Kvalifikace ME - ženy

Finsko – Česko

3:2

konec (19:25, 25:15, 21:25, 25:23, 15:8)

18.08.2018, 16:00 • Salohalli Salo, Salo (Finsko) • Skupina E • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 2.52 1.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:0

Skupina pokračuje zítřejším utkáním Švédsko – Estonsko a právě Estonky budou dalším soupeřem týmu trenéra Pommera ve středu v Jablonci nad Nisou. (18:25:04)

0:0

České volejbalistky navázaly na nepodařený zápas se Švédskem a také ve Finsku prohrály 2:3. Vývoj zápasu byl velmi podobný, český tým uspěl v první a ve třetí sadě a znovu propadl v tiebreaku.

Jediný rozdíl byl ve čtvrtém setu, kdy Češky se dokázaly vyhrabat ze sedmibodového manka, otočily na 22:20 ve svůj prospěch, důležitou koncovku ale nezvládly a z Finska se vrací poraženy.

0:0

Nejlepšími hráčkami jsou vyhlášeny Helena Havelková a finská nahrávačka Kaisa Alanková.

15:8

15:8

Finky na závěr bodují blokem a porážejí český tým 3:2 na sety po výhře 15:8 v tiebreaku!

14:8

Česko mělo šanci na další snížení, Havelková ale útočí do zámezí a finský výběr má šest mečbolů.

13:8

Finky tentokrát zakládaly své útoky poněkud divoce a Karhuová je na závěr rozehry zablokována.

13:7

Vilponenová následně sice kazí podání, před českým týmem už je ale takřka neřešitelná pozice.

13:6

Finky brání i útočí v obrovské euforii, Laura Vilponenová přibližuje domácí tým na rozdíl dvou bodů od vítězství.

12:6

Finky se ubránily z takřka ztracené pozice a Salla Karhuová se postarala o dvanáctý finský bod.

11:6

Tentokrát už se česká blokařka středem sítě prosadila, manko hostujícího týmu ale zůstává obrovské.

11:5

Barbora Purchartová útočila jen do pásky sítě.

10:5

Laura Vilponenová se dokázala prosadit přes český dvojblok.

9:5

Velkou chybu finského příjmu trestá Purchartová a domácí trenér si bere oddechový čas.

9:4

V dlouhé rozehře se oba týmy trápily v útoku, nakonec boduje Havelková s pomocí finského bloku.

9:3

Mlejnková dostala velmi vysokou nahrávku, dokázala ale míč protlačit do "kapsy" mezi finský blok a síť.

9:2

Lehčí úder Karhuové po lajně Češky nedokázaly ubránit, hra týmu trenéra Pommera je v těchto chvílích zcela v troskách.

8:2

Po sedmibodové sérii Finska Helena Havelková kazí podání a strany se mění za stavu 8:2 pro Finsko.

7:2

Na palubovce se znovu objevila druhá nahrávačka Šmídová, české trápení přerušila Mlejnková útokem ze zadní zóny.

7:1

Helena Havelková ztroskotala na finském bloku, obrovská euforie v Salu.

6:1

Český trenér Pommer si bere další oddechový čas.

6:1

Finská nahrávačka přidává další eso a domácí tým vede 6:1.

5:1

Petra Kojdová poprvé zasahuje do zápasu, nahradila Gabrielu Orvošovou.

5:1

Češky po nedorozumění v útoku odehrály míč jen zadarmo přes a Vilponenová jej složila na palubovku.

4:1

Kateřina Holásková se neprosadila středem sítě a Finky v úvodu zkrácené hry nebezpečně odskakují.

3:1

Znovu si český trenér Pommer musí vzít brzy oddechový čas.

3:1

Gabriela Orvošová dostala nahrávku nalepenou na síť a neporadila si s finským blokem.

2:1

Finská nahrávačka Kaisa Alanková trefila čisté eso.

1:1

Podání Valkové bylo nepřesné.

0:1

Na úvod pátého setu Dostálová ubránila Vilponenovou a následně zabodovala Havelková.

0:0

Začal pátý set.

25:23

Čtvrtý set skončil.

25:23

Havelková chybovala na příjmu a Laura Vilponenová úspěšnou smečí posílá zápas do pátého setu!

24:23

Finky ubránily Orvošovou a Noora Kosonenová dokázala propasírovat míč přes český blok!

23:23

Laura Vilponenová se znovu prosadila zpoza útočné čáry.

22:23

Gabriela Orvošová vrací českému týmu vedení.

22:22

Havelková byla ubráněna a Pihlajamäkiová nad sítí vyrovnává na 22:22.

21:22

Vilponenová drží finské naděje úspěšným útokem z pipu.

20:22

Barbora Puchartová zablokovala Kosonenovou a český tým se ujímá dvoubodového vedení.

20:21

Havelková boduje útokem ze zadní zóny.

20:20

Salla Karhuová si poradila s českým blokem.

19:20

Finská nahrávačka Alanková nadále hraje s Öhmanovou, které se ale vůbec nedaří, teď je zablokována a až nyní je finská blokařka střídána.

19:19

Öhmanová útočí do zámezí a Česku se podařilo definitivně smazat místy až sedmibodové manko.

19:18

Vilponenová kazí podání.

19:17

Češky ubránily tři útoky Öhmanové středem sítě, poté už ale boduje Karhuová.

18:17

Po dalším výborném podání Holáskové Michaela Mlejnková vytlouká finský blok.

18:16

Vilponenová podskočila nahrávku Alankové a pak útočí daleko do zámezí.

18:15

Kateřina Holásková trefuje svůj čtvrtý přímý bod z podání v zápase.

18:14

Povedený útok Holáskové středem sítě.

18:13

Mlejnková je zablokována a český nástup hned Finky dokázaly odrazit.

17:13

Další výborné podání Havelkové, Dostálová i dokázala ubránit, ovšem Orvošová útočí do zámezí.

16:13

Oddechový čas pro Finsko.

16:13

Kateřina Holásková zablokovala Lauru Vilponenovou a finské sedmibodové vedení už se smrsklo o čtyři body!

16:12

Helena Havelková přidává bod z podání.

16:11

Po obrovském boji Češky udolaly skvělou finskou defenzivu, boduje Helena Havelková.

16:10

České dvojstřídání zpět, na palubovku se vrací Valková s Orvošovou.

16:10

Česká chyba na podání.

15:10

Kosonenová se nechala zablokovat dvojblokem Kopáčová – Holásková.

15:9

Dlouhá rozehra plná výborné obrany na obou stranách, nakonec bodují Finky díky chybě Kopáčové, která se při bloku dotkla sítě.

14:9

Češky ubránily dva finské útoky a poté boduje Gabriela Kopáčová.

14:8

Přesný diagonální útok Havelkové dopadl k postranní čáře.

14:7

Povedená souhra Alankové se zakončující Kosonenovou.

13:7

Dlouhou sedmibodovou sérii Finska přerušila Michaela Mlejnková.

13:6

Dostálová už dokázala přihrát podání Karhuové, poté si ale vůbec neporozuměla nahrávačka Šmídová s Purchartovou.

12:6

Další oddechový čas českého trenéra Pommera.

12:6

Mlejnková se vrací do hry místo Svobodové, zřejmě mělo Česko problémy se střídáním, protože spíše bylo úmyslem stažení Havelkové.

12:6

Salla Karhuová trefuje další bod přímo z podání!

11:6

Salla Karhuová přidává na Havelkové další přímý bod z podání, Michaelu Mlejnkovou následně nahrazuje Eva Svobodová.

10:6

Kopáčová je při své první rozehře v zápase zablokována.

9:6

Gabrielu Orvošovou nahradila její jmenovkyně Kopáčová, ve hře je také nahrávačka Pavla Šmídová.

9:6

Také technický úder Kosonenové dopadl na českou polovinu.

8:6

Trenér Pommer si znovu bere brzký oddechový čas.

8:6

Havelková měla problém na příjmu, poté sama útočí do zámezí.

7:6

Hezké zákroky na obou stranách, nakonec boduje parádním útokem zpoza útočné čáry po lajně Vilponenová.

6:6

Vilponenová se tentokrát prosazuje útokem z pipu.

5:6

Další podání Vilponenové už bylo nepřesné.

5:5

Helena Havelková inkasuje eso od Laury Vilponenové.

4:5

Vilponenová se prosadila technickým úderem do středu české poloviny.

3:5

Finskému týmu se teď nedaří, Karhuová smečuje do zámezí.

3:4

Český blok se prosadil proti Öhmanové.

3:3

I přes chybu na příjmu Češky bodují díky útoku Vilponenové do zámezí.

3:2

Salla Karhuová propasírovala míč přes český blok.

2:2

Dlouhá rozehra, v jejímž závěru slaví bodový úspěch Helena Havelková.

2:1

Také Valková nedokázala míč uvést do hry.

1:1

Domácí tým následně kazí podání.

1:0

Čtvrtý set dobrým podáním zahájila Barbora Purchartová, Finky se ale přesto prosazují díky Karhuové.

0:0

Začal čtvrtý set.

0:0

O osudu třetího setu rozhodla série Michaely Mlejnkové na podání uprostřed sady, během níž Česko otočilo z 14:16 na 19:16 a vedení už se podařilo udržet.

21:25

Třetí set skončil.

21:25

Michaela Mlejnková se postarala o úspěšný závěr třetího setu, který Češky ovládly poměrem 25:21.

21:24

Už první setbol byl z českého pohledu velmi nadějný, bodují ale Finky díky Vilponenové.

20:24

Po dobrém zákroku Havelkové boduje Michaela Mlejnková.

20:23

20:23

Nepovedená rozehra z obou stran, Finky nakonec nedokázaly ubránit lehký úder Orvošové.

20:22

Helena Havelková nevyzrála na finský dvojblok.

19:22

Kateřina Valková chybuje na podání.

18:22

Helena Havelková vytloukla finský dvojblok.

18:21

Eva Svobodová přišla posílit podání, to druhé namířila do zámezí.

17:21

Kosonenová útočí jen do zámezí.

17:20

Finky ubránily Purchartovou, následně ale Kateřina Velková dokázala zablokovat Kosonenovou.

17:19

Mlejnková útočí do zámezí, Češky se marně dožadovaly odpískání finské teče.

16:19

Útok Havelkové byl tečován, pátý bod Česka v řadě znamená tříbodové vedení.

16:18

Po chybě finského příjmu nad sítí boduje Barbora Purchartová a oddechový čas si tentokrát bere Finsko.

16:17

Michaela Mlejnková trefuje čisté eso a český tým se dostává do vedení.

16:16

Po výborném servisu Mlejnkové boduje Helena Havelková.

16:15

Po time-outu Karhuová kazí podání.

16:14

Salla Karhuová přidává přímý bod z podání! Český trenér Pommer si bere oddechový čas.

15:14

Michaela Mlejnková útočí jen do zámězí, Finsko znovu otáčí vývoj třetího setu.

14:14

Slabé podání Orvošové nepřeletělo síť.

13:14

Helena Havelková se prosadila útokem z pipu.

13:13

Středem sítě boduje Daniela Öhmanová.

12:13

Pihlajamäkiová chybuje zpoza koncové čáry.

12:12

Laura Vilponenová se postarala o finské vyrovnání.

11:12

Helena Havelková výborným servisem trefuje přímý bod.

11:11

Češky se zuby nehty drží bodově na soupeřkách, tentokrát díky úspěšnému bloku proti Karhuové.

11:10

Útok Vilponenová sice Češky v poli zpracovaly, poté ale došlo k výraznému nedorozumění v českých řadách.

10:10

Finky měly několikrát nahráno na další bod, Vilponenová ale nakonec útočí do zámezí.

10:9

Na tříbodovou českou sérii Finky odpovídají dokonce čtyřbodovou po přímém bodu Alankové z podání.

9:9

A další bodový blok Finska!

8:9

Češky teď dokázaly ubránit Kosonenovou, domácí volejbalistky pak ale sestavily úspěšný trojblok proti Mlejnkové.

7:9

Purchartová servírovala do zámezí.

6:9

Velmi dlouhou rozehru Havelková zakončila úspěšným blokem proti Vilponenové.

6:8

Českému týmu pomáhá nečistá nahrávka Alankové.

6:7

Finky ubránily Orvošovou i Mlejnkovou, další útok Mlejnková už dokázala proměnit v bod.

6:6

Noora Kosonenová hraje ve velké pohodě, tentokrát se prosadila přes český dvojblok.

5:6

Karhuová následně chybuje zpoza koncové čáry.

5:5

Útok Karhuové neměl velkou razanci, přesto Chevalierová jej nedokázala zpracovat.

4:5

Gabriela Orvošová vrací českému týmu vedení povedeným útokem přes finský blok.

4:4

Finky musely podruhé za sebou na příjmu lovit míč mimo hřiště, tentokrát už ale bodují díky ulívce Vilponenové.

3:4

Helena Havelková zabodovala útokem z pipu.

3:3

Gabriela Orvošová se prosadila výborným útokem po lajně.

3:2

Finky vrací do vedení servis Havelkové do sítě.

2:2

Helena Havelková udolala finskou obranu.

2:1

Dlouhá rozehra končí ve finský prospěch, nekompromisním úderem ji zakončila Laura Vilponenová.

1:1

Laura Vilponenová úspěšně vytloukla český blok.

0:1

Do třetího setu Kateřina Valková vstoupila úspěšným úderem na druhou přes.

0:0

Začal třetí set.

0:0

Finský výběr se ve druhém setu dostal do obrovské euforie a přehrál český tým rozdílem deseti bodů. Stav je vyrovnaný a k úspěchu mají oba týmy stejně daleko.

25:15

Druhý set skončil.

25:15

Finky ubránily Orvošovou a Noora Kosonenová na závěr druhého setu vytloukla český blok.

24:15

Helena Havelková útočí jen do zámezí.

23:15

Daniela Öhmanová přidává další finské eso!

22:15

Už je to o sedm po nezdaru Barbory Purchartové, která útočí jen do bloku.

21:15

Útok Vilponenové byl tečován českým blokem, Finsko už vede o šest bodů.

20:15

Kateřina Valková následně chybuje ze servisu.

19:15

Valková znovu uspěla hrou na druhou přes.

19:14

Perfektně sehraný finský útok pipem, razantním úderem jej zakončila Vilponenová.

18:14

Kateřina Valková zaskočila finskou obranu hrou na druhou přes.

18:13

Eva Svobodová podává jen do sítě.

17:13

Technický úder Karhuové se do hřiště nevešel.

17:12

V českém týmu Eva Svobodová nahradila Mlejnkovou, finská blokařka následně kazí podání.

17:11

Laura Pihlajamäkiová po oddechovém času přidává přímý bod z podání.

16:11

Druhý oddechový čas pro českého trenéra Pommera.

16:11

Následně už se Karhuová proti menší nahrávačce Valkové snadno prosadila.

15:11

Finky mohly znovu odskočit na šest bodů, Karhuová ale smečuje těsně do zámezí.

15:10

Vilponenová úspěšně zaútočila z hlavního kůlu.

14:10

Mlejnková následně boduje blokem proti Kosonenové.

14:9

Michaela Mlejnková boduje proti finskému jednobloku.

14:8

Znovu Finky ubránily v poli Orvošovou a Laura Vilponenová přidává už čtrnáctý bod Finska ve druhém setu.

13:8

Nahrávačka Kaisa Alanková přidává přímý bod z podání!

12:8

Finky ubránily český útok, Kosonenová zvyšuje na 12:8 a domácí hráčky i publikum jsou v euforii.

11:8

Laura Vilponenová se prosadila útokem z pipu.

10:8

Nahrávačka Valková byla natlačena k síti, dokázala ale dobře zakombinovat s Holáskovou.

10:7

Z hlavního kůlu s přehledem boduje Noora Kosonenová.

9:7

Také servis Karhuové na druhé straně postrádal přesnost.

9:6

Další českou chybu na servisu zaznamenala Barbora Purchartová.

8:6

Šťastný bod českého týmu, finský blok nadrazil útočný úder Havelkové, v poli už ale Finky nedokázaly míč zpracovat.

8:5

Těsný aut při podání Mlejnkové.

7:5

Český tým měl další velké potíže při útočné akci, přeci jen ale Mlejnková nakonec boduje.

7:4

Mlejnková znovu smečuje do zámezí, tentokrát útokem po lajně a český trenér Pommer si brzy ve druhém setu bere oddechový čas.

6:4

Češky měly několik šancí na vyrovnání, v závěru rozehry je ale Mlejnková zablokována a už se nedokázala sama vykrýt.

5:4

Další podání finské smečařky už je nepřesné.

5:3

Noora Kosonenová následně přes Helenu Havelkovou zaznamenává přímý bod z podání.

4:3

Mlejnkové po své dobré obraně dostala sama šanci zaútočit, Finky ji ale ubránily a Kosonenová následně boduje z hlavního kůlu.

3:3

Mlejnková dostala od nahrávačky Valkové další šanci a s tou už uspěla.

3:2

Michaela Mlejnková smečuje do zámezí.

2:2

Kateřina Holásková je zablokována při útoku středem sítě.

1:2

Třetí podání už česká smečařka nasměrovala do sítě.

0:2

Havelková hned přidává také druhé eso.

0:1

Dobrý start českého týmu do druhého setu, Helena Havelková zahájila sadu esem.

0:0

Začal druhý set.

19:25

První set skončil.

19:25

Kateřina Holásková esem završila první set a po jejím třetím přímém bodu z podání Česko vítězí 25:19.

19:24

Další výborné podání Holáskové, které Finky neudržely na vlastní polovině a Barbora Purchartová snadno boduje nad sítí.

19:23

Kateřina Holásková uspěla středem sítě.

19:22

Češky chybují na podání.

18:22

Michaela Mlejnková ponechává českému výběru čtyřbodové vedení.

18:21

Finská blokařka Daniela Öhmanová se postarala o osmnáctý finský bod.

17:21

Helena Havelková boduje útokem po lajně.

17:20

Zdeněk Pommer si bere svůj druhý oddechový čas v prvním setu.

17:20

Noora Kosonenová přidává sedmnáctý finský bod.

16:20

Velmi dlouhá rozehra končí ve finský prospěch, výbornými zákroky v poli se předvedly finské libero Koljonenová i Barbora Purchartová, nakonec ale bodují domácí díky Karhuové.

15:20

Mlejnková následně boduje útokem ze zadní zóny.

15:19

Dlouhá série Michaely Mlejnkové končí nepřesným servisem.

14:19

Purchartová boduje i útokem a Češky rázem na palubovce dominují, což si finský výběr snaží zastavit dalším oddechovým časem.

14:18

Barbora Purchartová kraluje nad sítí, tentokrát bodově zablokovala Vilponenovou.

14:17

Český dvojblok Valková – Purchartová zabodoval proti smečující Karhuové a Finsko si bere první oddechový čas.

14:16

Helena Havelková boduje ze servisu a Česko vede 16:14.

14:15

Český blok si poradil s dvěma finskými útoky a Helena Havelková zdárně zakončuje rozehru v český prospěch.

14:14

Další bodový zápis Michaely Mlejnkové z hlavního kůlu.

14:13

Orvošová chybuje zpoza koncové čáry.

13:13

Razantní útok Mlejnkové Finky odvrátily jen do zámezí.

13:12

I další podání Holáskové mělo svoji kvalitu, doletělo ale těsně do zámezí.

12:12

Česká blokařka znovu boduje z podání!

12:11

Kateřina Holásková přidává přímý bod z podání.

12:10

Češky spasilo až finské zaváhání při zpracování míče v poli, kterého nad sítí využívá Kateřina Holásková.

12:9

Český tým prochází první krizí, Vilponenová boduje diagonálním útokem.

11:9

Oddechový čas pro českého trenéra Zdeňka Pommera.

11:9

Finky bodují i blokem!

10:9

Finky ubránily Mlejnkovou a Kosonenová se následně hezkým úderem prosazuje po lajně.

9:9

Vilponenová se postarala už o třetí smazání českého dvoubodového náskoku.

8:9

Laura Pihlajamäkiová svoji předchozí chybu napravila úspěšným útokem z "jednonožky".

7:9

Finská blokařka Pihlajamäkiová se dotkla sítě.

7:8

Do nekompaktní české obrany z hlavního kůlu snadno zakončila Kosonenová.

6:8

Gabriela Orvošová znovu poskytuje českému týmu dvoubodové vedení.

6:7

Servis Sally Karhuové doplachtil daleko do zámezí.

6:6

Českou chybu na příjmu trestá Noora Kosonenová.

5:6

Öhmanová smečovala z těžké pozice, dokázala si ale poradit s českým blokem.

4:6

Podobně to zkoušely Finky, Vilponenová ale míří daleko do zámezí.

4:5

Michaela Mlejnková se prosadila útokem z pipu.

4:4

Finky zaznamenávají přímý bod z podání.

3:4

Servis Mlejnkové se do kurtu nevešel.

2:4

Dlouhá rozehra končí v český prospěch díky Barboře Purchartové.

2:3

Technickým úderem českou defenzivu přelstila Vilponenová.

1:3

Na hlavním kůlu se prosadila Michaela Mlejnková.

1:2

Příliš dlouhé bylo podání Noory Kosonenové.

1:1

O vyrovnání se postarala Pauliina Vilponenová.

0:1

Český tým zahájil zápas úspěšným útokem Kateřiny Holáskové středem sítě.

0:0

0:0

Sestavy:

Finsko: Paananenová, Kosonenová, Kokkonenová, M. Bjärragärd-Madsenová, Vilponenová, Alanková, Pihlajamäkiová, Karhuová, Laakkonenová, Öhmanová, R. Bjärregärd-Madsenová, Rantanenová – Koljonenová, Sievänenová

Česko: Kopáčová, Purchartová, Kohoutová, Valková, Mlejnková, Strušková, Havelková, Šmídová, Kojdová, Svobodová, Holásková, Orvošová – Dostálová, Chevalierová

Rozhodčí: Ormonde (Por.), Niedbalová (Pol.).

0:0

Finsko

Ve Finsku ženský reprezentační volejbal dlouhé roky výrazně zaostával za mužským a až letos se Finkám podařilo uhrát dobrý výsledek, když po prohře právě s českým týmem skončily čtvrté v Evropské lize.

V kvalifikacích na evropské či světové šampionáty ale Finky byly dosud vždy velmi vzdáleny úspěchu. V té nejčerstvější na letošní světový šampionát vyhrály jediný z pěti zápasů a skončily páté v šestičlenné skupině, jediné výhry se dočkaly i v bojích o loňské Euro.

V rámci probíhající kvalifikace už ale Finsko tu jednu výhru dokázalo získat hned v prvním kole, kdy otočilo duel v Estonsku z 0:2 na konečných 3:2 ve svůj prospěch.

0:0

Česko

Český tým se kvalifikace účastní s výrazně silnějším týmem oproti Evropské lize, která se hrála v první části letošní reprezentační sezóny a družstvo trenéra Pommera v ní skončilo na třetím místě, když v souboji o medaili zdolalo právě svého dnešního soupeře.

Pro kvalifikaci už trenér Pommer může počítat s velmi zkušenými Helenou Havelkovou a Pavlou Šmídovou, do letní svatby Vincourovou.

Jak už bylo zmíněno, tak Češky vůbec nezvládly úvod kvalifikace, když ve středu v Jablonci nad Nisou podlehly Švédsku 2:3, ačkoliv vedly 1:0 a 2:1 na sety a byly obrovskými favoritkami zápasu. Švédky ve čtvrtém a pátém setu výrazně přehrály český tým a zaslouženě si odvezly nečekané vítězství.

0:0

Hezké odpoledne při sledování přenosu z kvalifikace ME 2019, ve finském Salu se utkají dva papírově nejkvalitnější celky skupiny E.

Jedna věc ale je kvalita na papíře a druhá na hřišti. České volejbalistky byly všeobecně pasovány do role největších favoritek celé skupiny, ze které na závěrečný turnaj postoupí dva nejlepší týmy, ovšem skupinu odstartovaly šokující domácí prohrou 2:3 s outsiderem ze Švédska.

Zmíněný závěrečný turnaj evropského šampionátu se uskuteční hned ve čtyřech zemích, podělí se o něj Maďarsko, Polsko, Slovensko a Turecko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.