08.08.2018, 03:00 • Skupina B • Zuzana Spurná

57:29

57:29 Luke TOPOROWSKI - 6:2

57:29

Spojené státy právě vstřelily branku!
Simontaival měl velmi blízko ke gólu, Wolf ale jeho střelu vyrazil těsně vedle své svatyně. Ke kotouči se pak dostal LUKE TOPOROWSKI, který mířil přesně do prázdné branky Finů. Bez asistence.

57:09

Finové zariskovali a vsadili na hru bez brankáře. Hraje se tak šest proti čtyřem.

57:03

Finové mají možná poslední šanci s výsledkem ještě něco dělat. Dylan Davies (USA) si odpyká menší trest za sekání.

54:34

54:34 Intonen v dobré pozici Wolfa nepřekonal

54:34

Lundell dostal dobrou přihrávku od Intonena, aktivní finský útočník však ztroskotal na velmi dobře chytajícími Wolfovi.

53:25

Finové špatně střídali, a tak je lavice Seveřanů potrestána dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Mikko Petman.

51:13

Americký výběr si zahraje další přesilovku. Mikko Kokkonen (FIN) míří na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

46:40

46:40 Räty prosprintoval až před Wolfa, z hranice pravého kruhu ale mířil jen do ochranné sítě

46:40

Vracející se Toporowski zakopl a těžit z jeho chyby mohli Finové. Räty prosprintoval až před Wolfa, z hranice pravého kruhu ale mířil jen do ochranné sítě.

45:30

Po nečekaném odrazu puku posunul Toporowski puk před branku a JACKSON JUTTING prokázal před brankou svou pohotovost střílí pátou branku USA! Asistence: Luke Toporowski, Josh Groll

45:13

45:13 John FARINACCI - 4:2

45:13

Mastrosimone se protlačil mezi kruhy a přihrál k pravé tyči volnému kapitánu JOHNU FARINACCIMU, který střílel do odkryté branky. Asistence: Robert Mastrosimone.

40:24

Hned na začátku poslední části si Američané zahrají další přesilovku, Anton Lundell (FIN) byl potrestán menším trestem a deseti minutami k tomu za vražení na hrazení.

37:50

Američané teď měli velké štěstí! Räsänen hledal před americkou brankou ve vlastním oslabení Nikkanena a tomu chybělo ke gólu opravdu jen velmi málo.

36:53

Další přesilovka pro zámořský výběr. Za hrubost si dvě minuty odsedí Mikko Petman (FIN).

34:40

34:40 Robertson našel volného Silianoffa, který mohl kotouč dostat do odkryté brány

34:40

Robertson našel volného Silianoffa, který mohl kotouč dostat do odkryté brány, na poslední chvíli však Taponen zasáhl svým chráničem.

33:25

Jen vteřinu před koncem finské přesilovky míří na trestnou lavici za hrubost Kalle Loponen (FIN).

31:25

Další přesilovka pro Finy. Menší trest za sekání si odsedí Nicholas Robertson (USA).

27:52

Američané si mohou vzít své dvoubrankové vedení zpět. Na dvě minuty totiž za zdržování hry míří Mikko Kokkonen (FIN).

27:15

Na obou stranách teď rychle po sobě zvonily tyčky. Nejprve orazítkoval z pravé strany tyčku americké branky Lahnaviik, na druhé straně pak trefil pro změnu levou tyčku obránce Koster.

24:59

24:59 Anton LUNDELL - 3:2

24:59

Finsko právě vstřelilo branku!
Finové přesilovku bleskově využívají a znovu snižují náskok Američanů, když ANTON LUNDELL dostal puk na pravou stranu a od modré čáry střílel. Americký brankář neměl přes clonící hráče šanci cokoliv vidět. Asistence: Leevi Aaltonen, Veeti Miettinen.

24:39

Finové si zahrají další početní výhodu. Za nedovolené bránění si dvě minuty odsedí Dylan Davies (USA).

24:10

24:10 Kaliyev se blýskl krásnou individuální akcí, když se protáhl kolem bránícího Fina a tvrdou střelou se snažil překvapit Taponena

24:10

Kaliyev se blýskl krásnou individuální akcí, když se protáhl kolem bránícího Fina a tvrdou střelou se snažil překvapit Taponena, ten ale vytáhl dobrý zákrok lapačkou.

21:30

21:30 Aaron HUGLEN - 3:1

21:30

Američané znovu uskakují Finům do dvoubrankového náskoku, když tvrdou střelou z těsné blízkosti překvapil Taponena ARTHUR KALIYEV. Asistence: Nicholas Robertson, Josh Nodler.

18:36

18:36 Aku RÄTY - 2:1

18:36

Finové ale bleskově odpovídají a snižují náskok USA na jediný gól, když se mezi betony Wolfa trefil AKU RÄTY. Asistence: Kalle Loponen, Anton Lundell.

18:17

18:17 Sam COLANGELO - 2:0

18:17

Američané vedou už o dva góly! SAM COLANGELO se rychle protáhl do útoku a bekhendem dokázal najít prostor ve výstroji finského brankáře. Asistence: Luke Reid, Cade Webber.

16:50

16:50 Miettinen dostal dobrou přihrávku na levý kruh a hned střílel

16:50

Miettinen dostal dobrou přihrávku na levý kruh a hned střílel, trefil však jen tyčku Wolfovy branky. Ani druhá dorážka finskému útočníkovi nevyšla.

13:29

13:29 Finský šikula srovnat nedokázal

13:29

Finský šikula, sice v přátelském utkání se Švédskem svůj nájezd proměnil, tentokrát ale šestatřicítce v bílém bekhendový blafák nevyšel.

13:29

13:29 Patrik Puistola byl v samostatném úniku faulován

13:29

Nejproduktivnější Fin, Patrik Puistola, byl během své útočné akce nedovoleně zastaven, a tak je nařízeno trestné střílení.

12:58

Na trestnou lavici tak na dvě minuty za podražení míří Anton Lundell (FIN).

12:58

12:58 Koster si svou aktivitou vynutil faul

12:58

Koster se spolu se svými dvěma spoluhráči dostal až před finského brankáře. Ohrozit jej sice americké trio nedokázalo, Koster si však vynutil faul.

12:18

Další přesilovka pro severský výběr. Menší trest si za vysokou hůl odpyká Luke Reid (USA).

09:53

09:53 Luke TOPOROWSKI - 1:0

09:53

Těsně po vypršení první početní výhody se americký výběr prosazuje! LUKE TOPOROWSKI dokázal využít střely od vrcholu levého kruhu a kotouč bleskově tečoval za finského brankáře. Asistence: Michael Feenstra, Jackson Jutting.

08:40

08:40 Aaltonen dostal až příliš mnoho prostoru a sám se objevil před Wolfem

08:40

Aaltonen dostal až příliš mnoho prostoru a sám se objevil před Wolfem, tváří v tvář americkému brankáři ale netrefil svůj vytyčený cíl.

07:53

Počet hráčů na ledě se rychle srovnal. Za hákování si dvě minuty odsedí také Juuso Pärssinen (FIN).

07:43

Finsko si zahraje první přesilovku utkání. Za sekání míří na dvě minuty na trestnou lavici Robert Mastrosimone (USA).

06:51

06:51 Tuomaalla se ve středním pásmu dostal k puku a hnal se sám dopředu

06:51

Tuomaalla se ve středním pásmu dostal k puku a hnal se sám dopředu. Wolfa se ještě na poslední chvíli pokusil rozhýbat, americký brankář ale proti střele k pravé tyči včas natáhl beton.

6:2

Branky a nahrávky: 10. Toporowski (Feenstra, Jutting), 19. Colangelo (Reid, Webber), 22. Kaliyev (Robertson, Nodler), 46. Farinacci (Mastrosimone), 46. Jutting (Toporowski, Groll), 58. Toporowski – 19. Räty (Loponen, Lundell), 25. Lundell (Aaltonen, Miettinen)

USA: Wolf (Mullahy) – Koster, Miller, Webber, Reid, Davies, Feenstra, LaCombe – Silianoff, Farinacci, Mastrosimone – Robertson, Nodler, Kaliyev – Groll, Jutting, Toporowski – Huglen, Mancinelli, Colangelo – Paquette.

Finsko: Taponen (Piiroinen) – Kokkonen, Loponen, Räsänen, Holtinkoski, Heinola, Koskenkorva, Sedoff – Räty, Lundell, Aaltonen – Puistola, Nikkanen, Simontaival – Petman, Pärssinen, Miettinen – Tuomaala, Intonen, Lahnaviik.

Rozhodčí: Campbell, Iarets – Huseby, Berseněv