konec (23:25; 20:25; 18:25) Stav série: 1:3

28.03.2018, 17:00 • Hala Sareza, Ostrava • Čtvrtfinále • Vendula Zdražilová

0:0

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z volejbalu se budu těšit zase na shledanou. (18:26:37)

0:0

Je dobojováno. Domácí bojovali o zisk třetí sady, aby odvrátili konec série, to se jim ale nakonec nepodařilo a Liberečtí tak po výhře 3:0 na sety dnes a celkově 3:1 na zápasy postupují do semifinále volejbalové extraligy.

18:25

Třetí set skončil.

18:25

A ten také okamžitě proměňují smečí a je hotovo. I třetí sadu získávají hosté a míří tak za postupem dále.

18:24

Nyní už přichází mečbol pro Liberec číslo jedna!

18:23

Ještě to ale Ostravští oddalují a ziskem dalšího bodu tak stále bojují.

17:23

Nyní ale znovu chybovali u sítě a Liberec je dva body od postupu do semifinále.

17:22

Domácí ale odmítli další ztrátu a hned na to skórují. Ještě tak dramatizují koncovku třetí sady.

16:22

Nyní ale zabojovali u sítě Liberečtí a další důležitý bod pro ně je na světě.

16:21

Domácí zabojovali při výměně a u sítě pak byl přesný Matěj Šmídl, jenž přidává bod pro Ostravu.

15:21

Skvělá hra Liberce u sítě a Jan Štokr pak jen dopíchl míč na druhou stranu.

15:20

No a ten přidává i další. V tuto chvíli už vedou hosté o pět bodů a blíží se závěr třetího setu.

15:19

Domácí nyní špatně vybírali podání hostů, dostali míč za zadní čáru a darovali tak Liberci další bod.

15:18

Nejprve smeč hostů vrátili zpět domácí hráči. Poté ale už Liberečtí byli neomylní a je to další bod na jejich stranu.

15:17

Technický time-out.

15:17

A to potvrzují hráči domácích i nyní, kdy přidávají další bod a rapidně tak snížili liberecký náskok.

14:17

Další snížení ze strany Ostravy, která ještě bojuje a nedává Liberci nic zadarmo.

13:17

Hosté podávali do sítě a to je bod pro Ostravu.

12:17

Hned po pauze se dostali k dalšímu bodu Liberečtí a znovu tak navyšují svůj náskok.

12:16

12:16

Po dalším podání Liberce došlo k rychlé výměně a smeč Kriška znamenala další bod.

12:15

Hned na to ale hosté odpověděli také bodovým ziskem a opět navyšují své vedení.

12:14

Ale znovu zachovali domácí hráči čistou hlavu a nyní za pomoci teče Liberce, který poslal míč do zámezí, bodují.

11:14

Nepočínali si ale dobře a je z toho další bod pro Liberec. Ten vede o tři body.

11:13

Přesně mířili ale také domácí a znovu tak bodují. Nyní jdou podávat.

10:13

Jenže hosté se dostali do další dobré výměny, kterou zakončili přesnou smečí.

10:12

Znovu ale hráči Ostravy zabojovali a dávají důležitý bod pro svůj tým.

9:12

Na vlastní polovině chybovali domácí hráči, když nedokázali míč poslat přes síť a ztrácejí tak další bod.

9:11

Oddechový čas pro domácí.

9:11

Domácí špatně blokovali a míč skončil na síti. Další bod pro hosty z Liberce.

9:10

A teď se zase pomyslné misky vah překlonily na stranu Liberce, který se ujímá vedení.

9:9

Jan Štokr zavelel k zisku dalšího bodu pro Liberec a zase máme vyrovnaný stav.

9:8

Ale fantasticky bojující domácí hráči nedávají Liberci nic zadarmo a opět jdou do vedení.

8:8

Znovu ale hosté vybojovali ve výměně balón a ten pak poslali zase přesně.

8:7

8:7

U sítě ale dobře atakoval Matěj Šmídl a ten poté prudkou smečí znovu posílá Ostravu do vedení.

7:7

Hosté dotáhli manko a je znovu vyrovnáno.

7:6

Už je to pouze o bod. Kriško poslal míč za dva hráče domácích a ti na něho nedosáhli.

7:5

Další smeč hostů skončila v autu a Dukla tak dává domácím další bod.

6:5

Nyní jdou domácí dokonce zase do vedení, když těsně na čáru poslal míč Janků.

5:5

Ovšem to už zase neplatí. Ostravští volejbalisté přidali z podání další bod a vyrovnaný třetí set pokračuje i nadále.

4:5

Nakonec ale velmi rychlou výměnu ukončil Leikep a Dukla jde do vedení.

4:4

Znovu je srovnáno. Domácí zabojovali u sítě a je z toho další bod pro Ostravu, která stále urputně bojuje.

3:4

Smeč jednoho z domácích hráčů šla do sítě a to je bod pro Liberec.

3:3

Liberečtí ale hned z další akce srovnávají stav.

3:2

David Janků znovu strhává vedení na stranu domácích, když se prosadil těsně u sítě.

2:2

Znovu je ovšem vyrovnáno. Po další pohledné výměně ji úspěšně ukončují hosté z Liberce.

2:1

David Janků u sítě smečoval přesně a balón skončil těsně na druhé straně. Domácí tak znovu vedou.

1:1

Špatný blok Ostravy, který končí mimo hřiště. Je vyrovnáno.

1:0

Domácí hned získávají první bod ve třetím setu.

0:0

Začal třetí set.

0:0

Také druhý set je u konce. Domácí ho začali velmi dobře a dlouho vedli. Jenže Liberec nakonec průběh otočil a získal tak i druhou sadu na svou stranu.

20:25

Druhý set skončil.

20:25

A hned ten první zakončují hned z podání. Liberec je blízko postupu do semifinále. Ještě ale samozřejmě nepředbíhejme.

20:24

Domácí blokovali míč a ten skončil v autu. Liberec tak má první setbol druhého setu.

20:23

Aleš Správka vyskočil u sítě a jeho další přesná smeč končí bodem pro Liberec.

20:22

Ostravští ale odpověděli také přesně zakončenou výměnou a ještě dýchají.

19:22

Další bod přidávají hosté a v závěru druhého setu vedou o tři body.

19:21

Aleš Správka smečoval a jeho dělovka skončila na čáře. Domácí se ještě pokoušeli zahrát to na aut, ale sudí naznačuje, že vše bylo v pořádku.

19:20

Domácí nyní dobře zareagovali u sítě a je z toho veledůležitý bod.

18:20

18:20

Krásná dlouhá výměna, tu ale zakončili hosté, když míč dopíchl na druhou stranu Správka a blok domácích nebyl úspěšný.

18:19

Libor Leikep dobře zablokoval smeč domácích hráčů a strhává tak vedení na libereckou stranu.

18:18

18:18

Je znovu vyrovnáno! Libor Leikep si vyskočil, zasmečoval a na druhé straně nikdo nezareagoval.

18:17

Nyní to vzal na sebe Leikep a dalším bodem snižuje na rozdíl jediného bodu.

18:16

Ale zase zabojovali Ostravští, kteří tak přidávají další veledůležitý bod v koncovce druhé sady.

17:16

Hosté kontrolují a dalším bodem snižují na rozdíl jediného bodu.

17:15

A nyní se zase dostávají domácí hráči do dvoubodového náskoku. David Janků poslal míč přesně doprostřed.

16:15

Další bod pro Ostravu, přímo z podání.

15:15

15:15

Domácí ale srovnávají, po chybě Liberce, který posílá míč do sítě.

14:15

A nyní jsou to hosté, kteří odskakují svému soupeři a jdou zase do vedení.

14:14

Je vyrovnáno. Aleš Holubec u sítě smečuje přesně a neomylně.

14:13

Jakub Janouch to vzal na sebe a prudkou ráno poslal míč nekompromisně mezi dva hráče Ostravy, kteří byli bez šance.

14:12

Ale to jim nebylo nic platné, další chyba na jejich straně a znovu je to o dva body pro domácí celek.

13:12

Znovu se skóre přelévá ze strany na stranu. Nyní se k bodu dostali hosté a zase je to o jediný bod. Navíc jdou podávat.

13:11

Už to ale znovu neplatí a dalším bodem se prezentovali domácí.

12:11

Liberečtí ovšem nyní nedovolili odskočit domácím a sami skórují. Snižují tak na rozdíl jediného bodu.

12:10

Kriško u sítě smečoval, ale dobrý blok předvedli domácí hráči a ti tak jdou do dvoubodového náskoku.

11:10

Oddechový čas pro hosty.

11:10

Aleš Správka u sítě zakončoval mimo hřiště, míč zaletěl do autu a Ostrava jde do vedení.

10:10

Je srovnáno. Liberec neudržel svůj slibný náskok a toho využili Ostravští, kteří tak stále bojují výborně.

9:10

Libor Leikep blokoval ránu domácích, míč přeskočil síť a skončil nakonec mimo. Bod pro Ostravu.

8:10

Hned si ho ale berou zpět. Liberečtí špatně podávali a balón skončil na síti.

7:10

Míč šel do autu, domácí tak další pěknou výměnu bodem nezakončili.

7:9

Po pěkné výměně pak u sítě smečoval Tomáš Kriško a na jeho ránu nestačili domácí hráči zareagovat.

7:8

Hned po pauze skórují domácí volejbalisté a znovu jsou tak hostům na dostřel.

6:8

6:8

Nyní už se to ale hostům povedlo a dalším bodem tak jdou zase do vyššího vedení.

6:7

Znovu byla k vidění dobrá výměna. Hosté se snažili zablokovat smeč domácích, ale jeden z hráčů Liberce poslal balón do sítě.

5:7

Jan Štokr ale odmítl vyrovnání. U sítě si vyskočil a nekompromisně ho poslal k zadní čáře. Domácí tak byli bez šance.

5:6

Znovu ale zabojovali domácí hráči, kteří dalším bodem snižují na rozdíl jediného bodu.

4:6

Míč ze strany domácích zaletěl za čáru a Liberec jde poprvé ve druhém setu do dvoubodového vedení.

4:5

Jenže na to zareagovali hosté dalším přesným bodem a opět tak jdou do vedení.

4:4

Jan David u sítě napálil míč, který doletěl na čáru na protější straně.

3:4

Na smeč Štokra se snažil zareagovat jede z ostravských hráčů, ale blok se mu nepovedl.

3:3

Znovu ale domácí zabojovali a po pěkné, ale krátké výměně zakončují přesně.

2:3

A hosté vedou. Aleš Správka byl znovu úspěšným zakončovatelem a dává Liberci další bod.

2:2

Znovu je vyrovnáno. Po podání se míč vrátil zpět na libereckou stranu, odkud ho pak těsně za síť poslal Správka.

2:1

Jakub Janouch nestačil zareagovat na prudkou smeč domácího Vašiny a dává tak bod na stranu Ostavy.

1:1

Poté ale zahráli míč do autu a hosté srovnávají stav.

1:0

Domácí jdou do vedení v úvodu druhého setu. U sítě zasmečoval Kotas a poslal míč přímo mezi hráče hostů, kteří na něj nedosáhli.

0:0

Začal druhý set.

0:0

První set byl dlouho vyrovnaný. Hosté se poté utrhli a vedli rozdílem více bodů. Jenže domácí zabojovali a ještě dali prvnímu setu zápletku. Nakonec set ale získali na svou stranu Liberečtí a mají nakročeno velmi dobře v dnešním utkání.

23:25

První set skončil.

23:25

Domácí hráči pokazili podání, míč skončil mimo hřiště a liberecká Dukla tak nakonec v dramatickém závěru ukončuje první sadu tohoto zápasu.

23:24

První ještě neproměnili, domácí bodují a snižují znovu na rozdíl jediného bodu!

22:24

Po něm se pak už hosté znovu prosazují a mají setbol.

22:23

A znovu. Tak to je závěr jako hrom. Už je to pouze o bod a na to konto si oddechový čas bere pochopitelně hostující lavička.

21:23

Hosté smečují mimo hrací plochu, míč je v zámezí a bod pro domácí celek, který ještě odmítl konec.

20:23

Jeden z domácích nedoběhl dlouhý míč u zadní čáry a ten skončil za. Bod pro Liberec, který je blízko zisku prvního setu.

20:22

Možná je tu drama první sady. U sítě dopíchl míč Šoltys a je z toho další bod pro Ostravu.

19:22

19:22

Znovu se Ostravští probojovali k bodu a v závěru prvního setu tak ještě bojují jako lvi.

18:22

Domácí ale našli odpověď.

17:22

Jan Štokr je dalším libereckým hráčem, který se prosazuje u sítě.

17:21

17:21

David Janků se dostal k síti a zakončuje mezi dva hráč Liberce. Další bod pro jeho tým.

16:21

Domácí to ovšem nevzdávají a opět snižují. Dobře blokoval u sítě Dvořák.

15:21

Aleš Správka ovšem znovu bere domácím podání a svým přesným zásahem navyšuje liberecké skóre.

15:20

Aleš Správka si naběhl blíže k síti a poté z výskoku trefuje míč přesně na čáru. Další bod pro Ostravu.

14:20

Nyní zase Ostrava, která znovu dotahuje.

13:20

Teď ale promluvili znovu liberečtí hráči. Dobře se u sítě připravil Štokr a přidává další bod.

13:19

Další bod přidal David Janků, jenž smečí nedal hostům vůbec žádnou šanci. Znovu se tak mírně dotáhli na svého soupeře.

12:19

Zaváhání Ostravští napravili a přímo z první výměny okamžitě smečují do hřiště.

11:19

Jan Štokr si vyskočil na síti, zasmečoval a míč po odrazu od jednoho z domácích skončil v autu.

11:18

Domácí nezachytili míč, který zasmečoval Janouch a znovu tak ztrácejí.

11:17

Nyní ale znovu jejich soupeř boduje přesně a vede o pět bodů.

11:16

Hosté smečovali a domácí předvedli dobrou odpověď. Následně pak zablokovali akci Liberce. Přidávají tak další bod.

10:16

10:16

Znovu to neplatí. Hosté přidávají další bod a berou domácím podání.

10:15

Po delší době se zase prosazují domácí volejbalisté a snižují náskok libereckého týmu.

9:15

Bodová smršť Liberce nekončí. Znovu se hosté prosazují dobrou smečí.

9:14

A hosté se znovu utrhují. Dávají další bod, když se u sítě prosadil Kopáček.

9:13

9:13

Fantasticky dlouhou výměnu zakončili zase hosté. Kriško doťukl míč u sítě a domácí na něj nestačili.

9:12

Který je teď poprvé výraznější. Liberec jde do tříbodového náskoku.

9:11

Jenže Liberečtí se znovu dobře zorientovali u sítě a navyšují svůj náskok.

9:10

Dobrým blokem se prezentovali domácí hráči a dostávají se liberecké Dukle na dostřel jediného bodu.

8:10

A odskakují na rozdíl dvou bodů. Nyní budou znovu podávat.

8:9

Znovu to ale neplatí. Hosté si berou vedení zpět přímo z podání.

8:8

Biernat si vyskočil u sítě a poté zasmečoval do pole. Další bod pro Ostravu.

7:8

Dukla z Liberce zase vede. Po dlouhé výměně zakončil tuto Piskáček a jeho tým se raduje z dalšího důležitého bodu.

7:7

No a nyní srovnává stav. Zatím tedy sledujeme vyrovnaný volejbal.

6:7

Jan David z výskoku trefuje prostředek hřiště na straně hostů a snižuje.

5:7

A ty nyní odskakuje na dvoubodový rozdíl, když se znovu prosadili hosté na síti.

5:6

Jenže další výměna, další smeč a znovu je ve vedení liberecká Dukla.

5:5

Už to ale znovu neplatí. Bojovníci z Ostravy přidávají další přesný bod a je zase vyrovnáno.

4:5

Na podání se pak znovu postavili Liberečtí, kteří z další pohledné akce strhávají vedení na svou stranu.

4:4

Skóre se mění jako na houpačce, domácí zabojovali u sítě a dobrým blokem tak srovnávají.

3:4

Hosté znovu vedou, po výměně vyskočil znovu Kriško a posílá smečí svůj tým zase do vedení.

3:3

Po pěkné výměně se prosazují znovu domácí hráči a je znovu vyrovnáno.

2:3

Jenže Liberci vrací vedení Tomáš Kriško, který zasmečoval přímo do pole.

2:2

A je vyrovnáno. Další dobrý bod domácích, kteří tak srovnávají stav utkání.

1:2

Domácí snižují, když se smečí prosadil Vašina.

0:2

Další bod pro Liberec.

0:1

Na podání šli jako první hosté a hned se ujímají vedení.

0:0

0:0

VK Ostrava: Bořuta, Nugent, Vašina, Kotas, Šoltys, Kamrádek, David, Biernat, Janků, Šmídl, Dvořák, Balon

VK Dukla Liberec: Kriško, Staněk, Kopáček, Galabov, Piskáček, Leikep, Janouch, Kunc, Správka, Štokr, Kroužek, Veselý, Indra, Holubec

Rozhodčí: Jan Krtička, Kamil Renčín.

0:0

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

0:0

Liberec má mečbol

Volejbalisté liberecké Dukly tak mají v dnešním utkání mečbol a mohou tak rozhodnout o postupu do semifinále. Domácí hráči ale nedají severočeskému týmu nic zadarmo a pokusí se urvat vítězství, aby ještě vrátili celou sérii do Liberce a vynutili si tak rozhodující pátý duel. Dnes nás čeká jistě zajímavá bitva, tak si ji nenechte ujít.

0:0

Průběh série

Série mezi Ostravou a Libercem je zatím, dá se říci, vyrovnaná. Vždy platilo pořekadlo můj dům, můj hrad. To znamená, že v předchozích třech duelech vždy vyhrálo domácí mužstvo. Nejprve doma vyhrál Liberec 3:1. Poté ve svém teritoriu vyhráli hráči Ostravy 3:2 a celá série se pak za stavu 1:1 na zápasy přestěhovala zpět pod Ještěd, kde se rozhodovalo o tom, kdo strhne vedení na svou stranu. A byl to opět Liberec, který bral výhru 3:1 a liberečtí volejbalisté se tak ujali vedení 2:1 na zápasy.

0:0

Hezké odpoledne přeji všem příznivcům volejbalu. Dnes pokračuje play-off extraligy ve volejbale mužů a my budeme sledovat prostřednictvím tohoto textového online přenosu utkání série mezi týmy VK Ostrava a VK Dukla Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.