenij MEDVEDĚV - 7:4

59:52

Avangard právě vstřelil branku!
Tak ještě menší kosmetická úprava ve skóre, kdy Omsk využívá přesilovku. Po vyhraném buly se puk jednoduše dostal na modrou, odkud vystřelil JEVGENIJ MEDVEDĚV a puk zaplul za záda Zapolskeho. Asistence: Denis Zernov.

59:48

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., podrážení).

59:08

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Fisenko – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Andrej Stas – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., krosček).

59:08

Ouuu, tak ke konci tu vidíme ještě menší výměnu názorů a nebýt včasného zásahu rozhodčích, tak daná mela mohla být daleko větší. Celou situaci vyprovokoval Brian O'Neill, kterému se nelíbilo, že soupeř upadl na led bez nějakého zavinění a trochu do něj šťouchl, když ležel na ledě. Nyní se řeší kdo a jak bude vyloučen. Určitě se bude vylučovat na obou stranách.

58:25

Ansel Galimov si najížděl z pravé strany, avšak střílená přihrávka na něj nakonec neprošla a pro puk se šikovně natáhl Zapolski, který jej nakonec nedokázal udržet, ale vracející se obrana Jokeritu celou situaci vyřešila.

58:00

9 257 diváků sleduje dnešní utkání v Hartwall aréně.

56:47

Domácí se snaží co nejvíce držet nyní puk a již zbytečně neinkasovat a nekomplikovat si situaci.

55:48

Jokerit je v pásmu soupeře, ale bez puku na svých čepelích. Avangard se stále snaží, což je z jejich pohledu sympatické.

55:07

Jokerit je již v plném počtu, Omsk měl sice tlak v pásmu, ale již si nedokázal vypracovat brankovou příležitost.

54:01

54:01 Geoff PLATT - 7:3

54:01

Jokerit právě vstřelil branku!
Jokerit dává branku ve vlastním oslabení, v době, kdy již hrál ve čtyřech hráčích. Jevgenij Medveděv ve svém obranném pásmu podklouzl a puku se ujal GEOFF PLATT, který ujížděl sám na Bobkova a toho neměl problém překonat. Bez asistence.

53:25

53:25 Ilja MICHEJEV - 6:3

53:25

Omsk si komplikuje zbytečně situaci. Přesilovku proti třem Omsk zvládl na jedničku, rozebral si trojici hráčů Jokeritu a ILJA MICHEJEV bez větších problémů zakončuje po střele před brankou Zapolského. Asistence: Sergej Širokov a Denis Zernov.

53:07

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., držení hole).

52:22

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mika Niemi – 2 min., podrážení).

52:10

Ilja Michejev nenašel skulinu a nedokázal přihrát, puk se odráží od nohy obránce a puk putuje do středního pásma.

51:11

Snaha hostům se upřít nedá, ale ono se těžko hraje, když prohráváte vysokým rozdílem, zvláště proti soupeři, který se už jen soustředí na defenzívu.

49:49

Jokerit se však úspěšně brání a vyhazuje puky ze svého pásma, domácí se již dali na poctivou defenzívu.

48:54

Po komerční přestávce pokračujeme ve hře. Jokerit prohrál vhazování ve vlastním pásmu a musí se bránit.

47:47

Hra ve středním pásmu a snaha domácích dostat puk opět pod svou kontrolu a dát soupeři najevo, že už má utkání v kapse.

46:10

46:10 Denis ZERNOV - 6:2

46:10

Avšak jakmile nechá Jokerit delší dobu svého soka kombinovat, pak je z toho inkasovaná branka. Michejev střílel od modré čáry a před brankou změnil směr puku DENIS ZERNOV, který nakonec zapadl k levé tyčce a na tohle se brankáři hodně těžko reaguje. Asistence: Ilja Michejev a Jevgenij Medveděv.

45:56

Omsk u puku a kombinací se snaží vyzrát na pevnou obranu Jokeritu...

44:11

Závar před Bobkovem, kdy nakonec puk zůstal kdoví kde, ale nakonec skončil na čepelích hostujících hráčů.

43:40

Ville Pokka střílí z pravé strany, ale jeho střela nebyla nikterak nebezpečná a brankář Helsinek si v pohodě pokryl letící puk do jeho hrudi.

43:26

Jokerit už nemusí nikam spěchat, vyvezl puk do středního pásma a následně jej odevzdal soupeři a hráči jdou střídat.

42:35

Hosté však nechtějí odejít s tak vysokým rozdílem a nyní operují s pukem v pásmu soupeře, který však natěsno brání.

41:56

41:56 Pekka JORMAKKA - 6:1

41:56

Přesilovka sice nevyužita, ale Jokeritu stáčí velmi málo a po přihrávce z pravé strany se před brankou prosazuje PEKKA JORMAKKA. O vítězi dnešního střetnutí již nemůže být pochyb. Asistence: Sakari Manninen a Geoff Platt.

41:47

Až v závěru přesilovky se dostali domácí ke střele, kterou Bobkov vyráží.

41:10

A z toho pramenilo zakončení Omsku, ale Zapolski si poradil s dotěrným Semjonovem.

40:53

Jejich soupeř však nezahajuje žádný tlak a začátek třetiny započal ve velmi vlažném tempu.

40:10

Avangard zahajuje závěrečnou periodu v oslabení a bude se snažit nedostat další branku, která by již definitivně určila vítěze dnešního utkání.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 10:14.
Druhá třetina se domácím povedla náramně. I přesto, že Omsku se podařilo na začátku třetiny vyrovnat, tak se následně domácí utrhli v útoku jako ze řetězu a zcela vyšachovali defenzívu soupeře. Postupně jim nasázeli čtyři branky a do závěrečné periody mají tak pohodlný náskok čtyř branek a domácí jsou na nejlepší cestě ke svému dalšímu domácímu vítězství!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:52

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ansel Galimov – 2 min., nedovolené bránění).

39:21

Zapolski se však musí mít stále na pozoru, neboť trochu prostoru v obraně a útočná řada Omsku má taktéž své kvality a nemá problém využít jakoukoliv menší šanci.

38:28

Jokerit kontroluje závěr druhé třetiny, která se jim povedla nad míru. Omsk se však i nadále snaží, ale na případné body z dnešního zápasu, to již bude mít tuze těžké.

37:18

37:18 John NORMAN - 5:1

37:18

Defenzíva Omsku nemá dnes svůj den! JOHN NORMAN šel za pukem, vybojoval jej, vyhnul se srážce s protihráčem a dokázal přesně vystřelit pod horní tyčku. Asistence: Brian O'Neill a Sakari Manninen.

36:16

Zapolski nyní musel reagovat na dvě, tři dorážky Omsku, ale nakonec vše pokryl a drží nadějný náskok svého týmu.

35:30

Druhá třetina je bezesporu koncertem domácích, kteří využívají své šance, zatímco soupeř trefuje připraveného Zapolského nebo jim chybí kousíček štěstíčka.

34:52

34:52 Sami LEPISTÖ - 4:1

34:52

A je tu další branka v síti Omsku! Neúnavný přihrávač Brian O'Neill poslal puk od mantinelu z pravé strany a z druhé vlny si najížděl SAMI LEPISTÖ, který z první prostřeluje Bobkova. Asistence: Brian O'Neill a Viktor Lööv.

33:37

Velké štěstí nyní pro Jokerit! Po střele Jemelina vyrazil Zapolski puk za sebe a vůbec nevěděl kde se puk odráží, ten nakonec dorážel další hráč u pravé tyčky a Zapolski skvělým reflexem vyhrábl puk od brankové čáry pryč!

33:01

Avangard nakonec dokázal dostat puk pryč...vzápětí se Jokerit vrací do pásma, ale nyní jen za cenu ofsajdu, který byl navíc úmyslný a vhazovat se bude před Zapolskim.

32:29

Helsinky se snaží držet puk v útočném pásmu a dostat opět svého soka pod tlak. Puk se pohybuje podél mantinelu.

31:16

Čas od času se domácí dostanou do útoku, kde mají poměrně dost prostoru, nyní se však hráči Omsku stačili vrátit včas a zamezili zakončení soupeře.

30:10

Menší trma vrma před Zapolskim a menší šermovanou nakonec vyhráli domácí a dostávají puk do středního pásma.

29:21

Fáze hry, kdy Jokerit kontroluje své vedení, zatímco soupeř se snaží dostat puk více pod svou kontrolu, což se jim momentálně nedaří.

28:24

Domácí se snaží zadržovat útočnou snahu soupeře ihned na modré čáře, stejně, jako se jim to podařilo nyní.

26:58

26:58 Viktor LÖÖV - 3:1

26:58

Nicméně defenzíva Omsku je ve druhé třetině hodně děravá. Nyní hráči Jokeritu se velmi snadno dostali do útoku a Brian O'Neill v tísni dokázal přihrát puk před branku, kde si najížděl VIKTOR LÖÖV a dává svému celku dvou brankové vedení. Asistence: Brian O'Neill.

26:45

Po krátké komerční pauze pokračujeme ve hře, kdy Omsk je v pásmu soupeře a nahazuje puky na Zapolského.

25:50

Únik hráče Jokeritu po levé straně přinesl zakončení, které Bobkov u své pravé tyčky vyrazil za svou branku.

24:41

Nahození od modré čáry skončilo v chumlu hráčů před brankou Zapolského, nakonec puk odražen k mantinelu. Omsk má nyní více ze hry.

24:03

Avšak nyní si ve středním pásmu nepohlídali Zernova, který vletěl do útočného pásma jako uragán, natlačil se před Zapolského, ale jeho zakončení si domácím brankář pohlídal.

23:38

Jokeritu se však daří rozbourávat jejich kombinaci.

22:30

Druhá třetina nám tedy začala ve velkém stylu. Nyní na puku hosté, kteří by jisto jistě rádi opět vyrovnali.

21:48

21:48 Steve MOSES - 2:1

21:48

Vzápětí se domácím daří vrátit vedení zpět na svou stranu a ihned po vyhraném buly se do střely opřel STEVE MOSES! Bez asistence.

21:02

21:02 Viktor STÅLBERG - 1:1

21:02

Ihned na začátku druhé třetiny se Omsku z prvního útoku daří vyrovnat a VIKTOR STÅLBERG zavěsil puk pod horní tyč. Asistence: Denis Zernov a Ilja Michejev.

21:02

Viktor Stålberg se dostal ke střele a zvedá ruce nad hlavu. Nicméně puk se zajímavě odrazil ihned ven a celá situace se nyní řeší s video rozhodčím!

20:01

Střely na branku v první třetině: 6:11.
První třetina nám přinesla vyrovnanou a opatrnou hru. V její první polovině jsme mohli vidět celkem tři vyloučení, ale branku jsme z daných přesilovek neviděli. Už se zdálo, že první třetina bude bezbranková, nicméně minutu před koncem se dokázali domácí prosadit a potvrdili tak svou statistiku, že v první třetině se dokáží alespoň jednou prosadit. Snad nám branka trochu rozhýbe zápas a budeme sledovat i nějaké větší šance na jednu či druhou branku, kterých bylo v první třetině poskrovnu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

18:58

18:58 Alex GRANT - 1:0

18:58

A přece se jen domácí dokážou v první třetině prosadit! Omsk chtěl dlouhou přihrávkou založit útok, ale po chyb ěve středním pásmu se domácí dostali do rychlého útoku, Antti Pihlström přihrál na ALEXE GRANTA a tomuto obránci, když mu sedne střela, tak to většinou končí za zády brankáře. Asistence: Antti Pihlström.

18:00

Závěr třetiny se nám nese v duchu opatrné hry bez šancí na jednu či druhou branku. Potenciální branka na jedné či druhé straně, by nám rozhodně zápas více rozpumpovala.

16:58

Střela z levé strany, kterou Bobkov vyrazil bez větších problémů do rohu kluziště.

16:00

Přesně čtyři minuty do konce první třetiny. Jokerit většinou v první třetině dokázal alespoň jednou skórovat, dnes však naráží na připravenou obranu Omsku.

14:52

Pro domácí bude hodně těžké a důležité, překonání dobré defenzívy soupeře. V dnešním zápase sledujeme zejména dobrý útok, proti dobré defenzívě Avangardu, tak uvidíme, kdo nakonec bude slavit vítězství po konci základní hrací doby.

14:09

Avangardu se podařilo dvakrát ohrozit branku soupeře, ale ze střel, které byly spíše pozdravem pro brankáře Helsinek.

13:34

Oba celky mají problém se usadit v útoku a spíše jen nahazují puky...

12:31

Omsk vyhrál buly v pásmu soupeře, po kterém následovala dobrá střela od modré čáry a Zapolski pouze vyrazil puk.

12:17

Takové jednoduché nahození z pravé strany, se kterým Zapolski neměl problémy a raději ukryl puk ve své výstroji.

11:40

Omsk svou další přesilovku nevyužil a domácí se ubránili bez větších obtíží. Snaha o rychlý kontr, který nakonec byl zastaven za modrou čarou.

11:03

Ve druhé minutě přesilovky už to z pohledu Omsku vypadá lépe, avšak bránící Jokerit úspěšně blokuje všechny pokusy soupeře.

10:25

Puk je v obranném pásmu Omsku a první minuta přesilovky z jejich strany nepřinesla vůbec nic.

09:52

Domácí se po vyhraném buly dostali do přečíslení dva na jednoho, přihrávka dobrá, ale střelecký pokus nesedl a puk šel mimo!

09:39

Uvidíme třetí vyloučení, druhé na straně Jokeritu a tentokrát je faulován Jemelin, kdy se Moses provinil vysokou holí.

08:27

Nahození od modré čáry bylo blokováno a to je příležitost pro rychlý protiútok Omsku. Z něho se Omsku podařilo zavést puk do útočného pásma, ale nevystřelili na Zapolského.

08:09

Další takový kostrbatý přechod domácích přes modrou čáru a nyní se vystavili ofsajdu.

07:37

Jokerit nakonec vyváží a měl menší problémy s přechodem modré čáry, nakonec se dostali ke střele z pravé strany, kterou Bobkov kryje.

07:11

Nakonec pronikli do pásma soupeře skrz nahozený puk a bojují o něj za brankou Jokeritu.

06:48

Jestřábi na puku a snaží se založit útočnou akci, což se jim nedaří.

05:53

Rychlý útok ze strany Omsku a tohle byla dobrá šance ke skórování, ale přihrávka z pravé strany byla mírně blokována a hráč na levé straně trefil nečistě puk!

04:44

Začátek zápasu je opatrný od obou stran a střelecké pokusy přicházejí ze středních vzdáleností bez nějakou závaru před jednou či druhou brankou.

04:30

Semjon Košelev se dostal ke střele z pravé strany, se kterou neměl brankář domácích sebemenší problémy a chytá puk.

03:24

Až v závěru přesilovky se Omsku podařilo zakombinovat a dostat soupeře pod menší tlak. Nahozený puk končí mimo branku a následně se domácím daří vyhodit puk z vlastní třetiny.

02:29

Omsk nyní hraje krátkou přesilovku, ale Jokerit chytře nyní drží střední pásmo a nepouští Omsk do svého obranného pásma.

02:18

Bobkov musel nyní reagovat na nahozený puk, který se nepříjemně odrazil do vlastního obránce.

01:48

Cody Franson se ujmul odraženého puku a měl dostatek prostoru, jeho střelu vyrazil Zapolski svou vyrážečkou.

01:29

A už končí, Sami Lepistö vyloučen za podražení.

01:10

Špatné zpracování na modré čáře a puk nakonec končí ve středním pásmu, přesilovka ze strany domácích je zatím opatrná a bez střelby.

00:42

Jokerit se dostal do pásma a kombinací zahajuje tlak na soupeřovu branku.

00:10

Brzké vyloučení na straně Osmku, kdy se Jemelin provinil vysokou holí za vlastní brankou.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jokerit Helsinky: Zapolski (Kalninš) – Kivistö, Lepistö (C), A. Grant, Stollery, Jensen Aabo, Lööv – Joensuu (A), O'Neill (A), Norman – Jormakka, H. Ikonen, Manninen – Moses, Platt, Wärn – Mäki, Niemi, Pihlström.

Avangard Omsk: Bobkov (Šilin) – Martynov, Čudinov, Pivcakin, Pokka, Jemelin (A), Franson, J. Medveděv (C) – Fisenko, Košelev, Jaremčuk – Stas, K. Semjonov, Manukjan – A. Galimov, K. Petrov, Desharnais – Stålberg, I. Michejev (A), Zernov – Širokov.

Rozhodčí: E. Odins, R. Gofman – S. Šeljanin, A. Zacharenkov.

Jokerit Helsinky
Jokerit nechal zapomenout na své tři prohry v řadě za sebou a vyvážil je třemi výhrami v řadě! V posledním utkání porazili 4:3 Jaroslavl. Jokerit se dostal ihned po 24 sekundách hry do vedení, kdy se prosadil B.O´Neill, na jeho branku pak v polovině první třetiny navázal J. Norman. Jaroslavl však dokázala ještě v první třetině vyrovnat hru. Jokerit však měl dobrý vstup i do druhé třetiny a díky brance P. Jormakky si vrátil vedení na svou stranu. Dobrý vstup domácí ukázali i v závěrečné části a do dvou brankového vedení celek poslal A. Grant. Už to vypadalo, že si Jokerit pohlídá své vedení a dohraje zápas v klidu. Avšak před koncem zápasu byl vyloučen na pět minut Lauridsen a tři minuty před koncem dokázala Jaroslav dát snižující branku. Ve zbytku utkání už ale domácí dokázali ubránit daný výsledek a mohli se radovat z další výhry a potvrdit, že Hartwall aréna je pro mnohé týmy nedobytnou tvrzí.
Nejproduktivnější hráči týmu
S. Manninen – 24 bodů (9+15)
O´Neill B. – 23 bodů (6+17)
N. Jensen – 20 bodů (8+12)

Avangard Omsk
Hartwall arénu se bude snažit vyloupit další silný protivník a to Jestřábi z Omsku. Ti mají taktéž slušnou formu, kterou jen překazila porážka od Dynama Moskva (0:4), ale v minulém zápase Omsk opět bodoval naplno, kdy porazil 4:2 Nižnij Novgorod. Nicméně jejich vítězství se nerodilo lehce a po dvě třetiny byl stav vyrovnaný 1:1. Zápas se začal rozhodovat až v závěrečné periodě, kdy Omsk dal dvě branky. Po snižující brance pak Omsk pečetil výhru do prázdné branky.
Omsku se na kluzištích soupeřů poměrně daří a patří mu třetí místo v úspěšnosti. Lepšími týmy v rámci Východní konference jsou již jen Jekatěrinburg a Kazaň. Tak uvidíme, jestli Omsk dokáže uštědřit celkově třetí porážku Jokeritu na jeho vlastním ledě!
S. Širokov – 23 bodů (14+9)
I. Mikhejev – 21 bodů (11+10)
K. Semjonov – 14 bodů (9+5)
Československá stopa
V obou týmech nefiguruje nikdo z českých či slovenských krajanů!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

7:4

Branky a nahrávky: 19. A. Grant (Pihlström), 22. Moses, 27. Lööv (O'Neill), 35. Lepistö (O'Neill, Lööv), 38. Norman (O'Neill, Manninen), 42. Jormakka (Manninen, Platt), 55. Platt – 22. Stålberg (Zernov, I. Michejev), 47. Zernov (I. Michejev, J. Medveděv), 54. I. Michejev (Širokov, Zernov), 60. J. Medveděv (Zernov)

Rozhodčí: E. Odins, R. Gofman – S. Šeljanin, A. Zacharenkov

Diváci: 9 257

00:10 OMS 2 Jemelin, vysoká hůl
01:29 JOK 2 Lepistö, podrážení
09:39 JOK 2 Moses, vysoká hůl
18:58 JOK 1:0 A. Grant (Pihlström)
21:02 OMS 1:1 Stålberg (Zernov, I. Michejev)
21:48 JOK 2:1 Moses