19.08.2018, 17:00 • TGW Arena, Linz • 4. kolo • Filip Krůza

Tipsport: 2.26 3.29 3.16 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to dnes již vše. Užijte si zbytek neděle a u dalšího textového přenosu opět na shlednou! (19:02:15)
Střely mimo: 7:2.
Rohy: 6:3.
Ofsajdy: 1:3.
Fauly: 12:16.
Utkání mezi týmy LASK Linz a SK Rapid Vídeň je u konce. Po průměrném prvním poločase jsme viděli skvělou jízdu v tom druhém! Domácí Linz zvyšoval aktivitu a byl odměněn parádním gólem Christiana Ramsebnera v 66. minutě. Rapid se ale nevzdal a chvíli po Knasmüllnerově neproměněné penaltě vyrovnal Veton Berisha. Linz si vedení vzal rychle zpět trefou Philippa Wiesingera z 89. minuty a poté jej už nepustil.

90+5

90+4

Protiútok Linzu zastavil povedený skluz obránce Rapidu.

90+3

Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Maximilian Ullmann, přichází Emanuel Pogatetz.

90+1

Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Samuel Tetteh, přichází Dogan Erdogan.

89

Wiesinger oslavoval přesný zásah tak moc, že za skvléknutí dresu obdržel žlutou kartu.

89

89. Philipp WIESINGER - 2:1

89

Linz právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné! Atraktivní druhý poločas pokračuje dalším gólem! Z rohového kopu domácí branku ještě neohrozili, nicméně nekapitulovali a po několika odrazech se míč dostal na pravou stranu vápna k PHILIPPU WIESINGEROVI, jenž trefil mezeru mezi nohama brankáře Strebingera!

87

Ve druhém poločase se opravdu nenudíme. Dočkáme se rozuzlení v posledních minutách, nebo se týmy rozejdou smírně?

85

85. Veton BERISHA - 1:1

85

Rapid právě vstřelil branku!
Hra ale pokračovala a Rapid přece jen hru srovnává! Míč se odrazil k VETONU BERISHOVI, jenž jej uklidil do levého dolního rohu!

84

84. Penalta

84

Poslední minuty patří Schlagerovi, střelu Knasmüllnera z penaltového puntíku vyrazil mimo tři tyče!

83

Penalta pro Rapid pro hře domácího obránce rukou!

83

A parádní zákrok Schlagera, který svým skokem k tyči vyrazil zastavil střelu mířící do brány!

82

Přímý kop z nadějné pozice pro Rapid.

81

Tečovaná střela Friesera skončila v náruči brankáře Strebingera.

80

Nyní to už pro hosty vypadalo nadějně, nicméně Berisha celou akci zazdil nepřesnou přihrávkou do vápna.

78

Rapid v tomto poločase zatím nulový, uvidíme, zda se mu ještě podaří s výsledkem něco udělat.

76

Faul hostů na útočné polovině, míč po Linz.

75

Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Joao Victor, přichází Dominik Frieser.

73

Faul hostujícího hráče na půlicí čáře.

72

Vhazování Rapidu na vlastní polovině.

71

Už už to vypadalo na chybu, ale Potzmann situaci nakonec dokázal vyřešit.

69

Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Manuel Martic, přichází Deni Alar.

68

Rohový kop domácích ohrožením branky neskončil. Domácí jsou pochopitelně na koni.

66

66. Christian RAMSEBNER - 1:0

66

Domácí tým se přeci jen dočkal. A gól to byl opravdu výstavní! Obránce CHRISTIAN RAMSEBNER napřáhl z dálky a parádní ranou k levé tyči nedal jinak skvěle chytajícímu Strebingerovi žádnou šanci!

64

64.

64

Další tutovka domácích! Tetteh dostal skvělou přihrávku do běhu, následně z levé strany vápna vystřelil. Strebinger míč pouze tečoval a před brankovou čarou skvěle zasáhl obránce Barać! Dorážku už hosté tak tak nedovolili.

63

Ivan nezachytil přihrávku a míč skončil až u brankáře Schlagera.

61

Faul hráče Linzu u postranní čáry, míč pro hosty.

60

Strebinger je dnes nepřekonatelný! Tentokrát skvěle vytáhl střelu Victora z vápna po rychlé přihrávce, následně Ullmann trestuhodně zazdil dorážku!

59

59. Andrei Ivan (RVI)

59

Šanci Ivana zastavuje ofsajd hostujícího celku.

58

Tetteh se levého křídla pokusil nachytat vyběhnutého Strebingera. Jeho slušný pokus ale i tak minul bránu Rapidu.

57

Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Aleksandar Kostic, přichází Thomas Murg.

56

Obrana Linzu si s touto standardkou Rapidu dokázala bez problému poradit.

55

Kostič neuspěl v nadějném protiútoku svou zasekávačkou proti obránci, o chvíli později však byl nedaleko vápna faulován.

53

Wiesinger skončil po souboji na zemi, už se ale pomalu zvedá.

52

Nebezpečný protiútok a Goiginger opět v zakončení. Strebinger si však poradil i s touto střelou z pravé strany vápna!

51

Ivan naskočil na dlouhý povedený míč a z hranice vápně hlavičkoval, míč skončil nad břevnem.

50

Kostíč přistrčil míč Potzmannovi a ten okamžitě centroval, Ivana ve vápně ale nenašel.

48

Goiginger se dostal do vápna a následně vypálil z úhlu, branku ale netrefil.

47

Dlouhý míč propadl až k Ivanovi, který ale zastavil a počkal na své spoluhráče, žádná šance ale nepříšla.

46

Rozehrávky ve druhé půli se ujali hráči Rapidu Vídeň.

46

Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Manuel Thurnwald, přichází Marvin Potzmann.

46

První poločas utkání mezi týmy LASK Linz a SK Rapid Vídeň je u konce. Nějaké šance jsme měli možnost vidět, vstřelenou branku však nikoli. Uvidíme, s čím týmy vyrukují do druhé půle.

45+4

45+3

Hlavička Traunera z rohu nebyla příliš nebezpečná a skončila nad břevnem.

45+2

A o chvíli později roh, po němž okamžitě následuje druhý.

45+1

Až nyní se Linz dostal na útočnou polovinu a vybojoval vhazování nedaleko soupeřova vápna.

44

Závěr poločasu přináší poměrně neurovnanou hru, ani jeden z týmů se nedokáže prosadit.

43

Nepřesný centr končí v rukavicích domácího brankáře Schlagera.

41

Povedený obranný zákrok Thumwalda před vápnem svého týmu.

40

Na druhé straně se faulem provinil Michorl, míč tak získává Rapid.

39

Další nedovolený zákrok už Manueli Marticovi (RVI) neprošel a vidí tak žlutou kartu.

38

Domácí opět kombinují na své polovině a snaží se vymyslet, jak ohrozit branku Rapidu.

36

Nebezpečně vypadající akci Linzu zhatila nepřesná přihrávka na střed vápna, následnou střelu skvěle zblokoval Bolingoli-Mbombo.

35

Nedovolený zákrok Kostiče u postranní čáry na úrovni půlicí čáry.

33

Knasmüllner si povodil obránce, stáhl míč na střed, ale následně ještě hledal Thumwalda, který už však s míčem nic kloudného nevymyslel.

32

Je to tak, domácí záložník se vrací do hry.

31

Michorl je po tvrdém souboji v péči lékářů, leduje si hlavu a vypadá to, že bude pokračovat.

29

29.

29

Tetteh "nabil" Hollandovi do skvělé střelecké pozice. Domácí záložník však Strebingera svou tvrdou ranou na levou stranu nepřekonal. Povedený zákrok hostujícího brankáře!

28

Goiginger se sice s míčem dostal z pravého křídla až do vápna, nicméně proti přesile obránců již neuspěl.

27

Po přestávce mají míč na svých kopačkách hráči Linzu.

26

Probíhá krátká přestávka na občerstvení.

25

Vhazování pro Rapid na útočné polovině. Hosté však míč rychle ztratili nepřesnou dlouhou přihrávkou.

23

Tvrdý zákrok Thumwalda u postranní čáry byl posouzen jako nedovolený a míč tak získává Linz.

22

22.

22

Berisha našel z levé strany před vápno nabíhajícího Knasmüllnera, jehož přízemní střela z první jen velmi těsně minula pravou tyč brány domácích!

20

Nebezpečnou přihrávku vzduchem mířící na nabíhajícího Kostiče zastavil domácí obránce.

19

Hra pokračuje odkopem od brány Rapidu. Ivan je ošetřován za postranní čarou.

18

Ivan byl tvrdě poslán k zemi a je nucen si vyžádat lékařskou pomoc.

17

Na druhé straně střela Tetteha z dálky v žádném případě neměla gólové parametry a minula levou tyč.

16

Kostičův přízemní centr do vápna sice prošel, nicméně našel jen brankáře Schlagera.

15

Po nepovedeném útoku hostů odkopává Schlager od své brány.

14

Rohový kop Linzu byl odvrácen obranou jen k Ullmanovi, jehož střela z voleje přesná nebyla.

13

Rapid poprvé v utkání kombinuje na soupeřově polovině, prolomit obranu domácích se mu ale nedaří.

12

Na druhé straně musel Wiesinger faulem zastavit nebezpečný protiútok Rapidu.

10

A opět Martic fauluje! Rozhodčí s ním ale zatím zůstává trpělivý.

9

Martic se opět provinil nedovoleným zákrokem, tentokrát fauloval Hollanda.

7

Následoval přímý kop domácích. K žádnému ohrožení branky ale nedošlo.

6

6.

6

Linz v dobré příležitosti! Victor se skvěle prosmýkl po levé straně a následně prostrčil míč před bránu Goigingerovi, který ale brankáře nepřekonal!

5

Ani jednomu z celků se zatím nedaří si pořádně přihrát. Nyní následuje odkop od hostující brány.

3

Martic tvrdě srazil Ramsebnera na polovině hřiště. Byl mu odpískán faul, nicméně žlutou kartu, i přes protesty fanoušků, neobdržel.

2

Domácí se snažili o rychlý útok po pravé straně. Centr do vápna byl zachycen obranou vídeňského celku.

1

Míč pro Rapid po nedovoleném zákroku na polovině hrací plochy.

1

Hráči již nastupují na hrací plochu. Domácí nastoupí v bílých dresech, jejich soupeř v červených.

LASK Linz: Schlager – Ramsebner, Trauner, Wiesinger – Ranftl, Holland, Michorl, Ullmann – Goiginger, S. Tetteh, Joao Victor.
Náhradníci: Gebauer – Erdogan, Frieser, Jamnig, Otubanjo, Pogatetz, Wostry.

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Thurnwald, Sonnleitner, Barać, Bolingoli-Mbombo – Martic, Ljubičić – Kostic, Knasmüllner, Veton Berisha – Ivan.
Náhradníci: Knoflach – Alar, Auer, Guillemenot, Muldur, Murg, Potzmann.

Rozhodčí: Hameter M.
Poslední vzájemné zápasy:

05.05.18 LASK Linz – Rapid Vídeň 0 : 2
24.02.18 Rapid Vídeň – LASK Linz 2 : 0
18.11.17 LASK Linz – Rapid Vídeň 1 : 2
SK Rapid Vídeň

Účastníku kvalifikace do Evropské ligy, Rapidu Vídeň, se opět předpokládá postavení v horních patrech tabulky. Po třech odehraných zápasech se vídeňští nachází na pátém místě, přičemž dvakrát remizovali a jednou zvítězili. Vstřelili čtyři branky a inkasovali pouze jednu. Poslední zápas Rapidu vyšel, protože v odvetě kvalifikace do EL porazil bratislavský Slovan 4:0 (prvcní utkání 1:2 pro Slovan) a postoupil do dalšího kola.
LASK Linz

Dnešní domácí celek zažívá průměrný začátek sezony. A to doslova, protože má na kontě jedno vítězství, jednu remízu a jednu prohru, jeho bilance je tedy 1-1-1. Skóre Linzu je 2:3. O jediné dva góly domácích v úvodu této sezóny se postarali obránci Markus Wostry a Maxmilian Ullmann. V minulém zípase kvalifikace do EL porazili silný Besiktas 2:1, ale na postup jim to nestačilo.
Zdravím vás u 4. kola Rakouské Bundesligy. Společně se zaměříme na utkání mezi týmy LASK Linz a SK Rapid Vídeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.