28.02.2018, 20:45 • Semifinále • Martin Penker

Tipsport: 1.26 5.62 10.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek středečního večera a někdy příště opět na shledanou. (22:40:09)
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 15:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 7:8.
Dnešní utkání je za námi. Domácí byli po celý zápas lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 3:0. O branky se dnes postarali Berghuis, van Persie a Vilhena. Hosté se dnes dostali prakticky do jediné vážnější šance, kterou však neproměnili a navíc po známém pravidlu nedáš-dostaneš dostali branku na 2:0. Do finále nizozemského poháru tak postupuje Feyenoord Rotterdam, který se utká s AZ Alkmaarem. Ten porazil ve druhém semifinále Twente 4:0.

90+2

90+1

Haps se chtěl zapsat mezi střelce dnešního utkání po střele z velkého úhlu. Jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.

90+1

Rozhodčí nastavuje ještě 2 minuty.

90

Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání

89

Domácí jsou stále aktivní směrem dopředu a snaží se dát další branku.

87

Chirivella vyslal na branku střelu z hranice vápna, která však skončil vysoko nad brankou.

86

Hosté drží míč na svých kopačkách.

84

84. Tonny VILHENA - 3:0

84

Feyenoord právě vstřelil branku!
Domácí vedou už 3:0! TONNY VILHENA převzal míč poblíž hranice vápna. Následně se uvolnil přes jednoho z obránců, poté naznačil střelu a uvolnil se přes dalšího protihráče. Poté už vypálil ke vzdálenější tyči a zvýšil vedení svého týmu na tři branky.

83

Nepovedený centr jednoho z domácích hráčů z levé strany hřiště skončil jen v moci brankáře.

81

Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Robin van Persie, přichází Jens Toornstra.

80

Vilhena se dostal zcela osamocen ke střele uvnitř vápna soupeře. Střelecký pokus mu ale nevyšel tak, jak si představoval a míč tak skončil pouze v moci Branderhorsta.

79

Berghuis se snažil prostřelit Branderhorsta elegantně patičkou z malého vápna, ale tento pokus mu příliš nevyšel a míč tak skončil v moci hostujícího brankáře.

78

Ogbeche dostal příliš dlouhý pas za obránce a míč tak skončil pouze v zámezí.

77

Van Persie se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.

76

Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Kevin Diks, přichází Bart Nieuwkoop.

74

Robin van Persie byl blízko druhé brance v dnešním utkání, ale nakonec střelou ke vzdálenější tyči minul soupeřovu branku jen o milimetry!

73

Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Mo El Hankouri, přichází Ismail Azzaoui.

72

Domácí se teď dožadovali odpískání malé domů, ale rozhodčí zůstává v klidu a nechává hru pokračovat dále.

70

Domácí teď zahrozili ve vápně soupeře, ale nakonec z toho souboje vyšli vítězně hostující obránci, kteří zažehnali nebezpečí své branky.

69

Lachman napřáhl ke střele z obrovské dálky. Jeho slabý pokus ale neohrozil Jonesovu branku.

68

Domácí si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a o míč tak přišli. Konkrétně to byl van Persie s Berghuisem.

66

Boëtius přišel o míč na hranici vápna soupeře a dopředu tak vyrážejí hosté.

65

Tento rohový kop se jim ale vůbec nepovedl a hrát tak mohou hosté.

64

Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.

63

Wijnaldum se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou opět domácí.

62

Berghuis vyslal na branku slaboučkou střelu poblíž vápna soupeře, se kterou Branderhorst neměl větší potíže.

61

Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Karim El Ahmadi, přichází Renato Tapia.

61

Hra se nyní pohybuje zhruba ve středu hřiště.

60

60. Robin van PERSIE - 2:0

60

Nedáš-dostaneš! Domácí se dostali po nepovedeném rohovém kopu hostů do protiútoku, který střelou do odkryté branky zakončil ROBIN VAN PERSIE!

59

Tento rohový kop nadělal domácím obrovské problémy, ale nakonec Jones nadvakrát dokázal zlikvidovat dvě stoprocentní šance hostů!

58

Hosté budou zahrávat rohový kop, který na levé straně hřiště vybojoval Ogbeche.

57

Jorgensen dostal příliš nepřesnou přihrávku za obránce a míče se tak ujímají hosté.

56

El Ahmadi ještě musel být ošetřen na hrací ploše, ale už míří za pomezní čáru a vypadá to, že bude i nadále pokračovat ve hře.

55

El Ahmadi se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí penaltu opět neodpískal.

54

Hosté byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně rozehrál k Dankerluiovy.

53

Centr Boëtiuse z levé strany skončil jen u jednoho z obránců.

52

Van Persie dostal do vápna od Berghuise fantastický oblouček. Na míč ale nakonec zhruba o půl kroku nedosáhl, a ten tak skončil jen v zámezí.

51

Berghuis poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, ale míč skončil jen u jednoho z protihráčů, neboť ve vápně nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

50

Míč však od rohového praporku skončil pouze v rukavicích Jonese.

50

Hosté budou zahrávat rohový kop.

49

Ogbeche si tak dlouho hrál s míčem poblíž vápna soupeře, až o něj přišel.

48

Haps se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale jeho pokus zblokoval jeden z obránců do zámezí.

47

Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.

46

Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Thom Haye, přichází Bartholomew Ogbeche.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
První poločas je za námi. Domácí v prvním poločasu určovali tempo hry a jasně svého soupeře přehráli. V 21. minutě dokonce dokázali vstřelit branku, kterou vsítil po pěkném centru Hapse Berghuis. Hosté se v první půli prakticky k ničemu nedostali a zaslouženě tak prohrávají 1:0.

Držení míče: 68% – 32%
Střely celkem: 10 – 2
Střely na branku: 3 – 0

45+2

45+1

Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště, a tak to vypadá, že oba týmy půjdou do kabin za stavu 1:0.

45+1

Rozhodčí nastavuje ještě 1 minutu.

45

Diks centrem z pravé strany našel pouze vyběhnuvšího Branderhorsta.

45

Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.

44

Haps nepřesným centrem z levé strany našel jen jednoho z hostujících obránců.

42

Hostům se ale tento přímý kop vůbec nepovedl a míč tak nakonec skončil jen v moci brankáře Jonese.

41

Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Jop van der Linden, přichází Giliano Wijnaldum.

41

Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře.

40

Byl to van der Linden, který už je za pomezní čárou a vypadá to, že nebude moci dále pokračovat ve hře.

39

Jeden z hostujících hráčů má nějaké zdravotní potíže a musí tak být ošetřen.

38

Diks poslal do vápna centr z pravé strany. Ve vápně si ale dávali přednost El Ahmadi s van Persiem a nakonec tak z toho bude jen odkop od branky.

36

Hosté si ale mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.

35

Hosté jsou po delší době u balonu a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

34

Haps se snažil projít s míčem podél levé postranní čáry přes dva obránce. Přes jednoho se mu to sice podařilo, ale druhý jej zastavil.

32

Hosté se zatím v dnešním zápase prakticky k ničemu nedostali. Domácí kontrolují hru a jsou převážně u míče oni.

30

Haps se ocitl ve velké šanci, když k němu propadl míč ve vápně soupeře. Jeho následný střelecký pokus ale skončil vysoko nad brankou.

28

Jeden z domácích hráčů byl faulován u pravé postranní čáry a k míči se tak dostávají opět domácí.

27

Diks se ocitl v ofsajdu a hrát tak mohou hosté.

26

Následný rohový kop vyboxoval mimo vápno Jones.

25

Haye se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale van der Heijden jeho střelecký pokus zblokoval do zámezí.

24

El Ahmadi dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

23

Jorgensen se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svým střeleckým pokusem netrefil soupeřovu branku.

21

21. Steven BERGHUIS - 1:0

21

Domácí se dostávají zaslouženě do vedení! Domácí rozehráli přímý kop na krátko. Haps poté poslal do vápna přízemní centr, který se dostal až k STEVENU BERGHUISOVY, a ten se tvrdou střelou k bližší tyči nemýlil. Branderhorst si sice na míč sáhl, ale nedokázal mu zabránit v cestě do sítě.

20

Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z třiatřiceti metrů.

19

Sol se dožadoval pokutového kopu po souboji uvnitř vápna domácích, ale rozhodčí ani pro hosty pokutový kop neodpískal.

18

Hosté se poprvé v dnešním utkání usadili na delší dobu s míčem na polovině soupeře.

17

Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

15

Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.

14

El Ahmadi se dostal po zblokovaném centru ke střele zhruba na hranici pokutového puntíku. Jeho tvrdý střelecký pokus však zablokoval jeden z obránců. Domácí se poté dožadovali pokutového kopu, neboť si mysleli, že obránce zasáhl míč rukou. Rozhodčí však situaci viděl jinak a pokutový kop tak neodpískal.

13

Vilhena napřáhl ke střele těsně za hranicí vápna soupeře. Jeho střelecký pokus však skončil jen v náručí Branderhorsta.

12

Berghuis se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře. Rozhodčí však pokutový kop nepíská!

11

Diks poslal do vápna centr z pravé strany, ale míč skončil jen u jednoho z obránců.

10

Následný rohový kop nenadělal hostům větší potíže.

9

El Ahmadi se dostal k míči uvnitř vápna soupeře jak slepý k houslím. Nakonec však jeho dobrou střelu z otočky dokázal Branderhorst vyrazit do zámezí!

8

Heerkens se vysunul až na hrot, kde však dostal přihrávku do ofsajdu, a tak musí rychle spěchat zpět na svou pozici stopera.

8

Krajní obránce domácích Haps se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho tvrdý pokus po zemi nakonec skončil jen těsně vedle levé tyče Branderhorstovy branky!

7

Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.

6

Po nepřesné přihrávce van Beeka skončil míč jen u Branderhorsta, brankáře hostí.

5

Van Persie si zabíhal za obránce, ale od svého spoluhráče dostal příliš nepřesnou přihrávku, kterou ukořistil jeden z obránců.

4

Vilhena se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hosté tak u míče zůstanou i nadále.

3

El Ahmadi poslal do vápna příliš přetažený centr z pravé strany a k míči se tak dostávají hosté.

2

Přízemní centr Dikse z pravé strany hřiště skončil pouze u van der Lindena.

1

Domácí kombinují s míčem na vlastní polovině.

1

Poslední 3 vzájemná utkání

Feyenoord – Willem II 5:0
Feyenoord – Willem II 1:0
Willem II – Feyenoord 0:2
Willem II Tilburg

Willem II začal taktéž v 1/32-finále, kde se utkal s CSV Apeldoorn. Willem II potvrdil v tomto zápase roli favorita a zvítězil 4:2. Poté Willem II přivítal na svém hřišti Heerenveen, se kterým to neměl vůbec lehké, ale nakonec dokázal zvítězit těsně, 2:1. Vítezný gól vstřelil v 61. minutě Sol. V osmifinále přivítal Willem II na svém hřiště druholigový Waalwijk, který porazil jasně, 3:0, 2x se v tomto utkání trefil Sol. Ve čtvrtfinále se Willem II trápil s Rodou, se kterou hrál po devadesáti minutách 2:2. V prodloužení navíc také branka nepadla a na řadu tak přišli penalty, ve kterých byli šťastnější právě domácí, kteří proměnili všech pět penalt. Za hosty zahodil tu pátou N'Denge.

Feyenoord Rotterdam

Feyenoord začal svou pouť Nizozemským pohárem v 1/32-finále, kde se utkal s Den Haagem. Zápas to byl velice vyrovnaný až do 74. minuty, kdy se prosadil Berghuis. Hosté šli poté v 81. minutě do deseti, když se nechal vyloučit Gorter, který fauloval ve vlastním vápně jednoho z protihráčů. Kramer pokutový kop proměnil a Feyenoord tak zvítězil 2:0. V 1/16-finále poté narazil na AVV Swift. Feyenoord potvrdil roli favorita a zvítězil jasně, 4:1. Swift navíc také dohrával zápas o desíti, když se už ve 12. minutě pakoval to sprch Gabel. Následně už přišlo osmifinále, ve kterém Feyenoord dokázal přehrát Heracles 3:1, po dvou brankách Berghuise. Ve čtvrtfinále poté přivítal Feyenoord na svém hřišti silné PSV. Feyenoord ale i tento zápas zvládl lépe, když zvítězil 2:0.

Feyenoord – PSV 1:3
Feyenoord – Heracles 1:0
Vitesse – Feyenoord 3:1
Feyenoord – Groningen 3:0
Venlo – Feyenoord 1:0
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky u dnešního semifinálového zápasu KNVB Beker (Nizozemský pohár) mezi Feyenoord Rotterdam a Willem II Tilburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.