11.11.2018, 17:00 • Stade Vélodrome, Marseille • 13. kolo • Jan Mládek

Tipsport: 1.32 5.9 9.74 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního večera a u dalšího přenosu zase někdy na počtenou. (19:00:03)
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:16.
Je dobojováno! Domácí tým zvládnul toto utkání a na svém hřišti porazil Dijon 2:0. V obou brankách měl prsty Adil Rami, který dnes odehrál skvělý zápas. Nejprve prodloužil míč na zadní tyč, kde byl Lucas Ocampos , který otevřel brankový účet utkání. Vysoký stoper se nakonec také dočkal branky, ale až ve druhém poločase. Kdy prodloužil do branky nůžky svého kolegy Kevina Strootmana. Olympique tedy přerušil dvouzápasovou sérii proher v lize a konečně vyhrál. Dijon zůstane po tomto kole na 18. místě.

90+4

90+3

Jules Keita doslova sestřelil ve vápně Luize Gustava a to zřejmě byla poslední šance hostů na kontaktní gól.

90+2

Morgan Sanson se snažil překvapit hostujícího brankáře, ale jeho střela neměla potřebné parametry.

90+1

Rozhodčí v tomto zápase nastavil ještě tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90

Máme tady poslední minuta základní hrací doby. Rozhodčí za malý moment prozradí počet nastavených minut.

89

Domácí obrana se ubránila a i nadále živí šance na udržení čistého konta, což by domácího trenéra určitě potěšilo.

88

Ovšem v tuto chvíli se musí bránit, protože Dijon bude rozehrávat standardní situaci.

87

Dijon to zkouší a už zapomíná na bránění. To může být pozvánka pro domácí útok, který by mohl přidat další gól.

84

84. Adil RAMI - 2:0

84

Marseille právě vstřelilo branku!
Je zřejmě rozhodnuto! Standardní situaci rozehrál Payet, obrana dokázala odvrátit míč pouze ke Strootmanovi, který zakončoval nužkami. Jenže do jeho pokusu se připletl ADIL RAMI, který přece jenom dnes dal gól – 2:0. Asistence: Kevin Strootman.

84

Olympique bude rozehrávat další standardní situaci poblíž pokutového území soupeře. Domácí ale s rozehrávkou vůbec nespěchají.

83

Valère Germain se provinil proti fotbalové etiketě, když dohrál hostujícího obránce. Akce Olympique je u konce.

82

Olympique se drží na polovině soupeře, ale jejich akce je zatím bez střeleckého zakončení.

80

Laurent Ciman si musí dávat pozor, protože má na svém kontě žlutou kartu. Rozhodčí mu dává poslední šanci.

79

Utkání se nám pomalu, ale jistě blíží do svého závěru. Olympique drží od konce prvního poločase vedení. Dotáhne ho do konce?

77

Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Boubacar Kamara.

77

Rohový kop žádné vzrušení před brankou soupeře nepřinesl. Brankář Dijonu bude odkopávat od své branky.

76

Florian Thauvin dlouho váhal se střelou a když se rozhodnul, tak u něj byl obránce. Olympique ale bude rozehrávat roh.

75

Sanson fauloval a nabídnul soupeři výhodu standardní situaci poblíž domácího vápna.

74

Dijon začíná být v posledních minutách nebezpečnější. Marseille si v závěru musí dávat pozor.

73

Diváci se začínají probouzet. Domácí publikum cítí, že druhý gól by mohl být rozhodující.

72

Nayef Aguerd se dokázal odpoutat od obránce a nebezpečně hlavičkoval. Mandanda byl ale připraven.

71

Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Jules Keita.

71

Přímý kop z levé strany dokázala obrana FCO odvrátit a může zaútočit. Domácí tým se musí bránit.

70

Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Morgan Sanson.

69

Ani tento roh nebyl rozehrán naprosto skvěle. Dijon se dokázal ubránit a i nadále živí možnost na zisk bodu.

68

Rohový kop si domácí zopakují, protože Enzo Loiodice odehrál míč na přední tyči opět do zámezí.

67

Olympique opět bude rozehrávat rohový kop. Domácí tým začíná mít opět územní převahu.

66

Julio Tavares zkusil překvapit domácího brankáře, ale jeho střela z velké vzdálenosti skončila opět mimo.

65

Olympique rozehrál zajímavý signál, na jejímž konci byl López. Ten svou střelu nasměroval mimo branku.

64

Ze standardní situace se vyklubal rohový kop. Domácí tým zůstává nastěhován v pokutovém území svého protivníka.

63

Lucas Ocampos byl na polovině soupeře dohrán a Olympique bude rozehrávat další standardní situaci.

62

Mandanda bude v pořádku a bude moct pokračovat v zápase. Marseille se pokusí postupnou kombinací dostat na dostřel branky soupeře.

61

Zápas je opět přerušen. Domácí brankář potřebuje po kontaktu s útočníkem ošetření.

60

Máme za sebou hodinu čisté hry a Marseille i nadále vede pouze o jedinou branku, kterou dal hlavičkou Rami.

59

Dijon je ve druhém poločase o něco lepším týmem. Olympique se zatím marně hledá.

57

Hra byla na chvíli přerušena kvůli ošetřování hráčů na trávníku. Po krátké přestávce budou domácí vhazovat.

56

Lucas Ocampos může být rád, že za své zatažení nedostal žlutou kartu. Rozhodčí volí ještě domluvu.

55

Wesley Lautoa napřáhnul ke střele, která lehce zaplavala a skončila těsně vedle branky.

54

Adil Rami to opět dostal, tentokrát ho hostující střela trefila do hlavy. Domácí obránce ale pokračuje ve hře.

53

Dijon zatím nehraje jako v prvním poločase takového zanďoura a snaží se i útočit. Navíc bude mít k dispozici standardku.

52

Valère Germain si naběhnul za obranu, ale k míči se nedostal. Přihrávka od Payeta byla příliš rychlá.

51

Rúnar Rúnarsson musel vyběhnout z branky, aby míč odkopnul do bezpečí před dotírajícím Payetem.

50

Do střeleckého zakončení se dostal Najím Slití, ale na domácího brankáře si nepřišel.

49

Kevin Strootman nedostal svůj centr do pokutového území, ale Olympique zůstává na dostřel branky. Domácí budou vhazovat.

48

Payet tentokrát rozehrál nakrátko, poté dostal míč zpět na své kopačky a po chvilce zase o něj přišel.

47

Domácí tým vstoupil do druhého poločasu opravdu aktivně a bude rozehrávat další rohový kop v zápase.

46

Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Kostas Mitroglu, přichází Valère Germain.

46

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne přibližně v 18:08.
Je za námi příliš nepovedený poločas z obou stran, který sice přinesl úvodní branku tohoto duelu, avšak až v samotném závěru. Olympique sice vede 1:0 po brance Ramiho, ale se svým výkonem rozhodně nemůže být spokojen. Například takový Kostas Mitroglu bude o poločase zpytovat svědomí za své neproměnené doslova tutovky.

45+3

45+3

45+3. Lucas OCAMPOS - 1:0

45+3

Domácí tým se přece jenom v prvním poločase dokázal prosadit. Skvělý centr z rohového kopu prodloužil na přední tyči Rami. Míč poté letěl na volného LUCASE OCAMPOSE, který na zadní tyči poslal míč do sítě – 1:0. Asistence: Adil Rami.

45+2

V prvním poločase se zřejmě nic zásadního nestane. Ani jeden tým nechce dostat takzvaného šatňáka.

45+1

Rozhodčí nastavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.

45

Balmont své zranění nerozchodil, proto střídal. Hostující tým tedy bude mít do druhého poločasu pouze jedno střídání.

44

Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Usáma Haddadí.

44

Žlutou kartu dostává Laurent Ciman (Dijon FCO).

44

Julio Tavares se sice dostal k míči, ale byl v ofsajdu. Akce Dijonu končí předčasně. Míč jde opět na kopačky domácích.

43

Menší zdravotní problémy měl Balmont, který se pokusí o návrat na trávník. Ovšem u postranní čáry se rozcvičuje náhradník.

42

Domácí trápení pokračuje. Dimitri Payet chtěl vystřelit nebo přihrát? To nikde neví, jenom on sám.

41

Který ovšem žádný vzruch nepřinesl. Hned první obránce odvrátil míč do bezpečí.

40

Lucas Ocampos napřáhnul ke střele, která protáhla hostujícího brankáře. Domácí tým má k dispozici rohový kop.

39

Najím Slití vypálil, ale opět trefil Ramiho. Domácí obránce to dnes schytává ze všech stran.

38

Fouad Chafik nacentroval do pokutového území, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

37

Po dlouhé době se míče dotknul i domácí brankář, který se s míčem moc nemazlil a hned ho rozehrál.

35

První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Dočkáme se v první půli nějaké branky nebo půjdeme do šatny za nerozhodného stavu?

34

Neskutečné, co Kostas Mitroglu v tuto chvíli zahodil. Tento domácí útočník měl odkrytou branku, ale ji nedokázal trefit!

33

Nejstarší hráč na trávníku, Florent Balmont ukázal svou zkušenost. Když proti přesile udržel míč a ještě je skvěle obešel.

32

Florian Thauvin se dostal do velmi zajímavé situace po přihrávce svého spoluhráče. Thauvin ale branku netrefil.

31

Dijon brání v devíti hráčích, jediný hostující kapitán je vysunutý na polovině soupeře, což rozhodně nestačí.

30

Jedna přihrávka střídá druhou. Olympique je na míči, ale daleko od branky soupeře. Máme za sebou třicet minut zápasu.

29

Maxime López byl ihned po odkopnutí míče faulován, ale rozhodčí nechal hru pokračovat.

28

Dijon skvěle napadá rozehrávku soupeře už na jeho polovině. Marseille je v kombinaci bezzubá.

26

Nayef Aguerd se rozběhnul s míčem až na domácí polovinu, ale následně se dostal do zámezí. Olympique bude vhazovat.

25

Bouna Sarr ukázal, že to není rozený střelec. Tento obránce měl před sebou slibnou příležitost, ale střela mu nesedla.

24

Rúnar Rúnarsson ukazoval, že jeho spoluhráči mají jít více dopředu, ale jeho pokyny nebyly vyslyšeny.

23

Kostas Mitroglu byl ihned po převzetím míče faulován Florentem Balmontem. Rozhodčí píská faul proti Dijonu.

22

Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Sennou Coulibaly, přichází Laurent Ciman.

21

K exekuci přímého kopu se postavil Florian Thauvin, který míč poslal vysoko nad branku.

20

Sennou Coulibaly je odnášen z hrací plochy na nosítkách. Hostující stoper bude muset střídat.

19

Sennou Coulibaly se při obranném zákroku na Payeta zranil a potřebuje ošetření. Marseille bude po ošetření rozehrávat velmi zajímavou standardní situaci.

18

Florian Thauvin trefil svou tvrdou střelou Ocampose. Ten zahrál rukou a rozhodčí musel akci domácích přerušit.

17

Dijon drží míč na svých kopačkách a domácí je nechávají hrát. Jejich rozehrávka není ani presována.

15

V největší šanci utkání byl Kostas Mitroglu, ale ten z malého vápna hostující branku doslova přestřelil.

14

Dimitri Payet poslal do pokutového území zajímavý centr, který našel opět Adila Ramiho. Ten hlavičkoval nepřesně.

13

Žlutou kartu dostává Wesley Lautoa (Dijon FCO).

12

Domácí obrana zatím dělá jednu chybu za druhou a je jenom otázka času, kdy něco do domácí branky spadne.

11

Najím Slití se dostal do zakončení, které Mandandu docela vystrašilo. Domácí brankář si ale připsal zákrok.

10

Hráči Dijonu jsou snad poprvé na delší dobu na útočném výletu. Uvidíme, jak tento tlak hosté využijí.

9

Enzo Loiodice byl na koberečku u rozhodčího, který mu jasně vysvětlil, že tyto zákroky u něj nebude trpět.

8

Právě Maxime López centroval z pravé strany, ale pouze do prostoru, kde byl připraven hostující brankář.

7

Maxime López skvěle vypíchnul rozehrávku soupeře a mohl následně založit akci svého klubu.

6

Kostas Mitroglu nám ukázal pohlednou zidanovku, ale při této kličce byl faulován a rozhodčí tento prohřešek musel odpískat.

5

Rami si našel centrovaný míč od Payeta, který poslal vysoko nad branku. Hostující brankář bude odkopávat.

4

Lucas Ocampos to zkusil v souboji jeden na jednoho, ale domácí hráč se přes obránce nedostal. Domácí budou rozehrávat další roh.

3

Dimitri Payet rozehrál rohový kop , který nebyl pro hostující branku nebezpečný. Jeden z obránců odehrál míč do bezpečí.

2

Bouna Sarr byl poprvé v akci, ale míč ho neposlechnul a utekl do zámezí. Dijon bude na své polovině vhazovat.

1

Hostující tým měl k dispozici úvodní výkop a v prvním poločase bude útočit zleva doprava.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Gustavo, Sakaj – Maxime López, Strootman – Thauvin, Payet (C), Ocampos – Mitroglu.
Náhradníci: Pelé – Kamara, M. Sanson, N'Jie, Ćaleta-Car, Amavi, Germain.

Dijon FCO: Rúnarsson – Chafik, Coulibaly, Aguerd, Rosier – Loiodice, Balmont, Lautoa, Saïd, Slití – Tavares (C).
Náhradníci: Allain – Alphonse, Haddadí, Ciman, Jeannot, Marié, Keita.

DIJON FC

Hostující tým zatím nehraje úplně podle svých představ a jeho fanoušci musí být zklamaní. Dijon je před tímto kolem na 18. místě se ziskem pouhých 11 bodů. Za posledních pět zápasů dokázal nasbírat pouze jeden, což rozhodně nestačí. Dnes to ovšem bude mít velmi těžké, protože tento tým dokázal Marseille porazit naposledy v roce 2012.
OLYMPIQUE MARSEILLE

Ani domácí tým nezažívá úplně povedené období, jelikož se nedaří jak v lize, tak v Evropské lize, kde prohráli dvakrát se římským Laziem. Pojďme, ale do ligy, ke Olympique táhne sérii dvou porážek. Poslední výhra se datuje do desátého kola, kdy na hřišti Nice vyhráli těsně 1:0. Celkově tento tým může být spokojen, protože se drží v horní části tabulky, daleko od pásma sestupu.
Hezký den, francouzská liga bude dnes dohrávat své 13. kolo a my u toho nebudeme chybět. V tomto textovém přenose se zaměříme na duel mezi Olympique Marseille a Dijonem FCO. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.