AZ Havířov – BK Mladá Boleslav

2:1

po s.n. (3:2) (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0) Stav série: 2:1

21.03.2018, 15:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Čtvrtfinále • Tomáš Vlček

Ode mne je to pro tuto chvíli vše. Tento zápas je u konce, ale dorostenecké play-off na havířovském ledě za chvíli pokračuje.

Starší dorostence čeká čtvrtý zápas osmifinálové série proti Salzburgu. Havířovští v ní vedou 2:1, protože dnes dorazila informace o kontumování nedělního zápasu ve prospěch Havířova. Za zhruba 45 minut se tak máme na co těšit a vy můžete být u toho. (17:35:29)
Tak nakonec rozhodly až dramatické nájezdy, ve kterých vítězí AZ 3:2 a v celém utkání 2:1sn. Nutno říct, že výhra Havířova je vzhledem průběhu utkání zasloužená. Ve čvrtfinále jej čeká Přerov.

V samostatných nájezdech zvítězil tým AZ RESIDOMO Havířov.

Zajíček neproměňuje.

Jedlička neproměňuje. Další trefená tyč!

3. série 1:1

Haas proměňuje. Položil si gólmana a po ledě zasunul puk do branky.

3. série 1:0

Adámek proměňuje. Trefil se přesně nad vyrážečku.

Samostatné nájezdy začínají.
Tak ani prodloužení nerozhodlo o vítězi zápasu a tedy i postupujícím z této série. Budou to muset rozseknout samostatné nájezdy.

70:00

Prodloužení skončilo.

69:59

Závora střílel od modré současně se sirénou, ale minul branku.

69:51

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bochnak – 2 min., nedovolené bránění).

69:20

Je z toho ale protiakce AZetu 2 na 2. Zakončení na sebe vzal Zmarzlák, Kmec vyráží jeho výbornu střelu ramenem.

69:05

Hosté zavezli puk do útočného pásma a snaží se jej tam zašlápnout.

68:06

Oba týmy už hrají přeci jen opatrněji a moc se do útoku neženou.

67:00

Mastič se šikovně zbavil v útočném pásmu protihráče a vystřelil, nebezpečnější ale byla následná střela Horvátha od modré těsně vedle.

66:17

Icing hostů.

65:24

Jedlička pálí těsně nad hostující branku.

65:01

Adámek zastaven na útočné modré, následně pískán ofsajd AZetu.

64:36

Buly před domácí brankou.

64:20

Teď se Ludvík natahoval po puku lapačkou, ale nadosáhl na něj. Naštěstí pro něj letěl mimo branku.

63:45

Ludvíkův zákrok betonem, puku se ujímají domácí obránci.

63:12

Buly před Kmecem, ke střele se dostal Černý, ale trefil clonícího protihráče.

62:55

Tentokrát ale nic v útoku navymysleli a tak je tu protiakce bruslařů.

62:22

Plíšek zastaven na útočné modré čáře, puku se ujímají domácí.

61:57

Mastičova střela zapadla do Kmecovy lapačky.

61:14

Kmec teď chytil Jedličkovi jasnou gólovku!

60:20

Desetiminutové prodloužení se hraje 4 na 4.

60:01

Třetí třetina branku nepřinesla, byť oba týmy ji mohly docílit. Zejména to platí pro domácí. Čeká nás tak prodloužení.

60:00

59:50

Je to jasné, čeká nás prodloužení.

59:25

Hosté jej následně vyvážejí do pásma Havířova a jdou střídat.

59:06

Boj o puk v boleslavském pásmu.

58:40

Puk zalehnut v rohu havířovské třetiny, ale protože to bylo hostujícím hráčem, vhazuje se ve středním pásmu.

58:14

Rajgl střílel po buly od modré a mířil jen těsně mimo.

57:42

Hra se nyní trochu vyrovnala a v rychlém tempu míří ke konci základní hrací doby.

56:32

Ludvík pomohl spoluhráčům s rozehrávkou nahozeného puku, ten se ale po chvíli nebezpečně odrazil od zadního mantinelu před jeho brankoviště. Obránce včas pro domácí kotouč uklidil.

55:53

Ofsajd AZetu.

55:10

Haas se natlačil z pravé strany do nebezpečného zakončení, Ludvík vyráží betonem.

54:27

Puk mimo hrací plochu, další buly před Kmecem.

54:18

Boleslavští pod velkým tlakem. Od modré střílel Černý, dorážku měl na holi Bochak, nakonec se hosté osvobodili jen díky icingu.

53:25

Na druhé straně Pavlačka přestřeluje boleslavskou branku.

52:40

Simon se udržel na puku v útočném pásmu a tlačil se do zakončení, ale nakonec k tomu nedostal od Koubka prostor.

52:07

Zajíček zachytil Mastičovu rozehrávku, ale bylo to vysokou holí, takže je hra přerušena a vhazuje se před Kmecem.

51:15

Ludvík si po delší době sáhl na puk a raději přerušil hru.

50:35

Po delší době se hraje v pásmu AZetu, puk několikrát změnil majitele až se jej ujal Dabrowski a rozehrál.

49:53

Další icing hostů, ti si pod tlakem viditelně nechtějí koplikovat situaci ve vlastním pásmu.

49:38

Hosté posunuli puk do středního pásma a spěchají vystřídat.

49:28

Icing bruslařů.

49:15

Černý hledal kudy dostat puk od modré na Kmecovu branku, ale trefil jen clonícího protihráče.

48:25

Hosté se teď ani nadvakrát nedostali přes červenou čáru, havířovští velmi dobře brání.

47:30

Hosté pod tlakem jen vyhazují puk přes všechny čáry, ale přímo k Ludvíkovi a tak to icing nebude.

46:32

Kmec raději ukryl nahozený puk před dojíždějícími Horváthem a Pavlačkou.

46:05

Boleslavský hráč vyhodil puk přes ochranné sklo, ale ve středním pásmu a tak se vylučovat nebude.

45:22

Adámek nahodil puk na Kmece a pak ještě dorážel z blízka Bochnak, trefil však boleslavského gólmana.

44:06

Pavlačka našlápl ve středním pásmu a natlačil se přes beka do zakončení, ale nepřehodil puk přes beton ležícího Kmece.

43:51

Ludvík nachází efektně puk ve své lapačce po střele Šímy.

43:05

Velká dvojšance pro Boleslav. Zajíček nebezpečně tečuje střelu od modré a ještě se dostal k dorážce, Ludvík s trochou štěstí odolal.

42:09

Pavlačkova bomba od modré nepřesná.

41:14

Bartoň se natlačil z levé strany do zakončení, ale Ludvík prostor u své tyče utěsnil, byť za cenu posunutí branky.

40:35

Závar před hostující brankou, Adámek bekendem přestřeluje poloodkrytou klec bruslařů.

40:01

Ve druhé třetině měli domácí viditelně navrch, ale dali jen jeden gól, což znamená, že za stavu 1:1 je utkání naprosto otevřené. Uvidíme, co přinese třetí třetina. Ta začne v cca 16:31.

40:00

39:50

Boj o puk v rohu havířovské třetiny.

39:36

Icing AZetu.

39:02

Havířovská první lajna pohledně kombinovala, ale Mastič pak při těžké střele z otočky jen poškrábal puk.

38:22

Další icing hostů.

38:13

Kmec raději podržel nahozený puk, aby umožnil svým spoluhráčům vystřídat.

37:54

37:05

Aktivní Adámek jel sám proti trojici protihráčů, natlačil se do zakončení a vystřelil, ale Kmec betonem vyráží.

36:42

Adámek z mezikruží pálil ve skvělé pozici těsně nad, následně se puk od zadního mnatinelu odrazil k Bochnakovi, který trefuje opět tyč!.

36:26

Šťouchanice před havířovskou střídačkou po zákroku na jednoho z domácích hráčů. Rozhodčí si následně bere k sobě na pohovor oba kapitány, ale vylučovat se nebude.

36:14

Až nyní se snad po třech minutách přerušuje hra při icingu AZetu.

35:22

Adámek střílel z levého kruhu a kotouč lízl tyč boleslavskou branky!

34:23

Hraje se v rychlém tempu bez přerušení.

33:32

Simon po delší době donutil Ludvíka k zákroku, jeho střela z jízdy z pravé stany ale domácího gólmana moc nepozlobila.

33:02

Icing hostů, písknutý ale asi trochu přísně.

32:05

Adámek s Mastičem se už už prokombinovali do situace 2 na 1, ale na poslední chvíli si nepřihráli přesně.

31:20

Adámek s Mastičem vybojovali puk za brankou host, Koubek od modré nabídl přihrávku na teč, ale nikdo ze spoluhráčů to nevyužil.

30:15

Bruslaři po delší době na návštěvě v útočném pásmu, ale nic z toho nevytěžili.

29:23

Icing Azetu.

29:07

Hostující střídačka reaguje na situaci a bere si time-out.

29:07

Až nyní přerušil nápor domácích jejich ofsajd.

29:00

AZ je v náporu a hosté nestíhají vystřídat.

28:30

Kmec teď vyjel hodně ven ze své branky, aby odehrál puk a se štěstím se mu to i podařilo

27:42

Havířov právě vstřelil branku!
Napodruhé už to ale DOMINIKU KOUBKOVI vyšlo. Jeho bomba od modré měla razanci i přesnost a zapadla přesně k levé Kmecově tyči – 1:1. Asistence Lukáš Adámek a Maroš Jedlička.

27:30

Skvělý zákrok Kmece proti Koubkově střele!

27:12

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Bartoň – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

26:10

Další práce pro boleslavského gólmana, tentorkát musel rychle schovat nahozený puk před dorážejícím Mastičem. Následná hromada hráčů na hostujícím brankovišti už na tomto zákroku nezměnila.

25:51

Domácí zastavili útok bruslařů už na jejich modré, následně pálil Adámek, Kmec puk nadvakrát zkrotil.

25:22

24:10

Havířovští jsou v této fázi zápasu živější a vyplynula z toho šance Jedličky, který ale netrefil odkrytou část branky.

23:20

Topolanský dravým průnikem zavezl puk do útočného pásma, následná střela Černého od modré neprošla klubkem těl.

22:16

Havířovští nepřesní v rozehrávce, je tady jejich icing.

21:55

Boj o puk a prostor ve středním pásmu.

20:30

Kretba se dostal před havířovským brankovištěm k dorážce volného puku, Ludvík s problémy, ale přeci jen kotouč zachytil.

20:01

V první třetině to byl zpočátku ne moc atraktivní hokej, ale postupně se oba týmy rozehrály. Více šancí měl AZ, ale nevyužil je a tak přišel úder hostů, kteří vedou po brance Závory1:0. Uvidíme, co přinese druhá dvacetiminutovka, která začne v cca 15:45.

20:00

19:55

AZ to ještě zkouší. Byčkov vybojoval puk za brankou, na brankovišti se za ním dral Zapletal, ale Kmec jej včas zalehl.

19:00

Horváthova střela zaduněla na Kmetově betonu.

18:35

Haasův vysoký lob nadělal Ludvíkovi docela problémy, ale nakonec to domácí gólman zvládl.

17:40

Zajíček zavezl puk do havířovské třetiny, k zakončení se pak dostal Šíma, ale mířil nad.

17:20

Puk mimo ledovou plochu, vhazování ve středním pásmu.

17:01

Bochankovo bekhendové nahození si Kmec pohlídal, Mastič se už k dorážce nedostal.

16:32

Ludvík nachází ve výstroji puk po střele Přenosila od modré.

16:08

Ofsajd hostů.

15:48

Bochanak se dral do zakončení z levého křídla, ale nepodařilo se mu to díky velmi těsné obraně protihráče.

14:27

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté otevírají skóre zápasu. Hned po buly se dostal před Ludvíka JAN ZÁVORA, a i když havířovský gólman jeho první pokus zlikvidoval, na dorážku po ledě kolem betonu už neměl šanci – 0:1. Asistence Albert Sommer a Oskar Haas.

14:20

Buly před Ludvíkem.

13:55

Další nahozený puk z boleslavské hokejky se zastavil o chrániče havířovského obránce.

13:15

Sluka nahodil puk do pásma AZetu, tam jsou ale domácí v převaze.

12:24

Kapal odjíždí v předklonu z ledu jen za pomoci maséra.

12:24

Hostující Kapal zůstal ležet před havířovskou střídačkou. Hra přerušena.

12:00

Hostující bek Kretba to zkusil švihem od modré, branku ale netrefil.

11:15

Hraje se převážně ve středním pásmu, takže bez šancí.

10:27

Útok hostů vedl Bartoň, ale Mastič jej ramenem poslal k ledu.

09:49

09:30

Horváth dostal nabito z poza branky, ale střelou z první netrefil branku.

08:55

Adámkova bomba od modré proletěla těsně mimo tyč, v další šanci se pak objevil tečující Jedlička, ale skvělý Kmet opět zachránil.

08:27

Havířovští uazeni v útočném pásmu, zatím jen kombinují.

07:49

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Sommer – 2 min., nedovolené bránění).

07:20

Tři šance AZetu v rychlém sledu. Nejprve neuspěl zblízka Jedlička, po něm Horváth a pak znovu Jedlička. Skvělý Kmec v brance hostů.

06:20

Souboj o puk v boleslavském pásmu. Nakonec vítězný pro hosty.

05:15

Hostují gólman Kmec se vrhnul proti kotouči a vypíchl jej před domácím útočníkem do rohu.

04:58

Teď ale z ničeho nic přišla první gólovka zápasu. Hostující Simon trefuje z pravého křídla tyč.

04:37

Icing hostů. Zápas zatím moc krásy nepobral.

04:05

Ludvík svou holí vyráží do rohu puk nahozený po ledě od modré čáry.

03:54

03:20

Havířovský Čempel zůstal ležet po střetu s protihráčem. Vylučovat se nebude a domácí forward už odjíždí na střídačku.

02:45

Byčkov mířil za nahozeným pukem za Boleslavskou branku, ale obránce hostů jej získa dříve.

01:58

Hosté nahodili puk do útočné třetiny a jdou střídat.

01:15

Buly ve středním pásmu.

00:45

Mastič jako první prověřil pozornost gólmana. Boleslavský Kmec puk utlumil ve své výstroji.

00:01

AZ RESIDOMO Havířov: Ludvík (Nowak) – Topolanský, Černý, Bílek, Frančiak, Koubek, Dabrowski "A", Zmarzlák – Pavlačka, Jedlička, Čempel, Mastič "C", Bochnak, Adámek, Bárta, Vojkůvka, Zapletal, Urbančík, Byčkov "A", Horváth.
Trenér: Tomáš Potěšil.

Trenér: Lukáš Zörkler

Rozhodčí: Cabák – Poruba, Adamec.
Vítáme vás u on-line přenosu.

Osmifinálová série play-off extraligy mladšího dorostu mezi AZ Residomo Havířov a BK Mladá Boleslav dnes dospěla do svého třetího a rozhodujícího duelu.

Zatímco v Mladé Boleslavi zvítězili po obratu skóre z 0:2 na 4:2 havířovští, tak v úterý naopak mladoboleslavští otočili v Havířově skóre z 0:3 na 5:4.

Dnešní třetí zápas tak teprve rozhodne, kdo postoupí do čtvrtfinále play-off. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně v 15:00.

2:1

Branky a nahrávky: 28. Koubek (Adámek, Jedlička), rozh. náj. Adámek – 15. Závora (Sommer, Haas)