Challenger Cup mužů

Portugalsko – Česko

3:1

konec (18:25, 25:22, 25:19, 25:16)

24.06.2018, 19:00 • Arena Matosinhos, Matosinhos (Portugalsko) • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

0:0

Čeští volejbalisté propásli jedinečnou příležitost k postupu do Ligy národů a ve finále Challenger Cupu podlehli domácímu Portugalsku 1:3.

Češi přitom začali výborně, v úvodu takřka nechybovali a první set vyhráli hladce 25:18, od stavu 5:2 pro Česko ve druhém setu ale otěže zápasu do svých rukou převzali Portugalci, zejména díky razantním servisům Marca Ferreiry a Lourenca Martinse pořádně komplikovali Čechům hru a postupem času zápas proměňovali ve svoji exhibici. (21:06:26)

25:16

Čtvrtý set skončil.

25:16

Miguel Tavares utkání zakončuje čistým esem přímo na základní čáru a Portugalci bouřlivě oslavují postup mezi světovou elitu!

24:16

Jan Hadrava ztroskotal na portugalském bloku, závěr zápasu se mění v exhibici.

23:16

Portugalci si výborně přihráli podání Džavoronoka a Alex Ferreira je přibližuje k Lize národů už jen na rozdíl dvou bodů.

22:16

Džavoronok vytlouká portugalský dvojblok.

22:15

Trenér Nekola vrací zpět do boje Janoucha s Hadravou a vyříkal si své názory s nešťastným Fingerem.

22:15

Petr Michálek přešlápl útočnou čáru při útoku z pipu, utkání zakončuje zmar českých volejbalistů.

21:15

Portugalci mají i trochu štěstí! Podání Cvetičanina se odrazilo od pásky a vbíhající nahrávač Pavel Bartoš jej nedokázal zpracovat!

20:15

Další oddechový čas pro českého trenéra Nekolu.

20:15

Finger útočí do zámezí a Portugalci navyšují své vedení už na pět bodů!

19:15

Další podání kazí Pavel Bartoš, takovým způsobem Češi soupeře nedoženou.

18:15

Zpoza hřiště chybuje také Lourenco Martins.

18:14

Velmi nepovedený servis Beera doplachtil daleko do zámezí.

17:14

Fingerův razantní útok Alex Ferreira nedokázal udržet ve hře.

17:13

Tentokrát portugalský servis přišel posílit Valdir Sequeira, Moník dobře přihrál, Džavoronok ale nepřekonal portugalský dvojblok!

16:13

Češi propásli obrovskou příležitost! Ubránili portugalský útok, Džavoronok se ale neprosadil a Alex Ferreira připisuje důležitý bod domácích útokem z pipu.