24.10.2018, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 1.93 4.06 3.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. Darcy Kuemper (ARI): 35 zák., 1 gól, úsp. 97,2%
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Lukáš Sedlák (CBJ): 0+0, +0, 2 střely, čas na ledě 8:41
Richard Pánik (ARI): do utkání nezasáhl
Je hotovo, Arizona se oklepala z porážky 3:5 proti Winnipegu a zaslouženě si odváží z Columbusu dva body za výhru 4:1. Blue Jackets se sice ujali vedení už v první minutě, jinak ale podali bezkrevný výkon a zcela po zásluze prohráli. Dnešním hrdinou Coyotes byl mladík Christian Fischer, který nastřílel hattrick – a své góly navíc rozdělil do všech tří třetin.

59:27

Po Kukanově chybě ve středním pásmu je u kotouče Kevin Connauton a s rozehrávkou vůbec nespěchá, v Nationwide Areně už běží poslední minuta zápasu.

58:57

Právě Lukáš Sedlák (CBJ) a Lawson Crouse (ARI) se po přerušení hry pustili do strkanice, oba za to vyfasovali dvouminutové tresty.

57:58

Po Sedlákově nahození vznikl před Kuemperem nepřehledný závar, nikdo v modrém dresu se ale ke střele nakonec nedostal.

57:01

Po Atkinsonově přihrávce do předbrankového prostoru už se žádný z domácích hráčů ke kotouči nedostal, tři minuty před třetí sirénou Darcy Kuemper opět přerušil hru.

56:30

Lawson Crouse nabral rychlost ve středním pásmu, spolu s ním se ale vrátil Panarin a nepustil urostlého křídelníka ke střele.

55:47

Tribuny Nationwide Areny už se povážlivě vyprázdnily a zbylí diváci si šetří hlasivky, vidina bodového zisku se před columbuskými hokejisty rychle rozplývá.

54:54

Sonny Milano se zapomněl ve středním pásmu, Blue Jackets tak byl odpískán ofsajd.

53:56

Wennbergova křižná přihrávka z pravého kruhu byla přizvednuta až na tribunu, hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná.

53:05

Connautonův pokus z prakticky nulového úhlu Bobrovského neohrozil, na opačnou stranu už se po levém křídle vydává Cam Atkinson.

52:09

Darcy Kuemper si Panarinovo bekhendové nahození z ostrého úhlu snadno pohlídal, před námi je další komerční brejk.

51:16

Svěřencům Johna Tortorelly to ve třetí třetině vůbec nelepí, hosté bez sebemenších problémů střeží náskok a na žádné drama to nevypadá.

50:23

Coyotes pod tlakem vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Darcyho Kuempera.

48:17

Ryan Murray přizvedl Grabnerovu střelu do ochranné sítě, následovat bude komerční přestávka.

47:26

Tato přesilová hra zatím Arizoně vůbec nevychází, Alexander Wennberg teď nasbíral další cenné vteřinky v útočné třetině.

1:4

Branky a nahrávky: 1. Dubois (Werenski, Atkinson) – 8. Fischer (Stepan), 13. D. Strome (Hinostroza, Oesterle), 21. Fischer (Stepan, Perlini), 45. Fischer (Stepan)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, R. Murray, Nutivaara, Kukan, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Wennberg, Duclair – Milano, Jenner, J. Anderson – Sedlák, Riley Nash, Bjorkstrand.

Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Ekman-Larsson, Demers, Goligoski, Hjalmarsson, Connauton, Oesterle – Crouse, Galchenyuk, Keller – Perlini, Stepan, Fischer – Grabner, Richardson, Hinostroza – Cousins, D. Strome, J. Archibald.

Rozhodčí: St. Laurent, Luxmore – Nagy, Gawryletz

00:31 CBJ 1:0 Dubois (Werenski, Atkinson)
01:48 ARI 2 Richardson, podrážení
07:08 ARI 1:1 Fischer (Stepan)
10:25 CBJ 2 Kukan, držení
12:23 ARI 1:2 D. Strome (Hinostroza, Oesterle)