21.05.2018, 13:40 • 1. kolo • Tomáš Kubečka

Tipsport: 3.24 1.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (16:06:45)
V dalším kole se Lucie Šafářová střetne s Hsieh.
Je dobojováno! Lucie Šafářová zvládla bitvu s kvalifikantkou Mělnikovovou a po setech 2:6, 6:4 a 3:6 postupuje do druhého kola. Dnešní duel se nesl ve znamení ztracených servisů a nakonec musel rozhodovat až třetí set. V něm Šafářová zabrala a dostala se do vedení 4:0! Mělnikovová sice ještě zabojovala, ale česká tenistka už duel nepustila.

Konec zápasu

3:6

Lucie Šafářová využívá hned první možnost a po setech 2:6, 6:4 a 3:6 postupuje do dalšího kola!

15-40

Šafářová dotáhla na parádní forhend do rohu dvorce a prohodila soupeřku! Dva mečboly!

15-30

A po dalším parádním podání už ji od postupu dělí jen dva fiftýny.

15-15

Lucie Šafářová však odpovídá nechytatelným bekhendem k postranní čáře.

15-0

Marina Mělnikovová nadále bojuje! Ruská hráčka vytáhla vítězný return.

3:5

Marina Mělnikovová si dokázala pohlídat své podání a snižuje na 5:3! Šafářová bude podávat na postup!

A-40

Vzápětí se Ruska přímým bodem dostává ke gembolu.

40-40

Lucie Šafářová se skvěle bránila, jenže Mělnikovová se dokázala vrátit do dobrého postavení a donutila soupeřku k chybě.

30-40

Už jen jeden! Po zpackaném forhendu ruské tenistky má Lucie Šafářová první mečbol!

30-30

Navíc přichází dvojchyba! Šafářová je dva míče od postupu.

30-15

Až nyní se česká hráčka dostala do výměny a počkala si na soupeřčinu chybu.

30-0

Ruska si poté pomohla přímým bodem z podání.

15-0

Mělnikovová si počkala na náběh své soupeřky k síti a s přehledem Šafářovou prohodila.

2:5

Konec přestávky, podávat bude Marina Mělnikovová.

2:5

Následuje přestávka a výměna stran.

2:5

Lucie Šafářová si s naprostým přehledem pohlídala své podání a vede 5:2! Mělnikovová bude podávat na udržení se v utkání!

15-40

Fantastická česká tenistka! Lucie Šafářová doběhla volej své soupeřky a bekhendovým prohozem nedala Mělnikovové šanci.

15-30

V pravou chvíli si však pomohla dalším přímým bodem.

15-15

Šafářová si podáním vypracovala skvělou pozici, nicméně česká hráčka znovu napálila jen síť.

0-15

Šafářová zahajuje svůj servis přímým bodem.

2:4

Mělnikovová si tentokrát pohlídala své podání, odvrátila brejkbol a snižuje stav rozhodující sady na 2:4!

A-40

Parádní výměna s vítězným koncem pro ruskou tenistku. Mělnikovová zahrála vítězný bekhend po čáře.

40-40

Mělnikovová si však počkala na krátký return své soupeřky a uklidila míček do rohu.

30-40

Šafářová má brejkbol! Česká tenistka zahrála parádní bekhend od základní čáry a nedala soupeřce šanci.

30-30

Dvojchyba Mělnikovové a tradiční skóre 30:30.

30-15

Šafářová si počkala na slabé druhé podání své soupeřky a bekhendem ji donutila k chybě.

30-0

Mělnikovová pokračuje přímým bodem.

15-0

Mělnikovová pokračuje na podání dobře. Ruská hráčka zahrála mimo dosah české tenistky.

1:4

1:4

1:4

Marina Mělnikovová bere své soupeřce podání a snižuje stav rozhodující sady na 1:4!

40-30

Mělnikovová znovu nemusela hrát a má brejkbol! Šafářová vyrobila druhou dvojchybu v řadě.

30-30

Dvojchyba Šafářové a je tady další drama.

15-30

Následně si ale pomohla nechytatelným servisem.

15-15

Česká hráčka se přesunula k síti, ale nezvládla zdánlivě snadný forhend a poslala míček do autu.

0-15

Šafářová začíná svůj servis přímým bodem z podání.

0:4

Další šanci už Lucie Šafářová využívá! Česká tenistka bere soupeřce podání a vede 4:0!

40-A

Paráda! Šafářová si počkala na vysoký odskok a parádním forhendem nedala soupeřce nárok. Další brejkbol.

40-40

Mělnikovová však zahrála skvěle. Ruska si postupně připravila útok a zakončila jej přesným volejem.

40-A

A po další dvojchybě Mělnikovové se Lucie Šafářová dočkala brejkbolu.

40-40

Šafářová se po dobrém returnu vydala k síti, kde si počkala na pohyb soupeřky a zahrála vítězný forhend po čáře.

A-40

Ruská hráčka si ale dokázala pomoci podáním.

40-40

Drama pokračuje! Mělnikovová totiž vyrobila dvojchybu.

40-30

Zatím ne! Mělnikovová se dobře postavila k obouručnému bekhendu a nedala soupeřce nárok.

30-30

A po dalším skvělém returnu se Šafářová dostává na skóre 30:30. Dočká se brejkbolu?

30-15

Mělnikovová znovu útočila od základní čáry, nicméně tentokrát to přehnala s délkou úderu.

30-0

Ruská hráčka se znovu opřela o svůj první servis a kralovala i v následné výměně.

15-0

Šafářová nenašla recept na servis soupeřky a returnovala jen do autu.

0:3

0:3

0:3

Lucie Šafářová po obrovském boji potvrzuje brejk z předchozího gemu a ve třetím setu vede už 3:0!

40-A

Lucie Šafářová se konečně dostává ke gembolu! Česká hráčka skvěle změnila rytmus výměny a nedala soupeřce šanci.

40-40

Neskutečná bojovnost české tenistky! Lucie Šafářová vykouzlila další forhend přímo na čáru.

A-40

Míček získává Mělnikovová.

40-40

Další parádní podání a následně vítězný forhend po čáře! Lucie Šafářová bojuje.

A-40

Šafářová dostala return přímo pod nohy a v těžké pozici už nedokázal míček přehodit na druhou stranu sítě.

40-40

Šafářová si nyní pomohla parádním servisem.

40-30

Mělnikovová má brejkbol! Česká tenistka se sice skvěle bránila, jenže následně pokazila snadný forhend.

30-30

Nyní ruská hráčka opět riskovala, jenže její razantní return dopadl za základní čáru.

30-15

Ruská tenistka přečetla servis Šafářové a returnem vymetla roh dvorce.

15-15

Mělnikovová poslala kratší úder těsně za síť, nicméně česká hráčka nabíhaný forhend nezvládla a trefila pásku.

0-15

Mělnikovová nebyla včas u míče do bekhendové stray a ze záklonu poslala míček do sítě.

0:2

Lucie Šafářová bere v úvodu třetí sady ruské tenistce podání a v rozhodujícím setu vede 2:0!

40-A

Šafářová si vypracovala další možnost! Česká tenistka zvolila bekhend po čáře. Mělnikovová se jen ohlédla.

40-40

Neuvěřitelná obrana ruské hráčky! Šafářová měla na raketě vítězný forhend, ale ruská hráčka dokázala nastavit raketu!

40-A

Třetí dvojchyba ruské tenistky v jednom gemu! Lucie Šafářová má brejkbol!

40-40

Je tu shoda! Česká tenistka se dostala do výměny a krásným forhendem donutila soupeřku k chybě.

40-30

Dvojchyba přichází i z druhé strany.

40-15

Marina Mělnikovová se dopustila dvojchyby.

40-0

Return české tenistky po druhém servisu soupeřky dopadl do zámezí.

30-0

Vzápětí si ruská teniska pomohla neuvěřitelným bekhendem na čáru.

15-0

Mělnikovová zatlačila soupeřku ven z dvorce a Šafářová bekhendem nedostala míček přes síť.

0:1

Lucie Šafářová si na úvod rozhodujícího setu bez problémů drží podání a ujímá se vedení 1:0!

30-40

Mělnikovová se pokusila o zkrácená hry, jenže její pokus forhendem zastavila páska.

30-30

Své zaváhání však česká tenistka odčinila přesným servisem.

30-15

Dvojchyba Lucie Šafářové.

15-15

Jenže hned vzápětí Lucie Šafářová zahodila zdánlivě snadný forhend a poslala míček do sítě.

0-15

Lucie Šafářová vstupuje do rozhodující sady o poznání lépe. Mělnikovová byla nucena zahrát do autu.

6:4

Marina Mělnikovová využívá druhý setbol a získává druhou sadu výsledkem 6:4! O vítězce tak rozhodne třetí set!

40-15

Mělnikovová však první možnost zahazuje. Dvojchyba!

40-0

A po skvělém servisu má Marina Mělnikovová tři setboly!

30-0

Ruská hráčka nyní dokonce vykouzlila nechytatelný bekhend po čáře.

15-0

Mělnikovová začíná cestu za ziskem druhé sady skvěle. Úderem od základní čáry donutila soupeřku k chybě.

5:4

5:4

5:4

Marina Mělnikovová bere Šafářové podání, vede 5:4 a za malou chvíli bude podávat na zisk druhého setu!

40-30

Mělnikovová vyslala krásný bekhend od základní čáry a vypracovala si další brejkbol.

30-30

Ruská hráčka drží Šafářovou ve hře dalším zpackaným returnem.

30-15

Česká tenistka se dokonce ocitla u sítě, kde se natahovala po prohozu soupeřky, ale míček nedostala za síť.

15-15

Lucie Šafářová si dalším povedeným podáním připravila útok a zakončila výměnu vítězným úderem.

15-0

Mělnikovová zahrála přesný return přímo pod nohy české tenistky a Šafářová už nedokázala odpovědět.

4:4

Marina Mělnikovová si bez problémů drží své podání a srovnává stav druhého setu na 4:4.

40-15

Po sérii fantastických servisů přichází dvojchyba.

40-0

A do třetice všeho dobrého přímý bod z podání.

30-0

Vzápětí přichází stejný počin i z opačné strany.

15-0

Mělnikovová zahajuje své podání prudkým servisem. Přímý bod.

3:4

3:4

3:4

3:4

Lucie Šafářová si i přes menší problémy drží své podání a ve druhém setu vede 4:3.

40-A

Lucie Šafářová si v pravou chvíli pomohla dobrým servisem a zapisuje další přímý bod.

40-40

A rázem je tady shoda! Další nevynucená chyba české hráčky z bekhendu.

30-40

Gem stále nekončí. Mělnikovová zahrála krásný forhend po čáře, jenže Šafářová už nedokázala odpovědět.

15-40

Své zaváhání však napravuje dalším přímým bodem.

15-30

Česká hráčka si však vybrala také slabší moment. Dvojchyba.

0-30

Šafářová navíc přidává přímý bod z podání.

0-15

Marina Mělnikovová se vydala k síti, kam ji Šafářová naservírovala míček na zlatém podnosu, ale ruská hráčka zasmečovala do sítě.

3:3

Lucie Šafářová si dalším vítězným returnem znovu bere zpět své ztracené podání a srovnává stav druhého setu na 3:3!

30-40

Lucie Šafářová má k dispozici brejkbol! Mělnikovová ji chtěla prohodit a poslala míček kousek za čáru.

30-30

Šafářová hrála bekhend z těžké pozice a ve velkém záklonu. Její úder pak dopadl do autu.

15-30

Lucie Šafářová si počkala na slabý druhý servis své soupeřky a předvedla vítězný return.

15-15

Lucie Šafářová se tentokrát po prvním podání soupeřky dostala do výměny, počkala si na odkrytý roh a zahrála vítězný forhend.

15-0

Marina Mělnikovová začíná na servisu skvěle! Přímý bod z podání.

3:2

3:2

3:2

Lucie Šafářová nyní zahodila další zdánlivě snadný forhend a pouští soupeřku do vedení 3:2! Mělnikovová navíc bude servírovat!

40-15

Mělnikovová má další možnosti na brejk! Šafářová měla na raketě vítězný úder, ale poslala míček za základní čáru.

30-15

15-15

Mělnikovová byla včas u krátkého úderu soupeřky a krásným obouručným bekhendem trefila čáru.

0-15

Mělnikovová se pokusila o zkrácení hry od základní čáry, jenže její pokus zastavila páska.

2:2

Lucie Šafářová si ihned bere zpět ztracené podání a srovnává stav druhého setu na 2:2!

30-40

Česká tenistka udělala důležité kroky proti forhendu a parádním úderem uklidila míček do rohu dvorce.

30-30

Šafářová si počkala na slabé druhé podání, zahrála soupeřce pod nohy a Mělnikovová trefila síť.

30-15

Mělnikovová doběhla dva parádní údery české tenistky, dostala se do útoku a zakončila jej forhendem po čáře.

15-15

Vzápětí vykouzlila Šafářová nechytatelný return do rohu dvorce.

15-0

Lucie Šafářová sice doběhla pokus své soupeřky o zkrácení hry, jenže následně míček poslala do autu.

2:1

2:1

2:1

Marina Mělnikovová bere Lucii Šafářové podání a v úvodu druhého setu se dostává do vedení 2:1!

40-15

Mělnikovová se dočkala dvou brejkbolů! Šafářová znovu trefila jen síť.

30-15

Ruská hráčka si počkala na náběh soupeřky k síti a parádním forhendem ji dokázal prohodit.

15-15

Jenže Mělnikovová zatlačila delším úderem a Šafářová odpověděla forhendem do autu.

0-15

Šafářová byla trpělivější v bekhendové přestřelce od základní čáry a počkala si na chybu soupeřky.

1:1

Marina Mělnikovová si na úvod druhé sady poprvé v utkání drží své podání a srovnává na 1:1.

A-40

Ruska měla štěstí! Marina Mělnikovová zahrála perfektní forhend od základní čáry, který dopadl přímo na čáru.

40-40

Drama pokračuje! Mělnikovová vyrobila další dvojchybu.

A-40

Šafářová byla pozdě u forhendu soupeřky na základní čáru a odpověděla jen úderem do autu.

40-40

Mělnikovová první brejkbol soupeřky v druhé sadě odvrací. Šafářová si musí počkat.

40-A

Tentokrát vyslala česká tenistka fantastický bekhend křížem a Mělnikovová z těžké pozice neprocedila míček přes síť.

40-40

Česká tenistka se nevzdává! Šafářová donutila svou sokyni k chybě.

40-30

Šafářová zariskovala delším úderem pod nohy své soupeřky, jenže její forhend dopadl kousek do autu.

30-30

Dvojchyba Mělnikovové a rázem je tady vyrovnané skóre.

30-15

Tentokrát už se česká tenistka dostala do výměny. Mělnikovová musela hrát z těžké pozice a trefila síť.

30-0

Šafářová nedokázala returnovat ani po servisu soupeřky z levé strany.

15-0

Marina Mělnikovová začíná na podání přímým bodem.

0:1

Česká tenistka si na úvod druhého setu bez větších problémů pohlídala své podání a ujímá se vedení 1:0.

15-40

Šafářová hraje skvěle! Po dalším parádním servisu si pro fiftýn dokráčela k síti.

15-30

Mělnikovová zatlačila soupeřku daleko za čáru, jenže svůj útok pokazila forhend do autu.

15-15

Mělnikovová si počkala na krátký servis z rakety české tenistky a zahrála vítězný forhend.

0-15

Lucie Šafářová vstupuje do druhého setu skvěle. Česká tenistka si počkala na nevynucenou chybu soupeřky.

2:6

Lucie Šafářová využívá setbol a po půlhodině hry získává první sadu výsledkem 6:2!

15-40

Další dvojchyba a Lucie Šafářová má dva setboly!

15-30

Ruská tenistka se přesto drží v boji o první sadu. Šafářová zahrála forhend do sítě.

0-30

Ruska není ve své kůži! Mělnikovová zahrála bekhend s velkou porcí rotace a poslala míček za základní čáru.

0-15

Marina Mělnikovová začíná na servisu dvojchybou.

2:5

2:5

2:5

Lucie Šafářová si bez větších problémů podržela své podání a vede 5:2! Mělnikovová bude servírovat na prodloužení první sady.

15-40

Další parádní podání! Po přímém bodu má Šafářová dva gemboly.

15-30

Eso české tenistky!

15-15

Proti Mělnikovové teď stála štěstěna. Od pásky se míček vrátil na její polovinu.

15-0

Šafářová si nyní vybrala slabší moment. Česká hráčka měla na raketě vítězný forhend, ale poslala jej do sítě.

2:4

Tentokrát už Lucie Šafářová nabídnutou možnost využívá, bere soupeřce podání a zvyšuje své vedení na 4:2!

40-A

Dvojchyba Mělnikovové znamená další brejkbol pro českou tenistku.

40-40

Jenže ani Lucie Šafářová se nevzdává! Česká hráčka měla volnou polovinu dvorce a poslala forhend přímo na čáru.

A-40

Ruská tenistka nyní dokonce předvedla parádní bekhend přímo na čáru a zajistila si gembol.

40-40

Mělnikovová odpovídá přímým bodem z podání!

40-A

Třetí možnost pro Lucii Šafářovou! Mělnikovová se bránila za základní čárou a tentokrát trefila aut.

40-40

Nicméně Marina Mělnikovová bojuje! Ruská hráčka zahrála tři skvostné bekhendy, které posadila přímé na čáru.

40-A

Česká hráčka si ale pomohla vítězným returnem a má k dispozici další return.

40-40

To je škoda! Česká tenistka měla na raketě vítězný forhend, ale ze skvělé pozice poslala míček do autu.

30-40

Česká tenistka si znovu vypracovala brejkbol! Mělnikovová musela bránit za základní čárou a bekhendem minula dvorec.

30-30

Šafářová si počkala na krátký druhý servis soupeřky a bekhendovým returnem nedala Mělnikovové šanci.

30-15

Ruská hráčka si navíc pomohla přímým bodem z podání.

15-15

Mělnikovová si od základní čáry pomohla dlouhým forhendem a Šafářová dokázala odpovědět jen úderem do sítě.

0-15

Lucie Šafářová pokračuje skvěle také na returnu. Česká tenistka si vypracovala útok a u sítě zahrála vítězný forhend.

2:3

2:3

2:3

Na třetí pokus si Lucie Šafářová dokázala pohlídat své podání a poprvé v utkání se ujímá vedení. Česká tenistka vede 3:2.

30-40

Z pravé strany však Lucie Šafářová servíruje opravdu skvěle. Další přímý bod.

30-30

Česká tenistka měla na raketě vítězný forhend, jenže trefila prostor, kde stála Mělnikovová a Ruska ji dokázal prohodit.

15-30

Další vynikající servis z pravé strany!

15-15

Mělnikovová má vynikající bekhend! Ruská tenistka si počkala na vysoký odskok a uklidila míček do rohu kurtu.

0-15

Šafářová tentokrát zahajuje svůj servis přímým bodem z podání.

2:2

A další brejk! Lucie Šafářová si znovu bere zpátky své ztracené podání a srovnává stav prvního setu na 2:2!

30-40

Mělnikovová si dlouhými údery připravila útok, vydala se k síti a zakončila výměnu bekhendem do rohu kurtu.

15-40

Dvojchyba ruské tenistky přináší Lucii Šafářové další dva brejkboly.

15-30

Šafářová chtěla zariskovat při bekhendu od základní čáry, jenže její úder dopadl metr do autu.

0-30

Česká hráčka se nyní dokonce vydala k síti, kde dosáhla na bekhendovou smeč a Mělnikovová už míček nevrátila přes síť.

0-15

Pokračuje dominance tenistek na returnu. Šafářová si počkala na slabý druhý servis a trefila čáru.

2:1

2:1

2:1

Marina Mělnikovová i napodruhé bere Šafářové podání a ujímá se vedení 2:1!

40-15

Navíc přichází dvojchyba Lucie Šafářové a Marina Mělnikovová má dva brejkboly.

30-15

Ruská tenistka se natáhla po dobrém podání soupeřky a krásně vymetla roh dvorce.

15-15

Po druhém servisu se Marina Mělnikovová vydala k síti a nedala české tenistce šanci. Zatím dominují tenistky na returnu.

0-15

Šafářová se pomalu dostává do tempa. Česká tenistka si servisem otevřela pravou stranu dvorce a došla si pro vítězný forhend.

1:1

Lucie Šafářová využívá svůj druhý brejkbol, bere soupeřce její podání a srovnává stav prvního setu na 1:1!

30-40

První z nich Mělnikovová maže skvělou kombinací prudkého servisu a bekhendu do rohu dvorce.

15-40

Také Lucie Šafářová má při servisu soupeřky první brejkboly! Česká hráčka má k dispozici rovnou dva.

15-30

Marina Mělnikovová se však opřela o svém podání a připsala si přímý bod.

0-30

Ruska se při svém servisu nemůže dostat do tempa. Její bekhend z těžké pozice skončil v autu.

0-15

Mělnikovová se rozhodla pustit prohoz české tenistky do autu, jenže bekhend Lucie Šafářové dopadl přímo na základní čáru.

1:0

Marina Mělnikovová bere hned na úvod dnešního utkání české tenistce servis a ujímá se vedení 1:0!

A-40

Nyní už se Ruska dočkala prvního brejkbolu! Šafářová neustála přestřelku od základní čáry a vyhodila míček do autu.

40-40

Jenže hned vzápětí následuje další vítězný return.

40-A

K brejkbolu se zatím kvalifikantka nedostává. Mělnikovová se musela bránit a v tísni zahrála za základní čáru.

40-40

Nicméně Mělnikovová bojuje! Ruska si počkala na kratší druhé podání a vykouzlila vítězný return.

30-40

Česká hráčka si připisuje první eso v utkání!

30-30

Mělnikovová si počkala na kratší úder soupeřky, všimla si pohybu Lucie Šafářové a uklidila míček do rohu dvorce.

15-30

Další výborný servis české tenistky! Mělnikovová returnovala pouze do autu.

15-15

Lucie Šafářová si vzápětí pomohla přímým bodem z podání.

15-0

Marina Mělnikovová začíná na returnu skvěle. Ruská tenista zahrála české hráčce do bekhendu a Šafářová trefila síť.

0:0

Obě hráčky už jsou na dvorci. Po krátkém rozehrání začne samotné utkání.
Předchozí utkání právě skončilo. Během pár chvil na dvorec nastoupí také Mělnikovová a Lucie Šafářová.
Utkání, které předchází souboji Mělnikovové s Šafářovou, půjde do třetího setu. Úvod zápasu se tak ještě pozdrží.
Utkání bylo nakonec odloženo na zítřejší den.
Zápas mezi Amandine Hesseovou a Danielle Collinsovou, po kterém má následovat ruskočeský souboj, byl kvůli dešti přerušen. Je tedy otázkou, zda se utkání mezi Mělnikovovou a Šafářovou vůbec uskuteční.
V prvním kole turnaje ve francouzském Štrasburku proti sobě nastoupí ruská kvalifikanta Marina Mělnikovová a Lucie Šafářová, která pro tento turnaj dostala divokou kartu.

Pro Mělnikovovou je úspěch, že se do hlavní soutěže dostala. Aktuálně je ve světovém žebříčku na 304. místě. Přes dvoukolovou kvalifikace prošla v pohodě, když neztratila ani jeden set. Předtím startovala také na německé Bundeslize a ještě předtím nastoupila v kvalifikaci pražského turnaje. Jenže skončila ve druhém kole. Ve Štrasburku startuje vůbec poprvé.

Lucie Šafářová se vrací po tříměsíční pauze zaviněné zraněním. Přesně po třech měsících odehraje soutěžní zápas. Naposledy nastoupila 20. února v prvním kole v Dubaji, kde podle Garciaové 0:2 na sety. Letos má na svém kontě pouze šest duelů s bilancí 2:4. Teď se ale vrací na svou oblíbenou antuku. Uvidíme, jak se jí bude dařit. I pro Šafářovou jde o první start na turnaji.