14.11.2018, 01:00 • Barclays Center, New York • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.93 4.05 3.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na branku – 34:24 (12:8, 5:11, 17:5)
Zblokované střely – 9:14
Vyhraná vhazování – 30:23
Trestné minuty – 20:20
Hity – 15:16
Hokejisté New Yorku Islanders přidali ve třetí třetině ještě dva góly a vítězí tak nad Vancouverem 5:2! Ve 44. minutě nejprve zvýšil na 4:2 Tom Kühnhackl. Puk poslal do sítě bruslí a branku tak muselo potvrdit video. Šanci na závěrečný nápor pak hostům sebralo vyloučení Virtanena na 2 + 2 minuty a nabídnutou přesilovku Ostrované proměnili zásluhou Cala Clutterbucka.

59:34

Domácí vyhazují.

59:07

Hosté jsou v plném počtu.

59:01

Začala už poslední minuta třetí třetiny a zřejmě i celého zápasu.

58:08

Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Erik Gudbranson – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

58:08

Poté se do sebe pustili Cal Clutterbuck a Erik Gudbranson! Pro oba hráče asi zápas skončí.

58:08

Síly na ledě se ještě vyrovnají. Na trestnou lavici odchází za hákování Johnny Boychuk.

57:55

Domácí samozřejmě pokračují v přesilové hře.

57:06

57:06 Cal CLUTTERBUCK - 5:2

57:06

Islanders právě vstřelili branku!
A je asi hotovo! CAL CLUTTERBUCK dostal přihrávku na vnitřní okraj pravého kruhu a zamířil k bližší tyčce hostující branky – 5:2. Asistence: Mathew Barzal a Johnny Boychuk.

56:32

Domácí dlouho v klidu kombinovali. Až teď to zkusil z voleje Jordan Eberle a puk je ve výstroji Markströma.

55:35

Jake Virtanen trefil holí do obličeje Thomase Hickeyho a způsobil mu krvavé zranění. Následuje tak trest na 2 + 2 minuty, což Vancouveru výrazně komplikuje plány na závěrečný nápor!

55:07

Velký tlak Islanders! Puk končí pod Markströmem a hosté mohou něco vymyslet během reklamní přestávky.

54:07

Připomněli se i hosté. Ránu Louiho Erikssona vyrazil Greiss a Nikolaj Goldobin mířil mimo.

53:28

Staňte se fanoušky NHL.cz!

53:28

Domácí hájí svůj náskok aktivní hrou. Tečující Anders Lee si nepřišel na Markströma.

51:28

Hosté jsou v plném počtu. Od modré čáry nahodil puk na branku Cal Clutterbuck a Markström přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

50:49

Domácí přesilovka dlouho plynula bez střely na branku. Až teď to zkusil Brock Nelson, ale Markström má puk v lapačce.

49:26

Ryan Pulock se vydal na útočný výlet a při zakončení byl faulován Christopherem Tanevem. Tohle mohlo být i trestné střílení, ale sudí se rozhodli pro dvouminutový trest.

48:56

Tom Kühnhackl teď sahal po hattricku! Dostal se k dorážce po akci Hickeyho, ovšem Markström další puk ve své síti nepřipustil.

48:29

Tohle už bylo nebezpečnější. Virtanen posunul puk na osu hřiště na Bo Horvata. Greiss byl ale opět na místě.

47:59

Dalekonosná střela Taneva na tom nic nezměnila. Puk je ve výstroji Thomase Greisse.

47:45

Domácí si zatím dobře hlídají svůj náskok a nepouštějí soupeře do větších příležitostí.

46:16

Pískána přihrávka rukou. Následuje reklamní přestávka.

45:02

Projektil hostujícího obránce Christophera Taneva skončil nad domácí brankou.

44:19

Brendan Leipsic dnes patří k nejaktivnějším hostujícím hráčům. Po jeho střele přerušil hru Markström.

43:55

Od modré pálil Nick Leddy. Jacob Markström nemusel zasahovat.

43:26

Gól ještě muselo potvrdit video. Každopádně platí!

43:26

43:26 Tom KÜHNHACKL - 4:2

43:26

Prosazuje se druhá domácí formace a je to tedy o dva góly! Po přihrávce Eberleho navyšuje skóre TOM KÜHNHACKL, který se trefuje podruhé v utkání – 4:2. Domácí útočník poslal puk za brankovou čáru zřejmě nohou. Asistence: Jordan Eberle a Brock Nelson.

42:28

Hosté chtějí vyrovnat. Pouliotův pokus však postrádal přesnost.

40:49

Brendan Leipsic se dostal ke střele švihem, kterou vyrazil Thomas Greiss.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 2:56.
Střely na branku – 17:19 (12:8, 5:11)
Druhá třetina přinesla jediný gól. Ve 23. minutě snížil na rozdíl jediného zásahu v přesilovce Jake Virtanen. Před závěrečnou dvacetiminutovkou je tak nadále vše otevřené.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

40:00

Ze středního pásma ještě vypálil Ryan Pulock. Jeho pumelice proletěla vedle hostující branky.

39:41

Bo Horvat už měl napřaženo ke střele, ale kotouč mu odebral Komarov!

39:01

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:25

Hraje se poměrně svižný hokej. Hra se přelévá ze strany na stranu.

37:44

Markström si teď poradil i se střelou Mathewa Barzala.

36:56

Po skončení oslabení ujelo hostující obraně duo Tom Kühnhackl a Valtteri Filppula. Markström se ale rychle přesunul a zastavil zakončení druhého jmenovaného!

36:35

Podobný manévr nyní předvedl Jake Virtanen a Greiss kotouč vytěsnil kousek nad břevno své svatyně!

36:03

Loui Eriksson se rychlým manévrem vytočil až před Greisse, ale ten udržel betony před brankovou čarou.

35:34

Mayfield vyhodil puk až za branku Canucks.

34:45

Přesilovou hru si po reklamní pauze vyzkoušejí zase hosté. Za podražení je vyloučen Leo Komarov.

33:30

Až v závěru domácí přesilovky přišel tlak a Markströma zachránila po jedné ze střel dokonce tyčka!

32:57

Hosté s ev oslabení dobře brání a Islanders k ničemu nepouštějí.

31:45

V oslabení vyvezl puk do bezpečí Roussel, který dokonce donutil k zákroku brankáře Greisse.

31:19

Vyloučení za vysokou hůl také na straně Vancouveru. Potrestán je Derrick Pouliot.

30:44

Střelu Nikolaje Goldobina vyrazil Greiss do ochranné sítě. Přesilovka hostí právě skončila.

29:39

Hostům se úvod přesilovky nevydařil. Teď se dopustili ofsajdu.

28:44

Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., vysoká hůl).

27:18

Vyrovnat mohl Antoine Roussel. Ten ale přestřelil!

26:27

Domácí vyslali na branku soupeře několik nebezpečných pokusů. Ten poslední vylétl z hole Thomase Hickeyho. Byl zablokován a puk, který se vykutálel u branky, přikryl Markström. Reklamní přestávka.

25:37

Teď už zase přebírají iniciativu domácí. Po závaru před svou brankou puk přikryl Markström.

23:57

Další příležitost Kosatek. Nepříjemnou tečí se prezentoval Elias Pettersson.

23:20

Hosté cítí šanci. Střelu Bo Horvata pokryl Greiss.

22:51

22:51 Jake VIRTANEN - 3:2

22:51

Vancouver právě vstřelil branku!
Hosté přesilovku využívají a snižují na rozdíl jediné branky! Autorem gólu je JAKE VIRTANEN, který dorazil do sítě puk, jenž k němu Greiss vyrazil po střele Leipsica. Asistence: Loui Eriksson a Brendan Leipsic.

21:13

Domácích bylo na ledě šest! To znamená, že si Vancouver zahraje přesilovku.

20:06

20:01

Druhá třetina začne ve 2:02.
Střely na branku – 12:8
První třetina vyznala pro Islanders, kteří vedou 3:1! Hosté přitom otevřeli skóre duelu už ve 3. minutě, kdy se prosadil Brendan Leipsic, ovšem domácí pak nastartovala chyba brankáře Markströma, který pustil hodně laciný gól Tomovi Kühnhacklovi. O pouhých 46 sekund později se navíc nešťastně trefil do vlastní sítě obránce Tanev, jenž nešťastně tečoval přihrávku Joshe Baileyho a Isles vedli. V 15. minutě pak využil dobré práce Nelsona zakončující Jordan Eberle.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55

Brendan Leipsic ještě hledal na zadní tyčce číhajícího spoluhráče, ale obránce Boychuk puk přizvedl mimo jeho dosah.

19:32

Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Brendan Leipsic, Greiss byl na místě.

19:01

Běží už poslední minuta první třetiny.

18:43

Rozehrávku hostí vystihl Leo Komarov. Ujet nedokázal, ale cenný čas pro domácí ušetřil.

18:04

Andrew Ladd to přehnal s důrazem při forčekinku a odchází na trestnou lavici za podražení. Přesilovku si zahrají hosté.

17:37

Tentokrát to zkoušel Nick Leddy. Jeho rána byla sražena mimo kluziště. Je tu ještě jedna reklamní přestávka.

16:58

Od modré čáry pálil Luca Sbisa, který ale nedokázal trefit branku.

16:16

Hosté se nakonec osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

16:02

Domácí jsou při chuti! Hráči první formace si připravili hned několik dobrých příležitostí a Markström měl co dělat, aby neinkasoval počtvrté!

14:50

14:50 Jordan EBERLE - 3:1

14:50

Domácí vedou už o tři góly! Skvěle zapracoval Brock Nelson, který u zadního mantinelu jako první dojel volný puk. Ten hned poslal před branku, kde byl nepokrytý JORDAN EBERLE, jenž z bezprostřední blízkosti zamířil mimo dosah Markströmova levého betonu a lapačky – 3:1. Asistence: Brock Nelson a Andrew Ladd.

13:59

Od modré vystřelil Thomas Hickey. Markström přerušil hru.

13:18

Domácí přešili do rychlého protiútoku. Mathew Barzal byl v útočném pásmu sám, ale dokázal puk udržet a počkat si na najíždějícího Joshe Baileyho. Ten branku z první minul jen těsně!

12:37

Z dobré pozice pálil hostující obránce Troy Stecher. Greiss se jen ohlédl za kotoučem, který prolétl nad jeho brankou.

12:06

Tim Schaller se snažil natlačit před obránce Mayfielda, ale ten mu tam dal čisté tělo. U puku domácí.

11:02

Propagačním pokusem z pravé strany vyzkoušel domácího brankáře Jake Virtanen. Greiss má puk v lapačce.

10:26

Domácím odpískána přihrávka rukou. Je tu druhá reklamní přestávka.

09:58

Domácí obránce Mayfield namazal kotouč Eliasovi Petterssonovi. Nejproduktivnější hráč Vancouveru se tak dostal do velké šance, ale Greiss jeho zakončení z levé strany pokryl!

09:26

08:58

Další část přesilovky se domácím moc nedaří. Canucks drží hru mimo své obranné pásmo.

08:13

Opět střílel obránce Pulock, který ani teď nepropálil Markströma.

07:57

Ke své tvrdé střele napřáhl Ryan Pulock, Markström byl na místě.

07:25

Za sekání je vyloučen Ben Hutton. Probíhá reklamní přestávka.

07:05

Signalizované vyloučení na hostující straně. Zatím běží výhoda Ostrovanů.

05:57

05:57 Josh BAILEY - 2:1

05:57

Islanders otáčejí skóre góly v rozmezí 46 sekund! JOSH BAILEY hledal spoluhráče před brankou a kotouč nešťastně umístil za záda vlastního brankáře obránce Christopher Tanev, jenž se snažil nahrávku zablokovat – 2:1. Asistence: Mathew Barzal.

05:11

05:11 Tom KÜHNHACKL - 1:1

05:11

Domácí srovnávají gólem, který si Jacob Markström tedy musí vyčítat! V rohu kluziště se dostal k puku TOM KÜHNHACKL, který ho následně v pádu posunul směrem na branku a kotouč propadl k překvapení všech hostujícímu gólmanovi až za brankovou čáru. Asistence: Leo Komarov a Valtteri Filppula.

04:04

Domácí se snažili odpovědět prostřednictvím Andrewa Ladda. Markström přerušil hru.

02:48

02:48 Brendan LEIPSIC - 0:1

02:48

Hosté se ujímají vedení! Hráči Canucks velmi důrazně forčekovali za brankou soupeře, kde puk opravdu získali. BRENDAN LEIPSIC ho tam posunul na Bo Horvata a sám si najel do předbrankového prostoru, kam mu jeho spoluhráč kotouč vrátil a brankář Greiss byl bez šance. Asistence: Bo Horvat a Michael Del Zotto.

02:29

Nezměnil to ani Bo Horvat, který se dostal k puku po nepovedené rozehrávce soupeře. Obránci Isles ho vytlačili do rohu.

01:42

Začátek je takový opatrnější. Zatím jsme neviděli větší ohrožení jedné z branek.

00:11

Jordan Eberle hned hledal před brankou Toma Kühnhackla, před kterým zakročil obránce Tanev.

00:01

Zazněly hymny Kanady a Spojených států amerických. Ceremoniál okořenili i členové americké armády, kterým je tento zápas věnován. Jeden z vojáků se stylově spustil na ledovou plochu ze stropu arény.

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Pulock, Leddy, Boychuk, Sbisa, Mayfield, Hickey – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee (C) – Eberle, B. Nelson, Kühnhackl – Komarov, Filppula, Ladd – Clutterbuck (A), Cizikas, Beauvillier.

Vancouver Canucks: Markström (Bachman) – D. Pouliot, Ch. Tanev (A), Gudbranson, B. Hutton, Stecher, Del Zotto (A) – Eriksson, Horvat (A), Schaller – Virtanen, Pettersson, Goldobin – Motte, M. Granlund, Roussel – Leipsic, Gaudette, D. Archibald.

Rozhodčí: South, Morton – Berg, Miller.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy v sezóně 2017-18:
29.11. 2017: NY Islanders – Vancouver 5:2
06.03. 2018: Vancouver – NY Islanders 4:3 po prodl.

New York Islanders:
Také Islanders zažívají start nové éry. V létě totiž odešel do Toronta jejich dlouholetý kapitán John Tavares. Ostrovanům se přeci jen nedaří tolik, jako Vancouveru. S 18 body jim v tabulce Východní konference patří až desátá příčka. Tým, který trénuje Barry Trotz, jenž loni přivedl Capitals k zisku Stanley Cupu, se prezentuje velmi solidní hrou zezadu a inkasoval jen 42 gólů. Se 49 nastřílenými brankami však v lize patří spíše do podprůměru. Z posledních tří duelů Isles uhráli jediný bod, naposledy cestovali po Floridě, kde shodně podlehli 2:4 Tampě i Panterům.