Play-off Hokejové Ligy mistrů

Frölunda HC – HC Lugano

5:4

konec (1:1, 1:2, 3:1)

20.11.2018, 18:00 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg • Osmifinále • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.42 5.6 4.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:34:48)
Utkání sledovalo 2 469 diváků.
Statistiky

Střely na branku: 38:27
Zásahy brankářů: 23:33
Vyhraná vhazování: 39:32
Trestné minuty: 6:10
Utkání je u konce a po dramatické koncovce se z postupu mezi nejlepších osm raduje Frölunda Indians. Třetí třetina byla na góly nejbohatší a byla také nejdramatičtější. Na 3:3 srovnal Sebastian Stålberg, ale za hosty reagoval v přesilovce Raffaele Sannitz. Jenže touha domácích po zvratu byla opravdu velká a v 53. minutě bylo zase srovnáno, když se z mezikruží trefil Samuel Fagemo. Už to vypadalo, že se dočkáme i prodloužené podívané, to však v 58. minutě odmítl Ryan Lasch a v přesilovce rozhodl o výhře a postupu švédského celku. Luganu tak dnes nestačilo ani dvoubrankové vedení, ze soutěží se loučí, naopak Frölunda se může těšit na souboje s Kometou Brno.

59:57

Od modré vypálil Loeffel, Gustafsson si ale jeho dělovku našel a přerušil hru.

59:37

Chiesa pálil zleva mimo, hosté jsou ale stále u puku.

58:43

Merzlikins je na střídačce, začíná power play Lugana, znásobená o přesilovku.

58:43

Hosté si okamžitě berou oddechový čas.

58:43

A je tu vyloučení na straně Frölundy. Dvě minuty za podrážení dostal Rhett Rakhshani.

58:02

Najednou musí pospíchat hosté, v nejbližší době se dá očekávat odvolání Elvise Merzlikinse.

57:13

57:13 Ryan LASCH - 5:4

57:13

Frölunda právě vstřelila branku!
Přesilovka je využitá a domácí vedou! Po dlouhém obléhání a velkém množství přihrávek přišel závar u brankoviště a poté přihrávka na nepokrytého RYANA LASCHE. Na něj zívala poloodkrytá branka a on nezaváhal. Trenér hostů sice po gólu reklamoval krosček na bránícího hráče, ale neuspěl. Asistence: Rhett Rakhshani, Chay Genoway.

56:02

Hosté si ale v pěti moc dlouho nezahráli, dvě minuty za sekání dostal Linus Klasen. Na trestné lavici je dnes již potřetí!

55:28

Hosté už jsou v plném počtu, ale Loeffel se ještě nestačil vrátit do pásma, když zcela volný zakončoval Max Friberg. Jeho střelu Merzlikins vyrazil před sebe.

54:55

Z celkem dobré pozice pálil Carlsson, jeho prudký pokus skončil tečován mimo led.

54:02

Návrat Frölundy do útočného pásma byl zastaven hvizdem čárového, vhazuje se ve středním pásmu.

53:53

Hostům se povedlo vyhodit přes všechny čáry.

53:28

Přesilovku si teď zahrají domácí a budou mít šanci na dokonání obratu. Dvě minuty za sekání dostal Romain Loeffel.

52:08

52:08 Samuel FAGEMO - 4:4

52:08

Vedení hostům moc dlouho nevydrželo. Lasch vybojoval v rohu puk, přihrál jej mezi kruhy na SAMUELA FAGEMA a ten zamířil naprosto přesně. Merzlikins měl navíc ztížený výhled, před brankovištěm mu clonil Grönlund. Asistence: Ryan Lasch, Chay Genoway.

51:48

Závar před Merzlikinsem, puk nakonec doklouzal do rohu.

50:59

Nebezpečný bekhend po objetí Gustafssonovy branky, Lugano se snaží o gólovou pojistku.

49:45

Frölunda tak musí opět přidat na tempu, pokud se nechce s touto soutěží rozloučit už v osmifinále.

48:56

48:56 Raffaele SANNITZ - 3:4

48:56

Lugano vstřelilo branku! Přesilovka je ale využitá a hosté opět vedou. Střelu Gregoryho Hofmann ještě Gustafsson vyrazil před sebe, netušil však přesně kde a neohl poté včas reagovat na dorážku RAFFAELEHO SANNITZE z trochu krkolomné pozice. Asistence: Gregory Hofmann, Linus Klasen.

48:40

Hofmann projel středním pásmem jako nůž máslem a poté se dostal i ke střele. Mířil však mimo.

48:18

Domácí v poklidu vyhazují přes všechny čáry.

47:43

Vylučuje se na straně Frölundy, dvě minuty za podrážení dostal Viktor Ekbom.

46:42

Puk se vynořil zpoza branky u gólmana Merzlikinse, Pathrik Westerholm se k jeho sklepnutí za brankovou čáru nedostal.

46:38

Hostující Jörg se pokusil o opětovné stržení vedení na stranu hostů, po bleskovém objetí branky se snažil neúspěšně zasunout puk za tyčku.

45:12

45:12 Sebastian STÅLBERG - 3:3

45:12

A je srovnáno! Lugano sice dostalo puk do středního pásma, jenže Frölunda si bleskově vybojovala puk zpět, Lindström přihrál na střed na SEBASTIANA STÅLBERGA a ten švihem propálil Merzlikinse. Ten u této branky ale nemá příliš čisté svědomí, zcela nechytatelné to zajisté nebylo. Asistence: Gustav Lindström, Jonathan Sigalet.

44:44

Viktor Ekbom si najel na Nørstebøvu přihrávku zpoza branky, rána z první ale skončila u dobře postaveného Merzlikinse.

43:40

Hra se nám teď trochu kouskuje a nemá tempo. Výhodnější to je samozřejmě pro hostující Lugano.

42:56

Domácí tým je už v plném počtu, Hjalmarsson se vrátil na ledovou plochu.

42:42

Domácí gólman zlikvidoval i střelu z pravého kruhu, tohle pro něj byl rozhodně těžší zákrok.

42:26

Švihem to zkusil Fazzini. Gustafsson ale jeho pokus dobře viděl a neměl problém zasáhnout svou lapačkou.

41:39

Puk je ve středním pásmu, o založení další akce se nyní pokouší Vauclair.

40:56

Hosté si hned v úvodu třetí třetiny dají přesilovku, dvě minuty za podrážení totiž dostal Simon Hjalmarsson.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:48.
Druhá dvacetiminutovka je za námi a blíže postupu mezi nejlepších osm týmů je hostující Lugano. To ve druhé třetině, která byla dlouho bez vážnějších šancí, zvládlo dvakrát udeřit, když se v rozmezí 78 vteřin trefili Alessio Bertaggia a Jani Lajunen a hosté vedli o dvě branky. Frölunda se ale rozhodně nepoložila a ve 35. minutě přišlo snížení ve dvojnásobné přesilovce. Střelou k tyčce se prosadil Ryan Lasch a upravil na současných 2:3. Třetí třetina slibuje napínavou podívanou, v sázce je opravdu hodně a rozdíl není velký.

40:00

39:33

Hosté nyní pouze nahodili puk do pásma, ten se nyní snaží dostat ven Jonathan Sigalet.

38:29

Ulmer nenašel odvahu pro střelu, s pukem na holi skončil v rohu kluziště. Lugano se ale zase nadechuje k tlaku.

37:46

Trochu nečekaně odražený puk se dostal k Chiesovi, ten ihned vystřelil. Gustafsson si ale mohl oddechnout, rána šla mimo jeho branku.

36:49

Dlouhá přihrávka domácích skončila soubojem o puk, úspěšnější byl vyjetý Merzlikins, který svou holí poslal puk do bezpečí.

35:40

Je po přesilovce, hosté hrají v plném počtu.

35:16

Po dalším závaru v pásmu Lugana se Merzlikins natáhl po střeleckém pokusu a mírně si u toho ublížil. Po krátkém ošetření je ale již připraven pokračovat ve hře.

34:45

Přesilovka pokračuje výhodou o jednoho muže, domácí jsou opět usazeni v útočném pásmu.

34:30

34:30 Ryan LASCH - 2:3

34:30

Přesilovka o dva hráče je využitá, domácí snižují. Hra se stahovala k brankáři a po několika střelách přišla přihrávka na levou stranu, kde si zpracoval RYAN LASCH a střelou k tyčce propálil Merzlikinse. Asistence: Rhett Rakhshani, Chay Genoway.

34:01

Lasch se snažil poslat na brankoviště prudkou přihrávku, Merzlikins ale tohle vystihl a puk přikryl.

33:40

No a pozor. Jelikož hráli hosté v šesti, tak na trestnou lavici zamířil ještě jeden hráč za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Luca Fazzini.

33:40

Bude se vylučovat a Frölunda bude mít šanci snížit v přesilovce. Dvě minuty za podrážení obdržel Linus Klasen.

32:35

Domácí tým si okamžitě bere oddechový čas!

32:35

32:35 Jani LAJUNEN - 1:3

32:35

Lugano vstřelilo branku! A už je to o dva góly! Domácím se nepovedlo dostat puk z prostor u své branky, neodpálil jej ani Gustafsson a tak mohl Jörg posunout na JANIHO LAJUNENA a ten zblízka trefil odkrytou část branky. Asistence: Mauro Jörg, Julian Walker.

31:17

31:17 Alessio BERTAGGIA - 1:2

31:17

Lugano vstřelilo branku! No vida a je tu gól! Lugano si ve vlastním pásmu vybojovalo puk a rázem vznikl brejk tři na jednoho. Ten zakončil švihem pod horní tyčku ALESSIO BERTAGGIA a dostal svůj tým do vedení 2:1. Asistence: Matteo Romanenghi.

30:44

Do odraženého puku se opřel Lasch, bylo to ale jen o síle, ale ne o umístění. A tak jeho dělovka skončila na chráničích brankáře Merzlikinse.

29:48

Pokus domácích o přechod do útoku skončil postavením mimo hru v podání Pathrika Westerholma.

29:29

Mezi kruhy se najednou objevil hostující Hofmann a mířil pod horní tyčku. Gustaffson jeho nepříjemný pokus vyrazil ramenem.

28:14

Hostující Chorney sestřelil Carlssona na modré čáře, byl to ale naprosto čistý a výstavní hit.

27:59

Frölunda se snaží udržet v útočném pásmu, ale stále platí to samé, sledujeme hru bez vážných střeleckých pokusů.

26:38

Hraje se teď nahoru a dolů, ovšem bez nějakého přesnějšího zakončení. Brankáři připisují snadné zákroky.

25:49

Nørstebøva střela skončila na Merzlikinsově betonu, dorážky pak se svými spoluhráči nedopustil.

25:18

Protečovaný pas skončil za brankou Lugana, pro puk se jako první přiřítil Ponthus Westerholm.

24:31

Jako blesk projel kluzištěm domácí Mustonen, jeho následný švih však skončil na Merzlikinsovi.

23:54

Už se zase hrálo na druhé straně a Gustafsson musel rychle na zem, aby zakročil proti Sannitzovi a Haapalovi.

23:16

Odražený puk se dostal před brankoviště Lugana a Lundqvist se hned pokusil o zakončení. V plné rychlosti ale mířil vedle.

22:46

Hostující Chiesa zastavil dlouhou rozehru Frölundy, akce švédského celku skončila za Merzlikinsovou brankou.

21:55

Hraje se v útočném pásmu Lugana, jenže zatím zcela bez zakončení.

20:49

Nepřesná rozehra hostů, puk dolétl až ke Gustafssonovi a je z toho zakázané uvolnění.

Trestné minuty: 0:2
Je za námi první třetina a nikam jsme se neposunuli, stále totiž panuje celkově vyrovnaný stav. Domácí vstoupili do zápasu jako velká voda a hned v první minutě se ujali vedení, když se před brankou prosadil svou tečí Jonathan Sigalet. Ještě chvíli pak Frölunda tlačila, jenže hosté se otrkali a ve 12. minutě se po kontru dočkali i vyrovnání. Úspěšným dorážejícím byl Alessio Bertaggia a srovnal na zatím trvajících 1:1.

20:00

19:27

Od modré nahodil Sigalet a před Merzlikinsem se o dorážky snažili Rosseli-Olsen a Friberg. Už je ale po akci a vhazuje se po pravici hostujícího gólmana.

19:03

Na druhé straně se musel činit i Gustaffson, prudká střela z mezikruží jej docela prověřila.

18:29

Neprosadil se ani Stålberg, ten se neúspěšně snažil natlačit do pozice přes obránce.

17:59

Fagemova prudká střela skončila u Merzlikinse, ten puk srazil do rohu.

17:27

Nepřesná rozehrávka Frölundy, puk doklouzal až na zakázané uvolnění.

16:52

Lajunen na ledě, dle rozhodčího to bylo bez faulu, takže přesilovka pro Lugano se nekoná.

15:51

Střela domácích z levého křídla byla zablokována Chorneyem, Merzlikins zasahovat nemusel.

14:30

Lugano se zničehonic dostalo do přečíslení dvou na jednoho, Bertaggia ale tuto akci nezvládl a po kličce na střed o puk přišel.

13:53

Domácí tým v útočném pásmu, o zakončení se snažil Pathrik Westerholm, puk však po teči skončil mimo ledovou plochu.

13:09

Nyní ale akci nezvládli a bylo z toho pouze nepovedené vyhození na zakázané uvolnění.

12:55

Rázem jsou hosté trochu na koni, vyrovnávací trefa je viditelně povzbudila.

11:33

11:33 Alessio BERTAGGIA - 1:1

11:33

Lugano vstřelilo branku! A je srovnáno. Lugano přečkalo výpad Frölundy a samo se vydalo do protiakce. Gustaffson pak zvládl vyrazit střely Romanenghiho i Chorneyho, ale na dorážku ALESSIA BERTAGGII z bezprostřední blízkosti se už přemístit nedokázal. Asistence: Taylor Chorney, Matteo Romanenghi.

10:19

Hosté se už ubránili a opětovně hrají v plném počtu.

10:04

Po nahození z levé strany u brankáře clonil právě Friberg, ale ani tentokrát se mu nepovedlo dostat puk do branky. Merzlikins na své brankové čáře zasáhl opravdu pohotově.

09:27

Fribergovi se nepovedlo rozvinout útočnou akci, puk skončil v rohu kluziště.

08:41

Lugano se pro tuto chvíli osvobozuje, puk letí přes všechny čáry.

08:19

Bude se poprvé vylučovat, Linus Klasen se dopustil hry vysokou holí. Frölunda má přesilovku.

07:42

Pravou stranou se až k brankáři prokličkoval domácí Freiberg, bekhendový pokus už ovšem Merzlikinse neohrozil.

06:44

Na chvíli se hosté udrželi v útočném pásmu, dokonce přišla i střela na Gustafssona, ten zareagoval rychlou lapačkou.

05:50

V pásmu Lugana sledujeme velký závar, hosté se zatím opravdu vůbec nechytají.

04:58

U Merzlikinse operoval Rosseli-Olsen, nadvakrát se snažil za gólmana procpat puk, úspěšný však nebyl.

04:22

Na domácího gólmana měla projít bekhendová střela, obrana před ním ale zapracovala na jedničku a puk k němu nepustila.

03:43

Gustafsson zastavil puk za svou brankou a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

02:54

Lugano v protiakci, vše ale skončilo u modré čáry tvrdým hitem u mantinelu.

01:54

Zpoza branky dostal přihrávku na brankoviště Pathrik Westerholm, zblízka ale branku hostů přestřelil. Další velká šance Frölundy.

01:42

Frölunda je opět v útočném pásmu, úvod utkání se švédskému týmu vyvedl.

00:50

00:50 Jonathan SIGALET - 1:0

00:50

Je tu velice rychlý gól domácích. Po bleskovém přesunu do útočného pásma si Fagemo počkal u mantinelu a poté poslal přihrávku před brankoviště, kde si sjel JONATHAN SIGALET a ten sklepl puk za Merzlikinse! Asistence: Samuel Fagemo, Ryan Lasch.

00:31

Do odraženého puku se na modré čáře opřel hostující Vauclair, Gustafsson ale vykopl.

00:01

Frölunda Indians: Gustafsson (Mattsson) – Sigalet (A), Lindström, Genoway, Grönlund, Ekbom, Westerlund, Nørstebø, Söderlund – Lasch, Lundqvist (C), Fagemo – Po. Westerholm, Pa. Westerholm, Rakhshani – Stålberg, Carlsson, Hjalmarsson (A) – Friberg, Mustonen, Rosseli-Olsen.

HC Lugano: Merzlikins (Müller) – Chiesa (C), Chorney, Loeffel, Vauclair (A), Ulmer, Wellinger, Fazzini, Jecker – Bürgler (A), Morini, Klasen – Haapala, Sannitz, Hofmann – Reuille, Romanenghi, Bertaggia – Walker, Lajunen, Jörg.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Šír (CZE) – Pihlblad (SWE), Nyqvist (SWE).
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne!
Západ v aréně Frölundaborgs Isstadion začne v 18 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Rozhodčí

Hlavními sudími tohoto utkání budou Jan Hribik a Robin Šír, na čárách jim budou pomáhat Henrik Pihlblad a Anders Nyqvist.
První utkání

Před dvěma týdny se první duel odehrál na ledě Lugana a výsledek tohoto utkání dává více šancí švédskému týmu, neboť Frölunda si odvezla cennou remízu 1:1. Ta vedla od 26. minuty po trefě Pathrika Westerholma, ale ještě v téže třetině domácí srovnali Henrikem Haapalou. Pro Lugano to není neřešitelná situace, favoritem odvety však bude domácí Frölunda.

HC Lugano – Frölunda Indians 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)

Branky: 39. Haapala (Sannitz, Hofmann) – 26. Pa. Westerholm (Po. Westerholm)

HC Lugano: Merzlikins (Müller) – Wellinger, Ulmer, Chorney, Chiesa, Vauclair, Riva, Jecker, Ronchetti – Klasen, Morini, Bürgler – Hofmann, Sannitz, Haapala – Jörg, Vedova, Walker – Bertaggia, Romanenghi, Fazzini.

Frölunda Indians: Mattsson (Gustafsson) – Lindström, Genoway, Westerlund, Sigalet, Moverare, Ekbom, Gunnarsson – Rakshani, Lundqvist, Lasch – Hjalmarsson, Carlsson, Stålberg – Söderlund, Friberg, Rosseli-Olsen – Fagemo, Pa. Westerholm, Po. Westerholm – Fjällström.

Rozhodčí: Heikkinen, Fonselius – Gnemmi, Fuchs
Dobrý podvečer u hokejové Ligy mistrů. Společně se podíváme na odvetný osmifinálový duel mezi týmy Frölunda Indians a HC Lugano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:4

Branky a nahrávky: 1. Sigalet (Fagemo, Lasch), 35. Lasch (Rakhshani, Genoway), 46. Stålberg (Lindström, Sigalet), 53. Fagemo (Lasch, Genoway), 58. Lasch (Rakhshani, Genoway) – 12. Bertaggia (Chorney, Romanenghi), 32. Bertaggia (Romanenghi), 33. Lajunen (Jörg, Walker), 49. Sannitz (Hofmann, Klasen)

Frölunda HC: Gustafsson (Mattsson) – Sigalet (A), Lindström, Genoway, Grönlund, Ekbom, Westerlund, Nørstebø, Söderlund – Lasch, Lundqvist (C), Fagemo – Po. Westerholm, Pa. Westerholm, Rakhshani – Stålberg, Carlsson, Hjalmarsson (A) – Friberg, Mustonen, Rosseli-Olsen.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Šír (CZE) – Pihlblad (SWE), Nyqvist (SWE)

Diváci: 2 469

První zápas: Lugano - Frölunda 1:1

00:50 FRO 1:0 Sigalet (Fagemo, Lasch)
08:19 LUG 2 Klasen, vysoká hůl
11:33 LUG 1:1 Bertaggia (Chorney, Romanenghi)
31:17 LUG 1:2 Bertaggia (Romanenghi)