Tenis

WTA Montréal (tvrdý povrch)

Karolína Plíšková (9) – Kateřina Siniaková

2:0 6:4, 6:4

06.08.2018, 19:52 • Centrální kurt, Montreal (CAN) • 1. kolo • Ondřej Jícha (@OndraJicha)

Tipsport: 1.33 3.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Karolína Plíšková tedy zvládla roli favoritky v souboji dvou českých tenistka a jako nasazená devítka postupuje do druhého kola. Krajanku Kateřinu Siniakovou porazila dvakrát 6:4 za devadesát minut.

Klíčový game celého zápasu se ukázal být sedmý v první sadě, kdy Plíšková dlouho bojovala o svůj servis a musel jít pětkrát přes shodu, dokonce nabídla soupeřce brejkbol, ale ubránila se. Poté nabrala jistotu a na kurtu převážně vládla ona. Na konci první sady využila jediný brejkbol, který ji soupeřka nabídla a vyhrála ho 6:4.

Dominance Plíškové na kurtu pokračovala i nadále a hned zkraje druhé sady prolomila Siniakové servis znovu. Poté i světové devítky přišel mírný pokles ve hře, nicméně v klíčové desáté hře využila druhý mečbol a po hodině a půl se může radovat z postupu.

Siniaková nevyužila slabšího prvního servisu Plíškové, se kterým favoritka zápasu bojovala prakticky po celý první set a to jí stálo zápas, byť ho nedala zadarmo, tak v klíčových okamžicích chybovala s Montrealem se loučí hned v prvním kole. (21:31:54)

Konec zápasu

6:4

Ten už využívá, když se Siniaková vyhazuje do autu a Plíšková splnila roli favoritky. Postupuje do druhého kola.

A-40

Plíšková si přesto vynutila další mečbol.

40-40

Siniaková ale tentokrát situaci zvládla a výměnu s přehledem ukočírovala. Vynutila si tak shodu.

40-30

Dvojchyba a Plíšková má mečbol.

30-30

Vzápětí už byl její útok úspěšný a Siniaková pod tlakem zahrála do autu.

15-30

Plíšková se dlouho bránila. Následně, když přešla do útoku, tak poslala míček do zámezí.

15-15

Tentokrát už ji stejný úder nevyšel a skončil v autu.

0-15

Výměnu od základní lajny zakončuje Siniaková vítězným bekhendem po lajně.

5:4

Obranný slajz od Siniakové končí za základní lajnou. Po přestávce půjde podávat na udržení v zápase.

40-30

Dvojchyba Plíškové, která už jich má devět v zápase.

40-15

A znovu stejný obrázek. Return nedokázal překonat pásku.

30-15

Napodruhé trefuje Siniaková síť.

15-15

Return kros od Siniakové překvapil Plíškovou, která musela zahrát míček do sítě.

15-0

Siniaková chtěla co nejrychleji ukončit výměnu, ale míček poslala do sítě.

4:4

Vyhozený forhend po lajně od Plíškové a Siniaková srovnává na 4:4, ačkoliv už prohrávala o tři gamy.