Anna Karolína Schmiedlová – Laura Siegemundová

1:2 4:6, 6:3, 2:6

19.07.2018, 14:11 • Osmifinále • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 2.49 1.54 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (19:04:09)

Koniec zápasu

2:6

GEM, SET, ZÁPAS Laura Siegemundová! Nemecká tenistka zvládla lepšie rozhodujúci tretí set, ktorý musel byť kvôli počasiu na dlhšie prerušený. Siegemundová získava tento set pomerom 6:2 a tak po výhre 2:1 na sety po hrách 6:4, 3:6 a 6:2 postupuje do štvrťfinále, keď vyradila našu tenistku Annu Karolínu Schmiedlovú, čo je menším prekvapením.

0-15

Nezačína úspešne a fiftín získava jej súperka.

2:5

Čistou hrou potvrdila Laura Siegemundová brejk a vyhráva v treťom sete 5:2! Anna Karolína Schmiedlová tak pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase.

0-40

Laura Siegemundová má šancu na čistú hru.

0-30

Druhý fiftín v rade pre nemeckú tenistku.

0-15

Siegemundová začína úspešne a získava fiftín.

2:4

Ten sa už podarilo nemeckej tenistke využiť a tak Laura Siegemundová vyhráva v treťom sete 4:2 a pôjde podávať na potvrdenie brejku!

30-30

Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Siegemundová opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

0-15

Slovenská tenistka nezačala podanie úspešne.

2:3

Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

2:3

Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:3

Aj sa tak stáva, Laura Siegemundová čistou hrou potvrdila brejk a dostáva sa do vedenia 3:2 v rozhodujúcom sete!

0-40

Laura Siegemundová získava šancu na čistú hru.

0-30

0-15

Cestu za potvrdením brejku začína Siegemundová úspešne.

2:2

Ktorý aj využíva a tak vyrovnáva stav v treťom sete na 2:2!

40-A

Brejkbal pre Siegemundovú!

Obe tenistky sa vracajú späť na kurt, v zápase sa bude pokračovať!
Stále nemáme žiadne bližšie informácie, zápas je kvôli počasiu aj naďalej prerušený.
V dejisku stretnutia stále prší a tak je veľmi otázne, kedy sa bude v treťom sete pokračovať. Snáď to teda ešte bude dnes.

40-40

Zápas sa prerušuje kvôli dažďu! Zatiaľ teda ťažko predpovedať, kedy budeme v rozhodujúcom treťom sete pokračovať.

40-40

Kaja túto hrozbu odvracia, presúvame sa na zhodu!

30-40

Napokon je z toho brejkbal pre nemeckú tenistku!

30-30

30-15

Druhý fiftín v rade pre našu tenistku po úspešnom forhende.

15-15

0-15

Siegemundová prešla úspešne na sieť a získava prvý fiftín v tomto geme.

2:1

2:1

Laura Siegemundová si vyžiadala prestávku na ošetrenie! Nevyzerá to však nijak vážne, malo by sa v zápase pokračovať.

2:1

2:1

Hneď ten prvý aj využíva a tak znižuje stav v treťom sete na 1:2!

15-40

Dva gembaly pre podávajúcu hráčku.

15-30

Forhend podávajúcej hráčky zastavuje páska, Kaja znižuje na rozdiel jednej loptičky.

0-30

Dlhý úder našej tenistky končí v aute, Siegemundová vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Nemecká tenistka zahájila podanie úspešne a získava tak fiftín.

2:0

Anna Karolína Schmiedlová potvrdila brejk a dostáva sa teda v rozhodujúcom treťom sete do vedenia 2:0!

A-40

Slovenskej tenistke už servis vychádza podľa predstáv a tak získava gembal na potvrdenie brejku.

40-40

Skvelé! Kaja odvrátila aj druhú hrozbu a presúvame sa tak na zhodu.

30-40

Prvú hrozbu naša tenistka odvracia, Siegemundová má však ešte jednu možnosť.

15-40

Nemecká tenistka získava dva brejkbaly! Má tak šancu rýchlo vziať stratené podanie späť.

15-30

Siegemundová predviedla úspešný prechod na sieť a tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

0-15

Slovenská tenistka nezačína cestu za potvrdením brejku úspešne.

1:0

Výborne! Kaja čistou hrou berie prvé podanie svojej súperky v rozhodujúcom treťom sete a ujíma sa vedenia 1:0! To je skvelý štart našej tenistky, ale ešte nás čaká dlhý tretí set.

40-0

Anna Karolína Schmiedlová získava tri brejkbaly!

30-0

Trápenie nemeckej hráčky pri servise pokračuje, Kaja vyhráva o dve loptičky.

15-0

Siegemundová nezačína podanie úspešne, fiftín pre našu tenistku.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Laura Siegemundová.

0:0

6:3

Až druhé podanie našej tenistky bolo úspešné, ale Kaja ukončila druhý set priamym bodom z podania a tak ho ovládla pomerom 6:3! Dlho bolo toto dejstvo vyrovnané, ale slovenská tenistka v pravý moment získala podanie súperky, ktoré aj potvrdila a tak o postupujúcej do štvrťfinále rozhodne tretí set!

40-30

Platí prvá možnosť, Kaja získava setbal!

30-30

Po 30 na oboch stranách. Príde setbal či brejkbal na udržanie sa v druhom sete?

30-15

Slovenská tenistka zahrala úspešne na sieti a opäť vyhráva o jeden fiftín.

15-15

15-0

Kaja zahájila dôležité podanie ziskom fiftínu.

5:3

Ktorý sa jej aj podarilo využiť a tak prerazila súperke ďalšie podanie v druhom sete, čím sa dostáva do jeho vedenia pomerom 5:3! To teda znamená, že Anna Karolína Schmiedlová pôjde podávať na víťazstvo v tomto sete!

40-30

Aut z rakety podávajúcej tenistky, Kaja získava dôležitý brejkbal!

30-30

Siegemundová nevyšlo druhé podanie a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Priamy bod z podania pre nemeckú tenistku.

15-15

0-15

Nemecká tenistka navyšuje svoju úspešnosť prvého podania.

4:3

4:3

4:3

Druhý pokus je už úspešný a tak Anna Karolína Schmiedlová vyhráva v druhom sete 4:3! Druhé dejstvo je však veľmi vyrovnané a ťažko teraz niečo predpovedať, čo by sa mohlo ďalej diať.

40-30

Teraz tu je však aut od našej hráčky, prvý gembal tak ostal nevyužitý.

40-15

Presný úder na čiaru v podaní našej tenistky, Kaja získava dva gembaly.

30-15

Siegemundová sa presunula na sieť a pokúsila sa o víťazný forhend, ktorý jej však nevyšiel a tak naša tenistka získava druhý fiftín v rade.

15-15

Po 15 na oboch stranách, dlhý úder nemeckej tenistky končí v aute.

0-15

Kaja nezačína podanie úspešne, fiftín na konte súperky.

3:3

Ten je využitý úspešným skráteným úderom a tak Laura Siegemundová vyrovnáva stav druhého setu na 3:3!

40-A

Piaty gembal na potvrdenie brejku.

40-40

Siegemundová ho však odvracia priamym bodom z podania, späť na zhodu!

A-40

Anna Karolína Schmiedlová po víťaznom údere získava brejkbal!

40-40

Bekhend nieje v tomto zápase najsilnejšou stránkou Siegemundovej, je tu teda ďalšia zhoda.

40-A

S nemeckou tenistkou zahrala teraz páska, takže získava štvrtý gembal na potvrdenie brejku.

40-40

Kaja zahrala agresívne na sieti a odvrátila aj tretí gembal!

30-40

Ani druhý gembal Siegemundová nevyužíva, jej forhend putoval do autu a tak má k dispozícii poslednú loptičku na potvrdenie brejku.

15-40

Čistá hra to nebude, chybný úder aj z rakety nemeckej hráčky.

0-40

Dlhý úder našej tenistky končí opäť v aute, Siegemundová s ďalšou šancou na čistú hru.

0-30

Siegemundová pokračuje v úspešnom podaní a vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Nemecká tenistka ukázala kvalitné druhé podanie a dlhý return našej tenistky končí v aute,

3:2

3:2

3:2

Laura Siegemundová si čistou hrou berie späť svoje stratené podanie a znižuje stav v druhom sete na 2:3!

0-40

A opäť presný dropšot od nemeckej tenistky, ktorá tak má tri brejkbaly!

0-30

Od siete prichádza dropšot Siegemundovej a následný úder našej tenistky do autu. Nemecká hráčka vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Nezačína však úspešne, pretože nemecká tenistka vyťahuje presný kraťas.

3:1

Výborne! Anna Karolína Schmiedlová získava prvé podanie súperky v druhom sete, keď predviedla veľmi kvalitnú hru na sieti a tak vedie v tomto dejstve 3:1! Ešte to chce potvrdiť brejk.

A-40

Forhend nemeckej tenistky končí na páska, Kaja má k dispozícii tretí brejkbal!

40-40

Presný úder na čiaru od povávajúcej tenistky, Kaja tak stráca aj druhý brejkbal a presúvame sa na zhodu!

40-30

Nemecká tenistka vyťahuje ďalší presný smeč na sieti a tak odvracia prvú hrozbu.

40-15

Siegemundová to skúsila opäť, ale Kaja stihla dobehnúť na sieť a vybojovala si dva brejkbaly!

30-15

Nemecká tenistka sa pokúsila o kraťas, ktorý jej však nevyšiel a tak Kaja získava druhý fiftín v rade.

15-15

0-15

Siegemundová začína servis ziskom fiftínu.

2:1

2:1

2:1

Aut z rakety nemeckej tenistky, Kaja tak využíva gembal a ujíma sa vedenia 2:1 v druhom sete!

A-40

Úder priamo na telo od slovenskej tenistky, ktorá tak získava gembal.

40-40

Je tu však nepresný úder von z dvorca a presúvame sa tak opäť na zhodu 40:40!

40-30

Prvý pokus našej tenistke nevyšiel, má však k dispozícii ešte jednu loptičku na zisk gemu.

40-15

Úspešný prechod na sieť v podaní našej hráčky, ktorá sa tak dostáva k dvom gembalom.

30-15

Druhá loptička v rade pre našu tenistku.

15-15

0-15

Kaja nezačína toto podanie úspešne, nevychádza jej pokus o forhendový winner.

1:1

Víťazný úder podávajúcej hráčky a tak Laura Siegemundová vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1! No, zatiaľ je druhý set vyrovnaný, zrejme tak skoro končiť nebudeme.

40-A

Gembal pre podávajúci hráčku.

40-40

Túto možnosť Kaja nevyužíva, sme späť na zhode.

A-40

Úspešný prechod na sieť v podaní našej tenistky, ktorá tak získava brejkbal!

40-40

Ten sa jej však nepodarilo využiť a tak sa aj v tomto prípade presúvame na zhodu 40:40!

30-40

Kaja ešte stihla reagovať na presný forhend na čiaru, ale jej následný úder už zastavuje páska. Gembal pre podávajúcu hráčku.

30-30

15-30

15-15

Nasleduje však priamy bod z podania, po 15 na oboch stranách.

15-0

Úvod podania nemeckej tenistke nevyšiel a tak fiftín získava naša hráčka.

1:0

Dlhý úder nemeckej tenistky končí v aute, takže Kaja aj keď s menšími problémami, udržala prvé podanie v druhom sete a vyhráva 1:0!

A-40

Ani forhend od Siegemundovej neprešiel na druhú stranu, gembal pre našu tenistku.

40-40

Nemecká tenistka sa pokúsila o skrátený úder, ale jej úmysel zastavila páska. Zhoda 40:40!

40-A

Krásny smeč na sieti od nemeckej tenistky, ktorá sa teda dostáva k brejkbalu!

40-40

Dlhý úder našej tenistky končí v aute a tak stráca aj druhý gembal, hneď na úvod druhého setu ideme cez zhodu.

40-30

Prvý pokus jej nevychádza, ale stále má k dispozícii ešte jeden gembal.

40-15

Nepresný return do nemeckej tenistky, Kaja získava dva gembaly.

30-15

Priamy bod z podania pre našu tenistku, ktorá tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

Od siete prichádza forhendový volej nemeckej tenistky, po 15 na oboch stranách.

15-0

Kaja začína úspešným forhendovým winnerom a získava tak prvý fiftín v druhom sete.

0:0

0:0

4:6

Anna Karolína Schmiedlová posiela svoj úder von z dvorca a tak Laura Siegemundová vyhráva prvý set pomerom 6:4! Celkovo to bolo vyrovnané dejstvo, ale Kaja stratila jedno podanie a to sa ukázalo ako rozhodujúce, takže nemecká tenistka vyhráva 1:0 na sety.

0-40

Laura Siegemundová získava tri setbaly!

0-30

Siegemundová pokračuje úspešným servisom a vyhráva už o dve loptičky.

0-15

Nemecká tenistka zahájila podanie úspešne.

4:5

4:5

4:5

Tento pokus našej tenistky je už úspešný a tak Kaja znižuje stav v prvom sete na 4:5! Laura Siegemundová má však servis na ukončenie prvej sady vo svoj prospech.

A-40

Ďalší úder do pásky od nemeckej tenistky, Anna Karolína Schmiedlová získava druhý gembal na udržanie sa v prvom sete.

40-40

Ten odvracia Siegemundová od siete presným úderom na čiaru, zhoda!

40-30

Napokon je z toho gembal pre našu hráčku.

30-30

Siegemundovej bekhend zastavila páska, po 30 na oboch stranách. Príde gembal či setbal?

15-30

Forhend našej tenistky končí v aute, druhý fiftín v rade pre nemeckú hráčku.

15-15

Nevynútená chyba z rakety našej tenistky, po 15 na oboch stranách.

15-0

Dôležité podania zahájia Kaja ziskom fiftínu.

3:5

Aj sa tak stáva a Laura Siegemundová sa teda ujíma vedenia 5:3 v prvom sete! Anna Karolína Schmiedlová teda pôjde podávať na udržanie sa v tomto dejstve.

0-40

Nemecká tenistka má šancu čistou hrou potvrdiť brejk.

0-30

Druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.

0-15

Siegemundová začína priamym bodom z podania.

3:4

3:4

3:4

Slovenskej tenistke sa nepodarilo potvrdiť brejk, Siegemundová sa prezentovala úspešným returnom a tak si berie späť svoje stratené podanie, čím sa ujíma vedenia 4:3 v prvom sete!

15-40

Víťazný forhend po čiare od nemeckej tenistky, takže Laura Siegemundová získava dva brejkbaly!

15-30

Opäť tá istá situácia na kurte a tak Siegemundová získava druhý fiftín v rade.

15-15

Od siete prichádza úspešný smeč Siegemundovej, po 15 na oboch stranách.

15-0

Kaja začína víťazným forhendom po čiare a na svoje konto získava fiftín.

3:3

Siegemundová posiela svoj úder von z dvorca a tak si Kaja berie späť stratené podanie, čím vyrovnáva stav prvého setu na 3:3! Teraz to chce ešte potvrdiť brejk.

40-30

Anna Karolína Schmiedlová získava prvý brejkbal v tomto zápase, forhend nemeckej tenistky neprešiel cez pásku.

30-30

Nepresný úder našej tenistky, po 30 na oboch stranách.

30-15

Druhá dvojchyba v tomto zápase na konte nemeckej tenistky.

15-15

Siegemundová na sieti vyťahuje presný smeč a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-0

Prvá dvojchyba v tomto zápase na konte nemeckej tenistky.

2:3

2:3

2:3

Zatiaľ najdlhší gem tohto zápasu sa práve skončil, forhend nemeckej tenistky končí v aute a tak Kaja znižuje stav prvého setu na 2:3! Uvidíme, ako sa prvé dejstvo bude ďalej vyvíjať.

A-40

Kaja získava priamy bod z podania, ďalšia gembalová možnosť.

40-40

Ďalšia nevyužitá možnosť našej tenistky, späť na zhodu 40:40!

A-40

Siegemundová sa pokúsila o smeč na sieti, ale jej úder putuje von z dvorca, gembal pre Kaju.

40-40

Je tu však aut z rakety nemeckej tenistky a tak dramatický gem pokračuje ďalej.

40-A

Presný forhendový return od Siegemundovej a tak získava tretí brejkbal v tejto hre!

40-40

Od siete prichádza forhendový volej nemeckej tenistky, takže ani tento gembal naša hráčka nevyužíva.

A-40

Výhoda a gembal pre Kaju.

40-40

Forhend našej tenistky opúšťa dvorec, opäť sme na zhode.

A-40

Priamy bod z podania a tak tu je druhý gembal pre našu tenistku.

40-40

Naspäť na zhodu, Siegemundovej úder zastavila páska.

40-A

Úspešný prechod na sieť od Siegemundovej a tak tu je druhý brejkbal!

40-40

Kaja odvracia túto hrozbu kvalitným podaním, sme teda späť na zhode 40:40!

40-A

Nasleduje víťazný úder od Siegemundovej, ktorá sa dostáva k brejkbalu!

40-40

Ten sa jej však nepodarilo využiť, nemecká tenistka sa prezentuje presným returnom.

40-30

Bekhend nemeckej tenistky zastavuje páska, takže Kaja získava gembal.

30-30

Nepresný úder našej tenistky, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Kaja predviedla úspešný prechod na sieť a vracia sa tak späť do vedenia o jeden fiftín.

15-15

15-0

Začína ho úspešne, keďže Siegemundovej úder putoval za základnú čiaru.

1:3

Ukážkový dropšot nemeckej tenistky, ktorá sa tak dostáva do vedenia 3:1 v prvom sete! Kaja potrebuje udržať svoje podanie a potom preraziť súperke servis.

40-A

Víťazný úder nemeckej tenistky, ktorý jej prináša štvrtý gembal.

40-40

Znova dlhý úder podávajúcej hráčky, loptička opustila dvorec a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

30-40

Situácia sa zopakovala a tak nemeckej tenistke ostáva posledný gembal.

15-40

Čistá hra to napokon nebude, tesný aut podávajúcej hráčky.

0-40

0-30

Siedmym winnerom sa podávajúca hráčka dostáva do vedenia o dve loptičky.

0-15

Siegemundová sa úspešne presunula na sieť a presným úderom na čiaru zahajuje toto podanie.

1:2

1:2

1:2

Následne však posiela forhend do autu a Kaja získava prvý gem v tomto zápase, ktorým znižuje stav prvého setu na 1:2!

40-30

Siegemundová vyťahuje od sieti úspešný skrátený úder a tak odvracia prvý gembal našej tenistky.

40-15

Dva gembaly pre slovenskú tenistku.

30-15

Loptu získava Siegemundová.

30-0

Aut z rakety nemeckej tenistky, Kaja vyhráva na podaní o dva fiftíny.

15-0

Kaja začína priamym bodom z podania.

0:2

Teraz sa už Siegemundová na sieti nemýlila a po potvrdení brejku sa ujíma vedenia 2:0 v druhom sete!

30-40

Nemecká tenistka sa presunula na sieť, ale jej volej sa nedostal na druhú stranu a tak stráca prvý gembal.

15-40

Situácia sa zopakovala a tak Siegemundová má k dispozícii dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30

Dlhý úder našej tenistky končí v aute, Siegemundová získava druhý fiftín v rade.

15-15

Po 15 na oboch stranách, Siegemundová umiestnila loptičku presne na čiaru.

15-0

Prvý fiftín našej tenistky v tomto zápase, Siegemundovej úder zastavila páska.

0:1

Laura Siegemundová úspešne prešla na sieť a čistou hrou berie prvé podanie našej tenistky, čím sa ujíma vedenia 1:0 v prvom sete!

0-40

Trápenie našej tenistky na servise pokračuje, Siegemundová úspešným forhendovým returnom získava tri brejkbaly!

0-30

Dlhšiu výmenu zakončila naša tenistka úderom do pásky a tak pri svojom servise prehráva o dva fiftíny.

0-15

Kaja začína zápas dvojchybou, fiftín pre jej súperku!

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Obe tenistky sú už prítomné na kurte a venujú sa svojej rozcvičke, po ktorej sa toto stretnutie môže naplno rozbehnúť. Ako prvá začne na servise slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemné tenisové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. V Bukurešť pokračujú osemfinálové stretnutia a v jednom z nich sa predstaví ja naša tenistka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá sa v boji o štvrťfinále predstaví proti Laura Siegemundová z Nemecka. Favoritkou stretnutia by mala byť naša tenistka, tak všetci verme, že Kaja túto úlohu zvládne.

Začiatok zápasu sa pochopiteľne môže ešte meniť, znova sa prihlásime, keď už budú obe tenistky na kurte. Zatiaľ všetkým želám pekný deň.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Anna Karolína Schmiedlová a Laura Siegemundová. Predbežný začiatok je naplánovaný na 14:00.

V Rumunsku pokračuje ďalšie tenisové podujatie, na antuke sa v najbližších dňoch uskutoční turnaj WTA Bukurešť. Dnes sú na programe osemfinálové stretnutia a v jednom z nich sa predstaví aj slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá vyzve v boji o štvrťfinále nemeckú tenistku Lauru Siegemundovú.

Anna Karolína Schmiedlová:
Naša mladá nádej sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 85. mieste. V poslednej dobe disponuje celkom dobrou formou, na ITF turnaji v Budapešti sa dostala až do semifinále, kde však nestačila na ďalšiu slovenskú tenistku Kužmovú. Vo Wimbledone neprešla cez prvé kolo a na ďalších turnajoch bolo konečnou zástavkou štvrťfinále. V Rumunsku ju v prvom kole čakala domáca tenistka Bogdanová a boli sme svedkami vyše trojhodinovej drámy. Prvý set ovládla jednoznačne Rumunka, v druhom sete Kaja viedla 5:1 ale musel rozhodovať tajbrejk. V rozhodujúcom treťom dejstve zápasu vyhrala naša tenistka 7:5 a tak po ukrutnom boji postúpila ďalej.

Laura Siegemundová:
30 ročná nemecká tenistka sa momentálne v rebríčku WTA nachádza až na 264. mieste. Jej posledná forma je však celkom impozantná, za zmienku určite stojí finálová účasť na ITF turnaji v Nemecku, kde však nestačila na svoju súperku 1:2 na sety. Predtým sa ešte zúčastnia takisto ITF turnaja v Taliansku, kde však vypadla vo štvrťfinále. Siegemundová bola súčasťou aj French Open, kde ale vypadla už hneď v prvom kole. Po dlhej dobe tak nastúpia na turnaj WTA, kde si v prvom kole poradila s Paoliniovou, ktorá bola o vyše sto miest v rebríčku a dokonca jej nasadila aj kanára v druhom sete.

V tomto prípade hovoria papierové predpoklady v prospech našej tenistky, keďže rozdiel v rebríčku je priepastný. Verme tak, že sa Kaja dokáže prebojovať do štvrťfinále.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.