Liga mistrů

Chaumont VB – Trentino Itas

3:2

konec (17:25, 25:22, 25:20, 21:25, 15:10)

14.03.2018, 20:30 • Complex Sportif Rene-Tys, Remeš, Francie • Play-off • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 3.77 1.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:0

Trentino bylo jasným favoritem na výhru, tomu odpovídal i první set, který hostující hráči ovládli o osm bodů! Giannelli, Lanza, Kovačevič a další se ale snadnou výhrou v prvním setu dokonale uspali. Od druhého setu bylo aktivnějším i agresivnějším týmem Chaumont. Po dvou setech se zdálo, že si odveze Trentino prohru ve čtyřech setech, ale svěřenci trenéra Angela Lorenzettiho dokázali ještě zabrat. V pátém setu ale znovu dominovali domácí a po výsledku 15:10 překvapivě porazili italského obra.

Chaumont sice vyhrálo první vzájemný zápas, ale k postupu vede ještě složitá cesta. Příští týden musí v odvetě uhrát minimálně tři sety. Při prohře ve třech nebo čtyřech setech postupuje Trentino. Pokud by utkání dopadlo 3:2 pro Trentino, tak by rozhodoval Zlatý set! (23:01:31)

15:10

15:10

Je konec! Chaumont senzačně poráží Trentino v pěti setech. Giannelli se sice jako poslední opřel do servisu, ale Mijajlovič perfektně přihrál, následně Gonzalez Panton našel Ben Tara, který symbolicky útokem po lajně ukončil zápas.

14:10

Trentino odvrací první mečbol povedeným útokem na druhou přes od Giannelliho.

14:9

Pět mečbolů pro Chaumont! Wassim Ben Tara přidal další kvalitní podání, Giannelli měl co dělat, aby doběhl nepřesnou přihrávku. Kovačevič měl slušnou pozici pro útok, ale smečuje jen do sítě.

13:9

O dnešním zápasu je nejspíše rozhodnuto. Wassin Ben Tara dává eso k postranní lajně!

12:9

Eder Carbonera stále za koncovou lajnou. Chaumont ale vedou o tři body, nyní se prosadil technickým útokem do třímetrové zóny Mijajlovič.

11:9

Jonas Aguenier na servisu. Také on ale poslal plachtící podání jen do těsného autu. Domácí si berou oddechový čas.

11:8

Nicolas Hoag je na servisu. Domácí celek si jde sebevědomě pro výhru a pomáhá jim k tomu i přešlap Hoaga.

10:8

Yacine Louati pokračuje stále za koncovou lajnou. Trentino ale vykřesalo naději po chybě Louatiho na servisu.

10:7

Domácí tým je v laufu. Giannelli znovu dal důvěru Hoagovi, který ale opět ztroskotal na bloku Ben Tara. Chaumont už je velmi blízko vítězství.

9:7

Yacine Louati převedl další podařené podání, Hoag ale dokázal přihrát, následná smeč Kovačeviče z pipu bod neznamenala. Nakonec smečoval Hoag jen do jednobloku Ben Tara.

8:7

Druhý bod v řadě posílá domácí do vedení. Vettori poslal do stejnému místa jako podání i útok ze zóny číslo dva. Chaumont tak vede při změně stran o bod. Trentino si navíc bere oddechový čas.

7:7

Drama pokračuje i po další rozehře. Vettori napálil podání dva metry do autu.

6:7

Luca Vettori se objevuje na palubovce. A hned dokázal přidat povedený servis, který zužitkoval na první přes Hoag. Chaumont si bere oddechový čas.

6:6

Gonzalez Panton na podání netrefil míč do kurtu. Opět srovnáno.

6:5

Chaumont si drží jednobodové vedení po útoku Ben Tara do diagonály. Lanza se opět jen ohlédl za balonem.

5:5

Kévin Rodriguez přišel z lavičky na podání. Trentino bleskově srovnává stav po útoku Zingela.

5:4

Kovačevič zatlačil servisem, poté ale otřel Louati svou smeč o blok hostujícího týmu.

4:4

Drama pokračuje! Nikola Mijajlovič našel servisem jen De Pandise, který byl na přihrávce přesný a Lanza se po delším čase prosazuje útokem.

4:3

Simone Giannelli v průběhu zápasu trápil soupeře servisem, ale nyní chybuje do autu.

3:3

Ale italský celek bojuje o pátou sadu. Ben Tara tentokrát trefil jen prostor za koncovou lajnou.

3:2

A domácí jsou do vedení. Ben Tara dokázal zatlačit servisem hostující hráče. Lanza jen odrazil míč na domácí polovinu a to trestá nekompromisně útokem Mijajlovič.

2:2

Eder Carbonera za koncovou lajnou. Domácí se dostali do potíží po přihrávce, ale Hoag nedokázal nabídnutou tutovku využít.

1:2

Trentino si ale drží náskok i po servisu Agueniera. Také on našel jen pásku.

1:1

Nicolas Hoag je na podání. Ten ale míč poslal jen do sítě.

0:1

Rozhodující sada může začít. Jako první se opřel do servisu Yacine Louati, ale první bod jde na stranu Trentina po smeči Teppana.

0:0

Začal pátý set.

21:25

Čtvrtý set skončil.

21:25

O dnešním zápase rozhodne až tiebreak. Giannellii ukončil čtvrtou sadu přímým bodem ze servisu na Mijajloviče.

21:24

Po oddechovém čase se opřel do podání Simone Giannelli. Hostující nahrávač dokonale zaskočil soupeře, poté smečuje Ben Tara jen do autu a jsou tady tři setboly.

21:23

Nikola Mijajlovič se představil na podání. Kovačevič byl nyní ubráněn, ale domácí se nedostali k útoku. Na druhý pokus již Kovačevič dostal míč na palubovku. Chaumont si bere oddechový čas.

21:22

Eder Carbonera je na servisu. Stále ve čtvrtém setu není nic rozhodnuto. Ben Tara přidává povedený útok po lajně a je to stále jen o bod.

20:22

Saeta přišel na palubovku z lavičky přímo na podání. Jeho servis se ale do kurtu nevešel.

20:21

Drama ve čtvrtém setu pokračuje. Mijajlovič zakopl při odstupování od sítě, poté se ale dostal do výskoku a vytlouká blok soupeře.

19:21

Srovnání ale nepřichází. Trentino odskakuje znovu na dva body po útoku Carbonera.

19:20

Ale Chaumont se drží ve hře. Mijajlovič našel technicky volné místo ve středu kurtu.

18:20

Trentino si drží dvoubodové vedení. Giannelli vyzval k útoku Teppana, který vytlouká blok.

18:19

A hned je sníženo ještě o další bod. Louati zatlačil servisem a Giannelli nahrává jen na polovině soupeře.

17:19

Domácím se daří snížit, po servisu Kozamernika se prosazuje z pipu Mijajlovič.

16:19

Jan Kozamernik za koncovou lajnou. Ben Tara smečí z výšky neuspěl, na druhé straně ale boduje po parádní souhře s Giannellim Teppan. Chaumont si bere oddechový čas.

16:18

Gonzalez Panton na podání. Ale Trentino odpovídá smečí Teppana.

16:17

Chaumont ale nepouští italský celek do většího vedení. Kovačevič chybuje do sítě.

15:17

Uroš Kovačevič se představil na podání i po oddechovém čase. Francouzskému týmu se soupeř vzdaluje. Carbonera zakončil středem sítě.

15:16

A právě levoruký Srb je nyní na podání. Ben Tara byl ubráněn, poté už to vypadalo, že je zablokován Lanza, ale Trentino se zázračně vykrylo a poté už boduje Carbonera.

15:15

Teď už se prosazuje Kovačevič vytlučením bloku.

15:14

Domácí hnáni naplněnou halou pokračují ve vynikajícím výkonu a jdou po eso Vandoorna do vedení. Lanza opět neuspěl na přihrávce.

14:14

Aidan Zingel se dostává do hry v dresu hostujícího týmu. Simone Giannelli servisem neuspěl, naopak na druhé straně boduje blok proti Kovačevičovi.

13:14

Trentino si ale chce odvést do odvety mnohem lepší výsledek a po smeči Teppana přidává bod.

13:13

Eder Carbonera na servisu. Domácí srovnávají stav po dalším skvělém útoku Mijajloviče do ostré diagonály.

12:13

Wassim Ben Tara za koncovou lajnou. Jeho uvedení míče do hry nebylo podařené.

12:12

Boj o každý balon pokračuje i po servisu Teppana. Mijajovič znovu vytlouká hostující dvojblok.

11:12

Až teď se prosazuje favorit zápasu. Teppan přidává povedený úder do dlouhé diagonály.

11:11

Srovnáno! Trentino bleskově promrhalo čtyřbodové vedení. Giannelli hraje na druhou přes, ale je při tom přistižen v síti.

10:11

A Chaumont je znovu v kontaktu. Po servisu Aguenira se hosté k útoku nedostali. Trentino si bere při vedení o jeden bod oddechový čas.

9:11

Francouzský mistr se rozhodně ve čtvrtém setu nevzdává. Mijajlovič vytlouká blok Teppana.

8:11

Yacine Louati na podání. Teppan bez bodu, ale stejně dopadl i na druhé straně Ben Tara, který je dokonce zablokován.

8:10

Nyní ale už Chaumont snižuje ztrátu. Zasloužil se o to středem sítě Aguenier.

7:10

Jan Kozamernik se představil na servisu. Domácí nepřihráli ideálně, poté se museli jen zbavit míče a to trestá znovu Teppan.

7:9

Italové zastavují sérii Gonzaleze Pantona na servisu. Teppan dokázal přetlačit blokujícího Ben Tara.

7:8

Náskok Trentina je téměř pryč. De Pandis přihrál nepřesně, poté smečuje Teppan jen do připraveného dvojbloku.

6:8

A je sníženo. Teppan bod nedal a to trestá z hlavního kůlu povedeným útokem do diagonály Louati.

5:8

Uroš Kovačevič se pustil do soupeře ve čtvrtém setu servisem. Po technickém oddechovém čase ale už boduje domácí celek právě po ledabylém servisu Kovačeviče.

4:8

Srbský smečař je stále za koncovou lajnou. Trentino pokračuje ve zlepšeném výkonu a po útoku Kozamernika přidává již osmý bod ve čtvrtém setu. Je tady první technický oddechový čas.

4:7

Kovačevič pokračuje na podání. Domácí byli od úvodu v potížích a ty vyvrcholily nepřesným útokem Ben Tara.

4:6

A po servisu Uroše Kovačeviče je to o dva body. Povedené podání o pásku.

4:5

Vandoorn na podání. Domácí měli k dispozici bodovku, ale Mijajlovič napálil z pipu jen blok.

4:4

Simone Giannelli na servisu. Domácí kontrují útokem Louatiho do středu kurtu.

3:4

Kozamernik se prosazuje středem sítě a posílá hosty od vedení.

3:3

Nikola Mijajlovič za koncovou lajnou. Chaumont rychle srovnává stav, Lanza nepřihrál přesně, poté balon ještě zachránil ve hře Kovačevič, ale Lanza nakonec smečuje z pipu jen do autu.

2:3

Eder Carbonera na podání. Mijajlovič bod sice nedal, ale poté ho na středu sítě nahradil Vandoorn.

1:3

Trentino vstoupilo do čtvrtého setu lépe a to potvrzuje smečí Kovačevič.

1:2

Až teď se prosazuje také domácí celek. Teppanův centr zpracoval Louati a poté sám přihrávající volejbalista smečuje z pipu.

0:2

A hned to je o dva body. Renne Teppan zatlačil servisem a poté smečuje Mijajlovič jen metr do autu.

0:1

Čtvrtou sadu rozehrál servisem hostující Teppan. Následně se proti bloku Giannelliho neprosadil Mijajlovič.

0:0

Začal čtvrtý set.

25:20

Třetí set skončil.

25:20

I třetí set jde na konto francouzského týmu. Louati zvolil tentokrát plachtící podání a dokonale zaskočil Lanzu, který přihrál jen na tribunu.

24:20

Čtyři setboly pro Chaumont! Lanza nepřihrál ideálně, poté smečoval Teppan jen do dalekého autu. Znovu ke slovu přišlo video a to teč na bloku nenašlo.

23:20

Kovačevič následně ale kazí servis do sítě.

22:20

Také Yacine Louati je na servisu. A dává dokonce eso podél boční lajny. Lanza se za balonem jen ohlédl. Trentino ještě vyzkoušelo pomoc videa a to italskému celku pomáhá.

22:19

Simone Giannelli pokračuje na podání i po oddechovém čase. Ale domácí si hlídají potřebné vedení.

21:19

Také na druhé straně se představil na podání nahrávač. Giannelli byl o poznání úspěšnější a Kovačevič přidává proměněnou bodovku. Chaumont si rychle bere oddechový čas.

21:18

Gonzalez Panton na servisu. Míč končí z jeho ruky jen v síti.

21:17

Eder Carbonery se představil na servisu. Domácí se sice dostali do problémů na přihrávce, ale Louati s přehledem vytlouká blok.

20:17

Trentino se ještě pokouší zvrátit stav a snižuje po smeči Carbonery.

20:16

Sinkkonen přišel na podání z lavičky. Kovačevič z hlavního kůlu neuspěl, domácí se dokázali ubránit a poté smečuje skrz blok Louati.

19:16

Stále pokračuje boj o každý bod. Teppan také netrefil servisem vymezený prostor.

18:16

Nikola Mijajlovič na servisu. Trentino odpovídá smečí do diagonály od střídajícího Teppana.

18:15

Renee Teppan na servisu také netrefil kurtu. Domácí se blíží k zisku třetí sady.

17:15

Ale ani Chaumont nemůže pořádně odskočit. Nepřesné podání zastavila síť.

17:14

Trentino se stále nemůže dotáhnout. Kozamernik poslal plachtící podání snad tři metry do autu.

16:14

Jonas Aguenier na servisu. Lanza byl přesný na přihrávce a z toho těží na středu Kozamernik.

16:13

Uroš Kovačevič na servisu. Domácí měli lehké problémy s přihrávkou, následně se Trentino ubránila, ale Lanza narazil jen na blok. Nakonec má poslední slovo z pipu Louati. Je tady druhý technický oddechový čas.

15:13

Přetahovaná o každý bod pokračuje. Teppan přidává smeč do dlouhé diagonály.

15:12

Simone Giannelli na servisu. Ale domácí opět skórují po kombinaci na středu sítě, bod dává Aguenier.

14:12

Trentino pokračuje ve stíhací jízdě, Kovačevič smečuje do středu kurtu proti jednobloku.

14:11

Eder Carbonera pokračuje na podání. Laouti s přehledem vytlouká blok hostujícího týmu.

13:11

Carbonera se nenechal rozhodit pískotem domácího publika a přidává eso na základní lajnu. Domácí ještě vyzkoušeli pomoc videa, ale to přisuzuje bod hostům.

13:10

Carbonera odpovídá tvrdou smečí ze středu sítě.

13:9

Filippo Lanza na podání. Louati ale skvěle přihrál a poté měl možnost útočit Vandoorn. Následuje další oddechový čas pro Trentino.

12:9

Mijajlovič se předvedl na servisu. Lanza ale odpovídá smečí z hlavního kůlu.

12:8

Chaumont si drží nadějné vedení ve třetím setu. Domácím pomáhá nepřesnost na servisu od střídajícího Teppana.

11:8

A právě Wassim Ben Tara je za koncovou lajnou. Také Vettori ale odpovídá smečí do dlouhé diagonály.

11:7

Jan Kozamernik na servisu. Ben Tara se rozehrává k fantastickému výkonu a přidává další bod útokem.

10:7

Jonas Aguenier pokračuje na podání i po oddechovém čase. Lanza znovu bez bodu, ale poté čaroval v poli De Pandis. Lanza to již na druhý pokus zvládl.

10:6

A další bod pro domácí. Carbonera na středu neuspěl, poté se hosté dostali ještě k pipu, ale Kovačevič hrál jen do pásky. Trentino si musí brát oddechový čas.

9:6

Chaumont pokračuje v tlaku. Eso si připisuje Aguenier.

8:6

Chaumont dokonale v prvním setu soupeře uspalo a nyní z toho těží. Vettori smečoval jen proti jednobloku, ale Mijajlovič si na něj obranou nad síti počkal. Je tady první technický oddechový čas.

7:6

Kovačevič pokračuje na servisu. Nyní už ale boduje středem Aguenier.

6:6

Uroš Kovačevič se představil na podání. Domácí nepřihráli přesně, nemohli útočit a to trestá Lanza.

6:5

Ale italský celek boduje po chybném servisu Louatiho.

6:4

Simone Giannelli na podání také příliš dlouho nepobyl. Po další nepřesné nahrávce putuje bod na domácí polovinu.

5:4

Trentino se potřebuje probudit, nyní mu pomáhá nepřesnost na servisu od Pantona.

5:3

Gonzalez Panton na servisu. Po nečisté nahrávce Giannelliho to je už o dva body.

4:3

Carbonera za koncovou lajnou. Aguenier ani Ben Tara neuspěli v útoku, ale dokázal je zastoupit Louati.

3:3

Daniel Jansen Vandoorn na podání Kovačevič předvedl znovu svou šikovnost a vytlouká blok.

3:2

A právě hostující kapitán Filippo Lanza je na servisu. Míč ale i on něho končí síti.

2:2

Nikola Mijajlovič zatlačil servisem, následně ale hosté bodují po útoku Lanzy na první přes.

2:1

Vettori následně servíruje jen daleko do autu.

1:1

Ben Tara pokračuje na servisu. Trentino se nyní už po útoku Vettoriho prosazuje k bodu.

1:0

Druhý set rozehrál servisem Wassim Ben Tara. Vettori bod nedal, naopak jeho sok na postu univerzál Ben Tara ano.

0:0

Začal třetí set.

25:22

Druhý set skončil.

25:22

Simone Giannelli pokračuje na podání. Teď už to ale domácí zvládli na jedničku, Louati skvěle přihrál, Gonzalez Paton našel na hlavním kůlu Ben Tara, který smečí do diagonály zakončil druhou sadu.

24:22

Italský nahrávač v kritické situaci našel servisem Louatiho, následně se ale domácí neprosadili v útoku ani na dva pokusy. Ani Kovačevič neměl ideální pozici, ale procedil míč blokem.

24:21

Gonzalez Panton mohl uzavřít set servisem, ale to mu překazil smečí Kovačevič. Před servisem Simone Giannelliho si bere domácí tým ještě oddechový čas.

24:20

Teď už ale přicházejí čtyři setboly. Carbonera neusnesl tlak a podává jen do autu.

23:20

Eder Carbonera na servisu. Brazilský blokař přidává přímý bod a zadělává na drama.

23:19

Nyní podává střídající Saeta jen do zámezí.

23:18

Také Michael Seeta přišel na podání z lavičky. Kovačevič následně útočí z pipu jen do pásky a je tady řada setbolů pro domácí celek. Video ale odhalilo dotek bodu a tak se bude výměna opakovat.

23:18

Na servis přichází z lavičky Nicolas Hoag. Domácí ale útočí před Ben Tara a ten znovu umístil smeč do rohu kurtu.

22:18

Následně ale končí Mijajlovičovo podání jen v autu.

22:17

Mijajlovič na podání. Dnes to není Lanzův den, hostující kapitán nedal bod útokem a to trestá znovu na druhou přes Gonzalez Panton.

21:17

Italský univerzál Vettori se představil na podání i po oddechovém čase. Chaumont ale boduje i po nepřesné přihrávce, Lanza byl vytlučen na druhou přes.

20:17

Luca Vettori se sice opřel do podání, ale domácí ho bez větších problémů zpracovali. Nakonec se blokem prosazuje Carbonera proti útoku Vandoorna. Domácí rychle reagují oddechovým časem.

20:16

Mijajlovičův servis našel Kovačeviče, následně boduje středem Carbonera.

20:15

Trentino se stále nemůže dotáhnout ani o bod. Ben Tara boduje po parádním útoku po lajně.

19:15

Jonas Aguenier se představil na servisu. Také Vettori ale umí vytlouct bod soupeře.

19:14

Uroš Kovačevič přidal tvrdé podání, ale domácí skvěle přihráli a poté vytlouká blok Mijajlovič.

18:14

Louati je na servisu. Nyní ale boduje Lanza po bleskové souhře do pipu.

18:13

Simone Giannelli na servisu. Mijajlovič přidává povedený úder do ostré diagonály.

17:13

Trentino ještě zkouší otočit druhou sadu. Kovačevič se prosazuje úderem do dlouhé diagonály.

17:12

Právě Gonzalez Panton je na podání. Vettori je zablokován a domácí se radují z dalšího bodu.

16:12

Ale Chaumont si drží při druhém technickém oddechovém čase čtyřbodové vedení. Po servisu Edera Carbonery si zahrál sebevědomě na druhou přes domácí nahrávač Gonzalez Panton.

15:12

Po oddechovém čase je tady snížení. Ben Tara nepřidal kvalitní podání a to bleskově trestá útokem po lajně Vettori.

15:11

Po dalším nepřesném příjmu se prosazuje Ben Tara a s Trentinem to nevypadá ve druhém setu nejlépe. Italský celek si bere oddechový čas.

14:11

A už to je znovu o tři body. De Pandis nepřihrál přesně, poté mohl ještě útočit Lanza, ale ten je zablokován.

13:11

Ale domácí předvádějí mnohem lepší výkon než v prvním setu. To dokazuje i nekompromisní smeč do diagonály od Louatiho.

12:11

Trentino se drží v závěsu. Kovačevičův pipe dopadl přesně k postranní lajně.

12:10

Luca Vettori na podání. Domácí odpovídají útokem Ben Tara kolem italského bloku.

11:10

Ve druhém setu rozhodně není nic rozhodnuto. Také Ben Tara chybuje na podání.

11:9

Chaumont si ale drží potřebné dvoubodové vedení. Kozamernik servíruje jen do sítě.

10:9

A už to je jen o bod. Jan Kozamernik dokázal přitvrdit na podání a trefil přesně roh kurtu. Mijajlovič pouštěl míč do autu, ale ten dopadl do hřiště.

10:8

Trentino se dostává do tempa i ve druhém setu. Lanza skvěle vytlouká domácí dvojblok.

10:7

Kovačevič pokračuje na servisu, tentokrát ale svou levačkou příliš nezaškodil. Lanza měl možnost snížit, ale poslal míč po nepřesné nahrávce jen do bloku.

9:7

Uroš Kovačevič na servisu. A hned to je bod pro hostující celek, Kovačevič zasáhl v poli a následně se útokem do zadní části prosazuje Lanza.

9:6

Louati trápí soupeře servisem i nadále. Nyní už se ale prosazuje Trentino po nečisté nahrávce domácího volejbalisty.

9:5

Yacine Louati pokračuje na servisu i po oddechovém čase. Francouzský smečař tentokrát zvolnil na podání, ale i tak je z toho bod pro domácí. Kozamernik se totiž v útoku neprosadil a to potrestal ze zóny číslo dva Ben Tara. Trentino si bere oddechový čas.

8:5

Chaumont vede při prvním technickém oddechovém čase o tři body. Kovačevič nyní udržel míč ve hře, ale následně útočil Lanza jen lehce do bloku a hosté se už nedokázali vykrýt.

7:5

A už to je o dva body. Louati opět nachytal tvrdým servisem Kovačeviče.

6:5

Yacine Louati přidal naopak hodně povedené podání a míč zapadl přesně k boční lajně. Kovačevič se za míčem jen podíval.

5:5

Ale francouzský celek se drží v kontaktu. Giannelli napálil své podání jen do poloviny sítě.

4:5

Gonzalez Panton na servisu. Giannelli výborně vyzval Lanzu k pipu a je to znovu bod pro hosty.

4:4

Brazilský blokař Eder Carbonera pokračuje na servisu. Domácí odpovídají tvrdým útokem Ben Tara do středu kurtu.

3:4

Carbonera na servisu. Louati bod z hlavního kůlu nedal, stejně ale dopadl i na druhé straně Kovačevič. Kozamernik byl také ubráněn, až Vettoriho dělovka po lajně je konečná.

3:3

Trentino ale kontroluje situaci a srovnává stav. Vettori se prosazuje z parádní nahrávce Giannelliho za hlavu.

3:2

Chaumont se ve druhém setu drží ve vedení i po servisu Lanzy. Louati propálil hostující bloky smečí z hlavního kůlu.

2:2

Mijajlovič se představil na podání. Lanza se opřel do útoku, ale libero domácího týmu skvěle zasáhlo. Vše ukončuje až pipu Kovačeviče.

2:1

Luca Vettori se také opřel do servisu. Následně boduje domácí celek po další chybě Vettoriho na útoku.

1:1

Ben Tara na servisu. Ten ale posílá míč jen daleko do zámezí.

1:0

Druhou sadu rozehrál servisem Jan Kozamernik. Slovinský reprezentační blokař našel Louatiho, následně měli hosté k dispozici bodovku, ale tu vyhodil do autu Vettori.

0:0

Začal druhý set.

17:25

První set skončil.

17:25

První sada jde jasně na konto Trentina. Nic na to už nezměnil ani technický servis Louatiho, následně dostal důvěru od Giannelliho Kovačevič, který z pipu ukončil první set.

17:24

Ještě jedno snížení pro francouzské mistry. Louati zaskočil servisem Lanzu a to trestá na síti Ben Tara.

16:24

První setbol je smazán! Jan Kozamernik přidal plachtící podání, ale domácí odpovídají po útoku Ben Tara do diagonály.

15:24

Devět setbolů pro Trentino! Gonzalez Panton se představil na podání, ale trefil jen pásku.

15:23

Kovačevič pokračuje na servisu. Tentokrát ale už jeho úder jde do autu.

14:23

Stále to je o devět bodů. Uroš Kovačevič se již tradičně opřel do servisu, poté útočil z hlavního kůlu jen do autu Louati.

14:22

Trentino si ale jde pro první dějství nekompromisně. Giannelli vybídl k útoku Lanzu a ten z pipu našel volný kurt.

14:21

Druhý bod v řadě pro domácí barvy. Saeta přišel z lavičky na podání a hned dokonale zaskočil soupeře. Vettori smečuje jen do bloku.

13:21

Chaumont se chce ještě nadechnout. Simone Giannelli dokázal opět najít Louatiho svým servisem, následně ale už bodující domácí z hlavního kůlu.

12:21

Trentino chce co nejdříve ukončit první sadu. Giannelli přitvrdil na podání, následně domácí útočili Ben Tarou jen do autu.

12:20

Série jednoho z nejlepších nahrávačů světa pokračuje. Giannelli poslal další kvalitní podání na stranu francouzského týmu. Po nepřesné přihrávce je pískán nečistý úder.

12:19

Simone Giannelli na servisu. Trentino přidává již devatenáctý bod blokem Kovačeviče na Ben Tara. Chaumont si bere ještě jeden oddechový čas.

12:18

Ale hosté stále kontrolují hru, nyní jim pomáhá i chyba soupeře na podání.

12:17

Zdá se, že se domácí dostávají pomalu do tempa. Carbonera dal tvrdé podání, ale odpovídá z hlavního kůlu Mijajlovič.

11:17

Trentino si ale hlídá v prvním setu luxusní vedení. Wassim Ben Tara zatlačil servisem, ale Kovačevič chytře vytlouká blok.

11:16

Chaumont snižuje. Po servisu Ben Tara smečoval jen do připravené obrany Lanza, následně sám Ben Tara přidává bod po útoku do středu kurtu.

10:16

A je tady druhý bod pro domácí. Ben Tara dokázal zatlačit servisem a nepřesný příjem pohlídal na síti Mijajlovič.

9:16

Po technickém oddechovém čase se představil na podání Filippo Lanza. Hostující kapitán našel Mijajloviče, poté ale domácí útočí z ruky Vandoorna.

8:16

Trentino vede při druhém technickém oddechovém čase o osm bodů. Po servisu Augieniera si hosté skvěle připravili pozici pro útok a ten proměnil Carbonera.

8:15

Až teď se prosazují bodově také domácí. Vettori našel servisem Mijajloviče, ten byl přesný na přihrávce a Ben Tara skóruje.

7:15

A ani další oddechový čas domácím nepomáhá. Luca Vettori se opřel do servisu a je z toho eso. Louati byl na přihrávce bez šance.

7:14

Luca Vettori za koncovou lajnou pořádně přiložil pod kotlem. Carbonera bodovku skládá středem sítě a Trentino vede v exhibičním tempu již o sedm bodů. Na to reaguje domácí trenér Silviano Prandi oddechovým časem.

7:13

Yacine Louati je na servisu. Lanza tentokrát narazil na blok, ale v útoku ho zastoupil Vettori.

7:12

Jan Kozamernik je na podání. Chaumont se prosazuje po útoku Louatiho po lajně.

6:12

Rozdíl ve skóre se zvyšuje. Kozamernik zatlačil plachtícím servisem, domácí museli jen odevzdat míč a to trestá nekompromisně středem sítě Carbonera.

6:11

Ale favorit zápasu rychle odpovídá. Gonzalez Paton se opřel do servisu, ale poté se prosazuje snadným útokem po lajně Lanza.

6:10

Uroš Kovačevič na podání. Ben Tara přidává povedený útok ze zóny číslo jedna.

5:10

A právě blokař domácího týmu je na podání. Uroš Kovačevič na první pokus neuspěl a musel ho tak nahradil v útoku Kozamernik.

5:9

Simone Giannelli pokračuje na servisu. Nyní už to vzal na sebe Louati, ale až Vandoorn boduje na středu.

4:9

Ani oddechový čas italský celek nezpomalil. Po servisu Simone Giannelliho útočil středem Vandoorn, ale znovu bez úspěchu. To na druhé straně pálí Vettori.

4:8

Mijajlovič na servisu. Srbský smečař chybuje za koncovou lajnou a oba týmy tak míří k prvnímu technickému oddechovému času.

4:7

Až teď se prosazuje také domácí celek. Ben Tara sice bod útokem nedal, ale Kovačevič dostal nahrávku na hlavní kůl a je zablokován.

3:7

Trentino i nadále uniká ve skóre. Eder Carbonera trefuje další eso, nyní mezi dva hráče.

3:6

A už to je o tři body. Carbonera přidal další kvalitní podání, následně se ustřeluje na středu sítě Vandoorn.

3:5

A právě Eder Carbonera byl na podání. Mijajlovič nestačil uhnout tvrdému servisu a je to bod pro Trentino.

3:4

Trentino si nyní už poradilo v útoku lépe. Po servisu Ben Tara útočil mnohem přesněji Carbonera.

3:3

Ban Tara za koncovou lajnou. Carbonera smečuje středem sítě jen těsně do autu.

2:3

Italský kapitán pokračuje na podání. Středem sítě domácí neuspěli, ale poté dostal ještě jednu šanci Mijajlovič a ten již boduje.

1:3

Práva Lanza je na servisu. Domácí přihráli jen nad pásku, kde si situaci pohlídal Kozamernik.

1:2

A prábě blokař francouzského týmu je na podání. Domácí měli k dispozici bodovku, ale tu nevyužili, následně vytlouká blok Lanza.

1:1

Vettori na servisu. Domácí srovnávají krok středem sítě, kde se prosadil Vandoorn.

0:1

Do prvního setu vstupuje na servisu francouzský celek Chaumont, konkrétně Yacine Louati. Trentino si ale bere první bod na svou stranu, Louati chybuje na podání.

0:0

0:0

Trenér: Silviano Prandi

Trentino Diatec: Giannelli, Partenio – Kovačevič, Hoag, Cavuto, Lanza (C) – Kozamernik, Zingel, Carbonera – Vettori, Teppan – Chiappa, De Pandis
Trenér: Angelo Lorenzetti

Rozhodčí: Onur Hosnut (TUR) – Dejan Rogič (SRB).

0:0

Trentino Diatec

Trentino patří každoročně k největším favoritům ve všech soutěžích do kterých zasáhne. Právě Trentino je posledním vítězem Ligy mistrů před nástupem ruské dominance, naposledy se ale italský celek radovat z nejprestižnější klubové trofeje radovalo v roce 2011.

V základní části italské nejvyšší soutěži pomýšlelo Trentino možná na lepší než čtvrtou pozici, ze které vstupuje do playoff. V posledním kole dokonce Trentino podlehlo Monze, která nastoupila i s dvojicí českých reprezentantů Michalem Fingerem a Donovanem Džavoronokem. Čtvrtfinálovou sérii s Veronou rozehrálo Trentino domácí těsnou výhrou v pěti setech.

V Lize mistrů bojovalo Trentino v základní skupině o prvenství s polským ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dvakrát ale patřil tiebreak právě Polákům a na Giannelliho, Lanzu, Kovačeviče a další tak zbylo druhé místo.

0:0

Chaumont VB

Francouzský mistr drží v domácí lize Ligue A druhé místo s jen jednobodovou ztrátou na lídra z Tours. Tým kolem zkušeného nahrávače Javiera Gonzaleze Pantona ale poslední zápas nezvládl, ve finále Francouzského poháru se musel senzačně sklonit před Tourcoingem 2:3 na sety.

V Lize mistrů Chaumont obstálo v těžké základní skupině C. Dvakrát svěřenci Silviana Prandiho nestačili na ruský Novosibirsk, jednou také na Dinamo Moskva, ale dvě cenné výhry nad polským Belchatówem poslali francouzské mistry do playoff.

0:0

Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce volejbalu. Prestižní Liga mistrů se nám přehoupla již do svého playoff! V prvním zápase osmifinálového dvojutkání přivítá francouzské Chaumont favorita na postup italské Trentino.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

3:2

Chaumont VB: Saeta, Gonzalez Panton (C) – Louati, Mijajlovič, Duquette, De Marchi – Jansen Vandoorn, Aguenier, Sinkkonen, Rodriguez – Ben Tara – Mouiel Trenér: Silviano Prandi

Trentino Itas: Giannelli, Partenio – Kovačevič, Hoag, Cavuto, Lanza (C) – Kozamernik, Zingel, Carbonera – Vettori, Teppan – Chiappa, De Pandis Trenér: Angelo Lorenzetti

Rozhodčí: Onur Hosnut (TUR) – Dejan Rogič (SRB)