konec (2:0)

11.11.2018, 17:00 • VEB Arena, Moskva • 14. kolo • Milan Huppert

Tipsport: 2.47 3.07 2.99 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Přeju hezký zbytek večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (19:05:22)
Skončilo utkání mezi CSKA a Zenitem, které poněkud překvapivě, ale zaslouženě vyhráli domácí 2:0. Obě branky padli v prvním poločase, nejprve se po skvěle sehraném brejku prosadil Čalov. Tetntýž hráč poté připravil gólovou radost Sigurdssonovi. Druhý poločas byl ve znamení pevné obrany, do které se Zenit nemohl dostat, obrana CSKA v čele s Akinfejevem dnes odehrála opravdu skvělý zápas. Svěřenci trenéra Goncharenka se díky této výhře dostali na pátou příčku zajišťující poháry, Zenit se i navzdory prohře udržel v čele tabulky, náskok má stále ještě pětibodový.

90+4

90+3

Je to jasné, z dnešního utkání si všechny tři body odnesou domácí hráči.

90+2

Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Arnór Sigurdsson, přichází Kristijan Bistrović.

90+1

Hráči CSKA se uchylují už jen k dlouhým odkopům.

90

Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

89

Přímý kop byl příliš dlouhý, u míče je první Igor Akinfejev.

88

O poznání tvrdší Ivanovičova střela byla zblokována.

87

Skoro to vypadá, že se Zenit už smířil s tím, že z dnešního utkání odjede s prázdnou.

86

Z první se do balónu opřel Ivanovič, střela mu ale vůbec nesedla.

85

Hernaniho centr z rohového kopu mířil na přední tyč, tam však nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

84

Přímý kop rozehrán na krátko, hráči CSKA už opravdu nikam nespěchají.

83

Žlutou kartu dostává Anton Zabolotnyj (FK Zenit Petrohrad).

82

Slabá Kuzjajevova střela minula pravou tyč o pořádný kus.

81

V domácím kotli již probíhají oslavy, jen jestli to není poněkud předčasné.

80

Zabolotnyj bolestivě přišlápl kotník Becaovi, ten je nyní v péči lékařů.

79

Další brejk zakončil Jefremov, pod tlakem zamířil příliš vysoko.

78

Utěšená střela Vlašiče nadělala gólmanovi nemalé problémy, nakonec si s ní však nadvakrát poradil.

77

Z rohového kopu hostů nic nebude, útočným faulem se provinil Driussi.

76

Do brejku se dostal Chosonov a zachoval se poněkud sobecky, svou střelu namířil přímo do Luněva.

75

Do konce zápasu zbývá zhruba patnáct minut, udrží CSKA velmi nadějné vedení?

74

Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Arťom Dzjuba, přichází Hernani.

73

Je to jasné, dál to nepůjde. Dzjuba bude muset střídat.

72

Na hřiště usedl Dzjuba, na hřiště přiběhli kluboví lékaři.

71

Do brejku se dostal Čalov, s jeho slabou střelou si Luněv bez problémů poradil.

70

Centru na Dzjubu chyběla výška, balón odhlavičkoval Nababkin.

69

Dlouhé autové vhazování sebrali obránci Zenitu.

68

Driusii se mohl ocitnout ve velké šanci, to by mu ale přihrávka od Dzjuby nemohla jít na paty.

67

Útočný faul, hříšníkem se stal Jefremov.

66

CSKA si s balónem hraje na polovině soupeře, hosté rozehrávku nedokážou zachytit.

65

Kombinace domácích vypadá v porovnání se Zenitem jednodušše, lídr tabulky se velmi trápí.

64

Chybná rozehrávka Neta, které ale Jefremov využít nedokázal.

63

Ivanovič se snažil uhádat aut pro svůj tým, marně.

62

Presink domácích zahnal soupeřovu rozehrávku až ke stoperům.

61

Zenit stále drží míč na svých kopačkách, avšak není mu to nic platné, obrana CSKA je v dnešním utkání pevná jako skála.

60

Odstavení Dzjuby dělá domácícm obráncům opravdu velké problémy, útočník Zenitu této přednosti dokonale využívá hlavně k pokrytí balónu.

59

Hráči CSKA se stáhlli více na svou polovinu, dvoubrankový náskok jim zřejmě stačí.

58

Centr Černova přelétl všechny hlavy, míč do hry opět uvede Akinfejev.

57

Přihrávka na Zabolotného byla příliš dlouhá, odkop od brány.

56

Zenit přebírá iniciativu hru na svou stranu.

55

Driussi vystihl přihrávku soupeře a vybojoval alespoň autové vhazování.

54

Ščennikovův centr byl příliš krátký, míč odhlavičkoval Ivanovič.

53

Sigurdssonův přímý kop obrana Zenitu odvrátila do bezpečí.

52

Dzjuba si svým mohutným tělem odmítl obránce, ve velké šanci ale poslal balón těsně vedle levé tyče!

51

Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Ilzat Achmetov, přichází Chetag Chosonov.

50

Po souboji s Dzjubou a následném pádu na ruku je na nosítkách odnášen Achmetov, snad to nebude nic vážného.

49

Hlavičku Becaa schoval do náruče Luněv.

48

Driussi se uvedl faulem, to není zrovna nejlepší start do utkání.

47

Hned dvojí střídání se rozhodl provést trenér Semak, odnesl to i slovenský reprezentant Mak.

46

Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Róbert Mak, přichází Sebastián Driussi.

46

Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Claudio Marchisio, přichází Anton Zabolotnyj.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:07.
Máme za sebou první poločas zápasu mezi CSKA a Zenitem, který poněkud překvapivě vyznívá pro domácí mužstvo. První gól vstřelil po hrubce Marchisia a následné pěkné kombinaci Čalov. Tento útočník měl prsty i ve druhém gólu svého týmu, tentokráte se ocitl v roli přihrávajícího hráči, kdy po pěkné samostatné akci přiťukl balón Sigurdssonovi, jenž šancí nepohrdl. Zenit má do druhého poločasu co zlepšovat, za celý poločas se nedostal k žádnému vážnějšímu ohrožení branky.

45+2

45+1

Marchisiův centr si našel Dzjuba, střelou však zasáhl pouze bránícího hráče, první poločas se blíží ke konci.

45

Obrovská šance domácích k navýšení skóre! Po pravé straně si míč potáhl Vlašič, svým centrem našel úplně osamoceného Ščennikova, ten však z voleje nedokázal zamířit přesně!

44

V závěru poločasu ještě jeden přímý kop pro hosty, těm by gól do šatny přišel velice vhod.

43

Riskantní malá domů na Luněva, ten si však poradil mazácky.

42

Zenit přidává na obrátkách, v posledních minutách je jednoznačně aktivnějším celkem.

41

Mak se prodral do vápna, pak si ale příliš pokopl balón, výsledkem je odkop od brány.

40

Rozhodčí Moskalev ukazuje, že tvrdé zákroky rozhodně trpět nebude, během necelých deseti minut rozdal tři žluté, nutno však podotknout, že oprávněně.

39

Po další chybě v obraně se po levé straně hnal dopředu Ščennikov, kterého nakonec zastavil Černov.

38

Žlutou kartu dostává Rodrigo Becao (CSKA Moskva).

37

Žlutou kartu dostává Luís Neto (FK Zenit Petrohrad).

36

Hraje se nahoru dolů, prozatím sledujeme opravdu výborný fotbal.

35

Velká šance domácích! Ve nelé straně vápna se k balónu dostal Vlašič, jeho přihrávku na střed ale uklidil do bezpečí jeden z obránců!

34

Fauloval i Zenit a to v poměrně nebezpečné vzdálenosti od branky.

33

Domácí hrají velmi tvrdě, další nevybíravým zákrokem se prezentoval Ščennikov.

32

Zenit se po delší době usadil na polovině soupeře.

31

Žlutou kartu dostává Ilzat Achmetov (CSKA Moskva).

30

Achmetovův centr do vápna odvrátila hostující obrana do bezpečí.

29

A domácím to nestačí, nadále se ženou do útoku, centr Jefremova zblokován.

28

Rodí se nám tu velmi překvapivý výsledek! Hráči CSKA se na dnešní uáaps výborně připravili a lídra tabulky zatím jasně přehrávají!

27

27. Arnór SIGURDSSON - 2:0

27

CSKA právě vstřelilo branku!
Stoupající tlak domácích přinesl po zásluze druhý gól! Achmetov průnikovou přihrávkou našel Čalova, ten ještě přistrčil balón ARNÓRU SIGURDSSONOVI, který prostřelil bezmocného Luněva!

25

CSKA kombinuje v blízkosti soupeřova vápna, ale zatím neúspěšně.

24

Na míči hráči domácích, kteří se budou snažit navýšit skóre.

23

Centr však byl velmi nepovedený, končí vysoko nad brankou.

22

Další faul a další šance pro Zenit ohrozit branku soupeře.

21

Útočný faul Magnússona vráti hru na polovinu domácích.

20

Šatov vybojoval rohový kop.

19

Zenit se zdá opařený, toho by domácí mohli využít.

18

Tvrdý faul Šatova není trestán kartou.

17

Marchisiova chyba tak zcela zamíchala s kartami zápasu, favorit z Petrohradu rázem musí dohánět ztrátu.

15

15. Fjodor ČALOV - 1:0

15

Obrovská chyba velezkušeného Marchisia znamená první gól v síti Zenitu! Záložníka obral o balón Sigurdsson, v brejku tři na dva našel Achmetova, jenž z první posunul volnému FJODORU ČALOVOVI, ten už měl poté jednoduchou práci!

14

Rohový kop měli k dispozici i hosté, centr však mířil pouze do rukavic Akinfejeva.

13

Po souboji v pokutovém území se k balónu prodral Luněv.

12

Neto teď poněkud zazmatkoval, celkem zbytečně poslal míč na roh.

11

Přímý kop rozehrán na krátko, střela Šatova však postrádala razanci, míč kryje Luněv.

10

Další Ivanovičův faul na Vlašiče, srbský obránce od rozhodčího dostává varování.

9

S razancí to přehnal Magnússon, pokud nechce brzy vidět žlutou kartu, měl by se podobných zákroků vyvarovat.

8

Vysoký presink domácích dělá Zenitu velké problémy.

7

Centr Vlašiče na přední tyč odvrácen hostující obranou.

6

Těsně za šestnáctkou fauloval Ivanovič, budeme svědky nebezpečně vyhlížejícího přímého kopu CSKA.

5

Po souboji se na zemi ocitl Becao, vypadá to však, že bude v pořádku.

4

Zenit kombinuje na polovině soupeře, obrana soupeře zatím odolává.

3

Luněv znovu v akci, tentokráte sebral ze vzduchu centr.

2

Zenit zahajuje svoji první útočnou akci od brankáře Luněva.

1

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Nababkin, Becao, Magnússon – Jefremov, I. Achmetov, Bijol, Vlašić, Ščennikov – Sigurdsson, Čalov.

FK Zenit Petrohrad: Luněv – Ivanović (C), Mammana, Neto, J. Černov – Mak, Jerochin, Kuzjajev, Marchisio, Šatov – Dzjuba.
FK Zenit Petrohrad

Zenit podobné problémy jako soupeř řešit nemusí. Drží se na úplném čele soutěže s celkem pěkným náskokem šesti bodů. V tomto týmu výborně šlape útok i obrana, v dosavadním průběhu 22 vstřelených branek, pouze devět inkasovaných. Forma Zenitu z posledních pěti ligových zápasů avšak stoprocentní není, tři výhry a dvě prohry je však stále řadí velmi vysoko, jen Lokomotiv má lepší formu. V Semakovově výběru najdeme více skvělých střelců, tím nejlepším je s pěti góly Dzjuba, v závěsu za ním je se čtyřmi trefami Erochin.
CSKA Moskva

CSKA Moskva se nachází v tuzemské lize až na pátém místě tabulky. Důvodem je špatná forma z poslední doby, vždyť od památného vítězství nad Realem zvítězili Goncharenkovovi svěřenci pouze jednou a to proti sestupem ohrožené Machačkale. Hlavním problémem je produktivita, hráči většinou nedokáží vsítit více jak jeden gól, s tím se pak těžko vyhrává. Celý útok táhne Chalov, který s osmi góly vévodí tabulce střelců a je autorem téměř poloviny branek svého týmu.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky! Vítám vás u sledování čtrnáctého kola ruské Premier Ligy, ve kterém se proti sobě postaví CSKA a Zenit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.