0:5

konec (0:2)

31.10.2018, 20:45 • Borussia-Park, Mönchengladbach • 1/16 finále • Adam Dořák

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:10. (22:38:28)
Rozhodčí už ani neměl důvod nastavovat a ukončuje zápas! Druhý poločas přinesl tři branky Leverkusenu a totální kolaps obrany Borussie. Domácí ze začátku poločasu zatlačili svého soupeře a vytvářeli si tlak na branku Hrádeckého. Ten pak v pravý čas vytáhl dobrý zákrok a jakoby nabudil své spoluhráče, kteří postupně vstřelili tři branky a bylo již jasné, že Leverkusen míří za postupem! Leverkusen tedy dal lekci produktivity svému soupeři a stejně jako v minulém roce vyřazuje Borusii z poháru, tentokrát již ve druhém kole.

90

90

Obrana Leverkusenu úspěšně ubránila i další roh z druhé strany a pomalu a jistě se blíží konec utkání.

89

Náhodný pokus vyslal hráč Borussie a bylo již předem jasné, že tato střela Hrádeckého neohrozí a ten nyní ještě bude muset čelit rohu.

88

Ale je to opět hostující celek, který se dostal do další pěkné střelecké pozice, míč tenkrát zamířil mimo tyčku.

87

Na hřišti se toho příliš mnoho neděje a oba celky jsou již smířeny s daným osudem. Leverkusen se snaží utkání dohrát v klidu a Borussia spíše čeká, jestli jejich soupeř neudělá chybu, aby mohla dát čestnou branku.

85

Borussia se přece jen ještě dostává na dostřel a nyní reklamují ruku. Rozhodčí byl blízko a nepíská penaltu. Udrží Hrádecký čisté konto? No, za své zákroky by si to bezesporu zasloužil.

83

Domácí tento zápas zkrátka nezvládli a málokdo čekal takový hladký průběh. Leverkusen dává svému soupeři v dnešním zápase lekci z produktivity v plné míře.

82

Hosté již v poklidu kontrolují hru a Borussia již rezignovala i na snahu útočit. Hra se momentálně odehrává uprostřed hrací plochy.

80

80. Kevin VOLLAND - 0:5

80

Leverkusen právě vstřelil branku!
Obrana Borussie dnes nechává Sommera úplně na holičkách a ten inkasuje popáté v dnešním zápase. Kohr skvěle viděl nabíhajícího KEVINA VOLLANDA, ten si šikovně obešel vybíhajícího Sommera a z úhlu střílí ke vzdálenější tyči další branku svého týmu.

79

Bellarabi dnes hattrick nedá a střídá. Nahrazuje jej Bailey.

78

Rohový kop Borussie nezahrála dobře a centr byl odvrácen.

76

Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Wendell, přichází Kohr.

75

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Hofmann, přichází Zakaria.

75

Lze konstatovat, že o osudu zápasu je rozhodnuto a domácí nyní budou mít méně důležitý úkol. A to, aby zabránili případnému většímu debaklu.

74

74. Karim BELLARABI - 0:4

74

A Leverkusen zasazuje definitivní úder svému soupeři, kdy KARIM BELLARABI zaútočil do otevřené obrany, vyškolil si Sommera a ten neměl zkrátka šanci zabránit čtvrté brance Leverkusenu.

72

Borussia se snaží i nadále a hraje s míčem. Traoré nyní na pravé straně nepřesně přihrál, Leverkusen z toho těží a daří se jim dostat míč až na polovinu soupeře.

71

Něco přes dvacet minut mají domácí na zázrak, který se jim každou minutou bude snižovat

69

Tak tohle už se domácím bude hodně těžko otáčet, případně vyrovnávat! Leverkusen zkrátka zatím využil všechny své šance a obrana domácích dnes nepředvedla vůbec nic.

67

67. Karim BELLARABI - 0:3

67

Tak to je pro domácí tvrdý direkt. Leverkusen těží z otevřené obrany svého soupeře a KARIM BELLARABI měl po přihrávce dostatek prostoru ke své přízemní střele, kterou umístil přesně k levé tyčce!

66

Branka Borussie zkrátka visí ve vzduchu, jen to chce lépe mířit a vyčkávat až si Hrádecký vybere svou slabší chvilku.

65

Traoré se nyní ustřelil a poslal míč hodně nad branku. No, uvidíme, jak dlouho dokáže obrana čelit útoku svého soupeře, aniž by inkasovala branku.

65

S následným rohovým kopem si Hrádecký již poradil bez problémů.

64

64. Stindl měl velkou příležitost ke snížení stavu, ale narazil na výborného Hrádeckého.

64

Hrádecký výborně nyní zabránil snižující brance a úspěšně vyrazil pokus Stindla!

63

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Neuhaus, přichází Cuisance.

62

Hostům se daří nyní držet míč na polovině hřiště a snaží se tak na chvíli zaměstnat obranu Borussie.

61

Hazard střílí z hranice šestnáctky, ale jeho pokus blokuje obrana. Domácí zvyšují obrátky.

60

Dá se očekávat, že Leverkusen nyní čeká perných třicet minut hry, kdy budou čelit stupňujícímu tlaku svého soupeře.

59

Domácí hodně otevřeli hru a Leverkusen nyní zaútočil do rozhozené obrany. Nakonec jejich postup zastavuje pomezní, který signalizuje ofsajdové postavení.

59

A opět Traoré směřoval svůj centr před branku a obránce byl se svou hlavičkou úspěšný.

58

Jedvaj zastavuje svého soupeře jen za cenu faulu a vysloužil si žlutou kartu.

57

Domácím nyní nevyšla souhra a míč končí v autu. Jestli domácí něco změnili do druhého poločasu, tak je to rychlost.

56

Ale ani ten nepřinesl šanci a Hrádecký může být prozatím v relativním klidu. Nicméně domácí opět získávají mírně navrch.

56

Traoré zahrával situaci, ale míč dokázala obrana Leverkusenu odvrátit...bude následovat roh pro Borussii.

55

Wendell zastavil centr svou rukou a bude to standardní situace pro domácí z pravé strany.

54

Domácí hodně zrychlili svou hru a nyní se snažil Hazard dostat ke střele. Nakonec byl donucen přihrávat a následná střela jeho spoluhráče mířila od branky, avšak obránce Leverkusenu odvrací míč do bezpečí.

52

Na druhé straně nebezpečně pálil přízemní střelou Hazard, který si pohlídal ofsajdové postavení a zamířil míč vedle pravé tyče.

51

Avšak jeho přenesení na pravou stranu nakonec neznamenalo žádnou větší šanci.

51

Leverkusen opět začíná úvod druhého poločasu aktivněji, stejně jako v prvním poločase.

49

Sommer musel hodně ven ze své branky, aby zamezil nebezpečné šanci svého soupeře a vše zvládl na výbornou.

48

Traoré se poprvé prezentoval svou střelou, avšak poslal míč hodně nad branku.

46

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Herrmann, přichází Traore.

46

První poločas se dá shrnout slovy – domácí tvoří hru a hosté střílí branky! Přesně tak. Leverkusen se dostal do vedení v úvodu zápasu ze své první vážnější akce. Od té doby Borussia tlačila na obranu Leverkusenu, ale příliš šancí si nevytvořila. Mezitím se Leverkusen dostal do své další pěkné šance a byla z toho tyčka. Před koncem poločasu zahrával standardní situaci a jejich signál vyšel parádně a byla z toho druhá branka. Hosté zkrátka, když se objevili před Sommerem, tak z toho byla pohroma pro Borussii.

45+2

45+1

45+1. Tin JEDVAJ - 0:2

45+1

Ze standardní situace se vyklubala pěkná přihrávka na Bendera, jehož střelu dokázal Sommer vyrazit. Avšak k odraženému míči se vzápětí dostal TIN JEDVAJ a ten už jej poslal přímo do branky.

45

Kramer fauluje a v závěru budou hosté poblíž poloviny hřiště zahrávat standardní situaci a nejspíše to zkusí centrem před branku.

44

Pokračujeme ve hře a Leverkusen nyní drží míč na pravé straně, kde se snaží dostat míč pod kontrolu a zkusit ohrozit Sommera, který si zatím příliš nezachytal. První střelu pustil a od druhé inkasované branky jej zachránila tyč. Jinak nemusel předvádět žádné zákroky.

43

Bender potřeboval ošetření a nyní se na trávníku nic neděje.

42

První žlutí karta zápasu, kterou vidí Hermann.

40

Z této útočné akce domácí rozhodně nevyrovnají, neboť Hofmann se nacházel v ofsajdu.

39

Blíží se nám závěr poločasu a uvidíme, jestli se domácím podaří vyrovnat nebo hostům navýšit své vedení.

37

Hazard nyní dost tvrdě zajel do Bellarabiho, který se svíjí v bolestech na trávníku.

36

36. První vážná akce domácích.

36

Neuhaus se dobře uvolnil a střílel z levého úhlu, nakonec trefuje míč mimo levou tyč, ale po delší době velká příležitost pro domácí celek. Vlastně je to jejich první vážnější šance, která volala po vyrovnávací brance.

35

Hazard s trochou štěstí ještě dokázal přihrát na svého spoluhráče, ale ten už neodcentroval, protože jej obránce připravuje o míč.

34

Ale z něj si nevytvořili nic zajímavého a míč jde hodně mimo tři tyče.

33

Možná přijde nyní, kdy mají k dispozici zahrávání rohového kopu.

32

Borussia se i nadále aktivně snaží hrát s míčem a vyrovnávací branku by si bezesporu zasloužili.

30

Po půl hodině hry vedou hosté těsným rozdílem, kdy se prosadili v úvodu zápasu. Od té doby mají domácí převahu na míči, ale nedokážou být nebezpeční. Leverkusen má dobré protiútoky, kdy z jednoho z nich dokázali nastřelit tyč.

28

Po dobrém centru z pravé strany se míč objevil před brankou. Leverkusen se však dokázal ubránit. Ač jeden z hráčů Borussie upadl na trávník, rozhodčí rezolutně ukazuje, že tohle není penalta.

26

A zase se Leverkusen dostal do útoku a obrana domácích opět nebyla příliš kompaktní. Štěstí pro ně, že hostující celek si nedokázal následně přesně přihrát.

25

Obrana domácího celku zatím nebudí žádný respekt.

24

24. Nastřelená tyč branky domácích!

24

Leverkusen se po delší době dostal ke střele a stálo to za to! Volland, který asistoval u první branky, orazítkoval levou tyčku Sommera.

24

Domácí úspěšně na polovině hřiště zastavili rodící se nebezpečný útok Leverkusenu.

23

Elvedi se dostával pod tlak a proto zvolil dlouhou zpětnou přihrávku až na Sommera.

22

Wendell se snažil o rychlý útok po své levé straně, ale míč před ním, skluzem, odehrál soupeř.

21

Herrmann po přihrávce Neuhause dokázal odcentrovat z pravé strany, avšak na levé straně se již k hlavičce nikdo nedostal a hráč Leverkusenu úspěšně dokázal vyvézt míč.

20

Domácí neustále kombinují na polovině soupeře, avšak obrana Leverkusenu dobře zachytává jejich pokusy o průnik do pokutového území.

18

Mönchengladbach je v posledních minutách aktivnějším týmem, avšak prozatím se nedostává do nebezpečných pozic před branku Leverkusenu.

16

Faul uprostřed hřiště a domácí zůstanou u míče.

15

Dragovic nejspíše utrpěl zranění v jednom souboji a nemůže pokračovat ve hře. Na jeho místo proto nastupuje Jedvaj.

13

Hermann se snažil doběhnout dlouhý míč, ale už je pískáno postavení mimo hru a pomezní správně signalizoval ofsajdové postavení.

12

Kromě úvodní branky hostů jsme zatím nemohli vidět nic zajímavého a oba celky se spíše pohybují s míčem uprostřed hrací plochy. Úvodní branka nám hru nikterak nerozhýbala.

11

Autové vhazování domácího celku nepřineslo nic zajímavého a Leverkusenu se daří dostat míč od své šestnáctky.

10

Centrovaný míč z levé strany na jistotu odráží obrana Leverkusenu.

9

Domácí se ujali míče, ale jejich kombinační hra se odehrává daleko od branky Hrádeckého, který vše sleduje z bezpečné vzdálenosti.

7

Povzbuzený Leverkusen je i nadále na míči, ale tento útok nepřinese nic a Sommer si běží pro míč, který ihned rozehrává.

5

5. Julian BRANDT - 0:1

5

Hosté se poprvé dostali na dostřel branky a je z toho úvodní branka zápasu. Volland vybojoval míč a přihrával na JULIANA BRANDTA, který vystřelil k pravé tyčce, od které se míč odrazil do branky.

4

Po nepřesné kombinaci domácích je míč u Hrádeckého, který má dostatek času ke klidnému rozehrání míče.

3

Hazard se uvolnil na levé straně a střílí zpoza obránce. První pokus domácího celku končí mimo branku.

3

Po ztrátě míče si kombinaci zkusí i jejich soupeř, který tak činí a pohybuje se s míčem na vlastní polovině.

2

Hosté jako první zahájili kombinaci a hráči se postupně seznamují s míčem a hrací plochou.

1

Leverkusen hraje v černých dresech, domácí zvolili bílou variantu dresů.

1

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Wendt, Elvedi, Ginter, Lang – Kramer – Hofmann, Neuhaus – Herrmann, Stindl, Hazard.
Náhradníci: Sippel – Cuisance, Jantschke, Raffael, Strobl, Traore, Zakaria

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Tah, Bender, Dragovic – Weiser, Bender, Havertz, Wendell – Brandt, Volland, Bellarabi.
Náhradníci: Ozcan – Paulinho, Kohr, Thelin, Jedvaj, Bailey, Alario

Rozhodčí: T. Welz.
Již druhé kolo Německého poháru nám přinese souboj dvou prvoligových celků!
Mönchengladbach si v prvním kole poháru s chutí zastřílel proti celku z Oberligy, Hastedtu, kterého porazil výsledkem 11:1! Dnes Mönchengladbach již nečeká tak jednoznačné utkání.

Naopak Leverkusen se utkal v prvním kole proti Pforzheimu a tento celek, hrající taktéž Oberligu, dokázal s favoritem držet krok a prohrál těsným rozdílem 1:0. Navíc Leverkusen se tehdy prosadil pouze z pokutového kopu.

Oba soupeři se spolu utkali v poháru i v minulém roce a tehdy zvítězil Leverkusen. V osmifinále tehdy o postupu rozhodl svou jedinou brankou L. Bailey. Dokáže Mönchengladbach tuto porážku svému soupeři dnes oplatit?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.