Mistrovství Evropy do 20 let

Česko – Belgie

3:1

konec (25:17, 15:25, 25:23, 25:21)

21.07.2018, 15:00 • Sportcampus Zuiderpark, Den Haag • Semifinále • Aleš Pur (@PurAles)

0:0

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:50:36)

0:0

Utkání je u konce a český tým se bouřlivě raduje z výhry a postupu do finále evropského šampionátu. Po prvním, jasně vyhraném setu to mohlo vypadat na jasnou záležitost, jenže Belgie ve druhém předvedla něco podobného a od třetí sady se rozhořela napínavá bitva o každý míč. V dramatické koncovce se radovali Češi a do čtvrtého pokračování si tak přinesli a pohodu a více klidu. A nakonec i čtvrtý set patřil jim, udržování náskoku jim vydrželo až na malé zaváhání až do konce a po výhře 3:1 na sety se mohou těšit na souboj o zlaté medaile. O ně se střetnou s lepším z dvojice Rusko – Nizozemsko.

25:21

Čtvrtý set skončil.

25:21

A je dobojováno. Český tým si připravil útok, po dobrém příjmu přišla nahrávka na smeč a rázné zakončení na první dobrou. Češi vyhráli čtvrtý set 25:21 a celkově 3:1!

24:21

První Belgie ještě odvrátila, český tým má ale v záloze další tři.

24:20

A jsou tu mečboly!

23:20

Už jen dva body pro český tým a ten tak bude ve finále! Sledujeme teď poměrně dlouhé série bodů jednotlivých týmů.

22:20

Bod přímo z podání!

21:20

Svoboda má obrovskou radost z toho, že se mu smečí podařilo bodovat a přerušit sérii belgických bodů.

20:20

A je srovnáno. Belgii se vydařil blok.

20:18

Nedaří se teď, nedaří, Belgie ukrajuje další dílek z českého náskoku.

20:17

Výsledkem je ta zase time-out pro český tým.

20:17

A opět. Belgie se rozhodně nevzdává.

20:16

Dobrý útok Belgie, zase je sníženo.

20:15

Povedený útok středem, je tu koncovka čtvrtého setu a český tým má skvěle našlápnuto k výhře.

19:15

Málo vídaný přešlap při servisu dává českému týmu bod zdarma.

18:15

Je tu chyba na servisu. A snížení.

18:14

Jasně tažený míč při pokusu o zakončení ze záklonu, tohle je bod pro český tým.

17:14

Dlouhé podání Belgie, zase je to o tři.

16:14

Další snížení, a oddechový čas si berou i čeští trenéři.

16:13

České podání je v síti.

16:12

Další z povedených bloků, český tým se raduje z čtyřbodového náskoku. Belgie si bere další oddechový čas.

15:12

Chybuje ale i Belgie, prudký servis skončil v síti.

14:12

Ale ale ale... Tohle bylo až moc prudké a poslané daleko do autu.

14:11

Vašina si všiml mezírky u základní čáry a poslal tam ihned technický úder. A úspěšně.

13:11

Vytlučené bloky. Čeští hráči sice tlačili míč do hřiště, ten skončil kousek mimo.

13:10

Bleskový útok středem zakončil Humler. Zase je to o tři.

12:10

Vašina smečoval ze záklonu a narazil se svým útokem na dostačující jednoblok.

12:9

Krátké podání, míč skončil v síti.

12:8

Svoboda s Vašinou postavili neprůstřelný blok a už je to o čtyři.

11:8

Vytlučený blok poslal míč mimo dosah belgických hráčů, je to o tři a Belgie si bere oddechový čas.

10:8

Belgie hraje obětavě, žádný míč není pro ně ztracený, nyní to ale neklaplo. Marné bylo natahování se, míč skončil na zemi.

9:8

Trochu zbytečná chyba na podání, bod zdarma pro Belgii.

9:7

Drtivý útok středem, český tým jde do dvoubodového náskoku.

8:7

Český blok připisuje úspěch, oblouček dopadl přesně k základní čáře.

7:7

Zase je srovnáno, Belgie připisuje další chybu na podání.

6:7

Sražený blok českého týmu, míč skončil v autu.

6:6

Chvíli to trvalo, pak ale Vašina procpal míč na druhou stranu a postaral se o vyrovnání.

5:6

Až moc nízký útok. I kdyby neskončil v pásce, natažené ruce Belgičanů by míč srazily k zemi.

5:5

Šotola vzápětí kazí podání.

5:4

Velký boj u sítě, míč se nakonec překulil na belgickou stranu.

4:4

Češi se chviličku radovali z dalšího bodu, jenže rozhodčí viděli lehkou teč a bod tak dali Belgii.

4:3

Vytlučené bloky, český tým opět vede.

3:3

Hrubě nepovedené podání Belgie. Míč dolétl několik metrů za základní čáru.

2:3

Tohle bylo bez teče, míč je v zámezí a Belgie ve vedení.

2:2

Vašina s Polákem neudrželi míč ve vzduchu a po bloku jim upadl na palubovku.

2:1

Od pravého kůlu nyní zaútočil český tým a vrátil se do těsného náskoku.

1:1

Srovnáno po šikovném útoku od levého kůlu.

1:0

Češi jdou na úvod čtvrtého setu do vedení a mají z bodu velkou radost.

0:0

Začal čtvrtý set.

25:23

Třetí set skončil.

25:23

Belgie ale předvedla dlouhé podání a setbol tak českému týmu doslova věnovala. Česko vítězí po boji 25:23 a vede 2:1 na sety.

24:23

První je pryč po provinění v síti.

24:22

České bloky přináší na lavičku obrovskou radost a také dva setboly.

23:22

Obrat ve skóre přichází po další přetlačované u sítě.

22:22

Češi srovnávají a máme tu úplnou koncovku třetího setu.

21:22

Belgie je rázem na konci, blokující D'Heer dostal tento tým do vedení.

21:21

Eso a je srovnáno...

21:20

Obrovská chyba. Místo poklidné rozehry přišla smeč z prvního úderu a jelikož šla ze záklonu, skončil míč daleko mimo palubovku.

21:19

Dobře rozehraný útok skončil zablokováním Šotoly. Belgie snižuje.

21:18

A po dokonalém bloku do volného prostoru narůstá náskok na tři body!

20:18

Dlouhé podání, Češi opět uskakují.

19:18

Vytlučené české bloky, je to stále jediný bodík!

19:17

Brems a Desmet se nedohodli, kdo bude vybírat tečovanou smeč a míč prolétl kolem nich!

18:17

Jednoduché to ale nebude, je tu bleskové snížení.

18:16

Horák dostal míč na druhou stranu poloviny, opět se pozvolna dostáváme ke koncovce setu.

17:16

Smeč Belgie sice byla dlouhá, jenže tam proběhla i teč. Takže bod právě pro tento tým.

17:15

Tak teď se Belgičané nedohodli, kdo půjde na míč a ten tak před jejich zraky spadl na palubovku.

16:15

Chyba na servisu, míč skončil v síti.

16:14

Útok od levého kůlu nezvládli Belgičané vybrat a nechali míč spadnout na palubovku.

15:14

A zase rána středem, o bod se útokem zezadu postaral Piskáček.

14:14

Nadražení míče na střed přineslo rychlý útok a celkem snadný bod pro český tým.

13:14

Přetlačovaná na síti skončila bodem pro Belgii, ta je už ve vedení.

13:13

Dotek hráče v síti, opět je srovnáno.

13:12

Českým hráčům nyní musel spadnout velký kámen ze srdce, když z poněkud neurovnané výměny vydolovali po těsném autu soupeřů cenný bod.

12:12

Vzápětí ale srovnávají a radost má i publikum.

12:11

Opět protesty na belgické straně, hráči mají pocit, že byli obráni o bod. Je na nich vidět velká frustrace.

11:11

No a po křížném útoku od levého kůlu do autu je dokonce srovnáno!

11:10

Náskok se začíná rozplývat, už je to jen o bod.

11:9

U levého kůlu zaúřadoval Vanneste, český blok neměl šanci.

11:8

Vzápětí ale přišla chyba na servisu a opět nárůst náskoku.

10:8

Desmet prostřelil české bloky a snížil.

10:7

Dlouhé podání Belgie, zase je to o tři body.

9:7

Dlouhá rozehra, kterou Češi ne zcela zvládli a na konci byli vytlučeni s bloky.

9:6

Belgie protestuje proti bodu, zřejmě má pocit, že český úder se dotkl stropu, je tu ale bod pro Česko. A soupeř si bere oddechový strop.

8:6

No vida, už je to o dva, o náskok se postaral dobrý blok.

7:6

To samé platí i na belgické straně...

6:6

Po pokaženém podání je ale zase srovnáno.

6:5

Rozhodčí ukazují teč belgického bloku, bod tak míří na českou stranu.

5:5

Ne, nejde se odpoutat do většího náskoku, Belgie drží krok.

5:4

Skvělý dvojblok, Piskáček má z bodu obrovskou radost.

4:4

Chyba na podání, Belgie tak pět srovnává krok.

4:3

Tohle bylo opravdu přesné, křížná smeč dopadla přesně do růžku na belgické straně!

3:3

Dobrý útok Belgie u pravého kůlu, je srovnáno.

3:2

Jak se dalo čekat, i na začátku třetího setu tu máme přetahovanou o každý bod.

2:2

Tak tohle Vašinovi vůbec nesedlo, jeho smeč letěla několik metrů za základní čáru.

2:1

Český blok si počkal na nečistý příjem soupeře a lehce míč sklepl na palubovku.

1:1

Už je ale srovnáno a bylo to hodně rychle. Belgie pokazila servis.

0:1

Belgie připisuje první bod třetího setu.

0:0

Začal třetí set.

15:25

Druhý set skončil.

15:25

Druhý setbol už Belgie využila po drtivém útoku středem a druhý set je tak minulostí. Belgie jej vyhrála hladce 25:15!

15:24

První je odvrácen, Polák propasíroval smeč za síť a snížil.

14:24

Podání je v síti, Belgie má velké množství setbolů.

14:23

Ještě kosmetické snížení.

13:23

Tvrdý útok středem, Gerža nezvládl míč vybrat.

13:22

Přetlačovaná na síti končí bodem pro český tým.

12:22

Lehká teč bloků zmrazila radost českých hráčů z bodu, podávat bude soupeř.

12:21

Podání v síti, alespoň malé snížení.

11:21

Nedaří se nedaří, opět přišla chyba u sítě a nezdaření dostat míč na druhou stranu.

11:20

Příliš dlouhé podání, naděje na další snížení mizí.

11:19

Český tým snižuje, po delší bodě mu vyšel útok i se smečí.

10:19

Český útok se zastavil o dobře postavené bloky a nedostal se přes síť. Tohle je opravdu rychlý průběh setu.

10:18

Vašina poslal svůj útok pouze do pásky, další bod pro soupeře.

10:17

Bod přímo z podání, Belgie už vede o sedm bodů.

10:16

Češi protestují proti odpískanému nečistému úderu, není jim to ale nic platné.

10:15

Vašina vytloukl belgické bloky a zastavil narůstající nápor soupeře.

9:15

Belgie je nyní v laufu, náskok narůstá.

9:14

A už o pět. Belgie zaútočila levou stranou a výsledkem byly vytlučené bloky a oddechový čas pro českou reprezentaci.

9:13

Eso! Belgie vede už o čtyři.

9:12

Ale i na druhé straně přichází chyba, servis byl až příliš dlouhý.

9:11

Další chyba na podání, sledujeme nyní krátké výměny.

8:11

Vašina se při pokusu o úder dotkl sítě, bod pro Belgii.

8:10

Nekompromisně vytlučené bloky, Češi se radují se snížení.

7:10

Vzápětí to ale platí i naopak.

7:9

Pokažené podání dává servis české straně.

6:9

Belgie ale rychle reaguje a připisuje další bod. Náskok zůstává na třech bodech.

6:8

Jednoduše a rychle, tak nyní sehráli čeští volejbalisté útočnou akci.

5:8

A další přestřelka útoků. Nyní se z bodu ale radovala belgická strana.

5:7

Snad až na pátý pokus se podařilo českým hráčům prostřelit belgické bloky. Každopádně jsme viděli nejdelší výměnu zápasu.

4:7

Jenže vzápětí přichází chyba na podání.

4:6

Série belgických bodů je zastavena přesnou křížnou smečí do růžku.

3:6

Belgie se zvedá, nyní to hráči předvedlo neprostupným blokem.

3:5

Slabší příjem znamenal defenzívu českého celku a soupeř to potrestal útokem z druhého úderu.

3:4

Už to vypadalo, že český tým zvládne útok, ale úporná obrana Belgie byla nakonec úspěšnější!

3:3

Táhlé a hlavně dlouhé podání skončilo v zámezí, je zase srovnáno.

3:2

Jednoduchý útok středem do rozhozené belgické obrany.

2:2

Na levé straně přišel razantní útok, český dvojblok míč nezvládl zastavit.

2:1

Následovalo podání do sítě, český tým opět vede.

1:1

Už je srovnáno, Belgičanům se podařilo protlačit míč přes síť.

1:0

Tak jak český tým skončil první set, zahájil i ten druhý – bodem. Podařilo se zasmečovat na pravé straně.

0:0

Začal druhý set.

25:17

První set skončil.

25:17

Využitý je hned první setbol a neprostupným blokem jej obstaral opět Josef Polák. Český tým vyhrál první set 25:17.

24:17

A znova. Nyní to ani nebylo prudké, Polákovi stačilo nastavit ruce.

23:17

Dokonalý blok srazil míč k zemi, Belgie se nyní trápí.

22:17

Tlak českého celku pokračuje, tohle vypadá opravdu nadějně.

21:17

Dobré čtení hry na síti znemožnilo Belgičanům zaútočit, obrana českého týmu složila míč na opačnou stranu palubovky.

20:17

Rychlá kombinace zakončená nekompromisní smečí znamená dvacátý bod pro český tým.

19:17

Útok z druhé vlny a z mírného záklonu nevyšel ani na české straně, míč šel do autu.

19:16

Míč v síti, chyba na podání tak přišla i ze strany Belgie.

18:16

Chyba na servisu zastavuje český nápor, stále je to ale o dva body.

18:15

Tohle bylo ze strany Belgie nepřesné, vysoká smeč doplachtila daleko za základní čáru.

17:15

Vytlučený blok českého týmu, pomaličku se blížíme do finální fáze prvního setu.

16:15

Razantní smeč Belgičan u pravého kůlu, opět jsou tak na dostřel.

16:14

Něco podobného platilo i na druhé straně, z druhé vlny útočil Horák.

15:14

Mírná nedomluva na přijmu zblokované smeče, míč padl na palubovku. Belgie snížila.

15:13

A platí to také po Horákově bloku. Ten byl u sítě jako zeď.

14:13

Belgie nyní poslala míč mimo, radost českých hráčů z opětovného vedení je velká.

13:13

Už je ale srovnáno, Belgie zaútočila do zadní části dvorce.

13:12

A další blok! Míč dopadl k čáře a český tým vede. Úspěšným hráčem byl Šotola.

12:12

A po bloku u kůlu je už srovnáno!

11:12

Po Polákově podání si český tým vytvořil tlak a po zdařilém útoku ubral další bod z náskoku soupeře.

10:12

Parádní útok středem, je zase sníženo na dvoubodový rozdíl.

9:12

Šotolovi ne zcela vyšla smeč, Belgie se vymanila z tlaku a sama pak úspěšně zaútočila.

9:11

Je to teď přetahovaná o každý bod, výměny jsou krátké.

8:11

Peters procpal míč na druhou stranu, Belgie si udržuje tříbodový náskok.

8:10

Pokažené podání, Česko přichází k bodu zdarma.

7:10

Ale jen na chvíli, hraje se v rychlém tempu a Belgie u pravého kůlu vybojovala další bod.

7:9

Třetí chyba na servisu v řadě, míč doplul do zámezí, Češi opět snižují.

6:9

Stejný problém ale nastal i na druhé straně...

6:8

Sníženo po chybě Belgie na podání.

5:8

Dlouho Češi odolávali útokům soupeře, ti ale trpělivě pokračovali v tlaku a dočkali se vytlučených bloků.

5:7

Češi se už radovali ze srovnání skóre, rozhodčí ale ukázal lehkou teč a míč přiznal Belgii.

5:6

Parádní dvojblok Čechů, míč šel prudce k zemi, s tím nešlo nic dělat.

4:6

Dobrý útok u levého kůlu, tohle Belgičané nevybrali.

3:6

Jeden z českých hráčů by v síti, další z chyb, které přinesly bod soupeři.

3:5

Šotola lehkým obloučkem zkrátil hru a podařilo se mu snížit.

2:5

A znovu to českému týmu na síti nevyšlo. Nyní rozhodly centimetry, míč ale opět skončil v autu.

2:4

Dobrá obrana Belgie na síti, český blok poté poslal míč do zámezí.

2:3

Jeho podání šlo ale mimo dvorec, tohle byla trochu zbytečná chyba.

2:2

Vytlučené bloky belgické obrany, je tak zase srovnáno. Na podání jde Svoboda.

1:2

Belgie jde do vedení po povedeném bloku.

1:1

Druhé Piskáčkovo podání už Belgičané lépe zpracovali a srovnávají.

1:0

Český útok skončil v zadní části pole, první bod je tedy udělen.

0:0

0:0

Oba týmy jsou již na palubovce, zní národní hymny. Zápas začne za pár okamžiků.

0:0

Zápas uvidí Sportcampus Zuiderpark v Den Haagu a začne se v 15 hodin. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

0:0

Belgie

Belgičané se na finálovém turnaji zatím potkali s Polskem, Francií, Tureckem, Itálií a Ruskem a bilance čtyř výher a jediné porážky stačila ve skupině 2 na druhé místo na vítězným Ruskem. Vyhnuli se tak semifinálovému derby proti Nizozemsku, které bude mít za sebou publikum v Den Haagu.

0:0

Česko

Český národní tým si postup mezi nejlepší čtyřku vybojoval na domácím turnaji, který opanoval a po výhrách 3:0 nad Řeckem, Rumunskem a Srbskem si zajistil na závěrečné klání v Belgii a Nizozemsku. Zde se postupně utkal s Nizozemskem, Německem, Finskem, Běloruskem a Portugalskem a s bilancí čtyř výher a jediné porážky skupinu vyhrál. Do semifinále tak šel z prvního místa.

0:0

Dobré odpoledne u semifinálového utkání Mistrovství Evropy volejbalistů do 20 let. Společně se podíváme na utkání mezi Českem a Belgií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

3:1

Česko: Pavlíček, Šulc, Gerža, Piskáček, Polák, Humler, Svoboda, Vašina, Toman, Horák, Šotola, Trojanowicz.

Belgie: Plaskie, Debaus, D'Heer, Brems, Desmet, Vanneste, Peters, Vandamme, Verstraete, van Hoyweghen, Van Lommel, Bossée.

Rozhodčí: Alexandros Mylonakis (GRE), Mathias Ewald (GER)