Portugalská Primeira Liga

Sporting Lisabon – GD Chaves

2:1

konec (1:0)

11.11.2018, 21:00 • Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků) • 10. kolo • Jan Přikryl (@PrikrylJ)

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 8:0. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:10.
Máme tu konec dnešního zápasu. Domácí si nakonec připisují "povinné" tři body i když se jejich výhra rozhodně nerodila lehce. Po prvním poločase vedli zásluhou BASE DOSTA. Ve druhém poločase přišel klíčový moment v 71. minutě, když byl hodně přísně vyloučen hostující BRUNO GALLO. V 81. minutě domácí stadion "zmrazil" nádhernou vyrovnávající brankou NILTINHO. Netrvalo ani dvě minuty a William si pomohl ve vápně faulem proti Dostovi a domácí dostali výhodu pokutového kopu se kterým naložil mazácky faulovaný BAS DOST. Zbytek zápasu se již poté dohrával. když měli po většinu míč na kopačkách domácí.

90+6

90+5

Střela Montera z levé strany protáhla Ricarda, následuje rohový kop.

90+4

Žlutou kartu dostává Paulinho (GD Chaves).

90+3

Na centr Gaspara si naskočil Fernandes, ten si ovšem pomohl faulem a hosté se mohou hnát dopředu.

90+2

Rohový kop po zákroku Marcaa.

90+1

Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Nani, přichází Josip Mišić.

90+1

Rozhodčí nastaví 5 minut.

90

Velká škoda pro Chaves. Na centr Paulinha nedosáhl nikdo z hostů.

89

Bruno Fernandes byl poslán k zemi, rozhodčí pískat nebude.

88

Hosté se snaží ještě něco vymyslet, ale o jednoho hráče míň se jim vyrovnání podaří těžko.

86

Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Bas Dost, přichází Fredy Montero.

86

86. Bas DOST - 2:1

86

Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Domácí si berou vedení zpět. Ricardo se snažil BASE DOSTA rozhodit ten se nenechal a uklidil míč na opačnou stranu než skákal Ricardo.

85

Ricardo se opět nechává ošetřovat a videorozhodčí potvrdil verdikt hlavního.

84

Celá situace se řeší s videorozhodčím.

83

Žlutou kartu dostává William (GD Chaves).

83

83. Penaltový faul hostů.

83

Byla nařízena penalta pro domácí Sporting.

82

Rohový kop pro Sporting.

81

81. NILTINHO - 1:1

81

Chaves právě vstřelil branku!
Hosté z ničeho nic vyrovnávají. NILTINHO napřáhl levačkou z pravé strany a míč se o tyč dostal do branky. Nádherná branka.

80

Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Avtandil Jebralidze, přichází William.
Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Renan Bressan, přichází João Teixeira.

79

Gaspar vybojoval rohový kop. CEntr našel hlavičku Dosta, který ještě poslal míč na Diabyho, který ke smůle domácích stál v ofsajdu.

78

Bas Dost se výborně vrátil a pomohl obraně a nyní se žene opět kupředu.

77

Sporting v poklidu kombinuje a snaží se otevřít hostující obranu.

76

Gaspar nachytán v ofsajdu.

75

Diaby hledal ve vápně Dosta, ten byl pokryt a nemohl přesně zakončit.

74

Další Acuňův centr tentokrát zamířil do rukavic Ricarda.

73

Acuňův centr z levé strany v poklidu sebrali hostující obránci.

72

Hostující trenér je za protesty uklidňován čtvrtým rozhodčím.

71

71. Červená karta Galla.

71

Červenou kartu dostává Bruno Gallo (GD Chaves).

70

Acuňa hledal přihrávkou Naniho ten se však dostal s míčem za brankovou čáru.

69

Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Perdigao, přichází Niltinho.

69

Gallo fauluje Fernandese a Sporting postupuje k vápnu a nakonec domácí vybojovali rohový kop.

68

Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Jovane Cabral, přichází Abdoulay Diaby.

67

Jebralidzeho centr z levé strany sebral ze vzduchu Ribeiro. Oba týmy chystají střídání.

66

Dost sestřelil Marcaa a hosté se ženou za vyrovnáním.

65

Acuňova střela slabší pravou nohou zamířila nad branku.

64

Centr z pravé strany odvrátil hlavou Coates.

63

Rohový kop Sportingu přinesl faul Cabrala.

62

Celou situaci rozhodčí Martins zkonzultoval s kolegy u videa.

61

Gaspar byl ve vápně "zkosen", rozhodčí jasně ukazuje, hrajte dál byl to míč.

61

Střela Bruna Fernandese zamířila do boční sítě. Ricardo si celou situaci pohlídal.

60

Rohový kop vybojoval Acuňa.

59

Acuňa nepustil akci hostů dál než na půlku hřiště.

57

Acuňa vyslal dopředu Cabrala, míč zamířil ovšem do autu.

56

Cabral si ve sprinterském souboji pomohl rukami proti Paulinhovi a je mu odpískán faul.

55

Cabral našel centrem Naniho, ten byl na hranici vápna poslán k zemi, rozhodčí však v žádném případě pískat nebude. Nani předvedl "hereckou" vložku.

54

Bruno Fernandes hledal obloučkem ve vápně Naniho u míče byl dříve Ricardo.

53

Z následného rohu nic vážného nevzniklo.

52

Perdigao nedosáhl na centrAndré Luise z pravé strany celou situaci musel hasit na rohový Gaspar.

51

Bruno Fernandes hledal v uličce Naniho, povedenou akci zastavil Marcao.

50

Hra je nyní plná nepřesností, týmy se střídají ve vhazování.

49

Sporting kombinuje na půlce hřiště a snaží se najít skulinky v hostující defenzívě.

48

Acuňův nákop nemůžu Cabral stihnout musel by mít nohy Useina Bolta.

47

Acuňův střílený centr na zadní tyč Dosta nenašel, ten svému spoluhráči za myšlenku zatleskal.

46

Mathieu hledal dlouhým nákopem Dosta, míč sebrali hosté.

46

Výkop měli hosté z Chavesu.

46

Vypadá to, že ani jeden z trenérů přes přestávku nesáhl do základních jedenáctek.
Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
Po prvním poločase vede domácí Sporting po hlavičce BASE DOSTA 1:0. Za hostům se podařilo dostat míč do sítě Bressanovi, ten byl ovšem ke smůle Chavesu v ofsajdu. Domácí mohl poslat v nastavení do dvoubrankového vedení Cabral, jeho střelu z pravé strany výborně vyrazil Ricardo. Uvidíme co přinese druhé poločas, pokus jste také zvědavý zůstaňte s Námi.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+3

Acuňa vybojoval ještě rohový kop.

45+2

Cabralův pokus z pravé strany výborně vyrazil Ricardo.

45+1

Rozhodčí nastaví 2 minuty.

45

Žlutou kartu dostává Nemanja Gudelj (Sporting Lisabon).

44

Dost prodloužil míč na Bruna Fernandese, který z hranice vápna zamířil nad branku.

43

Centr André Luise sebral ze vzduchu Ribeiro.

42

Bressanův centr odvrátil Coates na rohový kop.

41

Acuňa si pomohl faulem a hosté mají zajímavou standartní situaci.

40

Bressan dostal míč do sítě, ale ten nemůže platit pro ofsajd hostujícího kapitána.

39

Naniho rána ze standartní situace po faulu na Cabrala zamířila do dvacáté řady.

38

Bruno Fernandes "nesyslil" a hledal ještě přihrávkou Dosta, ten se na míč přes Marcaa nedostal.

37

Coates nepustil k míči André Luise, vhazovat může Gaspar.

36

Cabral našel centrem Dosta, jeho hlavička tentokrát neměla takovou razanci a zamířila pouze do rukavic Ricarda.

35

Nákop Bruna Fernandese Nani nenašel, následuje autové vhazování u rohového praporku.

34

Acuňův centr sebral ze vzduchu Ricardo.

33

Gasparův pokus sražen na rohový kop.

32

Po delší době jsou na delší čas na míčí hráči Chavese, centr do vápna v podání Perdigaa odvrátil Mathieu.

31

Střela Gudejla zamířila vysoko nad branku.

30

Cabral byl faulován Paulinhem, domácí se mohou hnát do útoku.

29

Sporting zakládá další útočnou akci od Ribeira.

28

Nani našel "dloubáčkem" Gaspara, jeho pokus zamířil přesně do rukavic Ricarda.

27

Ricardo zatím zůstává v brance a na jeho branku se řítí další zeleno-bílá vlna.

26

Gaspar tentokrát nachytán v ofsajdu. Hostující obrana si může na chvilku oddechnout. Následně je hra přerušená, protože na zemi zůstává sedět Ricardo a vypadá to na problém s levou nohu. António Filipe se již šel rozcvičit.

25

Gaspar z pravé strany opět hledal Dosta, ten tentokrát na míč nedosáhl.

24

Úvoní branka může nyní domácí uklidnit za to hosté budou muset vyvynout trochu více aktivity směrem dopředu.

23

23. Bas DOST - 1:0

23

Acuňa centrem z levé strany výborně našel na malém vápně BASE DOSTA, který zamířil přesně hlavičkou k tyči.

22

André Luis již byl s míčem v autu, vhazuje Gaspar.

21

Nákop Marcaa nikoho v modrém nenašel, kombinovat mohou opět domácí.

20

Centr Gaspara nenašel ve vápně Dosta.

19

Cabralův pokus z velkého úhlu nemohl přinést nebezpečí pro branku Ricarda.

18

Sražený pokus Luise nechává míč na kopačkách Chavesu.

17

Jebralidzeho centr z pravé strany zamířil hodně nepřesně.

16

Akce Bruna Fernandese nevyšla po narážečce s Acuňou na levé straně.

15

Jebralidze byl s míčem již v autu a vhazovat mohou domácí.

13

Gaspar hledal ve vápně Dosta, míč se odrazil na vápno ke Cabralovi, kterému střela příliš nesedla. Následně Cabral přišpápl Bressana a může být rá, že neuviděl žluté varování.

12

Acuňa napadal Bressana ten udělala chybu, ale následně si domácí hráč míč příliš předkopl a Ricardo v poklidu zasáhl.

11

Marcao nepustil k míči Miguela Liuse a Ricardo může odkopávat od branky.

10

Nyní hostující presování přinutilo Sporting hrát až s Ribeirem.

9

Centr od Acuňi, odvrátil Marcao. Sporting je dál nastěhován na útočné polovině.

8

Chaves měl zajímavou šanci, ale přihrávka Jebrlidzeho našla na hranici malého vápna pouze kopačky Mathieuho, který uklidil míč do bezpečí.

7

Nyní výborně zahrál Mathieu a Perdigao nevybojoval rohový kop.

6

Mathieu se moc neporozumněl s Ribeirem a ten musel hasit malou domů.

5

Rohový kop pro Sporting. Rohový kop nic nepřinesl a z následný centr Cabrala zamířil nepřesně.

4

Nani hledal ve vápně stříleným centrem Dosta, před ním né moc přesvědčívým zákrokem zakročil Maraš.

3

Hra je zatím z obou stran opatrná, čekáme na první vážnější šanci.

2

Gallo se srazil na středu hřiště se spoluhráčem Marcaem a musí být ošetřován.

1

Coates zastavil první pokus hostů o útok, odkopem do zámezí.

1

Úvodní výkop měli domácí.

1

Domácí dnes nastoupí v tradičních zeleno-bílých a hosté v modrých dresech.

Sporting Lisabon: Ribeiro – Gaspar, Coates, Mathieu, Acuňa – B. Fernandes, M. Luís, Gudelj, Cabral – Dost, Nani (C).
Náhradníci: Salin – Montero, Agbenyenu, Diaby, Petrović, Mišić, Castaignos.

GD Chaves: Ricardo – Paulinho, Maraš, Marcao, L. Martins – Bressan, Eustáquio, Gallo – Perdigao, A. Luis, Jebralidze.
Náhradníci: Filipe – Basto, Jefferson, William, J. Teixeira, Niltinho, Lionn.

Rozhodčí: Martins T. – Campos A., Mota P..

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vzájemné zápasy z loňské sezony

Chaves – Sporting 1:2
Sporting – Chaves 5:1
Chaves

tým se po 9. kolech nachází na 17. místě z 18. Chaves si zatím připsalo bilanci 2-1-6 při skóre 8:15. Nejlepším střelcem týmu je brazilský obránce Marcao s 2 brankami. Na venkovním hřišti si GD Chaves připsalo z 5 zápasů bilanci 1-0-4 při skóre 3:10.

Absence: nikdo
Sporting Lisabon

tým se po 9. kolech nachází na 3. místě z 18. Sporting si zatím připsal bilanci 6-1-2 při skóre 16:9. Nejlepším střelcem týmu je portugalský útočník Nani s 5 brankami. Na domácím hřišti si Sporting Lisabon připsal ze 4 zápasů bilanci 4-0-0 při skóre 8:1. Sporting hraje také základní skupinu Evropské ligy. Ve skupině E se po 4. kolech nachází na 2. místě, když na úvod porazili na domácím trávníku Karabach 2:0. Ve druhém utkání cestovali na hřiště ukrajinské Poltavy, kde nakonec zvítězili 2:1. Třetí zápas odehráli na domácím stadionu proti londýnskému Arsenalu, když mu podlehli 0:1. Čtvrté utkání se odehrálo na hřišti Arsenalu, kde Sporting dokázal vybojovat bod za bezbrankovou remízu.

Absence: záložník Rodrigo Battaglia (poranění kolena)
Příjemný nedělní večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z 10. kola Portugalské Primeira Ligy mezi týmy Sporting Lisabon vs. GD Chaves. Výkop je stanoven na 21:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.