Mistrovství světa mužů

Írán – Polsko

0:3

konec (21:25, 20:25, 22:25)

17.09.2018, 19:30 • Varna, Bulharsko • Skupina D • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 2.65 1.48 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:0

Třetí set už se vyvíjel zcela jinak než oba předchozí, skončil ale velmi podobně.

Írán si brzy vypracoval čtyřbodové vedení, o které sice přišel, ovšem po druhém technickém oddechovém času znovu odskočil do vedení o tři body, které držel až do stavu 22:19, poté se ale na čáru podání postavil Jakub Kochanowski a začal sestřelovat íránské přihrávače, výsledkem bylo šest bodů v řadě a vítězství 25:22. (21:03:09)

22:25

Třetí set skončil.

22:25

Jakub Kochanowski trefil další fantastický servis a nad sítí rozhodl zápas v polský prospěch Piotr Nowakowski!

22:24

Další servis Kochanowského Íránci jen přehráli na polskou polovinu, poté sice íránské libero znovu ubránilo Szalpaka, jeho spoluhráči na bloku se ale dotkli sítě!

22:23

Před pokračováním dělostřelby Kochanowského si Írán bere další oddechový čas.

22:23

Skvělá rozehra! Na jejím konci je Nowakowského přesný útok středem sítě, ale musíme ocenit zejména skvělou obranu íránského libera.

22:22

Další skvělé podání Kochanowského a byť tentokrát Manavinejad přihrál naprosto perfektně, tak Shafiei je středem sítě zablokován!

22:21

Jakub Kochanowski sestřelil přijímajícího Manavinejada a po polském esu si timeout bere íránská střídačka.

22:20

Bartosz Kurek zaznamenal dvacátý polský bod.

22:19

Oddechový čas pro Polsko.

22:19

Íránci bodují bodovým blokem a neshody mezi Maroufem a Kubiakem musel přijít řešit druhý rozhodčí Simonovič, jeho argentinský kolega na umpiru oběma kohoutům ukazuje žlutou kartu.

21:19

Poláci nedokázali ubránit další smeč Ghafoura.

20:19

Povedený útok Kochanowského středem sítě.

20:18

Schulz podával jen za koncovou čáru.

19:18

Íránci měli na dosah další navýšení svého náskoku, Ghafour je ale zablokován.

19:17

Íránské útoky středem sítě jsou v těchto chvílích stoprocentní, tentokrát nezaváhal Mousavi.

18:17

Následně přichází íránská chyba na podání.

18:16

Íránci zablokovali Szalpaka a znovu odskakují ve skóre.

17:16

Shafiei se prosadil středem sítě.

16:16

Po přerušení hry Íránci kazí podání.

16:15

Ebadipour zabodoval po rychlé nahrávce Maroufa za hlavu a při druhém technickém oddechovém času Írán vede 16:15, při tom prvním ale vedl o čtyři body.

15:15

Perfektní diagonální smeč Schulze.

15:14

Gharouf posadil svůj útok na koncovou čáru.

14:14

Íránský náskok je minulostí! Kubiak vytloukl dvojblok asijského týmu.

14:13

Kochanowski zabodoval útokem středem sítě.

14:12

Poláci se teď zlobí sami na sebe, protože si neporadili se zpracováním Maroufova úderu obouruč vrchem.

13:12

Poláci ubránili íránský útok středem sítě a Michal Kubiak pak ukázal svoji genialitu, když míč nasměroval do volného koutu íránské poloviny.

13:11

Těsný aut po podání Manavinejada.

13:10

Perfektní souhra Íránců, Ebadipour ji zakončil pipem za hlavou nahrávače Maroufa.

12:10

Íránci následně kazí podání.

12:9

Úspěšný útok Mousaviho středem sítě, Poláci se ale možná zřejmě oprávněně zlobili na čistotu tohoto úderu.

11:9

Bartosz Kurek uspěl proti íránskému dvojbloku.

11:8

Razantní úder Manavinejada po lajně.

10:8

Bartosz Kurek si poradil s íránským blokem, Manavinejad už nedokázal zachránit míč ve hřišti.

10:7

Ebadipour zabodoval z hlavního kůlu.

9:7

Nowakowski při útoku středem trefil íránské libero Marandiho do obličeje.

9:6

Po delší rozehře se radují Íránci díky úspěšnému pipu Manavinejada.

8:6

Ghafour při útoku ze zadní zóny přešlápl útočnou čáru.

8:5

Po návratu na hřiště Mousavi podával do zámezí.

8:4

Parádní útok Ebadipoura, při technickém oddechovém času Írán vede 8:4.

7:4

Damian Schulz se postaral o čtvrtý polský bod útokem ze zadní zóny.

7:3

Ebadipour propasíroval míč nekompaktním polským blokem.

6:3

Sérii Ghafoura na podání přerušuje až Schulz úspěchem z hlavního kůlu.

6:2

Polský tým v úvodu třetího setu úplně vypadl z role, Kochanowski středem sítě útočil do zámezí.

5:2

S prudkým podáním Ghafoura si Poláci nevěděli rady a za stavu 2:5 si jejich trenér Heynen bere první oddechový čas třetího setu.

4:2

Své předchozí zaváhání Mousavi napravil úspěšným útokem středem sítě.

3:2

Další úspěšná íránská obrana, Mousavi ale zachránil Poláky na kontaktu ve skóre dotykem sítě.

3:1

Írán ubránil dva útoky Kurka a Ghafour zvyšuje na 3:1.

2:1

Íránský blok uspěl proti Kubiakově smeči z pipu.

1:1

Ali Shafiei kontruje útokem středem sítě.

0:1

Do třetího setu Poláci vstupují šikovným technickým úderem Kubiaka.

0:0

Začal třetí set.

0:0

Druhý set měl velmi podobný průběh jako první dějství. Polsko znovu mělo od úvodu navrch, vypracovalo si pětibodové vedení, o které postupem času takřka přišlo, v koncovce už ale obhájci titulu dominovali.

20:25

Druhý set skončil.

20:25

Ebadipour zakončil druhý set útokem do zámezí, Íránu nepomohla ani kontrola videa kvůli údajné teči a Polsko vítězí ve druhém setu 25:20.

20:24

Polský dvojblok si vyšlápl na Ghafoura a jsou tu čtyři setboly pro Polsko.

20:23

Michal Kubiak přibližuje polský výběr na rozdíl dvou bodů k vítězství ve druhém setu.

20:22

Další útok Mousaviho středem sítě bravurně vystihl v poli Szalpak, Poláci se ale pak hrubě nesehráli v útoku a darují soupeři bod zdarma.

19:22

Íránský nezdar při útoku středem sítě, Mousavi v těžké pozici nasměroval míč jen do sítě.

19:21

19:20

Poláci svůj chybný příjem už nedokázali napravit a nepodařilo se jim přehrát míč přes síť.

18:20

Íránci se prosadili útokem Ebadipoura z pipu.

17:20

Íránci ubránili další polský útok, naneštěstí se ale jejich blok dotkl sítě a bod získává Polsko.

17:19

Přeci jen se Íránu daří snížit na dva body, po perfektním podání Poláci zahráli míč zadarmo přes a Gharouf upravuje stav na 17:19.

16:19

Nowakowski chybuje zpoza koncové čáry.

15:19

Íránská šance na snížení končí na polském bloku.

15:18

Gharoufovu smeč Poláci neubránili.

14:18

Z velké výšky přesně útočil Michal Kubiak.

14:17

Ebadipour zabodoval výborným podáním a belgický trenér Polska Vital Heynen si bere oddechový čas.

13:17

Po rychlé nahrávce Maroufa boduje Amir Ghafour.

12:17

Íránci i přes velké nedorozumění v útoku dostali ještě jednu šanci zaútočit, Ebadipour ale neuspěl proti polskému bloku.

12:16

Michal Kubiak přesnou diagonální smečí posílá oba týmy k druhému technickému oddechovému času tohoto setu za stavu 16:12.

12:15

Ebadipour posadil míč z hlavního kůlu k protější postranní čáře.

11:15

Jakub Kochanowski zabodoval středem sítě, íránský blok míč odrazil těsně do zámezí.

11:14

Ebadipour dokázal svůj útočný úder propasírovat přes polský blok.

10:14

Íránský nahrávač Marouf ve velmi těžké pozici volil hru středem a Mousavi ztroskotal na polském bloku.

10:13

Íránci nadrazili Szalpakův útok, míč už ale v poli zpracovat nedokázali.

10:12

Další krásná dlouhá výměna, na jejím konci Manavinejad vytloukl polský blok.

9:12

Michal Kubiak zabodoval útokem z pipu a Íránci jsou donuceni k dalšímu oddechovému času za stavu 9:12 ve druhém setu.

9:11

Jakub Kochanowski na palubovce nahradil Mateusze Bienieka a při svém prvním útoku středem skóruje.

9:10

Ghafour vytloukl polský dvojblok.

8:10

Také Poláci nechybovali středem sítě, boduje Piotr Nowakowski.

8:9

Povedený útok středem Aliho Shafieiho.

7:9

Polský dvojblok si vyšlápl na Sabera Kazemiho.

7:8

Po další íránské chybě na podání následuje první technický oddechový čas.

7:7

Po úspěšné íránské obraně Ghafour vyrovnává útokem z hlavního kůlu.

6:7

Také podání Szalpaka se do hřiště nevešlo.

5:7

Další íránská chyba na podání.

5:6

Následně polský blokař servíroval jen do sítě.

4:6

Mateusz Bieniek zaznamenává přímý bod z podání!

4:5

Následně ale Íránci kazí podání.

4:4

Íránci přesně zaútočili z hlavního kůlu.

3:4

I v další velmi dlouhé rozehře bodují Poláci díky závěrečnému úspěšnému útoku Szalpaka.

3:3

Mousavi úspěšně útočí středem sítě.

2:3

Íránci na bloku bojovali o ubránění této rozehry, nakonec se Szalpak přeci jen dokázal prosadit.

2:2

Úspěšný íránský útok z pipu zakončený Manavinejadem.

1:2

Schulz nezaváhal při útoku z handy.

1:1

Artur Szalpak servíroval jen za koncovou čáru.

0:1

Druhý set útokem středem sítě rozehrál Piotr Nowakowski.

0:0

Začal druhý set.

21:25

První set skončil.

21:25

Poláci na závěr prvního setu zablokovali Gharoufa a k obrovské radosti davu svých fanoušků vítězí v prvním setu 25:21!

21:24

Bieniek se znovu trefil středem sítě a připravil polskému týmu tři setboly, před prvním si ještě Írán bere oddechový čas.

21:23

Stejný způsob útoku zvolili Íránci a snižují na 21:23.

20:23

Poláci kontrují útokem Bienieka středem sítě.

20:22

Ghafour svým útokem otečoval polský blok a Íránci své místy až šestibodové manko stáhli už na rozdíl dvou bodů.

19:22

Manavinejad se prosadil proti polskému dvojbloku a jde podávat.

18:22

Předlouhá a nesmírně důležitá rozehra končí polským úspěchem, Michal Kubiak zabodoval útokem z pipu.

18:21

Amir Ghafour se pořádně opřel do podání a získává přímý bod!

17:21

Další chyba na podání polského týmu.

16:21

Po oddechovém času velmi nepovedené podání Íránců doplachtilo do autu.

16:20

Oddechový čas pro Polsko za stavu 20:16 ve prospěch našich severních sousedů.

16:20

Manavinejad na hlavním kůlu dokázal přetlačit Nowakowského.

15:20

Íránci se na patnáctý bod nadřeli, přeci jen se ale Manavinejad dokázal prosadit.

14:20

Další přesný útok Nowakowského středem sítě.

14:19

Ghafour si z hlavního kůlu poradil s polským blokem.

13:19

Poláci se prosazují útokem středem sítě.

13:18

Manavinejad se postaral o třináctý íránský bod.

12:18

Mousavi své podání nasměroval jen za koncovou čáru.

12:17

Íránci odpovídají přesným útokem z handy.

11:17

Szalpak s výraznou pomocí pásky zaznamenal své již druhé dnešní eso.

11:16

Michal Kubiak úspěšným útočným úderem posílá oba týmy k lavičkám za stavu 16:11 pro Polsko, následuje druhý technický oddechový čas.

11:15

Povedený íránský útok znamená jedenáctý bod asijského týmu.