24.09.2018, 18:30 • TatNeft Arena • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.4 5.2 6.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jiří Sekáč (KZN) 1+0, 3 střely, čas na ledě 15:29
Střely na branku – 34:17 (10:6, 13:8, 11:3)
Zblokované střely – 19:17
Vyhraná vhazování – 39:24
Trestné minuty – 4:2
Hity – 30:14
Hokejisté Kazaně nakonec přeci jen splnili roli favorita, když na domácím ledě udolali Novosibirsk 3:2. Proti nejhoršímu celku soutěže to ale neměli vůbec snadné. Hosté hráli velmi dobře, v první i druhé třetině dokázali dotáhnout jednogólové manko a odpověď nenašli až na zásah Roba Klinkhammera, který přišel ve 43. minutě. Sibir tak stále zůstává bez bodu, ale z Kazaně mohou hráči tohoto celku odjet s hlavami nahoře.

59:54

Před branku se ještě protáhl Anton Lander. Krasikova bekhendem nepřekonal, ale teď už je jasné, že to hosté nestihnou!

59:38

Hosté si vyžádali oddechový čas. Vhazuje se ve středovém kruhu a Krasikov tak míří zpět do branky.

59:30

Krasikov už odjel na střídačku, hosté to zkoušejí s šesti hráči!

58:53

Domácí dobře posunuli puk do útočného pásma. Udělali to tak, že nehrozil icing.

58:18

Hosté bojují o puk za brankou soupeře, Krasikov zatím zůstává na svém místě.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:56

Domácí hrají v závěru zatím velice zkušeně. Puk se pohybuje mimo jejich obrannou třetinu.

55:57

Dělovku Pedana vyrazil Krasikov lapačkou k Arťomovi Lukojanovi, který už zasouval puk do odkryté branky, ale to se mu nakonec nepodařilo! Krasikov si lehl na záda a kotouč je někde pod nimi!

55:45

Třetí řada Kazaně drží puk v útočném pásmu. Lukojanov netrefil před odkrytou klecí nabídku Potapova.

55:00

Posledních pět minut třetí třetiny. Sibir stále drží naději na bodový zisk.

54:11

Máme tu ještě jednu reklamní přestávku.

53:36

Obrovská šance domácích! Po střele Klinkhammera z mezikruží se puk odrazil před odkrytou klec k Fjodoru Malychinovi. Ten však skákavý kus gumy nedokázal zkrotit včas a o možnost skórovat tak přišel!

52:31

Nyní se hraje především ve středním pásmu, což asi více vyhovuje domácím.

51:57

Hosté mají osm minut na to, aby s utkáním ještě něco udělali a poprvé sezóně zabodovali.

3:2

Branky a nahrávky: 4. Sekáč (Lander, Azevedo), 28. A. Potapov (Lukojanov), 43. Klinkhammer (Azevedo) – 7. Bertrand (Morozov), 33. Romancev

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Šaryčenkov) – Markov (C), Jarullin, Batyršin, Abrosimov, Postma, Pedan, Judin – Azevedo (A), Lander, Sekáč – Galijev, Tkačov, M. Gluchov – A. Potapov (A), A. Michejev, Lukojanov – Kara, Malychin, Klinkhammer.

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – Savčenko, Naumov, Piganovič (A), Vorobej, K. Alexejev (C), Morozov, Ignatovič – Lisin, Šarov, Bertrand – Dugin, Sajustov, Michajlov – Pešechonov, J. Bodrov, A. Jakovlev – Pervušin, Romancev, Šaškov – Kazakov.

Rozhodčí: Kulakov, Ravodin – Viljugin, Šaljanin