Euro Hockey Tour (ženy)

Finsko – Švédsko

2:1

po prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

23.08.2018, 15:30 • Zimní stadión Václava Nedomanského, Hodonín • Vendula Zdražilová

Tipsport: 1.45 5.0 4.52 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (17:40:05)
Je dobojováno. Finky nakonec dokázaly dvě minuty před koncem třetí třetiny dorovnat své manko a vynutily si prodloužení. V něm už v jeho druhé minutě dokázaly rozhodnout, když Minnamari Tuominenová střelou mezi betony Grahnové rozhodla o bonusovém bodu navíc pro Finsko.

61:14

61:14 Minnamari TUOMINENOVÁ - 2:1

61:14

Finsko právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto. O bonusovém bodu navíc rozhoduje svou střelou v těsné blízkosti Grahnové MINNAMARI TUOMINENOVÁ, která prostřelila její betony a zařídila tak Finkám první výhru na nově vzniklé ženské Euro Hockey Tour – 2:1. Asistence: Petra Nieminenová.

60:57

Petra Nieminenová se dostala na pravém kruhu ke střele, kterou ale lapila Grahnová.

60:22

Švédky se hned dostaly do úniku před branku Finek, zakončení Emmy Nordinové však mezi tři tyče nezaplulo. Rodí se tak akce také na druhé straně.

60:01

Je to tak. Základní hrací doba vítězky neurčila a na řadu tak přichází pětiminutové prodloužení.

60:00

59:45

V závěru třetiny to ještě zkoušely Finky před brankou Švédek, ale jejich pokus zamířil mimo tři tyče.

59:11

Oba celky urputně bránily tento výsledek, nikdo nechce udělat chybu. Zatím to vypadá, že základní hrací doba vítěze nepřinese.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:59

57:59 Susanna TAPANIOVÁ - 1:1

57:59

Finkám se nakonec podařilo srovnat stav a vypadá to, že se dočkáme nastaveného hracího času. SUSANNA TAPANIOVÁ se těsně před švédskou brankářkou nemýlila a začíná se znovu od začátku – 1:1. Asistence: Riikka Väliläová.

57:19

Jedna z hlavních sudích ztratila puk z dohledu a je nařízeno vhazování ve středním pásmu.

56:55

Noora Rätyová musela čelit dalšímu útoku soupeřek, ty se dostaly před její brankou ke střele, kterou však dokázala pokrýt. A hned míří její spoluhráčky na opačnou stranu.

55:34

Ebba Berglundová chtěla vyvézt kotouč z obranného pásma, to se jí ale nepovedlo a puk získala Elisa Holopainenová, která se dostala do zakončení. Chybělo tomu ale více přesnosti.

2:1

Branky a nahrávky: 58. Tapaniová (Väliläová), 62. Tuominenová (Nieminenová) – 26. Ljungblomová (Olssonová)

Finsko: Rätyová (Silvonenová) – Savolainenová, Tuominenová, Hiirikoskiová (C), Laitinenová, Vitasuová, Lindstedtová, Karppinenová – Nilssonová, Välimäkiová, Hoviová (A) – Tulusová, Väliläová (A), Holopainenová – Karjalainenová, Tapaniová, Nieminenová – Rakkolainenová, Niskanenová, Rajahuhtaová, Hakalaová

Švédsko: Grahnová (Ombergová) – Nylénová-Perssonová, Fällmanová, Holmgrenová (A), Berglundová, Ramboldtová, Waximová, Anderssonová – Östenssonová, Nordinová (C), Olssonová H. – Johanssonová L., Grahmová (A), Rasková – Winbergová, Lundinová, Ljungblomová – Fernová, Olssonová M., Carlssonová, Johanssonová W.

Rozhodčí: Novotná, Růžičková – Dopitová, Šťastná