Tipos Extraliga (SR)

HK DOXXbet Detva – HK Nitra

4:3

konec (0:2, 1:1, 3:0)

06.03.2018, 18:00 • Zimný štadión Detva • 49. kolo • Tomáš Lengyel (@TomiLengy) sk

Tipsport: 6.71 8.0 1.23 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Obrovská radosť pod Poľanou. Posledný tím tabuľky prekvapivo pokoril lídra súťaže. Nitra mala pritom všetko pod kontrolou. Po úvodnej tretine viedla o dva góly vďaka Mikúšovi so Slovákom. V druhej tretine síce prišlo zníženie Videlku, no Csányi vrátil hosťom pohodlný náskok. Zdalo sa, že Nitra nebude mať problém s tým, aby si postrážila vedenie v záverečnom dejstve, no opak bol pravdou. Sitnikov s Fekiačom vyrovnali v priebehu desiatich sekúnd a presný zásah Ščurka priniesol Detve historicky prvé víťazstvo nad Nitrou v Tipsport Lige. (20:18:13)

59:20

Martin Belluš mohol rozhodnúť zápas. Získal puk, zakončoval do prázdnej brány, ale nedokázal ju trafiť.

59:00

Domáci hokejisti dlho držali súpera ďaleko od brány Hacketta. Začala plynúť posledná minúta tretej tretiny.

58:20

Frederik Foltán je stále v bráne, pretože jeho spoluhráči sa nedokážu usadiť v útočnom pásme.

57:28

David Videlka výborne hľadal pred bránou korčuľujúceho Ladislava Ščurka, ktorý puk jemne tečoval, ale napokon neohrozil Frederika Foltána.

56:50

Nitrania nezvládli rozohrávku z obranného pásma. Puk smeroval pomedzi viacerých hráčov až na zakázané uvoľnenie.

56:26

Puk opustil hraciu plochu po jednom zo súbojov. Rozhodcovia nariadili vhadzovanie v strednom pásme.

56:00

Nitranom sa kráti čas na vyrovnanie. Favorit dopláca na nevydarený úvod tretej tretiny, keď trikrát inkasoval.

55:08

Jakub Ručkay mal napriahnuté na strelu z prvej, ale Michail Kuklev k nemu rýchlo dostúpil a nedovolil mu zakončiť.

54:20

Domáci fanúšikovia tlieskajú, pretože hráči Detvy bojujú o každý puk a chcú vydrieť víťazstvo proti Nitre. Čas hrá s nimi.

53:23

David Videlka sa zbavil brániaceho muža na pravom krídle, mohol prihrávať pred bránu, ale zvolil strelu, ktorú zneškodnil Foltán.

52:33

Juraj Milý vnikol do útočného pásma, ale nebolo to v súlade s pravidlami. Mladý útočník Detvy sa dostal do ofsajdu.

51:55

Momentálne sledujeme veľmi zaujímavý hokej. Nitra chce získať pod Poľanou minimálne bod, a tak vsádza všetko do ofenzívy.

51:10

Vitalij Sitnikov zostal po tvrdom zákroku ležať za bránou Nitry, ale hra pokračovala a jeho spoluhráči sa dostali do šance. Filip Surovka z pravej strany prestrelil bránu.

50:35

Jozef Sládok pod tlakom napádajúceho Tomáša Mikúša nedokázal vyhodiť puk, ale od nitrianskeho hráča smeroval mimo ľadovej plochy.

50:00

Do konca tretej tretiny zostáva desať minút. Detva má na dosah historicky prvé víťazstvo proti Nitre v slovenskej najvyššej súťaži.

49:35

Tutovka Detvy. Prudká strela Miroslava Macejka od modrej čiary sa odrazila od Frederika Foltána pred úplne voľného Davida Videlku, ale ten netrafil odkrytú sieť.

48:44

Ladislav Ščurko prežil nepríjemné dve minúty na trestnej lavici, pretože jeho spoluhráči sa museli brániť tlaku Nitry. Hostia však zlyhali v koncovke.

4:3

Branky a nahrávky: 29. Videlka (Ščurko), 41. Sitnikov (Surovka, Gachulinec), 41. Fekiač (Chovan), 45. Ščurko (Videlka, Murček) – 13. Mikúš (Milam, Mezei), 18. Slovák (Korím, Lantoši), 33. Csányi

HK DOXXbet Detva: Hackett (Nagy) – Mar. Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Vyskoč, Gachulinec – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Mat. Chovan, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Róth, Surový, Piačka.

HK Nitra: Foltán (Lawson) – T. Milam, Mezei, Rais, J. Milam, Rýgl, Ordzovenský, Pupák, Korím – Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Kutálek, Slovák, Blackwater – H. Ručkay, J. Ručkay, Macík – Csányi, Šiška, Lantoši.

Rozhodčí: Orolin, Snášel – M. Korba, Jobbágy.

07:58 DTV 2 Piačka, hákování
09:34 NIT 2 Blackwater, hákování
11:35 DTV 2 Belluš, hákování
12:52 NIT 0:1 Mikúš (Milam, Mezei)