konec (0:0, 4:1, 0:1)

14.11.2018, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • 21. kolo • Martin Vavruša

Tipsport: 1.47 5.5 4.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi tímto loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů ze slovenského hokeje, na viděnou. (19:21:31)
Závěrečná siréna dozněla a Poprad se může radovat ze tří bodů, které vybojoval především fantastickým vstupem do druhé třetiny. Liptovský Mikuláš ale ještě dokázal utkání zdramatizovat a v 56. minutě snížit na rozdíl dvou branek, když se podruhé v zápase prosadil Richard Huna, tentokrát střelou z první. V závěru ještě Hosté zkusili hru bez brankáře, která byla zesílená vyloučením Svitany, branky už se ale nedočkali.

59:59

Čeká nás ještě poslední vhazování před Vošvrdou. Nic už ale nezmění, že Poprad si dnes odnese vítězství.

59:51

Sukeľovi puk sjel z hole a střela se mu nepodařila.

59:36

Domácí posílají puk do bezpečí.

59:12

Uram nabídl puk spoluhráčům před branku, ale všem přeskákal přes hokejku.

58:35

Paukovček vyvezl puk z obranného pásma a nabídl ho Salijovi, který se pokusil ze středu hřiště trefit prázdnou branku. To se mu nepodařilo, ale stejně by gól neplatil, Bondra najel do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

58:09

Liptáci mají šanci vstřelit kontaktní branku! Dvě minuty za držení si musí odpykat Patrik Svitana (POP). Hosté proto odvolali brankáře a zkusí to v šesti.

57:59

Bondra z těžkého úhlu neprostřelil Hollého.

57:43

Zagrapan ze středního pásma jen posunul puk do útočného pásma.

56:59

Zatím se jim to ale nedaří. Poprad Liptáky drží daleko od své branky.

56:45

Hosté rozehrávají od své branky.

55:52

Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku! Hosté přece jen ještě vykřesali naději na vyrovnání! Kriška si vybruslil od mantinelu a na krátkou vzdálenost nabil mezi kruhy RICHARDU HUNOVI, který střelou po ledě snížil na rozdíl dvou branek! Asistence: Martin Kriška, Radoslav Suchý.

55:31

Irving nahodil puk do pásma. Tam budou první hosté.

55:17

Bondra provezl puk přes celé kluziště a prověřil Hollého další střelou. Vracející se obránce ho potom srazil pod nohy svému brankáři a píská se postavení útočícího hráče v brankovišti.

54:46

Oško si udělal prostor a poslal na Vošvrdu střelu, o kousek ale minul branku.

54:12

Vošvrdovo prudké vyhození doletělo až k Hollému.

53:55

Koyš jel sám na brankáře, ale jeho střela mířila jen do masky Hollého.

53:29

Protiútok Kamzíků zastavili hosté už za jejich obrannou modrou čárou.

52:50

Ke střele se dostal Richard Huna, ale Vošvrda byl pozorný.

52:35

Popradu se nepodařilo dostat puk za modrou čáru, ale zatím se drží na puku.

52:14

Nemcovu střelu zastavil Vošvrda vyrážečkou.

51:54

Petran nabízel puk před branku střílenou přihrávkou, kterou ale zastavili bránící hráči.

51:11

Na druhé straně mohl jet Róbert Huna sám na branku, ale špatně si pokryl kotouč a obránce, který ho stíhal, mu ho vypíchl.

50:43

Belluš se pokusil prokličkovat před branku soupeře, ale bránící hráč mu vypíchl puk.

50:30

Ervingovo vyhození taktak doklouzalo za brankovou čáru, ale stalo se tak a píská se proto zakázané uvolnění.

49:38

Také Nemec pálil nepřesně a vyhnal svůj tým z útočného pásma.

49:20

Nakonec ale Bača dvakrát vystřelil. Napoprvé jen do hráče, napodruhé mimo branku.

48:54

Hosté nahodili do útočného pásma, kde ale čekal Petran.

48:27

Abdul v útočném pásmu ztratil rovnováhu i puk, ale Poprad ještě bojuje.

47:59

Richard Huna přestřelil Vošvrdovu branku.

47:26

Zpoza branky se puk odrazil mezi kruhy ke Kriškovi, který ale nedokázal skákavý puk zkrotit.

47:07

Lištiak zachytil rozehrávku domácích až ve středním pásmu a píská se proto ofsajd.

46:40

Vyhození Liptáků končí u Vošvrdy. Ten ho zpracoval pro své spoluhráče.

46:25

Macíkova střela minula branku.

45:42

Uram se dostal na puk mezi kruhy, ale nabídl ho ještě Bačovi. Ten minul branku.

44:59

Liptovský Mikuláš střídá a Poprad má klid na rozehrávku.

44:26

Také Abdul se natahoval po brejku, ale soupeřovi obránci ho odstavili od puku.

44:02

Zagrapan spěchal za vyhozeným pukem, ale Hollý k němu měl blíž.

43:40

Liptovský Mikuláš si zatím hraje s pukem v obranném pásmu a vyhlíží cestu vpřed.

43:09

Takáč od modré čáry nahodil na Hollého, který puk poslal do rohu kluziště.

42:59

Róbert Huna se přece jen dostal ke střele od modré čáry, ale Vošvrda jeho střelu při zemi chytil do lapačky.

42:32

Róbert Huna se prokličkoval do útočného pásma, ale soupeř ho vytlačil do rohu kluziště.

41:40

Bondra za svou brankou odstavil soupeře a umožnil tak spoluhráči vybojovat puk.

41:13

Hosté ale hned vzápětí pokazili rozehrávku a opět se píská zakázané uvolnění.

40:58

Zagrapan neprošel přes modrou čáru.

40:36

Piatka nedokázal najít přihrávku a puk tak skončil až na zakázaném uvolnění.

40:09

První útok Liptáků končí hned za modrou čárou.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:47.
Druhá třetina začala uragánem gólů ze strany Poradu, který se v prvních třech minutách dostal do bezpečného vedení. Všechno odstartoval přesnou tečí Jindřich Abdul, po němž využil chyby soupeře Marek Zagrapan a ve 23. minutě svou vlastní střelu dorazil Dávid Bondra. Poté se skóre zase na chvíli uklidnilo, než se prosadil tvrdou střelou Ján Ťavoda. Liptovský Mikuláš se nakonec v závěru třetiny také dočkal branky a to díky Richardu Hunovi a využité přesilovce. Pokud však hosté chtějí ještě pomýšlet na body, čeká je ve třetí třetině těžký úkol. Začínat ji totiž budou s tříbrankovou ztrátou.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:49

Ťavoda má puk za svou brankou a tam už zřejmě i druhá třetina skončí.

39:16

Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden tým se teď nedokáže dostat přes střední pásmo.

37:45

Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku! Macík se pokusil ušetřit vteřiny zpětnou přihrávkou, ale vyslal tak hosty do protiútoku. RICHARD HUNA zamířil přesně do vzdálenější šibenice a snižuje na 4:1. Asistence: Martin Kriška.

37:33

Macík vyvezl puk a šetří čas v útočném pásmu.

37:16

Suchý nahodil puk od modré čáry. Vošvrda měl zakrytý výhled, ale i tak dokázal puk najít a ukrýt do lapačky.

37:02

Piatka vybojoval puk těsně před brankou Vošvrdy, ale ani na dvakrát se mu nepodařilo popradského brankáře překonat!

36:20

Hosté mají šanci korigovat skóre. Radomír Heizer (POP) si odpyká dvě minuty za podrážení.

36:12

Liptovský Mikuláš se drží v útočném pásmu, ale stále se nedokáže dostat k zakončení.

36:08

Poprad posílá puk jen na zakázané uvolnění. Hra se vrací zpět před Vošvrdu.

35:59

Suchého pokus od modré čáry končí v lapačce Vošvrdy.

35:27

Fabianova přihrávka před branku byla příliš vysoká.

34:59

Ťavoda na modré čáře nezpracoval přihrávku a musí spěchat zpátky.

34:05

Richard Huna prověřil rychlost Vošvrdových betonů, Suchý pak vystřelil už jen do bránícího hráče.

33:51

Ervingova střela končí v lapačce Hollého.

33:39

Karalahtiho pokus minul branku.

33:33

Kundrikovu střelu od mantinelu vykopl Hollý betonem do ochranné sítě.

32:38

Poprad právě vstřelil branku!
Domácí přidávají čtvrtou branku, poté co Bondra nabil na modrou čáru JÁNU ŤAVODOVI, který tvrdou ranou propálil Hollého. Asistence: Dávid Bondra.

32:07

Svitana s Bondrou se šikovnou kombinací málem dostali do brejku, hosté se nakonec ale stihli vrátit.

31:58

Liptáci se teď pokusili natlačit s pukem do brankoviště, ale Vošvrda puk okamžitě přikryl pod lapačku.

31:40

Sukeľ dostal nabídku na střelu mezi kruhy, ale domácí mu nedovolili střílet.

31:27

Karalahti rozehrává od své branky.

30:56

Irvingova střela našla jen bránícího hráče.

30:51

Ránu od modré ukryl Hollý do lapačky.

30:11

Hosté šli do přečíslení dvou proti jednomu! Hunovi ale akci překombinovali.

29:47

Sukeľ se natahoval po brejku, ale puk se mu nepodařilo dobře zpracovat.

29:31

Ťavodova rána minula branku.

29:07

Také na straně Liptovského Mikuláše se rodilo přečíslení tři na dva, ale hosté akci příliš zpomalili a vzápětí se stejně vystavili do ofsajdu.

28:30

Suchý přenechal puk Lištiakovi, který si svezl puk blíže k brance a prudce vystřelil na branku. Vošvrda ale vytáhl fantastický zákrok lapačkou!

27:42

Přečíslení tři na dva v podání domácích končí už ve středním pásmu. Přihrávka na Svitanu nebyla přesná.

27:16

Abdulovi podjela brusle, ale Horváth toho nedokázal využít. Puk mají domácí.

26:39

Ani Uhríkův pokus neprošel na Vošvrdu.

26:24

Kriškova střela skončila nad brankou.

25:54

Róbert Huna prověřil Vošvrdu tvrdou ránou od modré čáry.

25:29

Mezovský narazil Ťavodu na mantinel a domácí obránce se ztěžka zvedá.

25:11

Bondra s Heizerem vybojovali puk v útočném pásmu a Poprad začíná kombinovat.

24:20

Zagrapan dostal nabídku před branku, ale puk mu šel na brusle a jemu se nepodařilo složitou teč usměrnit mezi betony.

24:00

Tamáši z otočky střílel na vzdálenější tyč, ale Vošvrda mu postavil do cesty lapačku!

23:48

Piatkova střela skončila v ochranné síti. Někdo z domácích ale puk tečoval a vhazovat se proto bude před Vošvrdou.

22:27

Gólová show Kamzíků pokračuje. DÁVID BONDRA vystřelil z mezikruží a Hollý puk vyrazil jen zpět k němu. Popradský útočník pak neměl potíže dorazit puk do odkryté branky. Asistence: Patrik Svitana, Ján Ťavoda.

22:10

Fabianovu střelu zastavil bruslí Nemec.

21:57

Oddechový čas pro hosty.

21:57

Domácí jdou rychle do dvoubrankového trháku. Žiak chyboval v rozehrávce a MAREK ZAGRAPAN tak jel proti jedinému obránci. Udělal si prostor kličkou na střed a i trochu se štěstím prostřelil Hollého. Bez asistence.

21:39

Další Abdulův pokus už končí v lapačce Hollého.

20:59

Salija poslal před branku nabídku JINDŘICHU ABDULOVI, který už jen tečoval puk za záda Hollého. Asistence: Arturs Salija, Samuel Mlynarovič.

20:51

Mlynarovič dostal nabídku do jízdy a hnal se do přečíslení dvou proti jednomu. Jeho střela ale minula branku.

20:13

Kundrik si vybruslil z rohu a prověřil Hollého střelou z úhlu.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:52.
Vstup do první třetiny vyšel lépe Kamzíkům, ale Liptáci velmi rychle srovnali tempo hry a dlouhé minuty na ledové ploše dominovali. Dostali se také do přečíslení, které ale zlikvidoval Vošvrda. Domácí se probudili až po Tamášiho nebezpečné střele z mezikruží, kdy však svému soupeři chvíli nedovolili víc než vyhazovat na zakázané uvolnění. Odměnou jim byla obrovská šance dvě minuty před sirénou, která ale brankou neskončila a druhá část tak začne za bezbrankového stavu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:57

Ta končí v rohu vedle Hollého branky, kde zřejmě skončí i první třetina.

19:48

Karalahti může založit od své branky poslední útočnou akci.

19:29

Hollý vyrazil střelu od modré čáry jen před sebe, kde číhal Koyš! Ten byl ale dobře pokrytý a hostující brankář tak našel puk jako první.

19:11

Domácí se provinili úmyslným ofsajdem a hra se tak přestěhuje před Vošvrdu.

18:06

Následoval obrovský tlak domácích směrem do brankoviště, kde puk nebezpečně poskakoval. Hollý jej ale nakonec našel a ukryl.

17:57

Takáč se fantasticky prokličkoval mezi soupeři a dostal se ke střele, kterou ale poslední obránce nepatrně tečoval a poslal mimo branku.

17:23

Rozehrávka Liptáků našla ve středním pásmu jen Fabiana.

17:15

Další nepřesná rozehrávka hostů. Po zakázaném uvolnění se hra vrací před Hollého.

16:30

Svitana s Heizerem dobře napadali a vybojovali puk v útočném pásmu, Erving jej ale vzápětí ztratil a měl co dělat, aby soupeře nepustil do přečíslení.

15:59

Žiak protečoval puk do útočného pásma a odchází střídat.

15:49

Liptáci posílají puk jen na zakázané uvolnění.

15:37

Abdul se pokusil protlačit před branku, ale hostující obránce ho nepustil.

15:16

Kriška posunul puk na osu Tamášimu, který vystřelil na bližší tyč, ale Vošvrda fantasticky zasáhl lapačkou!

14:50

I další jeho pokus skončil na těle jednoho z Liptáků.

14:17

Belluš zasáhl jen bránícího hráče.

14:10

Bondra prokličkoval mezi soupeři a prověřil Hollého střelou z mezikruží.

13:27

Brejčák šikovně zastavil puk před brankou a pokusil se ho poslat spoluhráči k tyčce. Hollý stihl natáhnout beton a zabránit sražené přihrávce.

12:50

Erving si svezl puk a prověřil Hollého střelou. Vzápětí hosté vyhazují přes všechny čáry.

12:20

Uhrík dobře napadal a pozdržel rozehrávku Popradu.

11:51

Je tady první vyloučení. Dvě minuty za hákování si odpyká Róbert Huna (LMI).

11:36

Karalahtiho střela minula branku.

11:12

Zagrapanovu přihrávku srazil jeden z bránících hráčů na svého brankáře, který puk přikryl pod lapačkou.

11:05

Nemec byl pod tlakem jednoho z domácích hráčů a v nouzi poslal puk jen na zakázané uvolnění.

10:24

Kriška s Bačou šli do přečíslení dvou proti jednomu. Druhý jmenovaný vzal akci na sebe a prověřil Vošvrdu střelou.

09:53

Žiak prověřil Vošvrdu z ještě většího úhlu. Ten byl připravený.

09:40

Lištiakovu střelu od pravého mantinelu si Vošvrda pohlídal.

09:20

Fabian se snažil ještě udržet útočné pásmo, ale byl pod tlakem a puk poslal do středního pásma.

09:12

Zakázaným uvolněním se provinil pro změnu Liptovský Mikuláš.

08:56

Kamzíci neprošli přes útočnou modrou čáru a dopředu mohli jít Liptáci. Richard Huna ale minul branku.

07:45

Brejčák našel rozjetého Zagrapana, který ale při zpětné kličce ztratil puk.

07:36

Popradští rozehráli nepřesně. Zakázané uvolnění vrátí hru před jejich branku.

07:27

Liptáci jsou při chuti. Sukeľ prověřil Vošvrdu další střelou.

06:24

Kríška využil chyby soupeře a dostal se ke střele z bezprostřední blízkosti! Vošvrda puk vyrazil, a i když mu spoluhráč odstavil Kríšku od branky, dostal se k puku Žiak a Vošvrda musel znovu zasahovat.

05:38

Heizera vyslal jeden z jeho obránců do útoku. Popradský útočník byl trochu z úhlu, ale i tak musel Hollý předvést pohotový zákrok.

05:12

Nechaj se pokusil ukrýt střelu za brusle bránícího hráče, ale Vošvrda byl pozorný.

04:36

Zagrapan byl v ofsajdu a nemohl hrát puk.

04:04

Takáč byl rozjetý, ale neprojel mezi dvojicí bránících hráčů.

03:47

Oblouček ze středního pásma doskákal až k Vošvrdovi, který se nenechal překvapit nečekaným odrazem.

03:16

Lištiakovi střelu překazil vracející se hráč, který mu v poslední chvíli sebral puk.

02:43

Hosté dobře brání střední pásmo. Kamzíci marně vyhlížejí cestu.

01:57

Liptáci nahodili puk do útočného pásma, ale tam byli jen hráči v modrém.

01:49

Rychlý protiútok Poradu končí na lapačce Bátoryho.

01:17

Tentokrát už Vošvrda musel zasahovat.

00:38

Také Liptáci se již pokusili o první útok, domácí je ale ke střele nepustili.

00:09

Poprad se ihned vrhl do útoku. Hollý nakonec musel jen posunout puk do bezpečí.

00:01

HK Poprad: Vošvrda (Pavličko) – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Karalahti, Fabian – Takáč, Mlynarovič, Kundrik – Abdul, Zagrapan, Koyš – Svitana, Heizer, Bondra – Belluš, Paukovček, Macík

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Bátory (Hollý) – Bača, Nádašdi, Horváth, Nemec, Kurali, Suchý, Košecký, Mezovský – Kriška, Tamáši, Žiak – Uram, Oško, J. Sukeľ – Nechaj, Ri. Huna, Ró. Huna – Lištiak, Piatka, Uhrík

Rozhodčí: Štefik, Müllner – Stanzel, Krajčík.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Uhájí Poprad svůj led také tentokrát? Nebo se Liptákům podaří Kamzíky udolat? Utkání začíná v 17:00.
Vzájemná střetnutí
Oba týmy na sebe v letošní sezóně narazily dosud jen jedenkrát, a to na ledě Popradu. Kamzíci tehdy domácí kluziště uhájili s čistým štítem a zvítězili 2:0
Nejproduktivnější hráči:
Patrik Svitana (POP) – 17 bodů (6+11)
Róbert Huna (LMI) – 14 bodů (7+7)

Úspěšnost brankářů:
Tomáš Vošvrda (POP) – 95,54 % (14 zápasů)
Anton Kislitsyn (LMI) – 90,56 % (21 zápasů)
MHk 32 Liptovský Mikuláš – 8. místo (29 bodů)
Hosté za sebou mají o jeden zápas více, ale v tabulce si stojí o dlouhých dvanáct bodů hůře, než jejich dnešní soupeř. Z dvaadvaceti utkání Liptáci zvítězili desetkrát, přičemž dvě výhry přišly až v nastavení. Liptovský Mikuláš zahájil sezónu výrazně delší řadou výkyvů, než přišel útlum v podobě sedmi porážek, který si vzápětí ale vynahradil sérií čtyř vítězství, kterou v pátém zápase uťala Nitra. Poté hosté sehráli ještě dvě utkání s bilancí jedné porážky a jednoho vítězství, které si připsali v posledním zápase proti Žilině.
HK Poprad – 3. místo (41 bodů)
Po loňském šestém místě v základní části a následném konci ve čtvrtfinále, se letos Kamzíkům daří a po jedenadvaceti odehraných zápasech jsou zatím třetí, i když čtvrté Nové Zámky i pátá Bánská Bystrica mají stejně bodů. Začátek sezóny byl v jejich podání trochu slabší, když podlehli Trenčínu i Nitře a rovněž vítězství nad Budapeští bylo poměrně těsné, potom ale přišla série pěti vítězství, která Poprad vynesla do horních pater tabulky. Poté si domácí zase chvíli museli připadat jako na houpačce, ale nyní mají na svém kontě opět sérii čtyř zápasů v řadě, kdy bodovali. Nevyhráli přitom pouze v tom předposledním, kdy podlehli Miškovci 2:3 v prodloužení.
Krásný středeční večer všem příznivcům slovenského hokeje! Dnes je na programu utkání Tipsport ligy mezi HK Poprad a MHk 32 Liptovský Mikuláš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

4:2

Branky a nahrávky: 21. Abdul (Salija, Mlynarovič), 22. Zagrapan, 23. Bondra (Svitana, Ťavoda), 33. Ťavoda (Bondra) – 38. Ri. Huna (Kriška), 56. Ri. Huna (Kriška, Suchý)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý (Bátory) – Bača, Nádašdi, Horváth, Nemec, Kurali, Suchý, Košecký, Mezovský – Kriška, Tamáši, Žiak – Uram, Oško, J. Sukeľ – Nechaj, Ri. Huna, Ró. Huna – Lištiak, Piatka, Uhrík

Rozhodčí: Štefik, Müllner – Stanzel, Krajčík

11:51 LMI 2 Ró. Huna, hákování
20:59 POP 1:0 Abdul (Salija, Mlynarovič)
21:57 POP 2:0 Zagrapan
22:27 POP 3:0 Bondra (Svitana, Ťavoda)
32:38 POP 4:0 Ťavoda (Bondra)
36:20 POP 2 Heizer, podrážení