Evropská liga

Olympique Marseille – RB Lipsko

5:2

konec (3:1)

12.04.2018, 21:05 • Stade Vélodrome, Marseille • Čtvrtfinále • Daniel Kinc, Ondřej Zoubek II

Tipsport: 2.08 3.74 3.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já vám děkuji za pozornost. Doufám, že jste se u tohoto strhujícího utkání skvěle bavili a já se budu těšit zase příště.
Dnešním utkáním vás provázel Ondřej Zoubek. (23:04:21)
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 15:11.
Vyčerpávající duel je u konce. Po první poločase, které skončilo 3:1 mnozí už další branky nečekali, to se však zmýlili.
V 55. minutě poslal do sítě míč Augustin, který tak znovu poslal hosty do semifinále. Opak byl ale pravdou, o pouhých pět minut později Dimitri Payer vymetl růžek branky, ve čtvrté minutě nastavení Hiroki Sakaj definitivně rozhodl o vítězi dnešního utkání, stejně tak i o postupujícím.

90+5

90+5

Na druhé straně to byl Pelé, který zlikvidoval 4 pokusy hostí a podržel svůj tým v cestě za postupem.

90+5

Za zmíňku minimálně stojí 9 zákroků maďarského golmana Gulásciho, a to i přeš 5 obdržených branek je stále úctihodný počet.

90+4

90+4. Hiroki SAKAJ - 5:2

90+4

Marseille právě vstřelilo branku!
Je hotovo! HIROKI SAKAI využil rychlý brejk svých spoluhráčů, japonský bek zakončoval z 30-ti metrů do prázdné brány, je rozhodnuto – 5:2!

90+4

Bude to rohový kop pro Lipsko, do vápna běží i brankář Gulásci!

90+3

To byla zřejmě poslední šance, kteoru hosté měli, ale stála za to. Byl to Poulsen, který se dostal do zakončení, Pelé míč doslova zasedl, důležitý zákrok!

90+2

Stadion doslova bouří, nádherná atmosféra žene domácí k výhře.

90+1

Sudí nastaví 4 minuty, to je dost času, aby Lipsko ještě zabojovalo.

90

Žlutou kartu za protesty vidí japonský bek Sakaj.

90

Kostas Mitroglu se pokusil o nůžky, které měly do těch v podání Cristiana Ronalda poněkud daleko, každopádně od fanoušku sklidil velký potlesk.

89

Lopez pracuje s míčem naprosto skvěle, teď dokázal ukličkovat svého strážce, nakonec vybojoval i autové vhazování.

88

Volný kop z kopačky Sansona se hrubě nepovedl. Míč letěl snad až na tribunu.

87

Žlutou kartu dostává Ibrahima Konaté (RB Lipsko).

86

Ofsajd zapískán Augustinovi, ten se však nestačí divit.

85

Poulsen se probíjel po pravém křídle, byl úsěšný a mohl odcentrovat, jenže míč z jeho kopačky našel pouze hlavu Luize Gustava.

5:2

konec (3:1)

Branky: 6. Ilsanker (vla.), 9. B. Sarr, 38. Thauvin (Payet), 60. Payet (Thauvin), 90+4. Sakaj (Maxime López) – 2. Bruma (Augustin), 55. Augustin (Keïta)

Karty:   38. Thauvin (OMA), 51. Mitroglu (OMA), 90. Sakaj (OMA) – 87. Konaté (RBL)

Olympique Marseille: Pelé – Sakaj, Kamara, Gustavo (C), Amavi – Maxime López, M. Sanson – B. Sarr (28. Rami), Thauvin (63. Ocampos), Payet (C) (83. Anguissa) – Mitroglu.
Náhradníci: Escales – Germain, N'Jie, Ocampos, Rami, Sertic, Anguissa.

RB Lipsko: Gulácsi – Ilsanker, Konaté, Upamecano (66. Bernardo), Klostermann – Kampl, Demme (C) (54. Forsberg (C)), Keïta, Bruma – Augustin, Sabitzer (62. Y. Poulsen).
Náhradníci: Mvogo – Bernardo, Forsberg (C), Kaiser, Orban, Y. Poulsen, Werner.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra

První zápas: RB Lipsko - Marseille 1:0