Play-off NHL

Winnipeg Jets – Nashville Predators

7:4

konec (0:3, 4:0, 3:1) Stav série: 2:1

02.05.2018, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • Semifinále Z. konference • Jan Prošek

Československá stopa v utkání:
Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl. (05:02:05)
1. Dustin Byfuglien (WPG) 2+1
2. Jacob Trouba (WPG) 1+1
3. Paul Stastny (WPG) 1+2
Po první třetině prohrával domácí celek o tři braky a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl Winnipeg pomýšlet na výhru. Co se dělo v kabině domácích během první přestávky, to zůstává záhadou, nicméně do druhé třetiny vstoupil úplně jiný Winnipeg. Čtyřmi góly otočil stav zápasu a v dobrém výkonu pokračoval i ve třetí třetině. Jets vyhrávají 7:4, dokázali otočit zápas ze stavu 0:3. Naopak Nashville druhou a třetí část totálně nezvládl.

59:29

59:29 Brandon TANEV - 7:4

59:29

Winnipeg právě vstřelil branku!
Hosté pokračovali ve hře bez brankáře, puk do útočného pásma a následně do branky dostal BRANDON TANEV. Asistence: Adam Lowry.

59:09

59:09 Blake WHEELER - 6:4

59:09

Jeden z hráčů hostů ztratil v útočném pásmu hokejku, čehož využil domácí BLAKE WHEELER, který trefuje prázdnou branku přes celé kluziště. Asistence: Mark Scheifele.

59:04

Connor Hellebuyck kryje kotouč, hra ale pokračuje dál.

58:42

Domácí se musí bránit tlaku soupeře, Nashville se pokouší vyrovnat.

58:16

Pekka Rinne rozehrává od své branky, míří na střídačku, hosté hrají v šesti.

57:44

Adam Lowry se pokoušel kotouč tečovat před brankou, což se mu nepodařilo.

57:31

57:10

Tyler Myers se nikam nežene, jeho spoluhráč dostal hru do útočného pásma, puk ale mají hosté.

57:00

Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:36

Kyle Connor se dostal do brejku, ale brankáře prostřelit nedokázal. Velkou šanci měli v přesilovce domácí hráči.

56:17

Austin Watson při vlastním oslabení nahodil kotouč na branku, směr hry se tedy otočil.

55:53

Mark Scheifele nedokázal přesněji vypálit.

7:4

Branky a nahrávky: 23. Stastny (Trouba), 26. Byfuglien (T. Myers, Little), 26. Trouba (Wheeler, Stastny), 40. Byfuglien (Laine, Stastny), 56. Wheeler (Scheifele, Byfuglien), 60. Wheeler (Scheifele), 60. B. Tanev (Lowry) – 5. Fisher (Hartman, Ekholm), 11. P. K. Subban (F. Forsberg, Johansen), 18. Watson (Ekholm), 48. F. Forsberg (Johansen, P. K. Subban)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien, Chiarot, T. Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Stastny, Laine – B. Tanev, Lowry, Little – Hendricks, Copp, Roslovic.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Jemelin – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Salomäki, Fisher, Hartman.

Rozhodčí: Watson, Charron – Cormier, Murphy

Diváci: 15 321

02:15 WPG 2 Trouba, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
04:53 NSH 0:1 Fisher (Hartman, Ekholm)
08:44 WPG 2 Wheeler, podražení
10:07 NSH 0:2 P. K. Subban (F. Forsberg, Johansen)