Vhazování (%): 56 – 44
Hity: 19 – 13
Přesilová hra: 0/2 – 1/5
Trestné minuty: 40 – 34
Zajímavý a velmi pohledný přípravný zápas mezi Flames a Oilers je u konce. Z vítězství 7:4 se přitom mohou radovat hokejisté Edmontonu. Třemi kanadskými body (dva góly, asistence) k jejich výhře přispěl útočník Kailer Yamamoto. Na druhé straně můžeme zase vyzdvihnout výkon útočníka Dillona Dubého, který zaznamenal hattrick.

59:59

V poslední vteřině ještě střílel zleva Lomberg, Starrett ale zasahovat nemusel.

59:44

59:44 RUSSELL - 4:7

59:44

Edmonton právě vstřelil branku!
Opuštěnou branku Calgary trefuje z vlastní třetiny PATRICK RUSSELL. Jeho druhý gól v dnešním zápase, 7:4 pro Oilers! Asistence: Alex Chiasson.

59:15

Domácí ještě zkusí štěstí v šesti. Rittich je na střídačce.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:59

58:59 MANGIAPANE - 4:6

58:59

Calgary právě vstřelilo branku!
Flames ještě snižují na 4:6! Autorem branky je ANDREW MANGIAPANE, který se po přiťuknutí od Fooa dostal před bránou ke kotouči a následně si počkal až do poslední chvíle. Starretta přitom překonal z nulového úhlu. Asistence: Spencer Foo.

57:48

Puk v ochranné síti za Rittichovými zády, hra je tak sudími přerušena.

57:25

57:25 ÅBERG - 3:6

57:25

Šestý gól Olejářů, je definitivně rozhodnuto! PONTUS ÅBERG si najel před branku, dostal přihrávku zleva od Gambardelly a zasunul touš za záda bezmocného Ritticha. Asistence: Joseph Gambardella, Kevin Gravel.

57:02

57:02 RUSSELL - 3:5

57:02

Oilers jdou necelé tři minuty před koncem do dvoubrankového vedení! Po Rittichově nepřesné rozehrávce přihrál Chiasson od pravého mantinelu mezi kruhy na PATRICKA RUSSELLA, a ten se nemýlil. Asistence: Alex Chiasson.

56:40

Icing v podání hostů.

56:31

Velmi dobrá šance také na druhé straně! Na brankovišti dotíral nebezpečně Pollock, Starrett ale dokázal kotouč udržet před brankovou čarou.

56:09

Po bekhendu Currieho nastal před Rittichem pořádný zmatek! Český brankář ve službách Flames měl plné ruce práce, aby kotouč neskočil za jeho zády.

55:29

4 minuty a 31 vteřin do konce závěrečné části. Vhazuje se po levici brankáře Plamenů mezi Dubeho a Currieho.

55:29

Střelecký pokus Russella na druhé straně končí v Rittichově lapačce. Na řadě je poslední reklamní přestávka.

55:01

Střely na bránu: 23 – 23

54:36

Následoval pokus z hole Välimäkiho, ten byl ale zablokován.

54:17

Falkova střela od pravého mantinelu, Starrett ovšem dokázal vyrazit.

52:29

Konec reklamní přestávky, 7 minut a 31 vteřin před koncem třetí třetiny se vhazuje po pravici Davida Ritticha.

52:29

Malone nahodil od střídaček na soupeřovu bránu, Rittich schoval puk pod svou rukavici. Proběhne reklamní přestávka.

51:40

Oilers vyhodili na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět do jejich obrané zóny.

51:34

Quine střílel od modré z první, Starrett vyrazil.

50:54

Aktivní Dubé se snažil prosadit po levé straně, obrana hostů byla ovšem dostatečně důrazná.

50:06

Necelých deset minut do konce třetí třetiny. Oilers momentálně vedou na ledě Flames 4:3. Autorem rozdílové trefy je Kailer Yamamoto.

49:59

Na opačné straně napřáhl Kylington, Starrett připraven.

49:56

Střely na bránu: 20 – 20

49:26

Prudká střela Boucharda zablokována obranou domácích, Rittich mohl zůstat v klidu.

48:50

Bekhend Sabourina z mezikruží minul tři tyče.

48:29

Ofsajd v podání hokejistů Calgary.

47:57

Pokus Poleie z pravé strany zblokován Kylingtonem do ochranné sítě.

47:31

Pokračujeme. Pollock a Vesel v souboji na vhazování ve střední třetině.

47:31

Touš opustil hrací plochu, před námi je první reklamní přestávka třetí třetiny.

47:09

Zakázané uvolnění Olejářů, vhazovat se tak za moment bude v jejich obranné zóně.

46:59

Nahození Åberga z ostrého úhlu, Rittich bez problémů vyráží.

46:07

46:07 YAMAMOTO - 3:4

46:07

Oilers se dostávají do vedení! KAILER YAMAMOTO dnes podruhé v samostatném úniku a podruhé úspěšný. Ritticha překonal bekhendovým blafákem zakončeným mezi betony. 4:3 pro Edmonton! Asistence: Ryan McLeod.

45:48

Pollock přihrával z rohu před bránu, nikoho ze svých spoluhráčů ovšem nenašel.

45:03

Z pravé strany vystřelil Rychel, Starrett ovšem dokázal vyrazit.

44:41

Střely na bránu: 19 – 15

44:12

Domácí dostali puk do střední zóny, hraje ovšem znovu soupeř.

43:53

O kotouč se nyní bojuje u pravého mantinelu v obranné třetině Flames.

43:03

Na druhé straně střílel z úhlu Dube, avšak i on byl nepřesný.

42:29

Po skončení trestu mohl skórovat dnes podruhé Yamamoto. Z předbrankového prostoru ovšem minul bránu.

42:25

42:20

Dobrá střela od Boucharda z levého kruhu pro vhazování, Rittich ale dokázal vyrazit ramenem.

40:25

Hned na úvod třetí třetiny budou mít hosté početní výhodu. Svou poslední dokázali využít, podaří se jim to i nyní?

40:25

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Buddy Robinson – 2 min., sekání).

40:01

Střídání v týmu Edmonton Oilers: ze hřiště odešel Mikko Koskinen, přišel Shane Starrett.

40:01

Hokejisté Calgary a Edmontonu jsou zpět na ledě Scotiabank Saddledome. Závěrečná, třetí část začne za malou chvíli!

Trestné minuty: 38 – 34
Utkání mezi Flames a Oilers nabízí i nadále velmi pěknou podívanou. Skóre je přitom po čtyřiceti minutách nerozhodné, 3:3. V závěrečné části se tedy máme rozhodně na co těšit!

40:00

39:59

V posledních vteřinách se ještě snažil ohrozit Koskinena Mangiapane, avšak příliš nepochodil.

39:39

39:39 BEAR - 3:3

39:39

Hosté využívají početní převahu a srovnávají v poslední minutě druhé třetiny na 3:3! Od modré čáry vystřelil přesně bez přípravy po přihrávce Yamamota z rohu ETHAN BEAR. Asistence: Kailer Yamamoto, Tyler Benson.

39:01

Hlasatelem ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:48

Domácím se daří na úvod oslabení vyhodit.

38:42

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Logan Shaw – 5 min., bitka + 2+10 nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kevin Gravel – 5 min., bitka).

38:42

Od buly uběhlo pár vteřinek a máme tu v pořadí čtvrtou bitku!

38:35

Oba kohouti obdrželi pětiminutové trestu, po kterých se samozřejmě budou moci vrátit zpět do utkání. Vhazování po levici Davida Ritticha.

38:35

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Ryan Lomberg – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (William Lagesson – 5 min., bitka).

38:35

Třetí bitka dnešního utkání! Rukavice shodili ve střední třetině Ryan Lomberg a William Lagesson.

38:20

Dubé se snažil vymyslet další útočnou snahu domácího celku. Jeho přihrávka na Välimäkiho ale postrádala přesnost.

37:50

Vhazovalo se po levici gólmana Flames.

37:48

Puk mezi střídačkami, hra je tedy přerušena.

37:28

Další střela od Gravela, tentokrát však Rittich bez práce.

37:06

Gravelův pokus od modré, Rittich vyrazil betonem před sebe.

36:56

Day ani Lagesson se ke střele nedostali. Edmonton ale zůstává v útočném pásmu.

36:10

Útočná akce Phillipse neměla dlouhého trvání, hrát mohou hosté.

35:25

Pojďme pokračovat. Vhazuje se ve střední třetině před střídačkou domácích mezi hole Pollocka a Vesela.

35:25

Postavení mimo hru ze strany hokejistů Calgary. 4 minuty a 35 vteřin před koncem druhé třetiny proběhne další z reklamních přestávek.

35:21

Střely na bránu: 19 – 10

35:09

34:10

Svedbergovi začíná běžet druhá trestná minuta.

33:36

Yamamoto vystřelil bez přípravy z mezikruží, Rittich musel vytáhnout velmi dobrý zákrok.

33:09

Další přesilová hra pro Edmonton. Vhazování tentokrát po levici gólmana domácích.

33:09

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Viktor Svedberg – 2 min., podrážení).

32:34

Obrovská šance pro Flames! Střelu Mangiapanea z pravé strany dorážel ještě v pádu Foo. Trefil přitom tyč.

32:14

Můžeme pokračovat. Quine a Malone na buly po pravici Davida Ritticha.

32:14

Pokus Lagessona od levého mantinelu zablokován do ochranné sítě, na řadu přichází další reklamní přestávka.

31:36

Střely na bránu: 17 – 8

31:28

31:10

Do konce trestu Svedberga zbývá už pouze 18 vteřin. Puk je přitom daleko od Ritticha.

30:45

Gravel vystřelil zprava bez přípravy, puk byl ale zblokován do ochranné sítě.

30:02

Máme za sebou polovinu utkání. Flames vedou v přípravném zápase nad Oilers 3:2. Hlavní postavou duelu zatím útočník Plamenů Dillon Dube, který má na svém kontě hattrick.

29:55

Olejáři se dostali do ofsajdové pozice.

29:28

Druhá početní převaha Oilers. Podaří se hostům srovnat skóre?

29:28

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Viktor Svedberg – 2 min., držení).

29:13

Na druhé straně vyzkoušel Ritticha od modré čáry Stanton. Český brankář ve službách Calgary ale připraven.

28:51

Siemensova střela od modré tečována Mangiapanem. Koskinen měl nyní velké štěstí, že kotouč neskočil za jeho zády!

28:26

Nepřesná rozehrávka Edmontonu, čároví jsou nuceni odpískat zakázané uvolnění.

27:52

Välimäkiho nahození ze středního pásma, Koskinen vyráží bez větších problémů.

27:34

Zpět do akce! Na vhazování po pravici Davida Ritticha se staví Shaw a McLeod.

27:34

Kotouč v ochranné síti za Rittichovými zády, proběhne reklamní přestávka.

26:45

Sproul vystřelil z první, brankáře Edmontonu ale příliš nezaměstnal.

25:46

Polei se snažil dotírat na brankovišti soupeře, defenziva Plamenů byla ovšem pozorná.

24:56

Střely na bránu: 15 – 7

24:13

24:13 DUBÉ - 3:2

24:13

Flames dnes podruhé vedou! DILLON DUBÉ se dostal po pasu od Robinsona do samostatného úniku, aby z něho následně zkompletoval svůj hattrick. 3:2! Asistence: Buddy Robinson.

24:05

Bouchardova střela zablokována Siemensem.

23:34

Vhazovalo se ve středovém kruhu.

23:32

Kotouč si to namířil do ochozů Scotiabank Saddledome, hra je tak sudími přerušena.

22:29

Prudká střela Shawa, Koskinen vyrazil vyrážečkou do rohu.

21:53

Na opačné straně kluziště to zkusil Day, Rittich ale zasahovat nemusel.

21:15

Dobrý nástup Plamenů. Střelu Fooa z levého kruhu musel Koskinen vyrazit.

20:36

20:36 DUBÉ - 2:2

20:36

Máme srovnáno! DILLON DUBÉ obkroužil soupeřovu bránu a následně to zkusil z ostrého úhlu. Koskinenovi propadl kotouč za brankovou čáru. 2:2! Asistence: Kerby Rychel.

20:29

K první střele ve druhé třetině se dostal Rychel, Koskinena ale neohrozil.

20:01

Oba týmy se vrátily zpět na ledovou plochu, druhé dějství tak začne za několik málo okamžiků.
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 11 – 6
Zblokované střely: 5 – 4
Vhazování (%): 43 – 57
Přesilová hra: 0/2 – 0/1
Trestné minuty: 12 – 24
Je za námi úvodních dvacet minut. Utkání mezi Flames a Oilers je zatím velmi pohledné. Vidět jsme totiž mohli tři góly a také dvě bitky. Do šaten odcházejí spokojenější hosté z Edmontonu, kteří vedou 2:1.

20:00

19:58

V první části se už nic dalšího nestane.

19:09

Pokračujeme. Vhazování mezi Mangiapanem a McLeodem po pravici Mikko Koskinena.

19:09

Koskinen má kotouč ve své moci, 51 vteřin před koncem třetiny proběhne ještě jedna reklamní přestávka.

19:01

Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

18:57

Pokus Svedberga od modré zablokován, gólman Olejářů tak zasahovat nemusel.

18:10

Polei mohl dostat Edmonton do dvoubrankového vedení, nastřelil však horní tyč!

17:36

Střelecký pokus Siemense z pravé strany míjí Koskinenovu svatyni.

17:20

Nahození za Rittichovu bránu, oba celky vystřídají.

16:04

Kylington zblokoval svou holí střelu Chiassona, kotouč zamířil na zadní mantinel.

16:01

Střely na bránu: 9 – 6

15:43

15:04

15:04 YAMAMOTO - 1:2

15:04

Oilers se prosazují při vlastním oslabení a otáčejí skóre ve svůj prospěch! Do samostatného úniku se dostal KAILER YAMAMOTO a Ritticha překonal střelou na lapačku. 2:1 pro Oilers! Asistence: Kevin Gravel.

14:53

Calgary se zatím přesilová hra příliš nedaří.

14:33

Phillips zkusil své štěstí, na Koskinena si ale nepřišel.

13:50

Hostům se daří ihned po buly dostat kotouč pryč z obranné třetině.

13:43

Flames si zahrají druhou početní výhodu! Vhazování po levici Mikko Koskinena.

13:43

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Justin Falk – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Brad Malone – 5 min., bitka + 2+10 min., nesportovní chování).

13:43

Je tu další bitka! Tentokrát rukavice shazují Justin Falk a Brad Malone.

12:36

Střely na bránu: 7 – 5

12:28

11:50

Další zablokována střela Oilers, Rittich si může práci svých spoluhráčů pochvalovat.

11:08

Následoval pokus z hole Beara, ten byl ale zase zablokován do ochranné sítě.

11:01

Yamamoto střílel bez přípravy, trefil ovšem prvního bránícího hráče.

10:39

Hosté v plném počtu. Začíná jejich přesilovka.

10:33

Bear vystřelil z pravé strany, Rittich vyrazil betonem.

10:28

10:28

Po reklamní přestávce se bude hrát chvíli ve čtyřech. Poté začne přesilovka Edmontonu.

10:28

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Buddy Robinson – 2 min., podrážení).

10:24

Phillips našel křižnou přihrávkou Dubého, jeho střelu z první Koskinen vyrazil před sebe.

09:40

První polovina z trestu Yamamota je minulostí. Koskinen zatím bez práce.

09:14

Mangiapane přihrával dobře z levé strany před brány na Fooa. Tomu ale kotouč v rozhodující moment přeskočil hůl.

08:44

Oilers se daří ihned po buly vyhodit puk z obranné zóny. Soupeř tak bude muset začít od vlastní brány.

08:39

Flames si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání! Podaří se jim početní výhodu využít?

08:39

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kailer Yamamoto – 2 min., podrážení).

08:05

Další kvalitní příležitost Edmontonu! Maloneův pokus tečoval nebezpečně na Ritticha Chiasson.

07:04

Gambardella se dostal do dobré šance, přičemž jen těsně minul Rittichovu svatyni.

06:29

Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Dubého a Currieho po pravici Mikko Koskinena.

06:29

Koskinen má kotouč pod kontrolou, proběhne první reklamní přestávka.

06:26

Välimäki projel s pukem do útočného pásma a následně také vystřelil. Minul ovšem bránu.

05:44

Flames s kotoučem za vlastní bránou, obě mužstva prostřídávají své formace.

05:12

Od modré napřáhl Stanton, avšak minul tři tyče.

04:51

Střely na bránu: 3 – 2

03:53

Foo se zkoušel natlačit z pravé strany před Koskinena. Dobře ale na poslední chvíli zasáhl jeden z edmontonských beků.

03:15

Od pravého mantinelu střílel Vesel, Rittich jeho pokus vyrazil.

02:50

02:50 BOUCHARD - 1:1

02:50

Závěr třetí minuty, máme srovnáno! Autorem branky je EVAN BOUCHARD, který dostal přihrávku od Bensona a následně zamířil přesně pod horní tyč. 1:1! Asistence: Tyler Benson, Ryan McLeod.

02:24

Bear zblokoval střelecký pokus Fooa, Koskinen tak mohl zůstat v klidu.

01:56

Pokračujeme samozřejmě v pěti na obou stranách. Vhazuje se opět po levici Mikko Koskinena.

01:56

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Scott Sabourin – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Evan Polei – 5 min., bitka).

01:56

Ihned po buly tu máme bitku mezi Scottem Sabourinem a Evanem Poleiem!

01:54

Prudkou střelu vyslal ze své hole z pravého kruhu Sproul. Brankář Edmontonu schoval touš ve svém náručí.

01:23

Útočná akce Daye na druhé straně neúspěšná, obrana Flames zapracovala dobře.

00:44

K další střele se dostal Mangiapane, Koskinen tentokrát zasahuje Dobrý start v podání Plamenů.

00:38

Střelecký pokus Fooa zblokován Stantonem do ochranné sítě.

00:23

00:23 DUBÉ - 1:0

00:23

Domácí otevírají po 23 vteřinách hry skóre dnešního utkání! Välimäkiho střela od modré čáry byla ještě zablokována. Následně se ovšem z mezikruží prosadil DILLON DUBÉ. 1:0! Asistence: Buddy Robinson, Juuso Välimäki.

00:03

Na buly byli úspěšnější hokejisté Oilers.

00:01

Na úvodní vhazování se už do středového kruhu staví Dillon Dube a Brad Malone, jdeme na to!
Hymna je minulostí, utkání začne co nevidět!
Nyní už zazní kanadská státní hymna.
Zahajovací pětice obou mužstev připraveny na modrých čarách. Ve Scotiabank Saddledome nyní proběhne minuta ticha za Claye Riddella, který včera zemřel. Riddell byl jedním z majitelů Flames.
Zahajovací formace

CGY: Rittich – Välimäki, Falk – Rychel, Dube, Robinson

EDM: Koskinen – Gravel, Bear – Russell, Malone, Chiasson
Startující brankáři

CGY: David Rittich – 26 let, CZE
Sezona 2017/2018: Calgary Flames (NHL)/Stockton Heat (AHL)

EDM: Mikko Koskinen – 30 let, FIN
Sezona 2017/2018: SKA Petrohrad (KHL)

Calgary Flames: Rittich (Parsons) – Kylington (A), Siemens, Välimäki, Falk, Svedberg, Sproul – Mangiapane, Quine (A), Foo – Rychel, Dube, Robinson (A) – Pollock, Graovac, Phillips – Lomberg, Shaw, Sabourin

Edmonton Oilers: Koskinen (Starrett) – Gravel (A), Bear, Stanton, Bouchard, Lagesson, Day – Benson, McLeod, Yamamoto – Russell, Malone (A), Chiasson (A) – Gambardella, Currie, Åberg – Polei, Vesel, Hebig

Rozhodčí: Chris Schlenker, Brad Meier – Tyson Baker, Trent Knorr.
Příjemné úterní ráno! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování přípravného zápasu NHL mezi týmy Calgary Flames a Edmonton Oilers.

EDMONTON OILERS

Minulá sezona: 6. místo v Pacifické divizi, 12. místo v Západní konferenci, 78 bodů (36-40-6) – nepostoupili do play-off

Příchody: Mikko Koskinen (B), Kevin Gravel (O), Kyle Brodziak (Ú), Tobias Rieder (Ú)

Odchody: Laurent Brossoit (B), Yohann Auvitu (O), Eric Gryba (O), Iiro Pakarinen (Ú), Anton Slepyšev (Ú)

CALGARY FLAMES

Příchody: Noah Hanifin (O), Austin Czarnik (Ú), Tyler Graovac (Ú), Elias Lindholm (Ú), James Neal (Ú), Alan Quine (Ú), Derek Ryan (Ú)

Odchody: Matt Bartkowski (O), Adam Fox (O), Cody Goloubef (O), Dougie Hamilton (O), Tyler Wotherspoon (O), Troy Brouwer (Ú), Micheal Ferland (Ú)

SO 29. 09. 2018, 21:00: @ EDM
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Dnes v noci je na programu nejlepší hokejové ligy světa celkem sedm přípravných zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi dvěma velkými rivaly. Calgary Flames přivítají v bitvě o Albertu Edmonton Oilers. Úvodní buly bude ve Scotiabank Saddledome vhozeno ve 03:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

4:7

Branky a nahrávky: 1. Dubé (Robinson, Välimäki), 21. Dubé (Rychel), 25. Dubé (Robinson), 59. Mangiapane (Foo) – 3. Bouchard (Benson, McLeod), 16. Yamamoto (Gravel), 40. Bear (Yamamoto, Benson), 47. Yamamoto (McLeod), 58. Russell (Chiasson), 58. Åberg (Gambardella, Gravel), 60. Russell (Chiasson)

Edmonton Oilers: Koskinen (41. Starrett) – Gravel (A), Bear, Stanton, Bouchard, Lagesson, Day – Benson, McLeod, Yamamoto – Russell, Malone (A), Chiasson (A) – Gambardella, Currie, Åberg – Polei, Vesel, Hebig

Rozhodčí: Chris Schlenker, Brad Meier – Tyson Baker, Trent Knorr

Diváci: 17 311

00:23 CGY 1:0 Dubé (Robinson, Välimäki)
01:56 CGY 5 Sabourin, bitka