06.07.2018, 00:30 • Glacier 1, St. John's (Kanada) • Jan Mládek

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi pro tuto chvíli loučím, přeji příjemný zbytek dnešní noci a u dalšího přenosu zase někdy na počtenou. (02:13:50)
Na počest vítěze zní kanadská hymna.
Nejlepším hráčem českého týmu byl vyhlášen Michal Novák, na kanadské straně je to zase Evan Haimila.
Je dobojováno! Český tým nedokázal v tomto zápase prodloužit vítěznou sérii a prohrál s Kanadou těsně 2:3. První třetina byla z obou stran vyrovnaná. Ve druhé periodě přišlo na řadu mnoho vyloučení, ale hlavně také branky. Bohužel, v této části hry padly góly pouze do české branky. Nejprve se prosadil Jesse Sutton a poté Jordan Maher. Poslední část tohoto zajímavého utkání dopadla lépe pro český tým. Sice se jako první prosadil Brendan Johnson, ale český tým se dokázal vzchopit a dvakrát v posledních dvou minutách udeřit. Nejprve se prosadil Adam Kubík a 58 sekund před koncem i Matěj Štěfka. Jenže na třetí branku zbylo už málo času, Kanada si své vedení udržela až do konce.

44:35

Mitchell má na konci zápasu dost těžkou práci, ale tohle zvládnul s velkým s přehledem.

44:11

Šimůnek vypálil z rohu hřiště, ale mimo kanadskou branku.

44:03

Tak tohle je nevidaná věc! Český tým přidal před malou chvíli druhou branku a je na dostřel Kanadě.

44:02

Česko právě vstřelilo branku!
Tak tohle budou ještě velké nervy, protože z úplné náhodné střely se prosadil MATĚJ ŠTEFKA. Asistence: Josef Šimůnek a Jiří Hrabár.

43:43

Novák se opět dívá na střídačku a čeká na signál k opuštění své svatyně.

43:35

Rozhodčí odpískal kanadskému týmu ofsajd, pro tento tým velká škoda, jelikož měl velmi dobře rozehranou akci.

43:17

Český tým prohrává o dvě branky a do konce je něco málo přes minutu a půl.

43:15

Národní tým se nevzdává a zásluhou ADAMA KUBÍKA snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Jiří Hrabár a Josef Šimůnek.

43:01

Poslední dvě minuty tohoto zápasu.

42:33

Kombinace v kanadském pásmu, ale žádné nebezpečné zakončení.

42:06

Český tým hraje přesilovou hru a navíc má brankáře na střídačce, hraje tedy s prázdnou brankou.

41:54

Oddechový čas pro domácí.

41:54

Vyloučení v týmu Kanada (Bishop – 2 min., nedovolené bránění).

41:41

Kdybych měl jmenovat jednoho hráče z českého týmu, kterého bych považoval za nejlepšího hráče, tak by to byl Kubík.

40:53

Maher byl opět jako první u míčku, který vybojoval v útočném pásmu. Navíc tento kanadský hráč měl snad dvacet metrů ztrátu.

40:04

Lowe se ze středního pásma dostal sám až před branku, kde nebezpečně pálil. Jenže jeho střela byla nakonec nepřesná.

39:31

Čeští fanoušci se opět hlásí o slova a národní tým hlasitě povzbuzují.

39:03

Český tým se snaž založit kloudnou akci, která by vedla k ohrožení kanadské branky. To se jim ovšem vůbec v tuto chvíli nedaří.

38:39

Maherova rychlost dělá české obraně velké problémy. Všechno musel řešit až pozorný Novák v brance českého týmu.

38:14

Čas plyne dál a dál ke svému konci, navíc český tým stále prohrává o tři branky ve svém třetím představení na tomto Mistrovství.

37:55

Vyloučení v týmu Česko (Kubík – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Kanada (Kang – 2 min., nedovolené bránění).

37:33

Hra se stěhuje opět před českého brankáře, který dnes chytá obtížný zápas.

36:36

Český tým vyhodil míček až k brankáři Kanady, který ihned rozehrál na volného spoluhráče.

36:14

Kanada drží útočné pásmo, kde s přehledem kombinuje. Naopak český tým se musí stále bránit.

35:56

Novák si aspoň trochu vylepšil reputaci proti střele jednoho z kanadských útočníků.

35:31

Devět a půl minuty do konce dnešního zápasu a už by se zdálo, že je rozhodnuto. To ovšem zdaleka není, český tým musí bojovat.

35:21

Kanada právě vstřelila branku!
Český tým má velký problém, protože BRENDAN JOHNSON se dokázal prosadit a zvýšit vedení svého týmu na rozdíl tři branek. Asistence: Mitch Livingston a Ryan Sallows.

35:13

Novák si během pár sekund připsal tři veledůležité zákroky!

34:49

Vyloučení v týmu Česko (Kubík – 2 min., nedovolené bránění).

34:42

Kubík se dostal přes protihráče, ale to bylo všechno co ukázal.

33:58

Jedna česká střela za druhou míří na Mitchella a ten jednu za druhou kryju. Opravdu skvělý výkon tohoto brankáře.

33:41

Vyloučení v týmu Kanada (Mitchell – 2 min., zdržování hry). Trest odpyká Maygrath.

33:22

Florchuk v samostaném úniku neúspěšný, Novák předvedl výborný semafor s lapčkou.

33:03

Buď se nedostanou přes kanadskou obranu nebo si vylámou zuby na skvělém Mitchellovi v brance kanadského výběru.

32:47

Český tým hraje tedy opět přesilovou hru, ale ta jim zase nevychází podle představ.

32:32

Vyloučení v týmu Kanada (Sallows – 2 min., vysoká hůl).

32:17

Livingston skvěle míček vyrazil před sebe, ale to nebylo všechno. Hned při dorážce se musel opět činit.

31:54

Další hbitý útok kanadského týmu, který si jednoduše dělá v útočném pásmu co chce.

31:35

Kanada dnes hraje opravdu fantasticky a je blízko zisku dalších bodů a prodloužení neporazitelnosti.

31:02

Maher má opravdu rychlé nohy, protože opět v oslabení utekl a málem zvýšil na rozdíl tří branek.

30:48

MItchell má dost práce, tuto střelu z pravé strany musel vyrazit svou nohou.

30:22

Navíc Česko začíná přesilovkou, což může být povzbuzení pro následující sekundy.

30:01

Český tým má před sebou posledních patnáct minut ve kterých se bude snažit vyrovnat.

30:01

Velmi zajímavá druhá třetina je za námi. V této části hry jsme viděli dvě kanadské branky a mnoho vyloučení. Český tým musí v poslední třetině zabojovat, aby měl vůbec šanci na nějaký bodový zisk z tohoto zápasu.

30:00

29:58

Ve druhé třetině se už nic zásadního nestane.

29:45

Vyloučení v týmu Kanada (Linney – 2 min., sekání).

29:37

29:14

Na kanadské straně se bude vylučovat. Uvidíme, kdo to bude a hlavně za co si půjde odpočinout.

28:49

Český tým jde střídat, proto hráč s rozehrávkou za brankou musí počkat na vlastní spoluhráče.

28:19

Štefka opět střílel od modré, ale opět byla jeho střela zablokována. Tohle byl velmi obětavý zákrok.

28:01

Poslední dvě minuty druhé třetiny.

27:46

Navíc se kanadští hráči dokázali usadit v českém pásmu, což je také pro jejich fanoušky velké plus.

27:23

Kanada hraje s naprostým přehledem a drží si od svého soupeře komfortní náskok o dvě branky.

27:04

Zabrat a také zpřesnit rozehrávku, protože jejich přihrávky jsou nepřesné.

26:45

Český tým se to dost komplikuje a čas se čím dal víc krátí. Jednoduše musí zabrat.

26:38

Pořadatelská země odskakuje do dvoubrankového vedení, jelikož JORDAN MAHER svou šanci využil a překonal českého brankáře. Asistence: Evan Haimila.

25:50

Novák musel rychle rozehrát, jelikož se ho vydal napadat jeden hráč z kanadského týmu.

25:47

25:47

Vyloučení v týmu Česko (Zajíček – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Kanada (Bishop – 2 min., podražení).

25:06

Kombinace Česka na modré čáře je sice pěkná, ale střele by to rozhodně slušelo víc.

24:48

Diskutabilní zákrok v rohu hřiště, rozhodčí nechává hru pokračovat, puk je na české straně.

24:33

Český tým má velkou možnost srovnat, ale proti kanadské obraně to bude mít velmi těžké.

24:24

Vyloučení v týmu Kanada (Perlic – 2 min., nedovolené bránění).

24:05

Novák byl už na zemi, měl odkrytou horní část branky, ale ani tohle nebyl druhý kanadský gól.

23:41

Maygrath kroužil kolem české branky, ale nic nevytvořil. Český tým se dokázal ubránit.

22:58

Opět v akci Novák a opět úspěšný. Český brankář je jednoduše bezchybný. Až tedy na tu brankou příležitost.

22:37

Livingston vypálil skoro až od vlastního pásma, Novák si musel dát pozor na tento projektil.

22:14

Druhá třetina plyne jako voda, za chvíli budeme svědky závěrečné pasáže tohoto dějství.

21:54

Kubík dělá velmi dobrou práci do defenzívy a navíc získává míček pro národní tým.

21:39

Vyloučení v týmu Česko (Fraňo – 2 min., hákování).

21:09

Český tým je v útočné fázi nebezpečný, ale Mitchell jejich tlaku velmi dobře odolává.

20:40

Dorey běžel sám na brankáře, ale ve finální fázi mu míček sjel po holi mimo jeho dosah.

20:30

Vyloučení v týmu Kanada (Bertone – 2 min., držení protihráče).

20:13

Vobruba přinutil kanadského brankáře k zákroku, ale to bylo vše.

19:58

Livingston se snaží vybojovat míček, ale to se nedaří podle představ.

19:33

Jak odpoví český tým? Sýkorova střela proletěla kousek nad horní tyčkou.

19:19

Konečně tady máme úvodní branku tohoto utkání. Jako první otevřel střelecký účet kanadský JESSE SUTTON. Asistence: Joel Bishop a Trevor Punia.

18:56

I druhá třetina se hraje bez nějakého většího přerušování, zatím to je plynulá hra z obou stran.

18:36

Obě přesilovky jsou už minulostí. Ani jeden tým zatím svou početní výhodu neproměnil.

18:13

Sahota zatlačil na českého brankáře a ten musel hru přerušit. Následovat bude vhazování před jeho brankou.

17:51

Šimůnek se snažil otočit kolem protihráčů, ale ten jeho pohyb přečetl.

17:17

Kanadský tým je pod velkým tlakem, ale dokázal se z toho dostat parádním zblokováním střely.

17:07

Kubík střílel na teč někoho ze svých kolegů, ale nikdo se neukázal.

16:49

Štěfka svou střelu poslal daleko od kanadské branky. Mitchell nemusel zasahovat.

16:33

Kanadský tým hraje ve třech a musí být nastěhován před vlastního brankáře.

16:17

Kanada se ihned po vhazování osvobozuje vyhozením až k českému brankáři.

16:09

Vyloučení v týmu Kanada (White – 2 min., hrubost).

16:02

Český tým má velkou možnost ujmout se vedení. Podaří se to?

15:50

15:28

Mitchell si musel dát pozor, jelikož jeden z českých hráčů nebezpečně kroužil za jeho brankou.

15:01

Úvodní buly v nové třetině opět pro kanadský tým, který ovšem ihned ztrácí.

15:01

První třetina je minulostí. V této třetině jsme branku neviděli. Uvidíme, co nám nabídne zbylých třicet minut.

15:00

14:31

Jenže Kanada je velmi obtížný celek a skvělým napadáním se opět dostává k míčku.

14:10

Český tým má míček na svých hokejkách a bude chtít tuto třetinu dohrát v klidném tempu.

13:47

Kanada drží míček okolo české branky, Novák je opět ve velké pernamenci.

13:21

První třetina se blíží ke konci, minuta a půl do konce a míček je ve středním pásmu a do toho útočného se příliš nemá.

13:11

Hra je opět přerušena, vhazovat se bude před českým brankářem.

13:01

Dvě minuty do konce první třetiny.

12:39

Český tým se snaží udržet útočné pásmo, ale to se nakonec nedaří. Kanada opět skvěle napadá a odebírá míček soupeři.

12:19

Oba týmy ještě na turnaji neprohrály, proto možná takhle vypadá hra, která je dnes velmi vyrovnaná.

12:08

11:29

Kanada se řítila v oslabení na Nováka, který je opět fantasticky vychytal!

11:06

Kanada napadá pouze s jedním hráčem, ale i tento počet stačí k výbornému presinku.

10:45

Fanoušci českého týmu se opět ozývají, chtějí branku. Tu ovšem má český tým ještě daleko.

10:30

Rozhodčí odpískal ofsajd. Velká škoda pro národní tým, který udělal tuto chybu.

10:15

Kanada si ihned po buly osvobozuje, míček je až u Nováka.

10:08

Vyloučení v týmu Kanada (Haimila – 2 min., hákování).

09:50

Český tým po dlouhé době v útočném pásmu, tam si ovšem zatím nic kloudného nevytvořil.

09:36

Střela ze středního pásma minula českou branku o centimetry. Novák se po střele pouze podíval.

09:01

První třetina se blíží ke svému konci. Uvidíme, zda nám v tomto dějství padne nějaký gól.

08:39

Novák se musel položit na zem, aby tuto nepříjemnou střelu chytil. To se nakonec podařilo.

08:16

Český národní tým dokázal míček vyhodit přes všechny čáry, výborná defenzivní práce.

07:56

Navíc kanadská rozehrávka míří do středního pásma, což není nebezpečné.

07:32

Kanada se snaží vytvořit nějakou střeleckou pozici, ale česká obrana je pořád perfektní.

07:27

Vyloučení v týmu Česko (Štefka – 2 min., sekání).

07:13

Český tým se brání co to dá a zatím se to vyplácí. Po chvilce míček přechází do středního pásma.

06:54

Novák má na svém kontě další úspěšný zákrok, následovat bude další vhazování před jeho brankou.

06:28

Novák vytasil parádní zákrok lapačkou proti střele z levého kruhu. Vhazování před jeho brankou.

06:18

Novák má zatím více práce, ale všechno řeší s velkým přehledem.

05:56

Kanada je v úvodní části zápasu aktivnější, ale tentokrát si v kombinace moc neporozuměla. Hra se stěhuje před domácího brankáře.

05:43

Vyloučení v týmu Česko (Kubík – 2 min., vysoká hůl).

05:38

V útoku je teď český tým, ale hra je přerušena, jelikož míček vyletěl mimo hrací plochu.

04:44

Novák musí být ovšem pořád v pozoru, protože Kanaďané opět kombinují v útočném pásmu.

04:41

Český tým je pod velkým tlakem, ale přece se dokáže bránit. Navíc kanadské střely nejsou zrovna přesné.

04:20

Český tým má v hale velkou podporu českých fanoušků, což je velmi dobrá zpráva.

03:45

Český tým úspěšně vybojoval míček a dostal ho až ke kanadské brance.

03:13

Na české straně se bude vylučovat, Kanada ale stále drží míček na vlastních hokejkách.

02:52

Vhazování před Novákem dopadlo lépe pro Kanadu, která kombinuje v útočném pásmu.

02:44

Vyloučení v týmu Česko (Kvapil – 2 min., držení protihráče).

02:38

Novák byl nešťastně sražen v brankovišti kanadským hráčem, hra je přerušena.

02:15

Kubík je při chuti a ze středního pásma vypálil jedovku, která nakonec kanadskou branku minula.

01:47

Míček míří na hokejky kanadského týmu, ale ti se nedokáži dostat z vlastního pásma. Český tým hraje v úvodu parádně.

01:23

Kubík se dral do šance, ale v závěrečné fázi byl skvěle odstaven a ke střele se tedy nedostal.

00:55

Český tým se snaží uklidnit hru a s míčkem jsou za vlastní brankou, kde čekají na vhodnou příležitost k založení akce.

00:34

První solidní šance pořadatelské země, ale kanadská střela byla zablokována.

00:01

Úvodní buly vyznělo lépe pro hráče Kanady, kteří míří rychle do útočného pásma.

00:01

Kanada

Naopak domácí výběr má na turnaji zatím pouze jeden zápas, který odehráli v úvodní hrací den turnaje proti USA. Tento zápas mnoho drama rozhodně nepřinesl, jelikož pořadatelská země si na svém soupeři smlsla a dala mu devítibrankový příděl.

Lídři týmu
Trevor Punia – 1 (1+1)
Brendan Johnson – 1 (0+1)
Mitch Livingston – 1 (0+1)
Česko

Český národní tým má na turnaji za sebou už dvě zápasy a musím podotknout, že dva úspěšné zápasy. Ve svém úvodním zápase si dokázali poradit s výběrem USA, který deklasovali vysoko 9:1. V dnešním zápase, který se hrál od 16:30 si naši hráči vyšlápli na Velkou Británii, kterou porazili zase 10:1.

Lídři týmu
Matěj Fraňo – 2 (3+5)
Jakub Král – 2 (3+1)
Adam Kubík – 2 (2+2)
Hezký den, Mistrovství světa v hokejbalu juniorů má na programu své další zápasy. My se v tomto on-line textovém přenosu podíváme na zápas mezi Českem a Kanadou, která tento šampionát hostí. Tímto utkáním Vás hodlá provést Jan Mládek, přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

2:3

Branky a nahrávky: 44. Kubík (Hrabár, Šimůnek), 45. Štefka (Šimůnek, Hrabár) – 20. Sutton (Bishop, Punia), 27. Maher (Haimila), 36. Johnson (Livingston, Sallows)

Česko: Novák (Čapek, Janák) – Doležal, Geba, Hrabár, Kalus, Kyclt, Sloup, Kvapil, Fanderlík – Fraňo, Malina, Štefka (A), Moravec, Majer, Král, Prokop, Zajíček (C), Šimůnek, Sýkora, Kubík (A), Vobruba

Kanada: Mitchell (Curr) – Deslauriers, Punia (A), Bertone, Livingston (C), O'Brien, MacQueen, Haimila, Linney, Sahota, Carmichael – Johnson, Florchuk, Lowe,Sallows, Perlic, Bishop, Dorey, Sutton, White, Maher (A), Kang, Maygrath

02:44 CZE 2 Kvapil, držení protihráče
05:43 CZE 2 Kubík, vysoká hůl
07:27 CZE 2 Štefka, sekání
10:08 CAN 2 Haimila, hákování
15:50 CAN 2 Bishop, nedovolené bránění
16:09 CAN 2 White, hrubost