4:5

po prodl. (3:1, 1:1, 0:2 - 0:1) Stav série: 1:4

10.04.2018, 18:30 • SH Jižní Město • Semifinále • Karel Jedlička

Tipsport: 1.85 5.3 2.62 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Severomoravané tedy oplatili Chodovu ztracený domácí zápas, když dokázali ze stavu 2:4 snížit, v power-play minutu před koncem vyrovnat a pak neskutečným vítězným gólem celou sérii ukončit.
Nádherný florbal, byť s pár pauzičkami na vydechnutí, je minulostí, Vítkovice se mohou těšit na superfinálového soupeře. Tím bude s největší pravděpodobností Mladá Boleslav, pokud dotáhne vedení 3:0 na zápasy nad pražskou Spartou.
Florbalisté Chodova po dvou zlatech získají letos pouze superligový bronz.
Střely na bránu v prodloužení (celkem) 3:2 (34:22). (20:36:32)

63:38

Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté jsou po parádním obratu v SUPERFINÁLE !!! Chodov mistrovský hattrick nezíská. LUKÁŠ HÁJEK si s míčkem u hole z rohu hřiště najel do lepší střelecké pozice a z úhlu trefil nemožnou mezírku mezi Barákovým ramenem a šibenicí.
Asistence: Jan Šebesta.

63:03

Sýkora potáhl ke střele, ani on si nepřišel na brankáře Vítkovic.

61:50

Obrovská šance domácího Plíhala, který běžel sám na bránu, jenže nájezd zakončil nejhorším možným způsobem, tedy nijak. Míček mu od hole utekl pod Součkovo tělo.

61:20

Hubálek s Rýparem si vyměňují míček před vlastní bránou a domácí se příliš nesnaží napadat.

60:13

Prodloužení začalo ve velkém tempu, nejdříve zahrozil hned po buly Pražan, Ondrušek z dorážky promáchnul.

60:01

Zápas se tedy protáhne, stejně jako oba předchozí ve Vítkovicích. Hosté byli ve třetí části lepším mužstvem a zaslouženě vyrovnali, byť šance na rozhodnutí měli i florbalisté Chodova.
Po krátké přestávce začne desetiminutové prodloužení, hrané na náhlou smrt, a pokud gól nepadne, půjde se na nájezdy.

59:00

Krásnou kombinaci hostů na jeden dotek zakončuje od levého mantinelu do odkryté brány JOSEF RÝPAR. Barák se nestačil přemístit, série míří potřetí v řadě do prodloužení.
Asistence: Adam Delong.

58:23

Po střetu Tokoše s Pražanem se píská proti Chodovu.

57:44

Ano, skutečně už je Souček na střídačce, na hřiště skáče šestý hráč do pole.

57:30

Už jen dvě a půl minuty mají Vítkovice na vyrovnání, míček mají ve své moci, odvolají brankáře?

57:05

Hra je přerušena, na zemi zůstává po tvrdém střetu se Sladkým ležet domácí útočník Strachota.

55:45

Hosté rozehrávají od vlastní brány.

55:15

Vítkovice jsou v plném počtu, Tokoš je dnes prvním vyloučeným hráčem, který na trestné lavici strávil celé dvě minuty.

54:50

Chodov zatím marně hledá skulinu ve vítkovické obraně, z přesilovky už mnoho nezbývá.

53:15

Tokoš sekl po holi Tomáše Sýkory, který střílel z otočky. Kritická situace pro Vítkovice, dnes byly zatím všechny tři přesilovky proměněny.

53:15

Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Martin Tokoš – 2 min., Sekání).

52:26

Tohle měla být gólová pojistka! Matejčík skvěle našel Ondruška, jenže Souček se natáhl na čáře a hattrick mu prozatím nedovolil. Neuspěl ani dorážející Mikeš.

51:48

Dnešní utkání sleduje 415 diváků.

51:08

Sýkora se rozběhl do kontru, Tokoš mu míček čistě vysekl přes mantinel.

49:45

Severomoravané tlačí, Řezaninovi v rozhodujícím okamžiku míček utekl od hole a chodovský brankář jej snadno sebral ze země.

49:04

Tokoš střílel do odkryté brány, podruhé v krátké době mu vyloženou šanci zmařil Barák, který se po ráně vrhnul doslova fotbalovou robinzonádou.

48:28

Strachotovu parádní střelu z otočky vyhmátl Souček z šibenice.

47:45

Druhý nepotrestaný faul Vítkovic v rychlém sledu, rozhodčí teď hostům odpustili čtyři trestné minuty.

47:42

Delong viděl na levém křídle zcela volného Tokoše, tomu však Barák bravurně zmenšil střelecký úhel a jeho tutovku vyráží!

47:21

Hubálek neúmyslně trefil domácího Strachotu holí do hlavy, ten zůstává ležet na palubovce.

47:04

Hraje se nahoru-dolů, domácí střela byla zblokovaná, z brejku Řezanina po zemi nepřekonal brankáře Baráka.

45:19

45:19 Lukáš ŘEZANINA - 4:3

45:19

Je tu další zápletka dnešního semifinále. Zhuštěná chodovská obrana byla zatažená před vlastní bránu, přesto dokázali hosté míček protlačit do sítě. Hájkovu střelu dorazil z úrovně brankoviště LUKÁŠ ŘEZANINA.
Asistence: Lukáš Hájek.

43:18

Sýkorovi s Ondruškem jsou dnes tři kanadské body zjevně málo. Prvně jmenovaný nabil parťákovi k mantinelu, tomu střela až tak nesedla.

42:21

Vítkovičtí zatím v poslední třetině střídají jen dvě pětky.

41:01

Rychlé útoky na obou stranách a oba brankáři zapisují během pár vteřin platný zákrok.

40:37

Hájek za bránou obral o míček Sýkoru, ale pozorný Barák ho dál nepustil.

40:01

Druhá třetina nabídla opět dva zcela odlišné žánry. Uspávací první (téměř) desetiminutovku náhle jako blesk pročísl snižující gól Hubálka, který odstartoval spršku šancí na obou stranách, z nichž už dokázali vytěžit jednu branku pouze Pražané. Ti tak před závěrečnou dvacetiminutovkou stále drží dvougólové vedení.
Střely na bránu 9:5 (celkem 19:10).

40:00

39:40

Domácí ovšem raději drží míček za vlastní bránou a stejně jako v první třetině čekají na přestávku.

39:28

Faul na Plíhala nabízí zajímavý trestňák Chodovu.

38:21

Maxa trefil letící míček ze vzduchu bekhendem, Souček jeho pohotový pokus vykopává do autu.

37:58

Standardka pro Vítkovické, kteří ale vzápětí o balónek přišli.

36:51

Krásné florbalové představení pokračuje, hra se přelévá ze strany na stranu, v šanci Chodova těsně minul Ondrušek.

36:35

Sladkého střelu vyráží Barák před sebe a pak na čáře neuvěřitelně zmařil Delongovu dorážku.

35:17

Strachota podél brankoviště přihrál Plíhalovi, ten zakončoval zblízka, ale Řezanina se s ním stačil vrátit a zblokovat jeho střelu.

34:07

34:07 Tomáš SÝKORA - 4:2

34:07

Chodov právě vstřelil branku!
Po pár vteřinách další přečíslení, tentokrát už využité. Ondrušek na sebe na levém křídle nalákal Součka, vrátil míček zadovkou a TOMÁŠ SÝKORA bekhendem po zemi skóruje.
Asistence: Tom Ondrušek.

33:40

Rychlý protiútok Pražanů dva na jednoho po propadnutí Vítkovic na půlící čáře zakončoval Matejčík, míček zůstal Součkovi pod vytrčenou nohou.

33:25

Šebesta nabil Hubálkovi, ten pálil pohotově, dříve než se Barák stačil přesunout. Chodovského brankáře zachránila spojnice břevna s tyčí!

31:27

Hra nabírá grády, Ondrušek nepřekonal Součka a dorážka končí nad břevnem a mimo hřiště.

30:50

Dlouhá přihrávka směřovala na Tokoše, proti němu vystartoval Barák, ale stačil míček jen odpálit do rohu. Vítkovický šikula ho zkusil překonat o záda. Pokus nevyšel, ale myšlenka to byla pozoruhodná.

29:48

29:48 Jakub HUBÁLEK - 3:2

29:48

Naprosto zničehonic skórují hosté a dramatizují dosud hodně nudnou druhou třetinu. Z nulového úhlu se o zadní tyč trefil rozběhnutý JAKUB HUBÁLEK.
Asistence: Ondřej Firda.

29:05

Rozhodčí slovně kárá Koutného, který odnesl balónek, aby modří nemohli rychle rozehrát.

28:28

Vítkovice chvilku na míčku, Tokoš rychle oslovil Sladkého, který bekhendem zblízka netrefil ideálně.

27:56

Hrubý rozšířil mantinely za bránou o Strachotu, píská se faul Vítkovic.

26:40

Statistiky držení míče zřejmě nebudou zveřejňovány, ve druhé třetině odhaduji zatím zhruba 101% pro Chodov.

25:29

Rýparova střela byla zblokovaná, do brejku se rozběhl Řezáč a byl u hrazení faulován Neherou.

24:25

Chodov drží míček na holích a nikam nespěchá. Hostům začíná docházet trpělivost a aktivněji napadají domácí rozehrávku.

22:45

Série ztrát na obou stranách, zatím se nic podstatného v této části nestalo.

21:39

Podhráský zadovkou odpálil kombinaci Vítkovic zpátky na jejich půlku, hosté musejí začínat znovu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:15.
Vítkovice měly lepší vstup do zápasu, využily přesilovku a deset minut prakticky nepustily domácí florbalisty přes půlku. Vyrovnávací branka ale obraz hry zcela změnila, také Chodov po ní proměnil obě své přesilové hry a jde do šaten s dvoubrankovým náskokem v zádech.
Střely na bránu 10:5.

20:00

19:45

Podhráský čeká s míčkem na holi za vlastní bránou na sirénu.

19:16

Matejčík se hezky prokličkoval vítkovickou obranou, Mikeš pak zblízka nadvakrát nepropasíroval míček za Součka.

18:09

18:09 Michal PODHRÁSKÝ - 3:1

18:09

I třetí přesilovka v zápase je využita a byla to florbalová paráda. Nepohlídaný MICHAL PODHRÁSKÝ napálil z těžké pozice za tělem Sýkorovu křížnou přihrávku rovnou do šibenice.
Asistence: Tomáš Sýkora.

17:44

Marek Vávra se proháčkoval až před ležícího Součka a snažil se sklepnout míček ze vzduchu, rozhodčí ale jeho počínání posoudil jako nedovolené.

17:29

Ondrušek tentokrát od mantinelu v přesilovce netrefil.

16:53

16:24

Chodovská brána je prázdná, čeká nás další přesilovka Pražanů.

15:55

Najednou jsou to Vítkovičtí, kterým povinnost velí útočit, Zatím ale aktivní obranu Chodova nedokázali překvapit.

14:37

14:37 Tom ONDRUŠEK - 2:1

14:37

Tokoš dlouze spořil vteřinky z oslabení, jakmile však získali míček domácí, vypálil z velké dálky znovu TOM ONDRUŠEK a dokonale zaskočil Součka.

14:07

Domácí obránce Sýkora si proti své vůli sedl na vítkovickou lavičkou, autor faulu dostává dvě minuty a je tu první přesilová hra pro Chodov.

14:07

Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Tomáš Sladký – 2 min., Nedovolené vrážení).

14:01

Tokoš našel před bránou Sladkého, toho skvěle vychytal Jan Barák.

13:41

Řezanina to zkusil přes obránce, střela po zemi překvapivě prošla až před Baráka, ne však za něj.

12:41

Vítkovický Delong zaútočil po pravém křídle a bekhendem minul bránu. Domácí šli okamžitě do protiútoku a Řezáč z úhlu trefil jen hostujícího brankáře.

12:19

Plíhal byl natlačen na hrazení a muselo se poprvé upravovat hřiště do obvyklých rozměrů.

11:35

11:35 Tom ONDRUŠEK - 1:1

11:35

Chodovští vybojovali míček za soupeřovou bránou a po třech bleskurychlých přihrávkách skóruje krásnou ranou do horního růžku TOM ONDRUŠEK.
Asistence: Martin Pražan.

10:04

Koutného skákavý pokus z otočky přinutil vítkovického brankáře Součka vůbec poprvé k náznaku zákroku.

9:15

Už delší dobu sledujeme hodně opatrnou hru bez náznaku šance.

7:23

Chodov se ještě nedostal ke střele. Koutný dlouze míchal s míčkem na holi v rohu hřiště, ale nic nevymyslel.

6:34

Hájek to zkusil z velké dálky, chodovského gólmana nezaskočil a navíc se hostům píská útočný faul.

5:59

Trpělivé vyčkávání florbalistů Vítkovic skončilo rychlou akcí Šebesty, který sám zakončoval. Barák vyráží za bránu.

4:33

4:33 Josef RÝPAR - 0:1

4:33

Hosté zůstali v přesilovkovém rozestavení, přes Hájka a Delonga se dostal míček k levému mantinelu a odtud zakončuje pod ruku chodovského brankáře JOSEF RÝPAR.

3:57

Delong z půlky hřiště mířil do šibenice, Barák jeho pokus vystihl.

3:22

Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Martin Pražan – 2 min., Sekání).

3:22

Lukáš Hrubý si položil Baráka, ale z úhlu nedokázal míček zvednout. Chodovský brankář trestné střílení likviduje!

3:21

Sladký vypíchl nepřesnou rozehrávku Chodova, namířil si to na bránu a byl zezadu faulován Pražanem Pražanem. Vítkovice mají trestné střílení!

1:40

Chodov se nikam nežene, Podhráský drží míček za bránou a vyčkává.

0:43

Standardka Vítkovicím nevyšla, míček končí nad mantinelem.

00:01

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Sýkora, Pražan, Kašovský, Fiala, Kotlas, Bouša, Podhráský – M. Vávra, Mikeš, Ondrušek – Strachota, Maxa, Žák – T. Vávra, Řezáč, Koutný – Matejčík, Plíhal.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Nehera, Jastřembský, Děček, Hubálek – Rýpar, Sladký, Tokoš – Hrubý, Firda, Jan Šebesta – Řezanina, Vilím, Gál – Hájek, Bräuer, Delong.

Rozhodčí: Furmánek, Šolc.
Nejproduktivnější hráči v play-off:
Chodov – Ondrušek 8+6, Sýkora 4+7, Vávra 7+3
Vítkovice – Hubálek 9+7, Delong 9+3, Hájek 7+5
Obhájce titulu z posledních dvou ročníků byl už jednou nohou vyřazen, ve Vítkovicích prohrával po polovině zápasu 4:0, pak se ale vzchopil k senzačnímu obratu a vítězstvím na samostatné nájezdy ještě vrátil sérii do Prahy. Druhý postupový mečbol budou mít Vítkovice dnes večer na Jižním Městě.
Zde vyhrály Vítkovice první dva zápasy série 5:6 a 3:7, v Ostravě pak oba zápasy dospěly do prodloužení – nejprve domácí vítězným gólem na 7:6 zvýšili vedení v sérii, pak ale již zmíněné zázračné zmrtvýchvstání Chodova zajistilo minimálně jedno pokračování souboje několikanásobných českých mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

4:5

Branky a nahrávky: 12. Ondrušek (Pražan), 15. Ondrušek (Sýkora), 19. Podhráský (Sýkora), 35. Sýkora (Ondrušek) – 5. Rýpar (Delong), 30. Hubálek (Firda), 46. Řezanina (Hájek), 59. Rýpar (Delong), 64. Hájek (Jan Šebesta)

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Sýkora, Pražan, Kašovský, Fiala, Kotlas, Podhráský, Bouša – M. Vávra, Mikeš, Ondrušek – Strachota, Plíhal, T. Vávra – Maxa, Koutný, Řezáč – Žák, Matejčík.

Rozhodčí: Furmánek, Šolc