Pohár Billie Jean Kingové (krytý tvrdý povrch)

konec WTA – Slovensko 1:1

21.04.2018, 14:29 • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 1.3 3.54 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:7

GEM, SET, ZÁPAS Viktória Kužmová! Bieloruska poslal loptičku len do siete a tak Viktória vyhráva tento dramatický tretí set v tajbrejku, čím zvíťazila v tomto zápase 2:1 na sety a vybojovala tak pre Slovensko prvý bod! Naša mladá reprezentantka dnes previedla fantastický výkon a ukázala svoj veľký potenciál do budúcnosti. Zvládla náročné situácie, ukázala veľmi pevné nervy, zdravú drzosť a vďaka nej je Slovensko stále v hre o svetovú skupinu.

6:6

Výborne! Viktória čistou hrou vyrovnáva na 6:6 a tak toto dramatické stretnutie putuje do tajbrejku. Dráma tak vrcholí, toto stretnutie je z hľadiska vývoja veľmi dôležité.

6:5

Túto možnosť už domáca tenistka využíva a dostáva sa v treťom sete do vedenia 6:5! Viktória Kužmová tak musí opäť podávať na udržanie sa v tomto dôležitom zápase.

5:5

Kvalitné podanie našej reprezentantky, ktorá tak čistou hrou vyrovnáva stav v rozhodujúcom treťom sete na 5:5! Veľká dráma tak pokračuje ďalej.

5:4

Ten sa jej podarilo využiť, takže sa ujíma po veľmi náročnom geme vedenia 5:4 v rozhodujúcom treťom sete a tak Viktória Kužmová musí podávať na udržanie sa v tomto zápase!

4:4

Teraz to však už naša reprezentantka zvládla a forhendom do protipohybu vyrovnáva na 4:4! Viktória tak predviedla pevné nervy, na podanie však ide domáca hráčka a to teraz veľa napovie.

4:3

Ritern našej hráčky končí v aute, takže Bieloruska vyhráva v treťom sete 4:3, čo Viktóriu môže dostať pod menší tlak. Verme však, že to naša mladá nádej zvládne.

3:3

Výborne! Viktória gembal využíva a tak vyrovnáva stav v treťom sete na 3:3! Naša mladá reprezentantka ukazuje pevné nervy a stále tak drží nádej Slovenska na vyrovnávajúci bod.

3:2

Bieloruska zvládla tento gem a vedie v treťom sete 3:2! Veľmi napínavé stretnutie tak pokračuje aj naďalej vo vyrovnanom tempe, ide zároveň aj o stretnutie, ktoré už veľmi napovie do ďalšieho vývoja.

2:2

Aj sa tak stáva, Viktória čistou hrou potvrdila získaný brejk a vyrovnáva stav v treťom sete na 2:2! Super, začína sa teda v rozhodujúcom sete odznova.

2:1

Viktória túto možnosť využíva, keď Sobolenková poslal loptičku do autu. Bieloruska vyhrávala v tomto geme 40:15, ale Kužmová si berie späť stratené podanie a za stavu 1:2 bude podávať na potvrdenie brejku.

2:0

Ponúknutú možnosť Sobolenková využíva a dostáva sa tak v treťom sete do vedenia 2:0! Nič sa však ešte nedeje, Viktória musí bojovať ďalej.

1:0

Arina Sobolenková túto možnosť využíva a zvláda tak vstup do tretieho setu. Ujíma sa vedenia 1:0 a na podanie pôjde naša tenistka.

6:2

Opäť dvojchyba našej tenistky a tak Arina Sobolenková vyhráva druhý setom pomerom 6:2! V tomto sete sme sledovali vyrovnanú hru, aj keď tomu skóre nenasvedčuje. Potom však prišla smola na strane našej tenistky a tak Sobolenková získala veľmi dôležitý druhý set, čím vyrovnala stav tohto zápasu na 1:1! O všetkom tak bude musieť rozhodnúť tretí set.

5:2

Aj sa tak stáva, čistou hrou Sobolenková vyhráva tento gem a tak ide do vedenia 5:2! To znamená, že Viktória Kužmová pôjde podávať na udržanie sa v druhom sete.

4:2

Viktória si pomohla kvalitným podaním a tak znižuje stav v druhom sete na 2:4! Stále to je len o jednom brejku.

4:1

Túto možnosť však už Sobolenková využíva a po potvrdení brejku sa tak domáca hráčka dostáva do vedenia 4:1! Uvidíme, ako sa druhý set bude ďalej vyvíjať, hra je veľmi vyrovnaná.

3:1

Nuž, túto možnosť už Sobolenková využíva a tak berie vôbec prvé podanie v zápase našej tenistke. Dostáva sa tak do vedenia 3:1 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

2:1

Kvalitné podanie domácej hráčky, takže Sobolenková si aj keď s ťažkosťami podržala svoje podanie a tak sa ujíma v druhom sete vedenia 2:1!

1:1

Ďalšia chyba od domácej hráčky a tak je stav v druhom sete vyrovnaný 1:1!

1:0

Sobolenková si pomohla kvalitným podaním a tak sa ujíma v druhom sete vedenia 1:0!

2:6

Áno! Viktória Kužmová zvládla dôležitú výmenu a presným bekhendom na čiaru ukončuje prvý set po 30 minútach! Veľká poklona patrí našej mladej reprezentantke, ktorá ovládla prvý set a po víťazstve 6:2 sa dostáva do vedenia 1:0! Jediné, čo sa dá našej mladej nádeji vyčítať je prvý gem, ktorý však napokon nič neznamenal.

2:5

Sobolenková posiela loptičku do autu, takže Viktória využíva tento brejkbal a berie si svoje druhé podanie v tomto zápase. Naša reprezentantka sa tak dostáva do vedenia 5:2 a pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete!

2:4

Hneď prvú možnosť Viktória využíva a tak po potvrdení brejku ide do vedenia 4:2 v prvom sete. Veľmi sľubný vstup našej hráčky do tohto zápasu, ale radšej nič nezakríknime.

2:3

Výborne! Viktória si pripisuje ďalší úspešný prechod na sieť a presným bekhendom získava podanie svojej súperky a za stavu 3:2 bude podávať na potvrdenie brejku.

2:2

Sobolenkovej bekhend doputoval do autu, takže Viktória Kužmová si podržala svoje druhé podanie a vyrovnáva tak stav v prvom sete na 2:2!

2:1

Víťazný úder od domácej reprezentantky a tak si Sobolenková podržala aj svoje druhé podanie. Bieloruska ide do vedenia 2:1!

1:1

Ďalší úspešný bekhend našej tenistky. Viktória dokázala otočiť stav z 0:30 a tak prvým gemom v tomto zápase vyrovnáva stav prvého setu na 1:1!

1:0

Aj sa tak stáva, čistou hrou sa Arina Sobolenková dostáva v prvom sete do vedenia 1:0! Na podanie pôjde prvý krát Viktória Kužmová.