Play-off NHL

Winnipeg Jets – Nashville Predators

1:2

konec (0:1, 0:1, 1:0) Stav série: 2:2

04.05.2018, 03:45 • Bell MTS Place, Winnipeg • Semifinále Z. konference • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

S konstatováním, že dnešní utkání v Bell MTS Place ve Winnipegu sledovalo 15 321 diváků se s vámi loučím. U dalších online přenosů na shledanou. (06:26:48)
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Pekka Rinne (NSH) 32 zák., 1 gól, 97.0 %
2. Mattias Ekholm (NSH) čas na ledě 23:43
3. Bryan Little (WPG) 2 střely
Dnešní utkání je u konce a Nashville slaví tolik potřebné vítězství. Potřetí za sebou sice Predátoři nebyli střelecky aktivnější, avšak v 18. minutě se zásluhou Ryana Hartmana dostali do vedení a od té doby se soustředili na precizní defenzívu. Navíc se pak v přesilovce ve druhé třetině prosadil P. K. Subban, jenž nakonec zaznamenal vítěznou branku. Winnipeg se totiž v závěru marně snažil o výraznější tlak a snížit dokázal až pouhých 51 vteřin před koncem. Na gól Patrika Laineho už tedy nikdo nenavázal, což znamená, že do Nashvillu se pojede za stavu 2:2.

Střely na bránu

Winnipeg – 33
Nashville – 29

60:00

Laine sice znovu získal kotouč, ale tentokrát mu střela sjela a dorážející Scheifele už neměl čas na překonání Pekky Rinneho.

59:58

Zakázané uvolnění Nashvillu. Domácí ještě budou mít šanci, ale museli by předvést stejnou souhru jako při vstřelení kontaktní branky.

59:48

Bonino předvedl důležitý obranný zákrok, když zezadu dokázal obrat Laineho. Finský mladík se tak nedostal k zakončení a teď je navíc odpískána vysoká hůl domácích.

59:30

Domácí okamžitě zaměstnali Rinneho a získávají vhazování v útočném pásmu.

59:09

59:09 Patrik LAINE - 1:2

59:09

Winnipeg právě vstřelil branku!
Přesně to domácí potřebovali! Okamžitě po vhazování šel kotouč na hokejku PATRIKA LAINEHO, jenž neváhal a švihem poslal puk na finského gólmana Nashvillu. Rinne byl rychle na ledě, ale betony nedokázal srazit včas a touš si našel cestu za brankovou čáru. Asistence: Paul Stastny.

59:07

Laine výbornou přihrávkou oslovil Scheifeleho, ale Pekka Rinne se bleskově přesunul! Domácí si berou oddechový čas.

58:41

Dělovka z vrcholu levého kruhu byla sražena do ochranné sítě. Winnipeg už je navíc bez gólmana.

58:25

Winnipeg ostřeluje Rinneho z každé pozice. Střely to ale nejsou zrovna ideální.

57:58

Šance pro domácí! P. K. Subban (NSH) dostává dvě trestné minuty za krosček.

57:00

Winnipeg na svém ledě neskóroval naposledy v březnu 2017, když podlehl Calgary. Momentálně navíc drží sérii třinácti domácích výher v řadě.

56:55

Stíhačky se marně pokouší o dobytí útočného pásma. Uvidíme, zda se domácí kouč brzy odhodlá k odvolání brankáře.

56:20

Oba gólmani teď museli vytáhnout po jednom zákroku. Na rozdíl od Hellebuycka se Rinnemu podařilo přerušit hru, což přináší komerční přestávku.

55:52

Znovu se Predátorům podařilo dostat kotouč do středního pásma. Snaha o tlak Winnipegu je nadále přerušována.

1:2

Branky a nahrávky: 60. Laine (Stastny) – 18. Hartman, 35. P. K. Subban (F. Forsberg, Johansen)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien (A), Chiarot, T. Myers – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Ehlers, Stastny, Laine – B. Tanev, Lowry, Little – Hendricks, Copp, Armia.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen (A), Arvidsson – Hartnell, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Salomäki, Fisher, Hartman.

Rozhodčí: Sutherland, Furlatt – Cormier, Murphy

03:46 NSH 2 Josi, krosček