ŠK Slovan Bratislava – FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa

2:0

konec (1:0)

15.06.2018, 17:00 • Daniela Mesíková sk

Slovan vo svojom prvom prípravnom zápase na novú sezónu poráža druholigistu z Pohrinia 2:0, keď si góly rozdelil do oboch polčasov. Najprv skóroval Holman, potom Cmiljanič. Pohronie bolo sympatickým protivníkom, no kvalita Slovana sa na trávniku jednoznačne prejavila, výhra je preto zaslúžená. (18:38:20)

90

90

Center Pohronia smerom k bráne Slovana, no tam nik nebol a loptu má Trnovský.

90

Van Haaren prekopol múr aj bránu.

89

Cmiljanič bol faulovaný a Slovan dostane príležitosť priameho kopu z nebezpečnej vzdialenosti.

88

Belasí momentálne obliehajú pokutové územie, Rabiu centrom našiel Mohu, ten už bol v pokutovom území, príhrával ešte spätne Cmiljaničovi, ktorého brankár Pohronia vychytal.

86

Rundič skákal na zadnej žrdi, no bol tiesnený a bránu minul.

85

Van Haaren poslal loptu Čikošovi, ten strieľanou prihrávkou hľadal v 16-tke spoluhráčov, dobrým obranným zákrokom sa prezentoval P. Jacko.

83

V strede poľa dobre sklzom zasiahol P. Jacko a aspoň na chvíľu dostal svoj tím do držania lopty.

82

Hrnčár hlavičkoval, to bola ľahká práca pre Packa.

81

Pohronie sa sympaticky snaží vpredu niečo vymyslieť, zatiaľ sa im v druhom polčase ale nepodarilo nič nebezpečné.

79

Rabiu sa obul do strely, z pravej strany sa snažil trafiť vzdialenejší roh brány a obstreliť Packa, lopta skončila na hornej sieti.

78

Moha naviazal na seba viacerých hráčov súpera, ale nevyšla mu finálna prihrávka. O malú chvíľu zakončoval práve on, bránu netrafil.

76

Kozlovský zvládol súboj s Pidruchnyim, vybojoval aut. O malú chvíľu Laczkó nepustil do šance Litwiaka.

74

Obiechina sa s loptou šikovne otočil a vystrelil, trafil len brániaceho Kozlovského.

73

Rundič odvracia nebezpečný center do pokutového územia na autové vhadzovanie.

72

Čikoš poslal výborný center z pravej strany do 16-tky na vzdialenejšiu žrď Cmiljaničovi, jeho hlavička bránu tesne minula. Cmiljanič bol však vo výbornej pozícii a toto mohol byť kľudne gól.

69

Trošku slabšia pasáž hry, najmä belasí sa dopustili viacerých nepresností v strede poľa.

66

Cmiljanič opäť dostal prihrávku do priestoru, ale pristúpil k nemu Krascsenits a situáciu zvládol.

65

Van Haaren nepustil dopredu Obiechinu a Rundič si následne pomáha spätnou prihrávkou Trnovskému.

63

Rabiu ponúkol loptu Cmiljaničovi, ktorý mal na kopačke svoj druhý gól, no jeho strelu ešte tečoval obranca a následne ju spod brvna vyškriabal Packo.

60

V bránke Pohronia teda vidíme Packa, na opačnej strane je v bráne Trnovský, ten od začiatku druhého polčasu.

59

Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Jenčo, prichádza Packo.

59

Slovan dal gól!
BORIS CMILJANIČ pridáva druhý gól svojho tímu, uspel v súboji 1 na 1 a loptu poľahky umiestnil k žrdi.

58

Moha preveril Jenča peknou prudkou strelou, ten opäť podržal svoj tím.

58

Cmiljanič zobral obrancovi Pohronia loptu, ocitol sa sám zoči-voči brankárovi, no vo vyloženej šanci zlyhal, nastrelil len Jenča, od ktorého sa lopta odrazila mimo brány.

57

Aj Kozlovský sa zapája do útočenia, pomáhal mu Rabiu, ktorý si dovolil parádičku, ohrozenie brány však z toho nevyplynulo.

55

Rabiu šikovne prešiel cez viacerých hráčov, prihral Cmiljaničovi, no ani ten bránu netriafa.

54

Moha našiel Hrnčára, ten váhal, čo urobí, až kým o loptu neprišiel.

52

Laczkó dával na istotu Trnovskému, ten svojou rozohrávkou zahnal Kozlovského, do ktorého dobiedzal Obiechina, Kozlovský do neho nastrelil loptu a tá skončila v aute.

50

Kozlovský nastreľoval loptu prudko do 16-tky, tam sa odrazila do druhej vlny k Van Haarenovi, ktorý z prvej z dobrej pozície namieril len vedľa pravej žrde.

48

Slovan aj druhé dejstvo začal veľkým tlakom, hrá sa len na jednu bránu, no Jenčo zatiaľ zasahovať nemusel.

47

Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal Rabiu, no aj ten pálil kamsi do nebies.

46

Moha si sám vytvoril priestor, no zakončenie mu vôbec nevyšlo, chcel trafiť vzdialenejší horný roh brány, ale vysoko prestrelil.

46

Začal sa druhý polčas.
Slovan bol v prvom polčase aktívnejší a dominoval vo všetkých herných činnostiach, no v gól to dokázal pretaviť až v poslednej minúte zásluhou Holmana. Hostia tiež pohrozili a mali šance, najväčšiu spálil Obiechina, keď nastrelil žrď.

O malú chvíľu sa začne druhý polčas, v ktorom oba tímy určite obmenia kádre. Podľa informácií by mal Slovan na ihrisko vybehnúť takto:

45

Prvý polčas sa skončil.

45

Len pár sekúnd pred koncom prvého polčasu sa prvýkrát mení skóre zápasu. Postaral sa o to DÁVID HOLMAN, ktorý sa ocitol nikým nestrážený za obranou a oblúčikom prehodil bezmocného brankára Jenča.

45

Obiechina ide na 110% a robí domácej obrane veľké problémy.

44

Litwiak skúsil zakončiť z hranice 16-tky, oblúčikom chcel obstreliť Ružinského, lopta minula pravý horný roh brány.

43

Saláta aj Schet mali prácu s Obiechinom, ktorý zo súbojov vyšiel víťazne, hráči Slovana situáciu podcenili a nedohodli sa, Obiechina bežal z uhla sám na bránu, no v 100%-nej šanci napálil loptu do žrde!

41

Aktívny Medveděv si zbehol až na hranicu 16-tky, kam mu prihral Schet a vybojoval roh. Saláta hlavičkuje nad.

40

Tesák poslal ideálnu loptu Litwiakovi, ale Medveděv si s ním poradil. Nasledoval súboj hráčov v pokutovom území, no penalta sa nepíska.

38

Holman len jemne zmenil smer letiacej lopty, ktorá skončila v Jenčovom náručí.

38

Pavúk strieľal z prvej z diaľky, no lopta mu nesadla a prestrelil.

37

Medveděv kryl center z pravej strany, po jeho zákroku sa lopty ujal Ružinský.

36

Obiechina bojoval, čo mu sily stačili, no napokon ťahal za kratší koniec. Hološko prihral Strelcovi, ten mu chcel loptu vrátiť, no príliš ho zahnal.

34

Tesák si poradil so Schetom, získal loptu a vracia ju vlastnému brankárovi.

32

Schet ukázal prehľad v hre, keď našiel Strelca, ten dobre vysunul Medveděva, ktorý loptu stihol pred bránkovou čiarou, vrátil ju Strelcovi do ideálnej pozície, ten sa do nej oprel, ale trafil len hráča, ktorý sa hodil do strely!

29

Holman bol dlho okopávaný a tak sa rozhodca rozhodol zapískať faul. Slovan rozohráva nakrátko.

29

Van Kessel v ďalšej tutovke, ale Slovanisti akoby nechceli skórovať, pod nohy sa mu hodil Jenčo a chytil čistý gól.

27

Slovan mohol po hlavičke Hološka vyhrávať, no ten loptu umiestnil len do stredu brány, kde bol pripravený Jenčo. Ani ďalšiu akciu belasí nepretavili v gól, aj keď si ho pýtala. Jenčo najprv vyrazil strelu Strelca, lopta sa odrazila k Van Kesselovi, no ten z uhla trafil len bočnú sieť!

27

Holman tochu zazmätkoval pred vlastnou bránou, dobiedzajúci Obiechina sa na moment dostal k lopte, no dobre zasiahol Ružinský.

26

Van Kessel zbrzdil útok hostí, rozhodca píska faul.

25

Medveděv potiahol akciu po pravej strane, ale na pár metrov neprihral Holmanovi, ktorý si pýtal loptu. Následný protiútok vedený Obiechinom zastavil dobrým obranným zákrokom Schet.

22

Pohronie nakopáva dlhé lopty za obranu, no tam je len brankár Ružinský.

21

Prestávka na občerstvenie.

20

Strelec sa snažil vysunúť Van Kessela, ale jeho prihrávku hosťujúci obranca vystihol.

19

Ružinský nemal prácu ani tentokrát, Obiechinu nepustil do zakončenia Medveděv.

17

Holmanov dlhý center za obranu smeroval na Scheta, proti ktorému vybehol Jenčo, aj s prispením Scheta loptu odkopol a tam sa o ňu postarali jeho spoluhráči.

15

Hosťujúca obrana si poradil aj s ďalším centrom domácich.

14

Belasí chceli ťahať akciu cez os ihriska, no Holanovi lopta odskočila, pri lopte sú hostia, akcia po pravom krídle skončila nepresným centrom a rozohráva Ružinský.

12

Pohronie kopalo roh, no nenasledoval center do 16-tky, až o malú chvíľu letela lopta na bránu, no obrana belasých ju odvrátila do bezpečia.

11

Najvyššie vyskočil pri pravej žrdi Saláta, no s jeho hlavičkovým zakončením si Jenčo poradil.

10

hostia sa snažili obohrať hráčov domácich akciou na jeden dotyk, no po pár prihrávkach loptu stratili. Holman si vypýtal faul a vybojoval pre Slovan priamy kop.

7

Holmanov center letel na Van Kessela, no dobre hlavou zakročil brániaci P. Jacko. Pohronie mohlo hneď na to zaútočiť, ale neuspelo.

6

Súboje na polovici Slovana, Slovan z nich vyšiel víťazne, zatiaľ podľa očakávania v zápase dominuje.

5

Holman zobral loptu hosťujúcim hráčom, prestrčil ju na Scheta na krídlo, ktorý vo veľkej šanci zaváhal, trafil len vybiehajúceho brankára Jenča.

3

Obiechina prešiel cez Nona, nasmeroval si to cez os ihriska, naoravo hľadal spoluhráča, no prihrávku vystihol brániaci hráč Slovana. Belasí rýchlo otočili hru, Schet sa snažil odcentrovať z úrovne bránkovej čiary, no zastavil ho hvizd čiarového rozhodcu, ktorý ukázal, že Schet bol už za čiarou.

1

Slovan v prvom útoku, po zakončení Van Kessela musel Jenčo zasahovať, loptu vykopol na rohový kop.

1

Stretnutie sa práve začalo.
Zostava Slovana:

I. polčas: Ružinský – Medveděv, Saláta, Bajrič, Suchockij – Nono – Holman, Strelec – Schet, Hološko, van Kessel (trénuje s mužstvom)

II. polčas: Trnovský – Čikoš, Laczkó, Rundič, Kozlovský – de Kamps – Rabiu, van Haaren – Hrnčár, Cmiljanič, Moha
Tímy fortunaligových celkov už postupne začínajú s prípravou na nasledujúceu sezónu. Inak na tom nie je ani mužstvo z hlavného mesta, ktoré sa rozhodlo zmerať si sily s druholigovým celkom FK Pohronie.

Zápas sa odohrá o 17:00 na tréningovom ihrisku v areáli bratislavských Pasienkov.

Slovanisti vybehnú na ich prvý prípravný zápas z plného tréningu. Plán je, že každý polčas odohrá iná jedenástka hráčov.

Pohronie je tradičný účastník druhej ligy, v minulej sezóne skončilo na deviatom mieste. Najznámejšou tvárou v hráčskom kádri je bezpochyby Lukáš Tesák, ktorý si v minulosti zahral aj za slovenskú reprezentáciu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

2:0

konec (1:0)

Branky: 45. Holman, 59. Cmiljanič

ŠK Slovan Bratislava: Ružinský – Medveděv, Saláta (C), Bajrič, Suchockij – Nono – Holman, Strelec – Schet, Hološko, van Kessel

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Nosko, Tesák, P. Jacko, Pellegrini (C), Obiechina, Pavúk, Hatok, M. Jacko, Litwiak, Blahút