0:3

konec (0:2)

31.10.2018, 18:00 • Lavanttal-Arena, Wolfsberg • Osmifinále • Milan Huppert

Přeju hezký zbytek dne a u sledování dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (22:38:40)
Rapid Vídeň porazil Wolfsberger na jeho hřišti 3:0 a zcela po zásluze postupuje do čtvrfinále domácího poháru. Do vedení poslal hosty přesnou hlavičkou Pavlovič. Tentýž hráč využil v nastavení úvodní půle zaváhání Ritzmaiera a gólem do šatny zasadil zřejmě rozhodující úder. Ve druhém poločase pečetil výhru po chytře zahraném rohu Knasmullner. Rapid Vídeň se tak může těšit z postupu do čtvrtfinále, to pro Wolfsberger cesta OFB Cupem končí. (19:56:40)

90+2

Rozeběhla se poslední minuta zápasu. Rapid může začít slavit postup do čtvrtfinále.

90+1

Domácí budou mít k dispozici ještě jeden nebezpečně vyhlížející přímý kop.

90

Rozhodčí nastavuje tři minuty.

89

Ivanova přihrávka zblokovaná, roh pro hosty.

88

Guillemenot neuspěl v souboji jeden na jednoho a upadl, píšťalka rozhodčího zůstala němá.

87

Míč na svých kopačkách drží hráči Rapidu, avšak dopředu už se s ním příliš nehrnou.

86

Gollner nesmyslně zajel do protihráče, přímý kop pro Rapid.

85

Utkání už se dohrává pouze z povinnosti.

84

Žlutou kartu dostává Ritzmaier (RZ Pellets Wolfsberger AC).

83

Další dlouhý obranný odkop Rapidu.

82

Útočný faul Jovanoviče.

81

Rapid už se zatáhl na svou polovinu. Wolfsberger se marně snaží najít skulinu.

80

Běží závěrečná desetiminutovka a nic nenasvědčuje zdramatizování utkání.

79

Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Ljubičič, přichází Malicsek.

78

Na hřiště se svalil Ljubičič, jenž v jednom ze soubojů utržil ránu na koleno.

77

Dalekonosná střela Ritzmaiera nadělala Strebingerovi nemalé problémy, gólman Rapidu si ale nakonec s celou situací poradil.

76

Gschweidl už překonal hostujícího brankáře, toho ale na brankové čáře zastoupil jeden z obránců!

75

Dobrý centr domácího hráče, na který si nabíhali dva útočníci. Vše vyřešil vyběhnuvší Strebinger, jenž balón schoval do náruče!

74

Přímý kop Rapidu z levé strany odvrátila domácí obrana do bezpečí.

73

Murg si pohrál se dvěma protihráči, na toho třetího už si ale nepřišel.

72

Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Liendl, přichází Nutz.

71

Guillemenot mohl jít do velké šance, avšak nezpracoval míč ideálně.

70

Dalekonosná střela Jovanoviče minula pravou tyč o pořádný kus.

69

Čas domácích se krátí a nic nenasvědčuje tomu, že bychom se měli dočkat zdramatizování utkání.

68

Dlouhý aut Wolfsbergeru odvrátil Barac.

67

Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Pavlovič, přichází Guillemenot.

66

Krajní obránce Rapidu Bolingoli dnes hraje výborný zápas, svoji aktivitou vybojoval další přímý kop pro tým.

65

Domácí obrana odvrátila balón k nohám Murgovi, jenž tvrdou střelou pořadně provětral Koflerovy rukavice!

64

Bolingoli vybojoval druhý roh pro Rapid, uvidíme opět gól?

63

Další nepřesná rozehrávka domácích, odkop od brány rozehraje Strebinger.

62

Schwab měl k dispozici přímý kop ze slibné pozice, střelu ale namířil vysoko nad branku!

61

Žlutou kartu dostává Gollner (RZ Pellets Wolfsberger AC).

60

Uspěchané autové vhazování domácích, ti dnes rozhodně nehrají nejlepší zápas.

59

Centr Ljubičiče do předbrankového prostoru, zde se však nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.

58

Rapid s chutí kombinuje na soupeřově polovině.

57

Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Wernitznig, přichází Gschweidl.

56

S domácími nadějemi to vypadá hodně bledě, obrana Rapidu dnes navíc působí velmi jistě.

54

54. KNASMULLNER - 0:3

54

SK Rapid Vídeň právě vstřelil branku!

Ano,dočkáme! Rozehrávající CHRISTOPH KNASMULLNER si narazil se spoluhráčem a přesnou střelou na zadní tyč posílá Rapid už do tříbrankového vedení!

53

První rohový kop pro Rapid, dočkáme se na výšení stavu?

52

Faul Ritzmaiera, přímý kop pro Rapid.

51

Pavlovič mohl zkompletovat hattrick, mířil však vedle.

50

Domácí jsou od úvodu druhé půle jednoznačně aktivnější, zřejmě tento zápas ještě nezabalili, což je jen dobře.

49

Dým, způsobený používáním pyrotechniky ustoupil, hra může pokračovat.

48

Fanoušci teď zahalili hrací plochu dýmem. Rozhodčí přerušuje hru.

47

Dibon po nešetrém zákroku nemůže dále pokračovat ve hře, na pozici stopera se tak představí chorvatský obránce Barac.

46

Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Dibon, přichází Barac.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:06.
Máme za sebou první poločas osmifinálového utkání rakouského poháru mezi Wolfsbergerem a Rapidem, který zatím vyznívá lépe pro hostující mužstvo. První gól padl po pěkné kombinaci, na jejíž konci byl Pavlovič. Když už to vypadalo, že domácí půjdou šaten pouze s jednobrankovým mankem, tak Ritzmaier nešťastně tečoval přihrávku přesně k nohám Pavloviče, který přidal svůj druhý gól v utkání a uklidnil celé mužstvo. Wolfsberger má do druhého poločasu hodně co zlepšovat, Strebingera v bráně zatím prakticky neohrozil.

45

45+3

Těžká rána pro domácí, druhý gól Rapidu může být v konečném součtu velmi důležitý.

45+1

45+1. PAVLOVIČ - 0:2

45+1

Obrovská chyba domácího Ritzmaiera! Ten zblokoval ne příliš nadějně vypadající přihrávku přesně k nohám ANDRIJI PAVLOVIČE, jenž neměl problém vstřelit svůj druhý gól utkání!

45

Rozhodčí nastavuje čtyři minuty nad rámec úvodního poločasu.

44

Dibon je dnes již podruhé ošetřován poté, co mu kotník ošklivě přišlápl Novak.

43

Spranglerova přihrávka zblokována opět jen k hostujícímu brankáři.

42

Další nepřesnost Rapidu, slibně vyhlížející brejk domácích zastavil Sonnleitner.

41

Centr domácího hráče končí v rukavicích Strebingera.

40

Do konce poločasu zbývá pět minut a nevypadá to, že by se ještě mělo měnit skóre.

39

Hra je stále plná nepřesností na obou stranách, na balónu aktuálně domácí.

38

Žlutou kartu dostává Muldur (SK Rapid Vídeň).

37

Z brejku mohl na rozdíl dvou branek zvýšit opět Pavlovič, střelu však poslal vysoko nad břevno!

36

Jovanovičovu přihrávku zpacifikovala obrana, uvidíme další roh.

35

Bolingoli se snažil vybojovat roh. Marně, rozehrávat budou domácí.

34

Ivana zradilo zpracování, autové vhazování pro domácí.

33

Do rozehrávky se nyní zapojili oba brankáři, hra se nyní poněkud zklidnila.

32

Z toho ale Wolfsberger nevytěžil, hostující obrana balón odvrátila do bezpečí.

31

Střela Liendla zblokovaná, uvidíme první roh.

30

Wolfsberger se snaží vymyslet akci, která by vedla k vyrovnání, obrana Rapidu prozatím odolává.

29

Bolingoli to přehnal se snahou získat balón, rozhodčí píská faul.

28

Z šestnáctky se dostal ke střele Murg, mířil však hodně nepřesně.

27

Novak sváděl marný boj proti dvěma protihráčům, je z toho jen odkop od branky.

26

Krásný průnik Schmitze, proti jeho střele ale skvěle zasáhl Strebinger!

25

V ofsajdu se ocitl střelec úvodního gólu Pavlovič.

24

První gól by nyní mohl rozproudit zatím poměrně nudné utkání.

22

22. PAVLOVIČ - 0:1

22

Schwab poslal průnikovou přihrávku na Murga, jehož centr našel hlavu ANDRIJI PAVLOVIČE, který již neměl problém poslat balón za bezmocného gólmana!

21

Rwpid je sice aktivnějším týmem, avšak sráží ho spoutu nepřesností, dalším nepovedeným centrem se prezentoval Bolingoli.

20

Krásné Murgovo sólo přes tři hráče, pouze přesná finální nahrávka chyběla k dokonalosti celé akce.

19

Hosté jsou zatím jednoznačně aktivnějším týmem, Wolfsberger se pouze brání.

18

Faul loktem v podání domácího hráče, Rapid bude rozehrávat z poloviny hřiště.

17

Útočné choutky teď projevil krajní obránce Bolingoli, jenže nepřihrál přesně a musí tak rychle chvátat zpět na své místo.

16

Záložník už je opět na nohou a připraven vrátit se do hry.

15

Další nepříjemnost pro domácího hráče, po souboji se k zemi složil Novak.

14

Ivan pláchl po levém křídle, ovšem centr na Pavloviče byl nepřesný.

13

Útočný faul Rapidu, hra se opět na chvíli zklidní.

12

Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Orgill, přichází Jovanovič.

11

Domácí útočník je odnášen na nosítkách, snad to nebude nic vážného.

10

Orgill se stále nezvedá, na lavičce už se připravuje jeden z náhradníků.

9

Dibon už stojí na nohou, avšak Orgill je stále v péči lékařů.

8

Nepříjemná srážka Dibona a Orgilla, na hřiště přibíhají lékaři obou týmů.

6

Nepovedený Novakův centr málem způsobil nepříjemnosti gólmanovi, balón ale spadl na horní síť.

5

V úvodních minutách je zatím aktivnější Rapid, který drží balón na svých kopačkách a snaží se najít skulinu v soupeřově obraně.

4

První střelecký pokus obstaral aktivní Pavlovič, mířil však nad.

3

Dlouhá přihrávka za obranu na Pavloviče, ten z těžké situace vybojoval alespoň autové vhazování.

2

Výkop obstaral hostující Rapid, který se okamžitě vrhl do útoku.

1

Wolfsberger AC: Kofler – Sollbauer, Rnic, Gollner, Novak, Wernitznig, Sprangler, Ritzmaier, Schmitz, Orgil, Liendl
Náhradníci: Dobnik – Nutz, Jovanovic, Gschweidl, Kigbu, Steiger, Schofl

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Bolingoli, Dibon, Sonnleitner, Muldur, Schwab, Ljubicic, Ivan, Knasmullner, Murg, Pavlovic
Náhradníci: Knoflach – Barac, Potzmann, Martic, Malicsek, Kostic, Guillemenot
SK Rapid Vídeň

Rapid se v letošní sezóně zatím herně i výsledkově trápí. V Evropské lize vysoká prohra 0:5 s Villarealem, v lize poté z posledních pěti zápasů tři prohry a dvě výhry. Důvod je jasný, je jím velmi slabá produktivita, Rapid za dvanáct zápasů vstřelil žalostných třináct gólů. Nejlepším střelcem je Alar, jenž se prosadil třikrát.
RZ Pellets Wolfsberger AC

Wolfsberger momentálně okupuje v domácí soutěži čtvrté místo. Forma z posledních peti zápasu lze hodnotit jako průměrná. Svěřenci trenéra Ibertsberger si připsali dve výhru, remízu a dvě prohry. Silný je Wolfsberger hlavně v útočné fázi, po suverénním Salcburku nastřílel nejvíc gólů. O ty se stará hlavně duo Schmerbock – Liendl. Prvně jmenovaný vstřelil šest branek, druhý o jednu méně.
Vítám všechny fanoušky i fanynky fotbalu! Dnes se společně podíváme na osmifinálové utkání rakouského poháru, ve kterém Wolfsberger přivítá na domácím hřišti Rapid Vídeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.