2. liga - Jih a Východ (ČR)

DRACI PARS ŠUMPERK – HC Bobři Valašské Meziříčí

3:0

konec (0:0, 2:0, 1:0)

22.09.2018, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 4. kolo • Jaroslav Svoboda (@JarSvoboda)

Tipsport: 1.65 5.0 3.28 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro dnešní večer vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu. (19:06:37)
Je dobojováno, Šumperk doma vítězí 3:0 po takticky velmi dobře zvládnutém utkání. O branky se podělili Dominik Pokorný, Michal Romančík a Daniel Vachutka, čisté konto vychytal Matej Kristín.

58:47

Ještě trochu vzrušení, Kristín si málem srazil kotouč do vlastní branky. Puk ale jen proskákal po brankové čáře.

58:37

Ještě dva Kristínovy zákroky, ale za popěvku Vysokého jalovce se v Šumperku slaví.

57:52

Domácí kotel již bouřlivě slaví, hráči Draků pak drží kotouč na svých hokejkách.

57:06

57:06 VACHUTKA - 3:0

57:06

Draci právě vstřelili branku!
A je nejspíš rozhodnuto! Karel Plášek skvěle zabojoval na modré čáře, vypíchl puk, ujel obraně Bobrů a pak jen předložil lehce před prázdnou branku DANIELU VACHUTKOVI, který zvyšuje na 3:0! Asistence: Karel Plášek.

56:40

Kotouč ve středním pásmu.

56:15

Bobři hrají power-play.

56:15

Hraje se ve čtyřech na obou stranách a hosté mají velký tlak! A hlavně mohl skórovat Josef Daněk, v obrovské šanci jej ale skvěle vychytal Kristín!

55:35

Petr Gewiese podrazil hostujícího Rostislava Vaňka, který pak v pádu neúmyslně poslal k ledu naopak Gewieseho. Na trestnou lavici míří oba, byť Vaněk tedy hodně přísným verdiktem.

54:37

Valaši zvyšují tempo, ale Draci dobře vykrývají prostor a Kristín opravdu nemá moc zákroků, byť musí být neustále ve střehu.

53:36

53:09

Teprve druhý zákrok Mateje Kristína v této třetině, tak úporně a úspěšně brání domácí defenzíva vedení. Střela Weintritta nebyla příliš nebezpečná.

52:43

Vaňkův pokus minul šumperskou branku.

52:00

Draci ale hned dvakrát za sebou vyhazují.

51:36

Jenže dvě minuty vzápětí dostává Michal Romačík za podrážení. Hosté mají šanci vrátit se do utkání.

51:15

Ve výborné hokejové atmosféře se teď domácí za bouřlivé podpory svých příznivců dobře brání, opět jen lehký dloubáček do středního pásma znamená pro Šumperk chvíli odpočinku.

50:54

Pokračovat se bude v pěti na obou stranách vhazováním před brankou Slováka.

50:54

Další akce domácích končí nepřesností ve finální fázi, mezitím je na ledě v nehokejové pozici Josef Daněk. Bohužel netuším, co se stalo, hráč hostů se držel za zápěstí, jestli jsem dobře viděl.

50:36

Další šance hostů končí ofsajdovým prohřeškem.

49:38

Naštěstí pro Šumperk zamřila přihrávka Dvořáka přesně mezi duo Pořický – Žák, které z druhé vlny najíždělo do nebezpečné pozice.

49:05

První šumperská formace v dalším výpadu, Vachutkova rána ale také končí na chráničích Slováka.

48:39

Slovák kryje Romančíkovu střelu z ostrého úhlu.

48:15

Vaněk se důrazně tlačil do útočného pásma, byl zastaven na hranici pravidel, ale sudí Draky do čtyř nepošle. Hra pokračuje dál.

46:38

Opět Vorobjev jen uklidnil situaci, nic nevymýšlel, předal spoluhráči a odjel střídat. Drakům se daří jednoduše dostávat hru ven ze svého pásma.

45:27

Hosté marně hledají cestu do útočného pásma, nedaří se jim usadit se před brankou Kristína.

44:05

Střela hostů se odrazila od mantinelu až k rozjetému Vorobjevovi, ten se snažil otočkou uvolnit a poté zakončit, puk mu ale sjel z čepele a minul branku.

43:39

43:17

Další vyhození.

43:10

Kotouč za brankou Valašského Meziříčí.

42:40

Draci našetřili vteřiny, Drtil nyní opět vyhazuje.

41:39

Ale přichází komplikace, Petr Gewiese dostává dvouminutový trest za podrážení.

41:03

Draci od úvodu třetí třetiny chtějí držet hru, neútočit za každou cenu a neriskovat ztrátu dvoubrankového vedení. Zatím se jim tato taktika daří.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:34.
Ve druhé třetině jsme se již na šumperském zimním stadionu branek dočkali a domácí vedou po trefách Pokorného a Romančíka 2:0.

40:00

39:52

39:46

Vachutka se protáhl po pravém křídle a vystřelil, Slovák jeho pokus pokryl. Následně puk skončil na brance.

39:28

39:00

S vypětím všech sil nyní hosté vyhodili kotouč do středního pásma.

38:13

Gewiese pálil z ostrého úhlu, Slovák si připisuje další zákrok.

37:52

Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Žák – 2 min., podrážení).

37:52

Jistý gól měl na čepeli Tomáš Sedlák, ale kotouč z prázdné branky neskutečným způsobem vytěsnil Slovák!

37:15

Bobři jsou nyní aktivnější a mají tlak, ale Šumperk brání s velkým úsilím a zatím Kristín nemusel čelit nějaké přímé hrozbě.

36:44

Bobři ještě zůstali v útočném pásmu, poslední pokus ale Kristín vyrazil nad branku i mantinel.

36:09

35:46

Další vyhození až za Slováka.

35:15

Draci se dobře brání, byť Kristín dvakrát zasahoval, do výraznější šance se Bobři v přesilovce nedostali.

34:09

První přesilová hra pro hosty v tomto utkání, za podrážení dostává dvě minuty Jakub Kužílek.

33:44

Martin Urban se dnes objevil v sestavě Draků poté, co se zranil Lukáš Králík. A je velmi aktivní, Slovák nyní pokryl již jeho čtvrtý pokus v utkání.

32:27

32:27 ROMANČÍK - 2:0

32:27

Po tvrdém střetu zůstal v šumperském pásmu ležet Drtil, Draci ale rozjeli rychlý kontr a na jeho konci byl MICHAL ROMANČÍK, který si počkal na ideální pozici a na zadní tyč skvěle zakončil! Asistence: Karel Plášek.

31:23

Po několika momentech bez vážnější akce na jedné či druhé straně přečetl Brunec záměr Antonova, vypíchl puk a vyrazil do brejku. Střelu šumperského odchovance ve službách Valašského Meziříčí ale Kristín pokryl.

29:16

Hosté sevřeli na několik okamžiků domácí celek, ale Kristín nemusel zasahovat. Pak přišla průniková přihrávka na Karla Pláška, který zůstal trestuhodně sám za obranou. Jenže Slovák se znovu vytáhl a drží svůj tým ve hře v kontaktu.

27:25

27:25 POKORNÝ - 1:0

27:25

Tento výpad Draků již přinesl úvodní gól zápasu! Bobři ztratili na útočné modré puk a Šumperk rozjel rychlý výpad. Vorobjevovu střelu ještě Slovák vyrazil, ale z dorážky do prázdné branky se prosadil DOMINIK POKORNÝ. Asistence: Dmitrij Vorobjev.

27:13

Další pokus Draků o přechod do útoku končí zakázaným uvolněním.

26:32

Matej Kristín přišel po zákroku o masku, a ačkoliv se domácí tým hnal vpřed, rozhodčí přerušuje hru.

26:11

I proti střele Romančíka byl Slovák pozorný.

25:22

24:33

Až teď se "pojágrovsku" protlačil za obránce Vorobjev a jednou rukou zakončoval, Slovák stačil zakočit.

24:16

Bobři Draky ke střele zatím nepustili.

23:22

Vachutka se rozjel do útočného pásma, ale byl podražen. Dvě minuty pro Michala Žáka a další přesilovka pro Šumperk.

23:05

Další tlak domácích ke střelbě nevedl, kotouč je ve středním pásmu.

21:54

Antonov pálil po rychlém brejku, Slovák hřbetem lapačky vykryl.

20:21

20:17

Sedlák se objevil v obrovské šanci, ale puk poslal nejspíš do brankové konstrukce!

20:01

V úvodní třetině jsme branku neviděli, byť domácí hráli hned tři přesilové hry. Jenže se potvrzuje, že zatím se v přesilovkách Drakům nedaří. Tu poslední budou ještě dohrávat v úvodu druhé třetiny, k dispozici ještě mají 21 vteřin.

20:00

19:56

Ještě Romančík a Vorobjev si vytvořili skvělé střelecké pozice, hlavně Romančík se proklestil přes několik hráčů, ale Slovák je zatím neprůstřelný.

18:51

Obrovská šance domácích, když se puk odrazil ke Gewiesemu. Ten ale trefil jen lapačku již bezmocně ležícího Slováka!

18:21

Vojtěch Baroš teď zcela zbytečně oslabil svůj tým a Draci mají tak další početní výhodu.

18:21

Barošovu nepříjemnou ránu přes hráče kryl Kristín a hostující útočník pak ještě dojel do soupeře. Což se nakonec neobejde bez trestu.

16:52

Vladimir Antonov obkroužil branku hostů a nepříjemně nahodil směrem na Slováka, Bobři i tuto situaci přežili bez úhony.

16:33

Koňařík opouští v předklonu za potlesku diváků ledovou plochu. Krev naštěstí na ledě není, tak snad nejde o nic vážného.

16:33

Nepříjemný moment pro Michala Koňaříka. Ten dostal nejspíš bruslí do obličeje, Milan Ostřanský ihned kleká k soupeři a volá lékaře...

16:26

Kristín si připsal lehčí zákrok, ale Martiník vzápětí využil svých parametrů a natlačil přímo na záda brankáře jednoho z protihráčů.

15:31

Zakázané uvolnění ze strany domácích.

15:03

14:39

Soustavný tlak přinesl domácím střely Drtila a Vachutky, ale hosté stále drží bezbrankové skóre.

13:03

A další přesilovka pro Šumperk, dvě minuty za příliš mnoho hráčů odsedí Tomáš Holiš.

12:46

12:19

Kristín lapil těžký skákavý kotouč mířící přes celé klutiště.

11:30

Tomáš Sedlák se po Pláškově přihrávce dostal do zakončení, Slovák oba pokusy lapil.

10:46

Vladimír Váňa posílá hosty do čtyř vinou nedovoleného bránění Vachutky.

10:30

Slovák nyní pokryl i Pláškův pokus bekhendem.

10:14

Po delší době dvakrát zasahoval i Kristín, obou případech šlo o jednodušší zákroky proti střelám z větší vzdálenosti.

09:33

Šance domácích poté, co Bobři ztratili ve středním pásmu kotouč. Nakonec až Kužílek protlačil svou střelu na branku, ale Slovák byl jistý.

07:21

Urbanova střela bekhendem Slovákovi moc starostí nenadělala.

07:03

A teď se Šumperk provinil ofsajdovým prohřeškem.

06:30

Náznak šance domácích, Ostřanský ale minul v koncovce kotouč.

06:05

Oba týmy střídají a Gewiese má puk na holi.

05:23

Draci se osvobodili, ale do ofenzívy zatím hledají cestu marně.

05:00

Pod tlakem je Kužílek a hosté znovu vybojovali v útočném pásmu kotouč.

03:30

Hosté zatím působí velmi aktivně, znovu si vypracovali tlak s kotoučem na holi v útočném pásmu. Nakonec Drtil vyhodil přes všechny čáry.

01:55

Kužílek pálil, jeho pokus lapil Slovák. Ten následně kryl i dorážku.

00:50

Vaněk si vybruslil před branku, ale jeho pokus Kristín pokryl.

00:27

Kristín si připisuje první zákrok, bekhendem jej trefil z ostrého úhlu Pořický.

00:01

Domácí hokejisté v modré kombinaci dresů právě vjíždějí na ledovou plochu, o chvíli později se otevřela vrátka v mantinelu i u kabiny hostů.

Draci Šumperk: Kristín (O. Haloda) – Kužílek, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Urban, Plášek, Šíp, Antonov, Blecha, Vorobjev, Ostřanský

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek, Slovák – Ostrčil, Baroš, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Paťava, Brunec, Koňařík, Vaněk, Peška, Pořický, Andris, Kývala, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka

Rozhodčí: Dufka – Novotný, Šimčík.
Vážení fanoušci, vítejte u sledování přímého přenosu z utkání 2. hokejové ligy, skupiny Východ. V Šumperku se představí domácí Draci v souboji s Valašským Meziříčím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:0

Branky a nahrávky: 28. Pokorný (Vorobjev), 33. Romančík (Plášek), 58. Vachutka (Plášek)

DRACI PARS ŠUMPERK: Kristín (O. Haloda) – Kužílek, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Urban, Plášek, Šíp, Antonov, Blecha, Vorobjev, Ostřanský

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Ostrčil, Baroš, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Paťava, Brunec, Koňařík, Vaněk, Peška, Pořický, Andris, Kývala, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka

Rozhodčí: Dufka – Novotný, Šimčík

10:46 VAL 2 Váňa, nedovolené bránění
13:03 VAL 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Holiš
18:21 VAL 2 Baroš, nedovolené bránění
23:22 VAL 2 Žák, podrážení
27:25 SUM 1:0 Pokorný (Vorobjev)