Lucie Šafářová (Q) – Darja Savilleová

2:1 4:6, 6:4, 7:5

06.08.2018, 18:26 • Kurt č. 9, Montreal (CAN) • 1. kolo • Karel Jedlička

Tipsport: 1.57 2.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Lucie Šafářová dokázala ještě velkolepější obrat než ve druhém setu. Zápas plný zvratů dotáhla Češka po postupu z kvalifikace k vítěznému konci, když v prvním setu ztratila vedení 3:1, ale ve druhém naopak otočila z 2:4 na 6:4 a v tom rozhodujícím dokonce utekla z mečbolu a ze stavu 2:5, kdy měla manko dvou brejků, otáčí na 7:5. Nutno ovšem dodat, že jí výrazně pomohla 17 dvojchybami a poněkud labilní hrou australská reprezentantka.
Lucie Šafářová si v Montrealu zahraje druhé kolo, s tímto příjemným konstatováním se loučím a děkuji za pozornost. (21:04:07)

Konec zápasu

7:5

Gavrilovová nezvládla těžký úder vrátit do kurtu, úchvatný obrat je dokonán!

40-30

První je pryč, Šafářová se vyhazuje od základní čáry.

40-15

Další parádně zvládnutá výměna, zakončená winnerem do protipohybu. Mečbol už měla Darja, teď má dokonce dva Lucie!

30-15

Nádhera, nádhera! Šafářová dobrým returnem do růžku získala iniciativu, Gavrilovová se několikrát úžasně ubránila. Češka přešla k síti, tam ale pro její stopvolej soupeřka doběhla, chtěla ji propálit, jenže Lucka nastavila raketu a odraz směřoval do volného prostoru ještě před základní čarou!

15-15

Úspěšný útok čtyřiadvacetileté tenistky po čáře.

15-0

Tenistka ruského původu dvakrát podávala na vítězství, nyní naopak na udržení. A začíná už obehranou písničkou – dvojchybou číslo 17!

6:5

Konec přestávky, podávat bude Darja Gavrilovová.

6:5

Následuje přestávka a výměna stran.

6:5

Lucka dokonává obrat z 2:5 na 6:5! Po podání pálila do protipohybu, nakonec přešel její úder na druhou stranu až s pomocí prasátka.

40-30

Brilantně dovedený útok do úspěšného vyvrcholení. Lucie se postupně přesouvala k síti, zatlačila soupeřku a zahrála přesně umístěný bekhend do otevřeného pole.

30-30

Šafářová odehrála return brzy po odskoku, jenže míč byl příliš dlouhý.

30-15

Opět delší výměna, v níž Gavrilovová posadila míček až za základní čáru.

15-15

V následné výměně diktovala tempo Češka a vyrovnává.

0-15

Darja Gavrilovová se oklepala ze ztráty vedení a umístila krásný míč do rohu, Šafářová už nestačila vytočit raketu a poslat míč přes pásku.

5:5

Lucka zvládla těžkou výměnu, zaútočila na soupeřku, které vyletěl míček za čáru a jdeme do koncovky za vyrovnaného stavu!