0:2 3:6, 1:6

19.08.2018, 19:49 • 1. kolo • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 2.0 1.81 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prejem pekný zvyšok večera. (21:01:05)

Dominika Cibulková tak končí na turnaji v americkom New Havene, ale v hre ešte ostáva Magdaléna Rybáriková, ktorá sa úspešne prebojovala do druhého kola!

1:6

GEM, SET, ZÁPAS Julia Görgesová! Tretí mečbal už nemecká tenistka dokázala využiť a tak jednoznačne ovláda druhý set pomerom 6:1 a podľa predpokladov postupuje do ďalšieho kola.

30-40

Aj druhý mečbal je minulosťou, kedže aj v tomto prípade posiela Görgesová svoj úder do pásky.

15-40

Forhend nemeckej tenistky zastavuje páska, ostávajú však ešte dva mečbaly.

0-40

Šieste eso v zápase a tak sú tu tri mečbaly!

0-30

Priamy bod z podania pre nemeckú tenistku.

0-15

Začína úspešným prechodom na sieť a tak aj ziskom fiftínu.

1:5

Priamym bodom ukončila Dominika túto hru, znižuje stav druhého setu na 1:5 a odvrátila tak kanára. Julia Görgesová má však servis na ukončenie tohto zápasu!

40-15

Dlhý bekhend nemeckej tenistky opustil dvorec, Dominika má dva gembaly na záchranu v zápase.

30-15

Priamy bod z podania pre našu tenistku, znova tak vedie o jeden fiftín.

15-15

Pokus číslo dva je však už úspešný, po 15 na oboch stranách.

15-0

Görgesovej nevyšiel pokus o winner, fiftín pre našu tenistku.

0:5

Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.

0:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:5

Esom na záver ukončila Görgesová túto hru, potvrdila brejk a vyhráva 5:0 v druhom sete! Dominika Cibulková bude podávať na udržanie sa v tomto zápase, hrozí jej aj nepopulárny kanár!

15-40

Dominika mala odkrytý priestor, ale jej bekhend putoval len do autu. Dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30

Jastrabie oko potvrdilo správnosť tejto loptičky, Görgesová vedie o jeden fiftín.

15-15

Po 15 na oboch stranách, priamy bod pre nemeckú tenistku.

15-0

Úvod podania nemeckej tenistke nevyšiel, fiftín získava Dominika.

0:4

Dlhšiu výmenu zakončila slovenská tenistka úderom do autu, Julia Görgesová tak získava aj toto podanie svojej súperky a vyhráva v druhom sete 4:0! Toto je už alarmujúci stav pre našu hráčku.

30-40

Priamym bodom z podania Dominika odvrátila prvú hrozbu.

15-40

Prichádzajú dva brejkbaly pre nemeckú tenistku!

15-30

Loptu získava Cibulková.

0-30

Toto bolo síce s veľkým šťastím, ale stopball nemeckej tenistky prináša vedenia o dva fiftíny.

0-15

Forhendový winner nemeckej tenistky, Dominika nezačala úspešne podanie. Aj počas prestávky bol dosť frustrovaná, čo to jej povedal aj jej tréner.

0:3

0:3

0:3

Julia Görgesová úspešne potvrdila brejk a ujíma sa vedenia 3:0 v druhom sete! To je výborný vstup pre nemeckú tenistku, Dominika je už pod tlakom a nevyzerá to s ňou najlepšie.

15-40

Štvrté eso nemeckej tenistky, takže sú tu dva gembaly na potvrdenie brejku!

15-30

0-30

Pokračuje forhendovým winnerom a vedie o dva fiftíny.

0-15

Cestu za potvrdením brejku začala nemecká tenistka úspešne.

0:2

Tak toto je totálne zbabraný servis našej tenistky, šiesta dvojchyba a tak Dominika Cibulková stráca prvé podanie v druhom sete, Julia Görgesová vyhráva 2:0!

30-40

Piata dvojchyba našej tenistky prináša Görgesovej brejkbal!

30-30

Görgesová dnes predvádza úspešný return, ako aj v tomto prípade a je to po 30 na oboch stranách.

30-15

Toto už bolo lepšie zvládnuté podanie a Dominika opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

Je tu štvrtá dvojchyba našej tenistky a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-0

Dominika zahájila prvý servis v druhom sete úspešne a tak získava fiftín.

0:1

Výborný začiatok nemeckej tenistky, čistou hrou sa ujíma vedenia 1:0 v druhom sete!

0-40

Tretie eso v zápase, je tu teda šanca na čistú hru.

0-30

Výborný bekhend nemeckej tenistky po čiare, vyhráva tak na podaní o dva fiftíny.

0-15

Nemecká tenistka zahajuje druhý set priamym bodom z podania.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Julia Görgesová.

0:0

3:6

Julia Görgesová ukončila prvý set bekhendovým volejom a tak získava túto sadu hry pomerom 6:3! Úvod zápasu naznačoval vyrovnané dejstvo, čo sa aj naplnilo, ale v rozhodujúcej chvíli stratila Dominika svoje podanie a nezvláda servis na udržanie sa v prvom sete. Svetová desiatka tak ide do vedenia 1:0, ale pre našu tenistku ešte nieje nič stratené.

30-40

Presný smeč našej tenistky na sieti, odvrátila teda prvý setbal súperky.

15-40

Výborný bekhendový return od Görgesovej, ktorá získava dva setbaly!

15-30

Julia Görgesová opäť vedie o jeden fiftín, jej forhendový slajs dopadol presne na čiaru.

15-15

Po 15 na oboch stranách, Dominika si pomohla kvalitným podaním.

0-15

Nezačala však úspešne, fiftín je na konte jej súperky.

3:5

Hneď ten prvý aj využíva a tak Julia Görgesová vyhráva v prvom sete 5:3 a Dominika Cibulková pôjde podávať na jeho udržanie!

15-40

Druhé eso v zápase na konte Görgesovej, dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30

0-30

Druhý fiftín v rade pre nemeckú tenistku.

0-15

Dlhý úder slovenskej tenistky končí v aute, fiftín pre podávajúcu hráčku.

3:4

3:4

3:4

Takt toto bola veľmi nevydarená hra našej tenistky, previnila sa ďalšou dvojchybou a tak stráca toto podanie! Julia Görgesová vyhráva v prvom sete 4:3 a bude podávať na potvrdenie brejku.

40-A

Úder našej tenistky zastavuje páska, Görgesová získava brejkbal!

40-40

Nepodarilo sa jej ho využiť, dobrý nábeh na sieť v podaní nemeckej tenistky a tak pôjdeme cez zhodu!

40-30

Kvalitný druhý servis našej tenistky, ktorá získava gembal.

30-30

Druhá dvojchyba našej tenistky v tomto zápase, po 30 na oboch stranách.

30-15

Chybný úder nemeckej tenistky, Dominika tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

Dvojchyba našej tenistky, po 15 na oboch stranách.

15-0

Na úvod tejto hry prešli obe tenistky na sieť a Dominika vytiahla presný forhendový slajs.

3:3

Hneď ten prvý aj využíva a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 3:3!

15-40

Prvé eso v zápase pre nemeckú tenistku, získava tak dva gembaly.

15-30

Priamy bod z podania pre nemeckú tenistku, ktorá teda opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

0-15

Görgesová zahájila podanie úspešne, fiftín na jej konte.

3:2

3:2

3:2

Priamym bodom z podania ukončila slovenská tenistka túto hru, úspešne obhájila brejk a vyhráva v prvom sete 3:2!

40-15

Julia Görgesová úspešne returnovala z bekhendu, čistá hra našej tenistky to teda nebude.

40-0

Dominika získava po presnom údere na čiaru tri gembaly na potvrdenie brejku.

30-0

Je tu priamy bod z podania, slovenská tenistka vedie o dva fiftíny.

15-0

Forhend svetovej desiatky dopadol do autu, Dominika začala toto podanie úspešne.

2:2

Druhá dvojchyba nemeckej tenistky v tomto zápase, takže si Dominika berie späť svoje stratené podanie a vyrovnáva stav v prvom sete na 2:2!

A-40

Druhá možnosť pre Dominiku vziať si stratené podanie!

40-40

Ostáva však nevyužitý, forhendovým winnerom ho nemecká tenistka odvrátia a presúvame sa na zhodu 40:40!

40-30

Dlhý forhend podávajúcej tenistky končí v aute, ribrejk pre slovenskú tenistku Dominiku Ciblukovú!

30-30

Presný smeč nemeckej tenistky, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Tento úder našej tenistky už končí za základnou čiarou, stále je však v lepšej pozícii.

30-0

Forhendový winner našej tenistky, ktorá vedie o dve loptičky a môže sa pokúsiť získať svoje podanie späť.

15-0

Dlhšiu výmenu zvládla teraz lepšie naša tenistka, na úvod podania súperky získava fiftín.

1:2

1:2

1:2

No a hneď ten prvý aj využíva, bolo to po presne zahratom bekhendovom winneri a Julia Görgesová sa ujíma vedenia 2:1 v prvom sete, keď získava prvé podanie našej tenistky!

15-40

Čo sa teraz len potvrdilo, Dominike sa nevydaril druhý servis a po ďalšom presnom forhende získava nemecká tenistka dva brejkbaly!

15-30

Forhendovým winnerom ide Görgesová späť do vedenia, Dominika sa dostáva na podaní do menších komplikácii.

15-15

Po 15 na oboch stranách, Dominika umiestnila svoj forhend presne na čiaru.

0-15

Ani toto podanie nezačala Dominika úspešne, Görgesová vytiahla na sieti presný bekhendový slajs a získava úvodný fiftín tejto výmeny.

1:1

Na sieti ukončila Görgesová tento gem a vyrovnáva stav prvého setu na 1:1! Už úvodné dve hry naznačujú, že by sme mohli byť svedkami vyrovnaného prvého setu.

30-40

Prvá dvojchyba Görgesovej v tomto zápase, ostáva jej teda posledný gembal.

15-40

Čistá hra to napokon nebude, dlhý forhend nemeckej tenistky putoval do autu.

0-40

Priamy bod z podania a šanca na čistú hru.

0-30

Loptu získava Görgesová.

0-15

Görgesová musela pri prvom servise ísť cez druhé podanie, čo však napokon zvládla a úspešne zahájila túto hru.

1:0

Ďalším priamym bodom ukončila slovenská tenistka tento gem, napokon si dokázala udržať svoje podanie a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete!

40-30

Priamy bod pre našu tenistku, po nevydarenom úvode tak prichádza predsa len gembal.

30-30

Dlhý úder svetovej desiatky putuje von z dvorca, po 30 na oboch stranách.

15-30

Nemecká tenistka sa pokúsila o forhendový winner, ktorý však nebol úspešný a loptička končí v aute. Prvý fiftín pre slovenskú tenistku.

0-30

Dominika musela ísť cez druhé podanie, čo jej nevyšlo podľa predstáv, keď Görgesovej forhendový slajs dopadol presne na čiaru.

0-15

Slovenská tenistka nezačala na servise úspešne, Görgesová úspešne returnovala a následne zahrala Dominika loptičku len do siete.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Ako prvá začne na servise slovenská tenistka Dominika Cibulková, stretnutie sa tak o malú chvíľu začne. Pri jeho sledovaní vám prajem príjemný športový zážitok.
Obe tenistky sú už na kurte a venujú sa svojej rozcvičke, po ktorej sa toto stretnutie už môže začať.
V americkom New Haven postupuje do ďalšieho kola Magdaléna Rybáriková, ktorá absolvovala neúplnú trojsetovú drámu, kedže jej súperka Coco Vandeweghe skrečovala v treťom sete pre zranenie.

Po tomto stretnutí sa tak už na kurt dostanú Dominika Cibulková a Julia Görgesová. Verme tak, že aj druhej slovenskej tenistke sa podarí postúpiť ďalej, ale bude čeliť piatej nasadenej hráčke tohto turnaja a celkovej desiatke svetového rebríčka.
Prajem príjemný tenisový večer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Dnes sú na programe zápasy prvého kola WTA turnaja v New Haven. Do hry sa dostanú hneď dve slovenské tenistky, ako prvá sa na kurt dostane Magdaléna Rybáriková a po jej súboji sa predstaví na kurte aj Dominika Cibulková. Práve na jej stretnutie proti Julii Görgesovej z Nemecka sa v tomto prenose zameriame, predbežný začiatok je naplánovaný na 18:30.

Favoritkou tohto stretnutia bude nemecká tenistka Görgesová, keďže sa nachádza v rebríčku na 10. mieste, zatiaľ čo našej tenistke patrí 26. pozícia. Posledná forma svetovej desiatky však nieje úplne ideálna, Dominika Cibulková sa predstaví po dlhšej pauze, naposledy sa predstavila na All England Clube, kde to dotiahla až do štvrťfinále. Vzájomná bilancia týchto tenistiek je vyrovnaná, každá má po jednom víťazstve. Posledné stretnutie sa odohralo na tohtoročnom French Open a úspešná bola nemecká tenistka. Dominika Cibulková má tak svojej súperke čo vracať.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.