Mistrovství Evropy do 20 let

Česko – Belgie

3:1

konec (25:17, 15:25, 25:23, 25:21)

21.07.2018, 15:00 • Sportcampus Zuiderpark, Den Haag • Semifinále • Aleš Pur (@PurAles)

0:0

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:50:36)

0:0

Utkání je u konce a český tým se bouřlivě raduje z výhry a postupu do finále evropského šampionátu. Po prvním, jasně vyhraném setu to mohlo vypadat na jasnou záležitost, jenže Belgie ve druhém předvedla něco podobného a od třetí sady se rozhořela napínavá bitva o každý míč. V dramatické koncovce se radovali Češi a do čtvrtého pokračování si tak přinesli a pohodu a více klidu. A nakonec i čtvrtý set patřil jim, udržování náskoku jim vydrželo až na malé zaváhání až do konce a po výhře 3:1 na sety se mohou těšit na souboj o zlaté medaile. O ně se střetnou s lepším z dvojice Rusko – Nizozemsko.

25:21

Čtvrtý set skončil.

25:21

A je dobojováno. Český tým si připravil útok, po dobrém příjmu přišla nahrávka na smeč a rázné zakončení na první dobrou. Češi vyhráli čtvrtý set 25:21 a celkově 3:1!

24:21

První Belgie ještě odvrátila, český tým má ale v záloze další tři.

24:20

A jsou tu mečboly!

23:20

Už jen dva body pro český tým a ten tak bude ve finále! Sledujeme teď poměrně dlouhé série bodů jednotlivých týmů.

22:20

Bod přímo z podání!

21:20

Svoboda má obrovskou radost z toho, že se mu smečí podařilo bodovat a přerušit sérii belgických bodů.

20:20

A je srovnáno. Belgii se vydařil blok.

20:18

Nedaří se teď, nedaří, Belgie ukrajuje další dílek z českého náskoku.

20:17

Výsledkem je ta zase time-out pro český tým.

20:17

A opět. Belgie se rozhodně nevzdává.

20:16

Dobrý útok Belgie, zase je sníženo.

20:15

Povedený útok středem, je tu koncovka čtvrtého setu a český tým má skvěle našlápnuto k výhře.