08.04.2018, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • Vít Muzikář

Tipsport: 2.28 3.84 2.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Jaroslav Halák (NYI) – náhradní brankář
2. Martin Frk (DET) 0+0, žádná střela na branku, čas na ledě: 12:07 (03:56:20)
Hvězdy zápasu:
1. John Tavares (NYI) 1+0
2. Dylan Larkin (DET) 1+0
3. Justin Abdelkader (DET) 1+0
Islanders vítězí nad Detroitem na závěr základní části a ze svého pohledu i sezony 4:3 po prodloužení. Domácí měli více ze hry sice v první třetině, ale od druhé dvacetiminutovky jsme sledovali vyrovnané střetnutí. Detroit byl blízko dvěma bodům, jenže Mantha podrazil Nelsona s poslal svůj tým do čtyř. Následnou početní výhodu využil z levého kruhu Pulock. V 64. minutě poté právě Manthovi ujel Tavares a zakončil zápas střelou na první tyč.

63:16

63:16 John TAVARES - 3:4

63:16

Islanders právě vstřelili branku!
JOHN TAVARES končí sezonu Islanders. Na levé straně se díky svojí rychlosti zbavil Manthy a zakončil na přední tyč. Asistence: Ryan Pulock.

62:50

Po kombinaci Pulocka se spoluhráčem na pravé straně zasahuje lapačkou Coreau.

62:39

Nejprve Berutzzi netrefil čistě kotouč při dorážce zprava, následně ustál Coreau únik Nelsona a jeho střelu bekhendem.

62:11

Athanasiou snad letěl po levém křídle a odražený kotouč si následně před Greissem nenašel Helm.

61:42

Hickeyho chyba v rozehrávce, ale forhendem kolem pravého betonu neuspěl Athanasiou.

61:28

Mantha jel sám na Greisse, ten vyjel celkem daleko z branky, ale nataženou levou rukou drží naděje hostů na výhru.

61:02

Daley neprocpal kotouč na Larkina na zadní tyč přihrávkou z pravého kruhu přes Baileyho.

60:39

Po souhře s Larkinem střílel Mantha zprava na bližší tyč do lapačky Greisse.

60:24

Zetterberg nezakončil sezonu střelou bekhendem zprava na přední tyč.

60:01

Ve svém posledním duelu sezony s Red Wings a Islanders zahrají prodloužení. Domácí se sice v závěru soustředili na obranu. Jenže Mantha podrazil Nelsona a následný tlak využil ke srovnání z levého kruhu Pulock půl minuty před koncem normální hrací doby.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:51

Nyquist měl proti sobě na pravé straně bránícího hráče a poté ještě si proti Švédovi připsal Greiss zákrok lapačkou.

3:4

Branky a nahrávky: 12. Zetterberg (Nyquist), 32. Abdelkader (Zetterberg, Kronwall), 45. D. Larkin (Mantha, Ouellet) – 24. Ladd (Clutterbuck, Hickey), 47. Lee (Barzal, Pelech), 60. Pulock (Barzal), 64. Tavares (Pulock)

Detroit Red Wings: Coreau (Howard) – Ericsson, Daley, Kronwall (A), Jensen, DeKeyser, Ouellet – Bertuzzi, Zetterberg (C), Nyquist – Helm, D. Larkin, Mantha – Abdelkader (A), Nielsen, Athanasiou – Booth, Glendening, Frk.

New York Islanders: Greiss (Halák) – Pelech, Pulock, Hickey, Mayfield, Davidson, D. Seidenberg – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey – Beauvillier, Barzal, Eberle – Ladd (A), Wagner, Clutterbuck (A) – Prince, B. Nelson, Fritz.

Rozhodčí: Peel, Pollock – Devorski, Miller

11:13 DET 1:0 Zetterberg (Nyquist)
23:51 NYI 1:1 Ladd (Clutterbuck, Hickey)
31:24 NYI 2 Eberle, podražení
31:58 DET 2:1 Abdelkader (Zetterberg, Kronwall)
33:32 DET 2 Abdelkader, podražení
44:10 DET 3:1 D. Larkin (Mantha, Ouellet)