18.09.2018, 18:00 • Ice Palace • Petr Šatalík

Tipsport: 4.66 4.9 1.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek úterního večera a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou. (20:31:05)

Matěj Stránský (CER) – čas na ledě 13:30, 3 střely na bránu, 0 bodů
Dominik Furch (CER) – 23 zákroků, 5 obdržených branek, úspěšnost zákroků 82,14 %
Střely na bránu v třetí třetině (celkem):

Severstal Čerepovec – 10 (20)
SKA Petrohrad – 3 (28)
Střetnutí mezi Čerepovcem a Petrohradem se ve třetí třetině už opravdu dohrávalo jen z povinnosti. SKA vedlo po čtyřiceti minutách 5:0 a stejným výsledkem celé utkání také končí. Pod výhru hostí se dnes nejvýrazněji podepsali Nail Jakupov a Patrick Hersley, kteří se v tomto duelu oba prosadili dvakrát. U druhého jmenováno je potřeba dodat, že oba jeho góly za něj dali obránci Čerepovce, kteří dvakrát překonali vlastního brankáře Furcha. Jejich tým po zásluze odevzdává všechny tři body z vlastního ledu SKA.

59:32

Hokejisté Petrohradu se snaží bojovat o nulu svého brankáře a padají soupeři do střel.

59:06

Lekomcevovu ránu z vrcholu pravého kruhu na přední tyč lapil Hellberg parádním zárkokem!

58:46

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladislav Sjomin – 2 min., sekání).

58:25

Severstalu nyní nevyšla rozehrávka a také jemu je pískán icing. Buly po levici Furcha.

58:13

Souboj v rohu hřiště za bránou SKA vyhráli útočníci Čerepovce, ale přihrát si v útočném pásmu nezvládli.

57:55

Zakázané uvolnění vrací hru před Hellberga, který je 125 vteřin od vychytané nuly.

57:27

Petrohrad v poklidu kontroluje blížící se závěr utkání a drží touš za vlastní svatyní.

57:03

Monachov si vyjel na levý kruh a ostře vypálil na přední tyč, Hellberg byl ale připraven a ránu vyrazil!

56:36

SKA je kompletní a domácí hokejisté se schovávají s pukem za vlastní klec.

56:03

Rybin vystřelil z vrcholu pravého kruhu, ale soupeřovu klec vysoko přestřelil.

55:31

Hokejistům Čerepovce dnes asi není souzeno branku dát, zatím jí v této početní výhodě ani neohrozili.

55:13

Severstal kombinuje u levého hrazení, hráčům Petrohradu se ale brzy podařilo dostat touš až k Furchovi.

54:25

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladislav Sjomin – 2 min., podrážení).

54:08

Hokejisté Čerepovce vyrazili kupředu po pravé straně, ale do šance se zatím nedostali.

53:35

Zubarev vystřelil z levé strany od modré čáry, jenže jeho rána postrádala rychlost i přesnost.

53:03

Čerepovec je kompletní, ale kotouč má na svých holích neustále jeho soupeř.

52:37

Plotnikov nakonec vystřelil z pravého kruhu, ale jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.

52:16

Petrohrad drží útočné pásmo, ale se svou kombinací nespěchá a vyčkává na příhodný okamžik.

51:45

Střela od modré čáry v podání Hersleyho tentokrát nenabrala směr mezi tři tyče.

51:16

SKA v klidu postavilo přesilovkovou formaci a hledá vhodný palebný prostor.

50:44

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Arturs Kulda – 2 min., sekání).

50:11

Hokejisté Severstalu byli příliš netrpělivý při přechodu útočné modré a je jim pískán ofsajd.

49:38

Vovčenko vyrazil do protiútoku, ale na levé straně se dostal z ideální palebné pozice.

49:05

Petrohrad je kompletní a okamžitě přesouvá hru ke svatyni Furcha, kde rozvíjí kolotoč přihrávek.

48:45

Kotouč nahrnutý do brankoviště si Hellberg pohlídal a přikryl jej lapačkou.

48:38

Až nyní se Čerepovec ocitá v třetině SKA a kombinuje podél hrazení hledajíc vhodnou palebnou pozici.

48:06

Severstal se v přesilovce nemůže dostat ani z vlastního obranného pásma. Petrohrad pečlivě napadá jeho rozehrávku.

47:49

Zblokovaná rána od modré čáry v podání Vovčenka končí pouze v ochranné síti.

47:27

Čerepovci se zatím absolutně nedaří usadit se v prostoru před brankářem Hellbergem.

46:50

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladislav Sjomin – 2 min., hrubost).

46:43

Čerepovec se drží v pásmu SKA. Ashton vypálil od modré, Hellberg jeho ránu vykopl betonem.

46:26

Následuje komerční přestávka.

46:26

Trubačjov vystřelil z pravé strany, ale soupeř do jeho rány vložil na poslední chvíli hůl a touš z jeho čepele tak končí jen v ochranné síti.

46:04

Karlin vyhrál buly v obranném pásmu, ale jeho spoluhráči se přes modrou čáru dostat nemohou.

45:35

SKA drží puk na svých holích za vlastní klecí a dávají prostor oběma celkům k tomu, aby poslaly na led čerstvé síly.

44:53

Žádnou velkolepou podívanou třetí třetina zatím nenabízí. Petrohrad je se svým náskokem spokojen a nikam se nežene. Soupeř už asi taky šetří síly na další zápas.

44:18

Hráči Čerepovce vnikli do pásma protivníka na méně než pět vteřin a už se z něj zase stěhovali do středu kluziště.

43:42

Hellberg vyjel na pomoc svým spoluhráčům, ale ti měli nakonec k puku blíž a rozehrávku zvládnou i bez svého brankáře.

43:08

Nějaké větší šance si nyní ani jeden z celků nevytváří. Po tvrdším souboji u hrazení ve středu kluziště sudí vylučovat nebude.

42:33

Hra chytila poměrně svižné tempo a pokračuje se bez přerušení, oba celky se střídají v držení kotouče.

42:04

Hokejisté Severstalu drží touš u své klece, po levé straně rychle přenesli hru na opačný konec kluziště.

41:27

O touš se teď bojovalo za bránou Hellberga v rohu kluziště. Beci SKA z tohoto souboje nakonec vyšli vítězně.

41:05

Po pravém hrazení nyní pronikli hokejisté Čerepovce do třetiny protivníka, kde ale o touš rychle přišli.

40:32

Li projel po pravé straně, za bránou předal puk Tichonovovi, jenž ho natlačil do brankoviště Čerepovce. Furch byl pozorný.

40:16

Hokejisté Severstalu nahodili puk na zadní mantinel soupeře. Jejich protivník špatně založil svou akci a je mu pískáno zakázané uvolnění. Buly před Hellbergem.

40:01

Hráči jsou zpět na ledové ploše, třetí třetina začne za chvíli.
Střely na bránu v druhé třetině (celkem):

Severstal Čerepovec – 5 (10)
SKA Petrohrad – 18 (25)
Po druhé třetině duelu mezi Čerepovcem a Petrohradem je o osudu utkání prakticky rozhodnuto! Severstal nasbíral v tomto dějství deset trestných minut, SKA ani jedinou. A na hře to bylo znát. Prohřešky soupeře potrestali postupně Patrick Hersley a následně dvěma zásahy Nail Jakupov, kteří tak oba mohou ve třetí třetině pomýšlet na hattrick, jelikož už každý z nich dvě branky dal! Hosté mají před třetí dvacetiminutovkou pohodlný náskok a musel by se stát malý zázrak, aby o něj přišli.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56

Čerepovec ještě vyráží za útočnou modrou, jenže na zakončení už má hrozně málo času.

39:27

39:27 Nail JAKUPOV - 0:5

39:27

Petrohrad právě vstřelil branku!
Ještě jedna branka do sítě Severstalu v tomto dějství! Dacjuk obdržel přihrávku za bránu, vyjel doprava, naservíroval přihrávku na střed a NAIL JAKUPOV kompletuje rychlou ranou svůj hattrick v tomto zápase! Asistence: Pavel Dacjuk, Nikita Gusev.

39:13

Zubarev šikovnou zadovkou předal puk spoluhráčům a SKA zakládá možná poslední útok této třetiny.

38:40

Čerepovec se nyní na chvilku dostal za útočnou modrou, jenže touš na svých čepelích moc dlouho neudržel.

38:07

Po souboji za bránou SKA získali touš hráči Petrohradu, kteří se s ním rychle vydali vpřed a už okupují prostor před svatyní soupeře.

37:33

Dobrý zákrok Furcha! Byvalcev se procpal mezi jeho beky a z mezikruží vyslal ránu těsně nad ledem. Český gólman byl na zemi se svými betony včas!

37:16

Petrohrad už nám opět nabízí klasický pohled dnešního duelu kdy kontroluje puk v útočném pásmu.

36:38

Až nyní ho mohl z letargie probrat Stránský, jenž rychle vystřelil z pravého kruhu, jenže švédský gólman byl připraven.

36:19

SKA kombinuje podél hrazení a číhá na vhodný střelecký prostor. Brankář Hellberg se na druhé straně už několik minut nudí.

35:48

Nahození ze středu kluziště bylo nyní defenzívou Severstalu sraženo do ochranné sítě.

35:13

Petrohrad znovu motá svého soupeře v jeho třetině a nepůjčuje mu hrací předmět ani na malý okamžik. Hráči Čerepovce působí v těchto chvílích poněkud bezradně.

34:51

Chafizulin vystřelil z vrcholu levého kruhu. Furch příliš dobře neviděl, ale i tak puk ve změti těl našel a ukryl ve výstroji. Následuje komerční pauza.

34:33

Kručinin vystřelil z vrcholu levého kruhu, ale mířidla nyní ideálně neseřídil.

34:16

Hokejisté z bývalého hlavního města Ruska se i nadále drží v pásmu protivníka a hledají cestičku k jeho kleci.

33:34

Hokejisté Petrohradu nezmatkují a dále se drží na kotouči, jako by snad jejich početní výhoda pokračovala.

33:03

Jedno z mála oslabení, které se Severstalu podařilo v tomto utkání ubránit. Čerepovec je kompletní.

32:18

Koskiranta se snažil probít středem kluziště k brance protivníka, ale tam bylo příliš mnoho bránících hokejistů.

32:01

Hokejisté Severstalu znovu vyhazují přes všechny čáry, napadat ale výrazněji nepůjdou.

31:44

Jakupov teď vystřelil z vrcholu pravého kruhu, Furch byl připraven a jeho ránu ukryl ve své náruči.

31:27

Čerepovci se podařilo na začátku oslabení osvobodit vyhozením přes všechny čáry, ale hokejisté Petrohradu se brzy vrací do jejich pásma.

31:03

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Rybin – 2 min., podrážení).

30:56

Už více než minutu hraje Petrohrad v ponechané výhodě a snaží se ohrozit Furcha.

30:22

SKA drží dlouho puk na svých čepelích a hlavní sudí tak musí dlouho držet ruce zdvižené.

29:47

Beci Čerepovce důrazně brání u hrazení ataky soupeře. Nyní ale bránili až moc tvrdě a sudí ponechává Petrohradu výhodu.

29:16

Kručinin projel podél levého hrazení do třetiny Severstalu, ale dlouho si puk neužil a nepřesnou přihrávkou jej odevzdal soupeři.

28:20

Čerepovec je kompletní a může vyrazit kupředu, Vovčenko však příliš dlouho přemýšlel, co s pukem udělá, takže mu byl touš nakonec odebrán.

28:08

Hráči Petrohradu znovu nahrnuli touš do brankoviště Furcha, ten ho schoval pod lapačku a sudí přerušuje hru. Následuje komerční pauza.

27:58

27:58 Nail JAKUPOV - 0:4

27:58

Ale teď už je to gól! NAIL JAKUPOV dostal přihrávku na osu hřiště a ranou z první parádně trefil mezeru mezi betony Furcha! Asistence: Patrick Hersley, Nikita Gusev.

27:13

Sudí branku neuuznává, takže platí stav 3:0!

27:13

Sudí jde ještě konzultovat situaci s videem, aby zjistil, zda českému brankáři někdo v zákroku nebránil.

27:13

Přesilovka pět na tři je využita a Petrohrad vede 4:0! Po závaru v brankovišti Čerepovce se touš odrazil na vrchol kruhů, odkud bravurně vypálil Nikita Gusev, jenž propálil Furcha i chumel hráčů před ním!

26:49

Hokejistům Čerepovce se nyní podařilo vyhodit a alespoň na chvíli se tak osvobodili z tlaku protivníka.

26:16

SKA kombinuje v prostoru před Furchem a nikam nespěchá, jeho hráči vědí, že mají dost času.

25:52

Hokejistům Severstalu začíná být trestná lavice malá, soupeř bude mít ještě delší přesilovku pět na tři.

25:52

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladimir Malevič – 2 min., vysoká hůl).

25:35

SKA tak bude hrát 1:25 přesilovky pět na tři!

25:35

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., sekání).

25:00

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Arturs Kulda – 2 min., hákování).

23:59

23:59 Patrik HERSLEY - 0:3

23:59

Petrohrad využívá další přesilovku a vede už 3:0! Čerepovec dnes již podruhé překonává vlastního brankáře a gól si znovu připisuje PATRICK HERSLEY, který vystřelil z pravého kruhu. Furch sice vyrazil před sebe, ale beci Severstalu si sami srazili touš do vlastní sítě za záda naprosto bezmocného českého gólmana. Asistence: Nikita Gusev, Pavel Dacjuk.

23:29

SKA drží touš u hrazení a hledá vhodný prostor pro svou střelu.

23:03

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladimir Malevič – 2 min., vražení na hrazení).

23:03

Boj o touš se nyní odehrává u levého hrazení v pásmu Severstalu. Ketov zůstal po souboji se soupeřem chvíli na ledě, ale ošetření zjevně potřebovat nebude. Protivník ale bude potrestán.

22:44

Český gólman si o chvíli později poradil s nahozením od modré čáry, které na něj namířil Kručinin.

22:36

Li natlačil z pravé strany touš do brankoviště Severstalu, Furch byl připraven a touš přikryl lapačkou.

22:12

Hráči SKA kontrolují hru, vyměňují si kotouč mezi sebou a nikam se s ním neženou.

21:47

Petrohrad se po levé straně dostal až za bránu Furcha. O chvíli později stále drží puk, ale už u své vlastní svatyně.

21:27

Rozehrávka Geraskina teď byla zbytečně prudká a logicky skončila zakázaným uvolněním.

20:27

Hokejisté Petrohradu se dostali po pravé straně kupředu, střela Koskiranty z levého kruhu ale na bránu nemířila.

20:13

SKA nahodilo kotouč na zadní mantinel, vrátilo hru na modrou a motá na začátku druhého dějství soupeře v jeho obranném pásmu.

20:01

Oba celky jsou zpět na ledě, druhá třetina začne za chvilku.
Střely na bránu v první třetině:

Severstal Čerepovec – 5
SKA Petrohrad – 7
První třetina duelu mezi Čerepovcem a Petrohradem patří historii. Více se vyvedla SKA. Hosté využili hned první početní výhodu, po střele Guseva dorazil puk do sítě Nail Jakupov. Druhou branku přidal v závěru druhého dějství Alexander Děrgačov a Petrohrad tak vstoupí do druhé dvacetiminutovky s dvoubrankovým náskokem. Jinak jsme ale příliš střel na bránu neviděli. Oba celky se v tomto střetnutí teprve rozjíždějí.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:59

Čerepovec ještě pronikl do třetiny soupeře, ale zakončení už vyprodukovat nedokázal.

19:18

19:18 Alexandr DĚRGAČOV - 0:2

19:18

Petrohrad vede už o dvě branky! ALEXANDER DĚRGAČOV schoval svou ránu za beka, vypálil z větší vzdálenosti a překvapil Furcha, kterému touš proletěl pod rukou do sítě! Asistence: Dinar Chafizulin, Sergej Plotnikov.

18:33

Severstal v posledních okamžicích přece jen trochu ožil a víc se tlačí před bránu protivníka. Monachov však v pádu zakončit nedokázal.

18:04

SKA vytlačilo svého soupeře za obrannou modrou a Zacharčuk byl při návratu příliš nedočkavý – ofsajd.

17:38

SKA je kompletní. Hokejisté Čerepovce krátce po vypršení trestu Jakupova nadělali trochu nepořádku v brankovišti protivníka, ale kotouč za záda Hellberga nedostali.

17:16

Přesilovka se zatím Severstalu absolutně nedaří. Jeho hráči se až nyní opět usazují před Hellbergem.

16:43

SKA získalo puk a dlouhou dobu ho drželo na svých čepelích. Následně ho poslalo až za klec Furcha.

16:12

Čerepovec musel se svou akcí začít od svého gólmana. Stránský po pravé straně zavezl touš do třetiny Petrohradu.

15:55

Severstalu se podařilo usadit v útočném pásmu, ale ne na příliš dlouho.

15:31

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nail Jakupov – 2 min., hákování).

15:01

Děrgačov to nyní přehnal s kličkami v útočném pásmu a nakonec pouze odevzdal touš soupeři.

14:27

Geraskin se snažil před bránou tečovat ránu od modré čáry, ale tu ještě před ním stačili srazit obránci Petrohradu.

14:12

Čerepovec se teď drží na puku, ale do útočného pásma s ním nahlíží spíš sporadicky.

13:38

Průnik po levé straně v podání hráčů SKA byl zastaven v rohu hrací plochy za bránou Furcha.

13:02

Hokejisté Severstalu toho zatím na začátku zápasu moc nepředvedli, jejich soupeř má dosud jasnou převahu.

12:35

Jakupov si vyjel na pravý kruh a vystřelil, jeho rána však byla sražena do ochranné sítě. Následuje další komerční pauza.

12:27

Hersley nestihl odehrát touš před dojíždějícími hráči soupeře. Jeho parťákům se ale podařilo vyhodit alespoň na zakázané uvolnění.

12:01

Geraskin dostal z pravé strany přihrávku na osu hřiště a střílel z nebezpečné pozice! Mířidla však ideálně nesrovnal.

11:32

Boychuk rychle projel po levé straně hrací plochy, zpětnou přihrávku však neadresoval přesně na hůl spoluhráče.

11:01

Kulda vystřelil z levé strany od modré čáry, jenže jeho střela výrazně postrádala potřebnou přesnost.

10:30

To na druhé straně si Byvalcev sjel z pravé strany na střed a z větší vzdálenosti vypálil, Furch jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

10:13

Čerepovec teď na chvíli sevřel svého protivníka v jeho pásmu, ale ránu z tlaku nevyprodukoval.

09:45

Po další nepřesné rozehrávce hokejistů Petrohradu se píská zakázané uvolnění.

09:27

Jašin mohl pálit z bezprostřední blízkosti, byl ale ve špatném úhlu. Bránu navíc netrefil.

09:06

Hokejisté Severstalu znovu nastřelili touš na zadní mantinel a šli napadat, hrací předmět ale od protivníka nevydolovali.

08:40

Boychuk vystřelil z levého kruhu a mířil na přední tyč, Hellberg byl pozorný a ránu vytěsnil do rohu kluziště.

08:13

Na obou stranách jsme teď viděli několik nepřesností, rozehrávka na začátku duelu u obou týmů drhne.

07:39

SKA se drží na puku, střeleckou pozici si však zatím vypracovat nedokázalo, Furch může být v klidu.

07:08

Hokejisté Petrohradu podrželi touš na svých čepelích za vlastní bránou a následně vyrazili po pravé straně vpřed. Přes útočnou modrou se ale nedostali.

06:32

Furch vypomohl bekům s rozehrávkou a domácí se rychle dostali středem kluziště na druhou stranu hrací plochy.

06:05

Poté, co Čerepovec nepřekročil útočnou modrou v souladu s pravidlu je domácímu celku pískáno postavení mimo hru. Následuje krátký komerční brejk.

05:59

Hellberg vypomohl svým bekům s rozehrávkou a SKA jde po levé straně kupředu.

05:27

Severstal znovu jednoduše nahodil touš za klec protivníka, jenže obránci Petrohradu pak měli k černé pryži blíž.

04:57

Jakupov natlačil kotouč z pravé strany do brankoviště, ale Furch byl připraven a kotouč schoval pod lapačku.

04:34

Stále sudí neměli důvod přerušit hru, ta se přesouvá z jedné strany na druhou, ale větší šanci jsme zatím neviděli.

03:58

Geraskin vyrazil po levé straně kupředu, ale z kruhu mířil na zadní tyč velmi nepřesně.

03:31

Hrajeme delší dobu bez přerušení, SKA kombinuje v pásmu protivníka a hledá vhodný palebný prostor.

02:58

Čerepovec nahodil kotouč na zadní mantinel za bránu soupeře, jenže tam byli první obránci Petrohradu.

02:27

Hokejisté Severstalu se nyní dostali do útočného pásma, jenže tam příliš dlouho kotouč na čepelích neudrželi.

01:48

01:48 Nail JAKUPOV - 0:1

01:48

SKA jde brzy do vedení a využívá přesilovku! Furch pouze ztlumil střelu z pravého kruhu, kterou na něj vyslal PATRICK HERSLEY. Obránci Severstalu se snažili odclonit dojíždějícího Jakupova a přitom si srazili kotouč do vlastní sítě! Asistence: Nikita Gusev, Pavel Dacjuk.

00:51

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Konstantin Kornějev – 2 min., podrážení).

00:31

Tichonov natlačil kotouč do brankoviště Severstalu, Furch si bez potíží připisuje první zákrok.

00:15

Krátce po začátku duelu se píská, Čerepovec nedokázal přejít útočnou modrou v souladu s pravidly a je mu pískán ofsajd.

00:01

Ceremonie proběhly bez potíží. Za malou chvilku zápas začne.
Před samotným startem zápasu musí jako vždy zaznít ruská státní hymna.
Oba celky nastupují na ledovou plochu a řadí se na modré čáry ke vzájemnému pozdravu.

Severstal Čerepovec: Furch (Artamkin) – A. Kulda, Verjovkin, Kornějev, Lekomcev, Kudako, Malevič, V. Vasiljev (A), Syčuškin – Ashton, Boychuk, Stránský – Trubačjov (A), Vovčenko, Geraskin – Jašin, Bumagin, Rybin (C) – I. Zacharčuk, Karlin, Monachov.

SKA Petrohrad: Hellberg (Šesťorkin) – Gavrikov, Hersley, Zubarev, Rukavišnikov, Tokranov, Chafizullin, Sjomin – Jakupov, Dacjuk (C), N. Gusev – Kručinin, Byvalcev, O. Li – S. Plotnikov (A), Koskiranta, Děrgačov – Kablukov, V. Tichonov, Nikolajev – Ketov (A).

Rozhodčí: Kulakov, Romasko – Děďulja, Goljak.

Čerepovec prohrál: Ufa, Omsk, Slovan Bratislava, Jaroslavl
Hezký den vážení příznivci hokeje. Dnes se hrají další zápasy jedné z nejlepších lig na světě – KHL. Já vás zasvětím do zápasu mezi Čerepovcem a Petrohradem, druhý jmenovaný bude velkým favoritem nejen tohoto duelu, ale celé soutěže. Utkání začíná v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

0:5

Branky a nahrávky: 2. Hersley (N. Gusev, Dacjuk), 20. Děrgačov (Chafizullin, S. Plotnikov), 24. Hersley (N. Gusev, Dacjuk), 28. Jakupov (Hersley, N. Gusev), 40. Jakupov (Dacjuk, N. Gusev)

Rozhodčí: Kulakov, Romasko – Děďulja, Goljak