24.10.2018, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.75 3.89 2.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dominik Simon (PIT) 0+1, 0 střel, čas na ledě 4:19 (06:11:43)

1. Sidney Crosby (PIT) 2+0
2. Leon Draisaitl (EDM) 2+0
3. Connor McDavid (EDM) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 46-31; Zablokované střely: 23-7; Vhazování: 47%-53%; Hity: 28-30; Přesilové hry: 2/5-1/3; Trestné minuty: 11-15.
Poslední tři z pěti střetnutí mezi Penguins a Oilers rozhodlo prodloužení nebo samostatné nájezdy a ani dnešní vzájemný duel, od kterého se očekával velice vyrovnaný průběh, nepřinesl rozhodnutí po šedesáti minutách. Oba týmy předvedly parádní ofenzivní hokej a fanoušci v Rogers Place byli svědky několika zvratů ve skóre. Oilers ve třetí třetině využili dvě přesilové hry a vedli 5:4, jenže Pittsburgh dokázal vyrovnat a v prodloužení rozhodl o jeho výhře svým druhým a fantastickým gólem v utkání kapitán Sidney Crosby. Konečný výsledek zápasu v Rogers Place. Edmonton Oilers 5 Pittsburgh Penguins 6 po prodloužení.

62:12

62:12 Sidney CROSBY - 5:6

62:12

Pittsburgh právě vstřelil branku!
SIDNEY CROSBY předvedl úchvatnou individuální akci, když na levém křídle dlouho držel puk a zatáhl ho do levého rohu útočného pásma, kde udělal rychlou zpětnou otočku, prohodil puk parádně mezi bruslemi Ryana Stroma a po sjetí před bránu na vzdálenější pravé tyči skóroval bekhendem mezi lapačkou a levým betonem Cama Talbota! Penguins vítězí v Edmontonu 6:5! Asistence: Jack Johnson a Derick Brassard.

61:42

Ryan Strome si z levého křídla rychle najel před bránu, Matta Murrayho ovšem z blízkosti nepřekonal!

61:10

Hra se rychle otočila na pravém křídle pálil nad bránu Penguins od hrazení také domácí Leon Draisaitl.

60:55

Phil Kessel se dostal ke střele v pravém kruhu pro vhazování, jenže bránu Oilers přestřelil.

60:20

V Rogers Place začalo prodloužení, které mohl rychle rozhodnout Kris Letang, jeho střela z mezikruží ale skončila na vyrážečce pozorného Cama Talbota!

60:01

Oba týmy vstřelily v zápase plném obratů pět gólů, a tak nás po 60 minutách čeká prodloužení. Skóre po třetí části. Edmonton Oilers 5 Pittsburgh Penguins 5.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00

Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:58

Sidney Crosby na levém křídle napřáhl od hrazení ke tvrdé ráně s příklepem, kterou Cam Talbot na přední tyči vyrazil vyrážečkou za svou bránu.

5:6

Branky a nahrávky: 22. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Russell), 24. Chiasson (Russell), 36. Chiasson (Rieder, A. Larsson), 43. McDavid (Klefbom, Lucic), 45. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins) – 11. Crosby (Letang, Kessel), 28. Oleksiak (Malkin, Kessel), 31. Hörnqvist (Simon), 40. Hörnqvist (Cullen, Dumoulin), 47. Oleksiak (Hörnqvist, Cullen), 63. Crosby (J. Johnson, Brassard)

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – Klefbom, A. Larsson (A), Nurse, Russell, Bouchard, Gravel – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Yamamoto – Rieder, Draisaitl, Puljujärvi – Lucic (A), R. Strome, Marody – Brodziak, Kassian, Chiasson. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Oleksiak, J. Johnson, Riikola – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Simon, Brassard, Hörnqvist – Sheahan, Cullen, Sprong. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Chris Schlenker, Gord Dwyer. Čároví: Trent Knorr, Ryan Gibbons

Diváci: 18347

00:47 PIT 2 Rust, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
10:11 EDM 2 R. Strome, nedovolené bránění
10:58 PIT 0:1 Crosby (Letang, Kessel)
14:29 EDM 5 Kassian, bitka