Mistrovství světa mužů

Itálie – Nizozemsko

3:1

konec (16:25, 25:20, 27:25, 25:15)

23.09.2018, 21:15 • Mediolanum Forum, Assago, Itálie • Skupina E • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 1.27 3.77 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:0

Druhá fáze letošního mistrovství světa je u konce! V posledním utkání si domácí Itálie poradila i v "béčkové" sestavě s výběrem Nizozemska ve čtyřech setech.

Nizozemsko vstoupilo do utkání skvěle, domácí tým byl v první sadě stále pod tlakem a jasně prohrál o devět bodů. Po změně stran ale dokázali Italové zužitkoval podporu našlapené haly v Assagu. Druhý set byl zcela v režii týmu okolo nahrávače Michele Baranowicze. To druhá sada dospěla až do dramatické koncovky, ve které dlouho vedli Nizozemci, ale nakonec se štěstí přiklonilo k Italům. Závěrečný set už byl "na jednu branku". Itálie dominovala ve všech činnostech a po zásluze si došla pro vítězství.

25:15

Čtvrtý set skončil.

25:15

Je konec! Daan Van Haarlem našel plachtícím servisem pouze domácí libero, Rossini skvěle přihrál, poté Baranowicz mohl kombinovat středem sítě a poslední slovo měl v zápase Candellaro.

24:15

První mečbol je odvrácen po útoku Parkinsona na středu sítě.

24:14

Teď už je tady ale neuvěřitelných deset mečbol pro Italy! Gijs Jorna servíroval pouze do autu.

23:14

Mečboly ještě nepřicházejí. Po útoku Van Garderena dopadl míč přesně do zadní části kurtu.

23:13

Stále to je o deset bodů! Koelewijn sice servisem zatlačil, ale Italové hrají uvolněni a s přehledem se útokem prosadil Maruotti.

22:13

Nizozemci ještě stahují náskok po nepřesném servisu domácího celku.

22:12

Italové kontrolují čtvrtou sadu. Středem sítě si vypomohl Baranowicz, který vyzval k útoku Cestera.

21:12

Itálie dominuje na palubovce. Po chybném útoku Abdel-Azize už vede před dromáím publikem o jedenáct bodů. Nakonec je ale pískán dotek bloku.

21:11

Abdel-Aziz na servisu. Nelli je ale ve druhé části zápasu k neunavení, i nyní se prosadil italský univerzál.

20:11

Nelli pokračuje na servisu. Nyní se prosadil útokem na středu Koelewijn.

20:10

Gabriele Nelli je na podání. Proměněnou bodovkou se prezentoval také na středu sítě hrající Cester.

19:10

Italové mají ale stále luxusní vedení ve čtvrtém setu. Randazzo se stačil zvednout po přihrávce na palubovce a poté zakončil smečí po lajně.

18:10

Až teď se Nizozemci probudili. Candellaro našel servisem Van Garderena, ten přihrál přesně a na středu sítě si poradil Parkinson.

18:9

Série Itálie stále nekončí. Candellaro trefil svou plachtou přesně roh nizozemské poloviny.

17:9

Ani oddechový čas Nizozemcům nepomáhá. Van Garderen napálil útokem míč jen do pásky.