Pohár Billie Jean Kingové (krytý tvrdý povrch)

konec WTA – Slovensko 1:0

21.04.2018, 12:09 • Arena Čižovka • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 1.43 2.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

7:5

GEM, SET, ZÁPAS Aleksandra Sasnovičová! Druhý mečbal domáca reprezentantka využíva a tak vyhráva druhý setom pomerom 7:5! Toto je naozaj veľká škoda. Jana vyhrávala v druhom sete 5:1 a nič nenasvedčovalo tomu, žeby naša tenistka už tento set nezvládla. Sasnovičová však získala šesť gemov v rade a postarala sa tak o prvý bod pre Bielorusko.

40-0

Tri mečbaly pre Aleksandru Sasnovičovú!

6:5

Kvalitné podanie od Sasnovičovej a tak sa domáca hráčka dostáva do vedenia 6:5! Famózny obrat od Sasnovičovej a naša tenistka tak ide podávať na udržanie sa v tomto zápase.

5:5

Bekhend našej tenistky končí v aute a tak stráca aj toto podanie. Sasnovičová teda z 1:5 vyrovnáva na 5:5 a dostáva sa tak do veľkej psychickej výhody. Navyše ide domáca hráčka podávať na potvrdenie brejku.

40-15

Opäť tá istá chyba našej tenistky, Sasnovičová sa dostáva k dvom brejkbalom!

4:5

Aj sa tak stáva, Sasnovičová čistou hrou znižuje na 4:5! Janka však teraz pôjde podávať na víťazstvo v druhom sete, nastávajú teda menšie komplikácie, ktoré však naša tenistka môže po tomto podaní zažehnať.

3:5

Naša tenistka poslal loptičku do siete a tak Sasnovičová druhý brejkbal už využíva a znižuje stav na 3:5! Bieloruska teda ide podávať na udržanie sa v druhom sete, naša tenistka má výhodu ešte jedného brejku.

40-15

Ďalší presný bekhend od Sasnovičovej, ktorá sa tak dostáva k dvom brejkbalom!

2:5

Sasnovičová si teraz vyžiadala čas na ošetrenie!

2:5

Esom na záver ukončila Sasnovičová tento gem a znižuje tak na 2:5! Janka však teraz pôjde podávať na víťazstvo v druhom sete.

1:5

Janke sa podarilo aj za prispenia chyby súperky gembal využiť a tak sa dostáva v druhom sete do vedenia 5:1! Sasnovičová tak ide podávať na udržanie sa v druhom sete.

1:4

Naša tenistka sa prezentovala presným riternom a tak využíva hneď prvý brejkbal. Dostáva sa tak do vedenia 4:1 a je na najlepšej ceste získať druhý set. Ešte však nepredbiehajme, ale Janka teraz na kurte jasne dominuje.

0-40

Ďalšia dvojchyba domácej reprezentantky! Janka sa tak dostáva k trom brejkbalom.

1:3

Víťazným úderom už túto možnosť Janka zvládla a tak sa dostáva v druhom sete do vedenia 3:1! Len tak ďalej.

1:2

Jana sa pokúsila o podobný úder, ktorý len tesne skončila za základnou čiarou. Sasnovičová získava prvý gem v druhom sete, znižuje teda na 1:2!

0:2

Ktorý sa jej aj podarilo využiť, čiže po potvrdení brejku sa dostáva do vedenia 2:0 v druhom sete. Skvelý vstup našej reprezentantky do druhého setu.

0:1

Výborne! Jana využíva hneď prvý brejkbal a tak berie svoje prvé podanie svojej súperke v druhom sete, takže sa dostáva do vedenia 1:0!

15-40

Hneď v úvode druhého setu sa naša tenistka dostáva k dvom brejkbalom!

7:6

Naša tenistka zabojovala v ťažkej výmene, ale napokon prišiel presný lob od Sasnovičovej, ktorá sa tak stáva víťazkou prvého setu pomerom 7:6, keď dokázala uspieť v tajbrejku. Jane však patrí veľká poklona, zápas začala veľmi nešťastne, ale dokázala odvrátiť setbal a následne sa vrátiť späť do hry. O osude prvého setu rozhodol vyrovnaný tajbrejk, ktorý napokon lepšie zvládla domáca reprezentantka. Uvidíme teda, čo nám ponúkne druhý set.

7-6

Jana posiela bekhend do autu a tak tu je tretí setbal pre domácu tenistku.

6-5

Sasnovičová po dobrom prechode na sieť získava setbal!

2-4

Prvý minibrejk pre našu tenistku! Sasnovičová sa prezentovala nevynútenou chybou.

6:6

Sasnovičová však ukázala na sieti presný volej a tak vyrovnáva na 6:6! O osude prvého setu tak rozhodne tajbrejk.

5:6

Výborne! Jana poslal svoj bekhend presne na čiaru, takže naša tenistka sa po potvrdení brejku dostáva po prvýkrát v prvom sete do vedenia a Sasnovičová za stavu 6:5 v jej neprospech ide podávať na udržanie sa v prvom sete!

5:5

Výborne! Jana úspešne prešla na sieť a presným volejom vyrovnáva na 5:5! Naša tenistka sa tak udržala v prvom sete a za stavu 5:5 ide podávať na potvrdenie brejku.

40-A

Sasnovičová sa previnila nevynútenou chybou a tak tu je tretí brejkbal pre našu tenistku.

40-A

Sasnovičová sa previnila dvojchybou, Jana tak získava druhý brejkbal v tomto dôležitom geme.

40-A

A v zápätí získava brejkbal po výbornej hre na sieti!

40-30

Úspešný ritern od domácej hráčky a je tu tak prvý setbal v prvom sete!

5:4

Naša reprezentantka sa previnila dvojchybou a tak stráca svoje podanie. Aleksandra Sasnovičová ide za stavu 5:4 podávať na víťazstvo v prvom sete.

A-40

Jane sa stále pri jej podaní nedarí a domáca hráčka získava tretí brejkbal v tejto výmene.

A-40

Agresívna hra domácej reprezentantky znamená druhý brejkbal pre Sasnovičovú.

40-40

Túto hrozbu však naša tenistka odvracia po víťaznom údere a dostávame sa tak na zhodu 40:40!

40-30

Nuž, našej tenistke sa tento úder nevydaril a Sasnovičová získava brejkbal!

4:4

Sasnovičovej bekhend doputoval do autu a tak Jana vyrovnáva na 4:4! Naša tenistka tak pôjde podávať na potvrdenie brejku, čo sa jej pri prvom získanom podaní nepodarilo.

0-40

Výborné! Jana predviedla úspešný prechod na sieť a tak sa dostáva k trom brejkbalom.

4:3

Sasnovičová opäť berie servis našej tenistky po víťaznom údere a tak si berie stratený serivs späť a dostáva sa teda do vedenia 4:3! Bieloruska tak bude podávať na potvrdenie brejku.

40-30

Tento pokus o skrátenú hru už našej tenistke nevyšiel a tak sa Sasnovičová dostáva k brejkbalu.

3:3

Prišla však dvojchyba od Sasnovičovej a tak si Jana berie prvé podanie svojej súperky v tomto zápase a vyrovnáva na 3:3! Naša tenistka tak pôjde podávať na potvrdenie brejku.

0-40

Krásny lob od našej tenistky! Jana sa tak dostáva k trom brejkbalom.

3:2

Nevynútená chyba z rakety Sasnovičovej a tak Jana opäť zvládla svoje podanie, keď musela odvracať dva brejkbaly a napokon znižuje stav v prvom sete na 3:2!

40-40

Presný bekhend od našej tenistky padol presne na čiaru, takže Jana odvracia aj druhý brejkbal a dostávame sa na zhodu 40:40!

40-15

Janin bekhend doputoval do autu, takže Sasnovičová získava dva brejkbaly!

3:1

Sasnovičová predviedla úspešný prechod na sieť a tak zvláda toto svoje podanie a v prvom sete sa dostáva do vedenia 3:1!

2:1

Ktorý aj využíva a ziskom prvého gemu znižuje stav v prvom sete na 2:1! Veľmi dôležitý moment pre našu tenistku, odvrátila dva brejkbaly súperky a vrátila sa tak späť do hry.

40-40

Výborne! Jana po kvalitnom podaní odvrátila aj druhý brejkbal, takže sa dostávame na zhodu 40:40.

40-15

A prichádzajú ďalšie dva brejkbaly pre domácu tenistku! Jane nevyšiel prechod na sieť a opäť sa tak dostáva do komplikovanej situácie.

2:0

Sasnovičová vytiahla ďalší presný bekhend a tak potvrdila získaný brejk, čím sa dostáva do vedenia 2:0! Veľmi zlý štart našej reprezentantky, všetko sa to ešte ale môže otočiť.

1:0

Jana Čepelová sa previnila dvojchybou a tak Sasnovičová berie hneď úvodné podanie našej tenistke a dostáva sa tak v prvom sete do vedenia 1:0!

40-0

Komplikácia v úvode stretnutia! Sasnovičová sa dostáva k trom brejkbalom.

Ešte raz teda pripomíname, v našom tíme nastala zmena, do tohto zápasu nastupuje Jana Čepelová! Stretnutie sa o malú chvíľu začne!