Pohár Billie Jean Kingové (krytý tvrdý povrch)

1:2 2:6, 6:2, 6:7 (5)

konec WTA – Slovensko 1:1

21.04.2018, 14:29 • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 1.3 3.54 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zajtrajší program tak o všetkom rozhodne. Začne sa už o 11:00, o tomto čase je naplánované stretnutie medzi Sobolenkovou a Schmiedlovou. Po nich by sa na kurt mali dostať Sasnovičová a Kužmová a na záver stretnutia prebehne štvorhra, kde sú predbežne nominované Morozovová s Lapkovou a Čepelová s Kužmovou. Všetko s však ešte môže zmeniť.

Nás teda teraz môže tešiť, že po prvom hracom dni je stav vyrovnaný, aj keď podľa môjho názoru mala Jana Čepelová šancu v prvom zápase uhrať viacej, hlavne ju môže mrzieť zbabraný druhý set, keď vyhrávala 5:1 a napokon ho prehrala 7:5. Pozitívum je však vynikajúci výkon Viktórii Kužmovej, ktorá nás teda svojim víťazstvom stále drží v hre o svetovú skupinu.

To je už teda z dnešného programu všetko. Ďakujem vám všetkým za vašu pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok soboty. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (17:00:54)

Po prvom hracom dni je tak stav medzi Bieloruskom a Slovenskom 1:1! O bod domácich sa postarala Aleksandra Sasnovičová, keď zdolala Janu Čepelovú. O náš prvý bod sa postarala mladá nádej Viktória Kužmová, po veľmi dramatickom stretnutí!

Koniec zápasu

6:7

GEM, SET, ZÁPAS Viktória Kužmová! Bieloruska poslal loptičku len do siete a tak Viktória vyhráva tento dramatický tretí set v tajbrejku, čím zvíťazila v tomto zápase 2:1 na sety a vybojovala tak pre Slovensko prvý bod! Naša mladá reprezentantka dnes previedla fantastický výkon a ukázala svoj veľký potenciál do budúcnosti. Zvládla náročné situácie, ukázala veľmi pevné nervy, zdravú drzosť a vďaka nej je Slovensko stále v hre o svetovú skupinu.

5-6

Viktória Kužmová získava mečbal!

5-5

Výborný servis našej tenistky, stav je tak vyrovnaný 5:5!

5-4

Viktória dobre prebehla na sieť a získava minibrejk! Dráma tak pokračuje ďalej.

5-3

Eso domácej reprezentantky. Pre našu hráčku tak už nastávajú komplikácie.

4-3

Ritern domácej hráčky končí v aute, ale stále prehráva naša hráčka o jeden bod.