28.04.2018, 16:40 • Semifinále • Michal Toman (@michal_toman99)

52:36 Janicke si na Dostála nepřišel

52:36

Janicke se protáhl před Dostála, ale ten jeho zakončení nad lapačku chytil.

49:59

Wise zakončoval z hranice brankoviště bekhendem a Dostál vytáhl výborný reflexivní zákrok.

49:03

Český kapitán Libor Zábranský (CZE) inkasuje dvouminutový trest za hrubost.

42:48

42:48 Tyler WEISS - 4:1

42:48

Spojené státy právě vstřelily branku!
Velká chyba české obrany a je to 4:1. TYLER WEISS dostal nepochopitelně moc prostoru. Nikým nehlídaný si najel s pukem od pravého hrazení až mezi kruhy, odkud potom propálil brankáře Dostála. Asistence: Spencer Stastney.

38:59

38:59 Blümel nezakončil svůj brejk gólem

38:59

Blümel ujel do samostatného nájezdu, jenže jeho zakončení mezi betony si Knight pohlídal.

38:30

Weiss si najel s pukem na střed hřiště a napálil pravou tyč!

37:55

37:55 Dostál skvělým reflexem zabránil puku v cestě do sítě

37:55

Malík si málem nechtěně dal vlastní gól, když se od jeho nohy puk odrazil do brány. Dostál se ale proti puku stihl včas přesunout a zakročil.

37:05

Hodně zbytečné vyloučení Jakuba Adámka (CZE). Ten dostává dvě minuty za hrubost, když dohrál soupeře po odpískání.

35:47

35:47 Spencer STASTNEY - 3:1

35:47

Nakonec se ale Spojené státy dočkaly. Miller posunul kotouč na modrou čáru na hůl SPENCERA STASTNEYHO, jenž si najel s kotoučem na střed kluziště a odtud tvrdě vypálil. Jeho dělovka zamířila přesně k pravé tyčce. Dostál neměl šanci zasáhnout, protože nic neviděl. Asistence: K'Andre Miller a Jacob Wise.

30:54

30:54 Libor ZÁBRANSKÝ - 2:1

30:54

Česko právě vstřelilo branku!
Je sníženo a Traktor aréna je na nohou! Kvasnica zavezl kotouč do útočné třetiny, kde ho přenechal do tandemu LIBORU ZÁBRANSKÉMU a český kapitán následně z pravého kruhu mířil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Michal Kvasnica a Jan Jeník.

28:28

28:28 Wahlstrom si na Dostála při trestném střílení nepřišel

28:28

K trestnému střílení se rozjel Oliver Wahlstrom, zkusil z mezikruží pálit nad Dostálovu lapačku. Český brankář puk lapil!

28:28

Vojtěch Střondala (CZE) si půjde ještě sednout na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

28:28

Uvidíme americký nájezd, protože Doktor zalehl v brankovišti puk!

23:17

Zack Malík (CZE) dostává menší trest za sekání a USA si zahrají první přesilovku.

21:04

21:04 Oliver WAHLSTROM - 2:0

21:04

USA z rychlého protiútoku střílí další branku! OLIVER WAHLSTROM nabral rychlost na pravém křídle a následně vzal celou situaci na sebe. Jeho rána z vrcholu kruhu mířila na milimetry přesně ke vzdálenější tyčce. Asistence: Jack Hughes a Joel Farabee.

19:46

19:46 Lauko v dobré šanci minul americkou bránu

19:46

Lauko na hranici brankoviště dostal výtečnou nahrávku zpoza brány, jenže jeho zakončení z první těsně minulo levou tyčku!

17:49

17:49 Pivonka nastřelil z mezikruží pravou tyčku!

17:49

Pivonka nastřelil z mezikruží pravou tyčku!

13:04

Joel Farabee (USA) teď ale inkasuje dvě minuty za hákování a Češi budou mít dvojnásobnou přesilovku!

11:49

Bode Eichwede-Wilde (USA) dostává dvouminutový trest za podražení a Češi mají možnost vyrovnat.

10:30

10:30 Lauko měl na hokejce vyrovnání

10:30

Lauko se řítil sám na Knighta, ale jeho střela k levé tyčce trefila amerického brankáře do brusle a puk zamířil do rohu kluziště.

06:59

06:59 Caufield trefil břevno české brány

06:59

Caufield se řítil na Dostála úplně sám, jenže z levého kruhu napálil břevno!

04:59

Výtečný Dostál! Před českým brankářem se ocitl úplně volný Turcotte, ale Dostál se položil na led a zvládl ukrýt puk do lapačky.

03:37

03:37 Jack HUGHES - 1:0

03:37

Tak to je škoda. Američané se z protiútoku ujímají vedení. JACK HUGHES dostal mezi kruhy až moc prostoru, potáhl si kotouč na levou stranu a dokázal se trefit přesně k pravé tyčce. Asistence: Oliver Wahlstrom a Joel Farabee.

02:44

02:44 Jeník měl velkou šanci otevřít skóre

02:44

Jeník v obrovské šanci! Ocitl se sám u levé tyčky, ale jeho kličku do bekhendu Knight vystihl.

USA – Česko

4:1

Branky a nahrávky: 4. Hughes (Wahlstrom, Farabee), 22. Wahlstrom (Hughes, Farabee), 36. Stastney (Miller, Wise), 43. Weiss (Stastney) – 31. Zábranský (Kvasnica, Jeník)

USA: Knight (Deridder) – Eichwede-Wilde, M. Samuelsson (C), Miller, Stastney, York, Emberson, A. Samuelsson – Hughes, Wahlstrom, Farabee – Wise, Gruden (A), Caufield – Hain, Turcotte, Giles – Janicke, Weiss, DeBoer – Pivonka (A).

Česko: Dostál (Dvořák) – Zábranský (C), Haš, Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Lauko (A), Jeník, Kvasnica (A) – Pekař, Blümel, Čajka – Gajarský, Plášek ml., Střondala – Sklenář, Pytlík, Kropáček – Teplý.

Rozhodčí: Alarie (CAN), Holm (SWE) – Nordlander (SWE), Shishlo (RUS)