HC ZUBR Přerov – HC Vítkovice Ridera

0:3

konec (0:1, 0:1, 0:1 - N 0:1)

22.09.2018, 12:00 • MEO Aréna, Přerov • Skupina D • Daniel Doležal

Všechny čtyři body tak z hanáckého prostředí zaslouženě odvážejí Vítkovičtí, kteří vsítili po jedné brance jak v každé z třetin, tak i v nadstavbovém prodloužení. Já se s vámi z MEO Arény loučím a u dalšího online přenosu brzy napočtenou! (14:07:36)

63:48

Vítkovice právě vstřelily branku!
O bonusovém bodu je rozhodnuto v 63. minutě! V prodloužení se ke kotouči dostali Vítkovičtí jen na malou chvíli a hned trestali. Jeden z trojice Hanáků se dokonce octl bez hokejky a Lewandowski tak neměl nejmenší problém najít u tyče volného DOMINIKA FICKA, který si brankáře Šimonů položil k ledu a přehodil do zcela odkryté horní části branky.
Asistence: Jakub Lewandowski.

63:12

Puk kontrolují stále Přerovští, ale bez střeleckého výstupu.

62:32

Až se nakonec za klecí střídá s Kopečkem, Přerov přechází do útočné třetiny.

62:03

Kotouč mají Zubři za svou vlastní bránou. Zmeškal hledá vhodný moment k přihrávce.

61:33

Dlouhá přihrávka napříč hřištěm Borotovi ujela jen o centimetry. Ten by mohl atakovat Pitáka zcela sám.

61:17

Zleva na domácího brankáře najížděl Lewandowski, Šimonů zasahuje.

60:33

Obě mužstva už prostřídala své trojice v poli, zatím čekáme na první příležitost.

60:01

Vítkovičtí, tak jako v obou předešlých částech, přidali jednu branku i v poslední třetině zásluhou Vojtěcha Lednického a připisují si první tři body. Nyní bude následovat nadstavbové prodloužení o bonusový bod.

60:00

Konec třetí třetiny.

59:46

Základní hrací doba už se víceméně jen dohrává.

59:04

Icing domácích.

58:31

Bojovné jsou ale obě strany nastejno, konec třetí třetiny zatím postrádá střelecké příležitosti. Všechny akce většinou končí zblokovány bránícím celkem.

57:49

Vítkovická pětka stojí rozestavená takovým způsobem, že se Přerovští nemohou dostat přes střední pásmo.

56:56

Ofsajd Přerova.

56:37

Vítkovičtí krouží v útočném pásmu a nechtějí Zubry pustit k puku.

55:28

Kylnar v útoku na Takáče, ten ale při střele nechal kotouč za sebou a žádné ohrožení Pitáka se nekonalo.

54:38

Přerovští přečkali oslabení bez větších potíží.

53:30

Borot teď šikovně obral Vítkovické na jejich modré a našel Tarnoczyho. Ten si vyjel obloukem na pravý kruh, ale křižován obráncem neměl na výběr jinak než zakončit bekhendem. Piták vyráží bez problémů betonem.

52:38

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Šimanský – 2 min., hákování).

52:10

Je signalizováno vyloučení, šestice Vítkovických drží kotouč už velmi dlouho!

51:19

Nepovedená rozehrávka končí zakázaným uvolněním Zubrů.

50:04

Zmeškal vybídl do gólovky zcela volného Kylnara, který se objevil před Pitákem úplně sám! Brankář hostů ale stále drží nulu!

48:50

Ridera hraje v plném počtu.

48:27

Zubři vybojovali kotouč u mantinelu, Bieniek předal na druhou stranu puk Vlčkovi, jenž rozezvonil tyč!

47:41

I v této přesilové hře mají Zubři po ztrátě pásma problém jej dobýt zpět.

46:50

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ivan – 2 min., nedovolené bránění).

46:10

Ridera odskakuje Zubrům už o tři branky! Do slibné pozice se u pravé tyče dostal Mrva, který po obtočení předal puk do tutovky v prostoru mezikruží stojícímu VOJTĚCHOVI LEDNICKÉMU a ten z první propálil domácího gólmana.
Asistence: Jakub Mrva.

45:30

Vlčkovu střelu srazil Piták do ochranné sítě hokejkou.

44:48

Zubrům překazila souhru za bránou hostů jejich vlastní brusle. Do protiútoku si vyjel Fridrich a otestoval brankáře střelou na rameno.

44:00

Pro změnu teď přišel ofsajd domácího celku.

43:18

Borot zkazil rozehrávku Vaculy, hra se přestěhovala do pásma hostů, kde se Vítkovičtí pokoušejí opětovně rozehrát.

42:50

Hradil dostihl kotouč, zakázané uvolnění se nepíská. Hru přerušuje až čtvrtý ofsajd Vítkovic v této třetině.

42:12

Znovu ofsajd Ridery.

41:28

Věntus s Bílým vybídli k přechodu do útočné třetiny Blaška, kombinace hostů nakonec končí po sérii pokusů z chumlu před Šimonů v jeho lapačce.

40:36

A ve středním pásmu se po dalším postavení mimo hru bude vhazovat znovu.

40:08

Vhazování se zmocnili hokejisté Vítkovic. Následně se provinili ofsajdem.

40:01

Druhá dvacetiminutovka se svou tváří velmi podobala už té první. MEO Aréna se opět dočkala jen jedné branky a znovu z holí Ostravanů, konkrétně Jana Bernovského ve 27. minutě. Přerovští však nemusejí nic vzdávat, na dramatizaci mají ještě mnoho času v podobě třetí třetiny. Ta začne zhruba v 13:28.

40:00

39:35

Zubři ale předvádějí zlepšenou defenzivu, z čehož plyne právě ona nezáživná část hry, zejména co se týče střeleckých pokusů na obou stranách.

39:00

Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

37:30

Hra je teď plná nepřesností, je tu znovu ta fáze hry, kdy se kotouč přelévá z místa na místo, avšak bez většího výsledku na straně jedné či druhé.

36:21

A další icing Přerova.

36:06

Hra Přerova teď trochu postrádá řád. Vyhozených kotoučů se často zmocní Vítkovičtí, nebo skončí až na zakázaném uvolnění, jako v tomto případě.

34:51

Osa Indrák – Takáč – Borot nevymyslela větší nebezpečí pro Pitáka, na puku jsou znovu Vítkovice.

33:41

Ivan si vzal volný kotouč při souboji po buly a zápěstím pořádně ohrozil přerovskou klec. Stále se ale uplatňuje faktor Šimonů!

33:35

A zakázané uvolnění na domácí straně.

33:13

Vítkovice mohly trestat přerovskou chybu v rozehrávce, Šimonů ale nadále spolehlivě kryje a za pomoci obránců zvládli situaci překonat. Úmyslný ofsajd Ridery.

32:30

Tarnoczy nahodil kotouč do pásma Zmeškalovi, ten ozkoušel pozornost Pitáka bekhendovou střelou.

32:19

Bílého pokus od modré končí na betonu, hosté dále drží pásmo a snaží se ohrožovat ze všech pozic. Zubři se nakonec museli vysvobodit až pomocí icingu.

30:58

Z ostrého úhlu prověřil domácího gólmana Blaško, strážce žlutomodré svatyně se však roztáhl a pohotově připsal další úspěšný zákrok.

29:49

Zmeškal teď zpoza brány na opačné straně kluziště hledal Hradila, ale do jeho přihrávky byla vložena hůl Marcela Kunce.

29:30

Zpoza brány našel Bernovský u branky stojícího Ivana, Šimonů hru přerušuje.

28:31

Vítkovice nadále presují Zubry a puk se drží po většinu času hlavně na polovině domácích hokejistů.

26:56

A hosté jdou do dvoubrankového vedení! Z rohu kluziště přišel kotouč od Fridricha na hůl Ivanovi, který našel přihrávkou JANA BERNOVSKÉHO a ten pohotově zakončil do odkryté klece. Asistence: Ivan Ivan, Petr Fridrich.

26:39

Ivan šikovně přelstil posledního beka, co mu stál v cestě, ale nezvládl zakončit.

26:08

S koncem přerovské přesilovky přišlo dobré nahození od modré čáry, které bylo opět protkáno doteky některé z holí před Pitákem. Hru ale zastavil a vhazuje se po jeho levici.

25:24

Až nyní se Rideře povedlo vyhodit puk z pásma.

25:06

Dobrá Kopečkova střela dostála ještě teče těsně před hostujícím brankářem, ten ale pohotově zasáhl vyrážečkou. Kotouč sražen v ochranné síti a následuje buly.

24:31

Pásmo zatím udržují, ale jedná se spíše o souboje u mantinelu.

24:05

Přerov má teď šanci napravit statistiku přesilových her dnešního kola.

24:04

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ficek – 2 min., hrubost).

23:10

Přerov teď nevyužil velkou šanci! Kylnar pelášil se spoluhráčem sám na Pitáka, Zubři si ale nenahráli, nýbrž zvolili zakončení mezi betony, které Piták srazil k sobě.

22:41

Kopeček se nadále prezentuje tvrdým přístupem. Na modré čáře zneškodnil pronikajícího Lednického.

22:06

Hradilovo nahození vyrazil Piták vyrážečkou do rohu kluziště.

21:48

Ivan trefil pouze bránícího Kylnara, který odkulhal na střídačku, Přerov se osvobodil a nyní už hraje v plném počtu.

21:06

Vítkovice kombinují v útočném pásmu, z přesilovky jim zbývá něco málo přes půl minuty.

20:38

Fridrich přenechal kotouč Fickovi a ten vyslal tvrdou střelu, kterou Šimonů vykryl. O chvíli později do lapačky schoval i prudký pokus Mrvy.

20:02

Buly pro Vítkovické.

20:01

Po úvodním dějství šestého kola skupiny D můžou být spokojenější hráči hostujícího mužstva. Ti šli do vedení už ve třetí minutě zásluhou Jána Blaška a převahu si podrželi jak na góly, tak téměř ve všech dalších aspektech hry. Jsou oproti Zubrům o krok napřed a příliš prostoru jim nenechávají. Uvidíme, zda nám další dění nabídne vzestup hry domácích. Druhá třetina začne přibližně ve 12:45.

20:00

19:39

A počet hráčů na ledě se srovná. Kapitán domácího výběru Zmeškal si odpyká dvě minuty za sekání.

19:00

Je rozehrána poslední minuta první třetiny, hosté už jsou ve čtyřech. Od nebezpečí je pár chvil nazpět možná zachránila zlomená hokejka jednoho ze střílejících beků hajících domácí barvy.

18:24

Mrva teď najel až do domácího gólmana, za což míří na trestnou. Přerov má krátkou dvojnásobnou výhodu!

17:59

Borot si dobře stoupl před Pitáka, tečovaná střela ale neměla patřičnou rychlost a Piták stihl pokojně zareagovat.

17:17

Dobře si teď počínal Bernovský, ujal se nahozeného kotouče, vyjel až k útočné modré a přihrál spoluhráčům zpět do svého pásma. Přerovským tak z přesilovky dosti ukrojil.

16:45

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lednický – 2 min., hrubost).

16:27

Totéž teď zkusil Lednický, ale ani jeho střela nebyla ohrožením pro domácí. Nízko letícího puku se nikdo neujal na teč a skončil tak na betonu přerovského brankáře.

16:09

Blaškova rychlá střela po buly nesnesla parametry přesné rány. Puk se sklouzl po mantinelu a připravil Vítkovice o pásmo.

16:04

Další vhazování před brankářem Přerova.

15:26

Hostům se zatím daří lépe po všech směrech. Jsou nebezpečnější dopředu a účinně hrají i směrem opačným dozadu.

13:57

Přerov je pod tlakem! Bránící hráči se zničehonic stáhli za kasu, čehož využil jeden z vítkovických forvardů a otočkou kolem brány málem nachytal Šimonů na jeho levé tyči.

13:16

A mohou v něm pokračovat s čerstvými silami. Zubři vyhazují přes všechny čáry.

12:57

Ze stejné pozice to teď zkoušel Fridrich. Vítkovice udržují puk v útoku.

12:10

Mrva měl teď velkou příležitost na hranici pravého kruhu blíže k bráně! Šimonů ale zvládl hrací předmět vytěsnit mimo tři tyče.

11:55

Icing Přerova.

11:15

Vítkovické oslabení končí bez újmy.

10:30

Zubři nahazují kotouče do pásma, ale u brány se jich nemohou proti dobře bránícím hostům zmocnit. Ti naopak znovu vyhazují.

09:46

Ostravané zatím drží Přerov daleko od své brány, ti zatím dobývají pásmo marně.

09:15

A je tu první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici míří vítkovický Ivan za hákování.

08:35

Dlouhou nahoru–dolů pasáž ukončuje až zakázané uvolnění hostů.

07:44

Oba celky teď předvádějí hodně bojovný hokej. Brankáři jsou aktuálně bez práce, obě pětky v poli se ale pořádně potí a vydávají se ze všech sil.

06:33

Vhazuje se po Pitákově levici.

06:01

Vacula šikovně pohlídal hru Vítkovic, podržel kotouč a vybruslil si velkým obloukem až za modrou čáru, kde už jej ale domácí Zubři odzbrojili.

05:12

Vzápětí se nahozený kotouč málem srazil do vítkovické branky od jedné z bruslí hráčů stojících před Pitákem. Na volné levé tyči však nikdo z domácích nevyčkával a potenciální nebezpečí je tak zahnáno.

04:57

Indrák vybídl ke střele Kylnara, ten přestřeluje.

04:20

Aktivita hostů setrvává a drží Zubry pod tlakem v útočné třetině! Šimonů si zapsal výborný zákrok maskou proti zblízka střílejícímu Fridrichovi.

02:45

A máme tu první branku zápasu! Vítkovičtí dobře napadali v útočném pásmu a po necelých třech minutách hry se zásluhou JANA BLAŠKA dostávají do vedení! Asistence: Adam Beránek, Ivan Ivan.

02:31

Beránkova střela z dobré pozice v mezikruží mířila pouze nad.

02:02

Kopeček se nadále prezentuje tvrdou hrou. Situaci znepříjemnil nejprve Fridrichovi a poté Fickovi.

01:40

O puk se bojovalo v rohu vítkovického pásma. Nakonec se dostal až k Pitákovi a ten jej ukrývá pod lapačku.

01:23

Piták si připisuje první zákrok. Se střelou Šimanského neměl příliš mnoho starostí.

00:27

Kopeček tvrdě odstavil rozehrávajícího soupeře, do útoku přecházejí Zubři.

00:02

Úvodní buly pro hosty.

00:01

Obě mužstva už jsou připravena na ledové ploše. Domácí Zubři obléknou žluté dresy, hosté z Vítkovic modré.

HC ZUBR Přerov: Šimonů (Postava) – Kopeček, Tischer, Takáč, Bieniek, Gréč, Moučka, Vlček – Kristek, Hradil (A), Borot, Indrák (A), Krátký, Chytil, Wolf, Zmeškal (C), Šimanský, Kylnar, Tarnoczy.

HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Kunc, Bílý, Smička, Zapletal, Vacula, Ficek, Věntus (A) – Fridrich, Tvrdý, Bernovský (C), Lednický, Lewandowski, Beránek, Mrva (A), Blaško, Potočný, Ivan.

Rozhodčí: Kubíček – Mikšík, Zedník.
HC ZUBR Přerov
Přerovský nováček v Extralize si zatím počíná velmi dobře. Náleží mu aktuálně první pozice se třinácti body za vítězství nad Vsetínem (5:0), Havířovem (6:2) a Zlínem (3:0) spolu se čtyřmi vyhranými nadstavbami. Všemu předcházela prohra hned na úvod soutěže ve Vítkovicích (3:6), kterým se mladí Zubři pokusí direkt vrátit. Nejproduktivnějšími postavami je se šesti body hned čtveřice hráčů: Lukáš Zmeškal (4+2), Jakub Kylnar (3+3), Daniel Indrák (2+4) a Adam Hradil (2+4).
HC Vítkovice Ridera
Hostům z Vítkovic náleží po čtyřech odehraných kolech čtvrté místo v tabulce skupiny D. V prvním zápase se na domácím ledě utkali právě se Zubry a díky obratu ve třetí třetině zvítězili 6:3. Následovaly však prohry v Třinci (1:2) a ve Zlíně (4:6), které byly odčiněny vysokou výhrou ve Vsetíně (9:1). Ostravany čeká ještě páteční duel v Havířově. Z odehraných nadstaveb zatím vybojovali dva body. Pozice nejproduktivnějšího hráče patří zároveň Viktorovi Konečnému (5+3), Petru Fridrichovi (3+5) a Jakubovi Lewandovskimu (2+6).
Hezké poledne z přerovské MEO Arény. Ta se dnes stane dějištěm šestého kola DHL Extraligy juniorů, v němž domácí celek HC ZUBR Přerov přivítá soupeře HC Vítkovice Ridera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

0:3

Branky a nahrávky: 3. Blaško (Beránek, Ivan), 27. Bernovský (Ivan, Fridrich), 47. Lednický (Mrva), 64. Ficek (Lewandowski)

Rozhodčí: Kubíček – Mikšík, Zedník

02:45 VIT 0:1 Blaško (Beránek, Ivan)
09:15 VIT 2 Ivan, hákování
16:45 VIT 2 Lednický, hrubost
18:24 VIT 2 Mrva, nedovolené bránění brankáři
19:39 PRE 2 Zmeškal, sekání
24:04 VIT 2 Ficek, hrubost
26:56 VIT 0:2 Bernovský (Ivan, Fridrich)