Jan Rutta (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:02
David Kämpf (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:48 (03:48:03)
2. Connor Hellebuyck (WPG) 30 zák., 1 gól, 96,8 %
Střely na branku – 39:31 (11:6, 15:11, 13:14)
Zblokované střely – 10:24
Vyhraná vhazování – 33:21
Trestné minuty – 2:8
Hity – 8:9
Hokejisté Winnipegu zakončili základní část výhrou 4:1 nad Chicagem a potvrzují pozici druhého nejlepšího týmu Západní konference. Ve třetí třetině už gól nepadl. Tryskáči zápas rozhodly především nástupem do druhé části, kdy třemi góly v rozmezí sedmi minut navýšily skóre až na 4:0. Jets se mohou ve čtvrtfinále konference těšit na Minnesotu, pro Chicago nevydařená sezóna končí.

59:29

Publikum odměňuje domácí hokejisty standing ovation. Část potlesku zřejmě patří i Patricku Sharpovi, útočník Chicaga absolvuje poslední střídání v kariéře.

59:01

Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:48

Brandon Saad z levého kruhu prověřil Connora Hellebuycka. Ten domácím uhájil tříbrankový náskok.

58:23

Z pravé strany pálil Andrew Copp. Hattrick se nekoná, domácí útočník netrefil branku.

57:32

Adam Lowry zkusil překvapit Glasse střelou od levého mantinelu. Hostující brankář vyráží.

57:19

Duncan Keith si nerozuměl se Saadem. Ten mu přejel do útočné třetiny dříve a hosty tak zastavilo postavení mimo hru. Je tu ještě jedna reklamní přestávka.

56:15

Vinnie Hinostroza chtěl vylepšit situaci 2 na 2 obhozením obránce Chiarota. Ten mu ale puk sebral bruslí.

55:03

Pomalu se blíží závěr utkání. Do konce třetí třetiny schází pět minut.

54:30

Patrick Sharp by se chtěl rozloučit s kariérou gólem. Vytočil se před Hellebuycka zpoza branky, ale domácí brankář mu nedovolil skórovat.

54:03

Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

53:54

Josh Morrissey vypálil od modré čáry a puk byl ještě za letu tečován. Prolétl jen těsně vedle branky!

53:11

Domácí v postavení mimo hru. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

4:1

Branky a nahrávky: 16. Byfuglien (Wheeler, Laine), 21. Connor, 24. Copp (Lowry, B. Tanev), 27. Copp (Armia) – 30. Seabrook (P. Kane, C. Murphy)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Byfuglien (A), Morrow, Morrissey, Poolman, T. Myers, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Armia, Little, Perreault – B. Tanev, Lowry, Copp.

Chicago Blackhawks: J. Glass (Bérubé) – Seabrook (A), Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Hillman, Rutta, Oesterle – P. Kane, Anisimov (A), Sharp – Martinsen, Schmaltz, Saad – DeBrincat, Ejdsell, Sikura – Hinostroza, Kämpf.

Rozhodčí: Lambert, St. Pierre – Knorr, Brisebois

Diváci: 15321

11:43 CHI 2 Rutta, držení
14:12 CHI 2 Schmaltz, sekání
14:59 CHI 2 Martinsen, vražení na hrazení
15:12 WPG 1:0 Byfuglien (Wheeler, Laine)