76:78

konec (17:20, 48:37, 56:54)

23.02.2018, 17:00 • Skupina F • Jan Prošek

Tipsport: 2.56 15.0 1.57 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Český tým zvládl důležitý zápas, na půdě Bulharska proměnil domácí celek 78:76 a je stále neporažený. Další duel hraje český celek na území Islandu. Bulharsko skvěle sehrálo druhou část hry, později ale na kvalitní výkon nenavázalo.

39:58

Dva trestné hody pro Bulharsko, i kdyby je soupeř proměnil, vyrovnáno nebude. Fauloval Šiřina. Marinov první proměnil s jistotou, druhý ne. (76:78)

39:53

Marinov fauloval, dva trestné hody. Jaromír Bohačík proměnil první pokus a druhý taky. (75:78)

39:51

Logicky přichází oddechový čas pro Česko. (75:76)

39:50

První pokus neproměnil, druhý ano. (75:76)

39:50

Balvín fauloval, dva trestné hody. Teď to bude hodně o taktice. Janev má k dispozici dva trestné hody. (74:76)

39:41

Blake Schilb dává koš za dva body, výborně! Česko vede o dva body a soupeř si bere oddechový čas. (74:76)

38:52

Bohačík v tlaku zakončoval, ale minul koš. (74:74)

38:44

Vyoral fauloval, dva trestné hody. Vaklinov proměnil jen jeden, znovu je vyrovnáno. (74:74)

38:29

Marinov fauloval, dva trestné hody pro Balvína. První hod povedený, druhý ne. (73:74)

38:16

Bulharsko předvedlo útočný faul, a tak hraje Česko. (73:73)

38:05

Pumprla se dopustil útočného faulu, rozehrává tak soupeř. (73:73)

37:57

Je vyrovnáno, prosazuje se Janev. Následně si Česko bere oddechový čas. (73:73)

37:32

Dva trestné hody pro Bulharsko. Bohačík fauloval, Marinov proměnil jen jeden. (71:73)

37:15

Bost fauloval, dva trestné hody. Jaromír Bohačík dává oba pokusy. Česko vede o tři body. (70:73)

36:52

Tři minuty před koncem čtvrté čtvrtiny dává koš za tři body Janev, rozdíl jediného bodu. (70:71)

36:36

Tomáš Vyoral výborně po bleskové akci dokázal zakončit za tři body a Česko si bere vyšší vedení zpět. (67:71)

36:08

Marinov dává koš za tři body, jeho pokus zapadl přesně do koše. (67:68)

35:50

Skvěle! Ondřej Balvín dává koš za dva body. Česko vede o čtyři body a Bulharsko si bere oddechový čas. (64:68)

35:29

Vangelov se dopustil faulu, dva trestné hody pro Česko. Balvín první pokus proměnil a druhý ne. (64:66)

35:01

Český tým znovu vede. (64:65)

34:50

Jaromír Bohačík dostal k dispozici dva trestné hody, které proměnil. (64:65)

33:57

P. Marinov se znovu probojoval do střelecké pozice, ale neuspěl. (64:63)

33:44

Marinov vybojoval míč, dostal se do střelecké pozice a přesně zakončil. Bulharsko vede. (64:63)

33:15

Marinov pokusem za tři body bleskově odpovídá a je sníženo na rozdíl jediného bodu. (62:63)

33:00

Jaromír Bohačík dává krásný koš za dva body. (59:63)

32:55

Oddechový čas pro Česko. (59:61)

32:45

Další českou akci vedl Blake Schilb, jehož pokus za tři body byl tentokrát nepřesný. (59:61)

32:04

Schilb dává koš za tři body a Česko vede! Český tým se po dlouhé době dostává do vedení. (59:61)

31:48

Vojtěch Hruban neuspěl z dobré střelecké pozice. Jeho rána nebyla vůbec špatná, ale chyběla přesnost. (59:58)

31:16

Další Bulharskou akci vedl Marinov, ale ani tentokrát nezapadl míč do koše. (59:58)

30:52

Georgijev se propracoval z podkošové oblasti do střelecké pozice a neuspěl. (59:58)

30:26

Navíc to bylo s faulem a český hráč proměnil. (59:58)

30:26

Širina našel Schilba, jehož trojka zapadla přesně za tři body. Je sníženo. Výborně. (59:57)

30:17

Marinov dává koš za tři body, skvěle začal tým vedený jako domácí. (59:54)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (56:54)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (56:54)

29:52

Palyza zakončoval nepřesně pokus za tři body. (56:54)

29:30

V poklidném tempu se tato část hry dohrává. (56:54)

29:17

Dimitrov fauloval, dva trestné hody pro Česko. Schilb dává oba trestné hody. (56:54)

29:00

Minutu před koncem čtvrtiny minul koš Dimitrov. (56:52)

28:29

Na druhé straně také nepovedený hod za tři body. Marinov minul koš. (56:52)

28:07

Znovu zakončoval Schilb, ale tentokrát pokus za tři body končí mimo koš. (56:52)

27:44

Ivanov fauloval, dva trestné hody pro Česko. Bylo by dobré je proměnil a Schilb dává oba pokusy. (56:52)

27:24

Marinov oba pokusy zkušeně proměnil, dva snadné body. (56:50)

27:24

Nyní se český hráč dopustil faulu, dva trestné hody pro Marinova. (54:50)

27:18

Z velké dálky to zkoušel Vojtěch Hruban, jehož projektil ale končí mimo koš. (54:50)

27:00

Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí čtvrtině a domácí se dostali do šance, kterou nezakončili. Byl to Janev, jehož projektil byl nepřesný. (54:50)

26:38

Je sníženo na rozdíl čtyř bodů, nyní se prosadil z podkošové oblasti Patrik Auda. (54:50)

26:11

Marinov se protlačil do střelecké pozice, jeho pokus za tři body se odrazil zpět do hry. (54:48)

25:53

Oba týmy střídají, do hry nastupují Balín za Audu a Marinov za Bosta. (54:48)

25:41

Šiřina zakončoval za tři body, jeho pokus byl hodně nepřesný. (54:48)

25:21

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí čtvrtině a Kostov dává po Bostově pasu koš za dva body. (54:48)

24:52

Krásná rána za tři body zapadla přesně do koše, prosazuje se Šiřina. (52:48)

24:28

Bost zakončoval z dobré pozice, levou rukou ale minul koš. (52:45)

24:01

Skvěle nyní zasáhl do hry Jaromír Bohačík, který dobrým pohybem zastavil akci soupeře. (52:45)

23:33

Šiřina našel Kříže, jehož pokus zapadl do koše. Dva body pro Českou republiku. (52:45)

23:25

Hostující Kostov se propracoval do střelecké pozice. Zkoušel to za tři body. (52:43)

22:57

Probíhá třetí minuta třetí čtvrtiny a Jaromír Bohačík dává koš za dva body po bleskové akci. (52:43)

22:30

Krásná rána po pěkné akci a jejím autorem je Bost. (52:41)

22:09

O devět bodů vede Bulharsko, prosazuje se Vangelov. (50:41)

21:53

Balvín nyní minul koš z dobré střelecké pozice, balon končí mimo. (48:41)

21:04

Vojtěch Hruban dává koš za dva body. Dobrý vstup českého týmu do druhé poloviny zápasu. (48:41)

20:39

Domácí Marinov minul koš hodem za tři body. První velká šance Bulharska. (48:39)

20:16

Balvín dává koš za dva body, navíc to bylo s faulem. Jenže český hráč trestný hod neproměnil. (48:39)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (48:37)
Druhá čtvrtina vůbec českému týmu nevyšla, a tak prohrává po prvním poločase 37:48.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (48:37)

19:57

Kříž dává koš za dva body. (48:37)

19:55

Vyoral nepřesně zakončoval za tři body. (48:35)

19:32

Nepřesný hod za tři body body končí mimo. Autorem střely byl Kostov. (48:35)

19:08

Jaromír Bohačík dává koš za tři body, Česko se po dlouhé době dokázalo prosadit. (48:35)

18:51

Krásná rána Georgieva zapadla přesně do koše. (48:32)

18:46

Bulharsko si vyžádalo oddechový čas. (45:32)

18:38

Bost se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus za tři body nebyl přesný. (45:32)

18:25

Osobní chyby se prosadil Dimirov, tři trestné hody pro Česko. Peterka proměnil první trestný hod, druhý také a i třetí pokus byl povedený. (45:32)

18:01

Další body pro tým vedený jako domácí. Bost dává koš za dva body. (45:29)

17:55

Jaromír Bohačík neuspěl z podkošové oblasti. Česko se nemůže dostat do tempa. (43:29)

17:42

Bost dává krásný koš za tři body. (43:29)

17:15

Marinov S. našel Marinova P., který snadno zakončoval. Bulharsko vede o jedenáct bodů. (40:29)

17:00

Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé čtvrtině. (38:29)

16:44

Janev fauloval Bohačíka, dva trestné hody. Jaromír Bohačík první pokus proměnil a druhý taky. (38:29)

16:21

Česká obrana nyní byla v problémech, využil toho Bost, jehož pokus zapadl přesně do koše. (38:27)

15:57

Nyní už Marinov uspěl, a tak navyšuje náskok svého týmu na devět bodů. (36:27)

15:50

Marinov ani jeden trestný hod neproměnil. (34:27)

15:50

Oddechový čas pro Česko. (34:27)

15:50

Kříž podle sudích se dopustil nesportovního chování, přidržel soupeře za dres. (34:27)

15:34

Marinov po Bostově pasu za tři body uspěl. Bulharsko navyšuje své vedení. (34:27)

15:24

Tomáš Vyoral se prosazuje po pěkné akci. (31:27)

15:08

Marinov našel Bosta, jehož pokus zapadl přesně do koše. Blesková akce. (31:25)

14:56

Trestný hod za Hrubanovu technickou chybu. A proměnil, náskok týmu, který je veden jako domácí, se navyšuje. (29:25)

14:56

Bost a Hruban v souboji a český hráč fauloval soupeře. (28:25)

14:34

Palyza to zkoušel za tři body, ale jeho hod se odrazil zpět do hry, míč nedokázal dorazit Kříž. (28:25)

14:06

Dost našel spoluhráče, Vaklinov dává koš za dva body. Bulharsko vede. (28:25)

13:40

Dimitrov se znovu dostal do střelecké pozice a dostává své barvy do vedení. (26:25)

13:21

Dimitrov využil drobného zaváhání českého týmu, dostal se do šance, kterou snadno proměnil. (24:25)

12:56

Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice. (22:25)

12:40

Marinov vybojoval míč, a pak se dostal do zakončení, které snadno proměnil. Koš za dva body. Oddechový čas pro Česko. (22:25)

11:58

Ivanov se vůbec poprvé dostal ke střele za tři body a uspěl. (20:25)

11:35

Šiřina dává koš za tři body. Jeho pokus zapadl přesně do koše. (17:25)

11:06

Dlouhou dobu se čekalo na první koš, dává jej Auda. (17:22)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (17:20)
Po první čtvrtině vede Česko jen o tři body. Česku nevyšel závěr této části hry.

10:00

První čtvrtina skončila. (17:20)

09:47

Dimorov po krásné akci dává koš za dva body, je sníženo. (17:20)

09:32

Georgijev fauloval, dva trestné hody pro Česko. První hod proměnil, druhý ne. (15:20)

09:17

Georgijev dává koš za tři body, jeho první střela v zápase končí košem. Je sníženo. (15:19)

08:55

Dimitrov nepřesně zakončoval za tři body. (12:19)

08:39

Patrik Auda dává koš za dva body, na poslední chvíli dokázal zakončit. (12:19)

08:14

Georgijev nechal míč Ivanovovi, který celkem snadno zakončoval za tři body. (12:17)

07:57

Bulharsko si vyžádalo oddechový čas. (9:17)

07:45

Jaromír Bohačík, v pohodě hrající, dává další koš za tři body. Využil pas Pumprly. (9:17)

07:08

Vaklimov se dopustil útočného faulu, rozehrávají tak hráči v modrém. (9:14)

07:00

Probíhají poslední tři minuty hry v první čtvrtině. (9:14)

06:49

Marinov fauloval českého hráče, dva trestné hody pro Česko. Kříž první pokus neproměnil, druhý ano. (9:14)

06:19

Znovu se Bulharsko dostalo do zakončení, ale Bost minul koš. (9:13)

06:11

Kostov další pokus za tři body, ale balon doskočil Balvín. (9:13)

05:58

Schilb to zkoušel za tři body, ale neuspěl. (9:13)

05:42

Z velké dálky to zkoušel Bost, jehož hod byl znovu nepřesný. (9:13)

05:40

Balvín přenechal míč Křížovi, jehož hod postrádal přesnost. (9:13)

04:56

Bavlín dává koš za dva body, Česko navyšuje své vedení. (9:13)

04:41

Dost to zkoušel za tři body, ale jeho pokus končí mimo koš. Česko stále vede. (9:11)

04:18

Česko si bere zpět své vedení, Kříž našel spoluhráče, a tak mohl Vojtěch Hruban zakončovat. (9:11)

04:08

Bost dává po Kostově pasu koš za tři body a je vyrovnáno. (9:9)

03:44

Balvín fauloval, dva trestné hody pro Bulharsko. Kostov první pokus neproměnil, druhý už ano. (6:9)

03:35

Vyoral dává koš za tři body, výborná akce. (5:9)

03:25

Kostov dává koš za tři body, také Bulharsko proměnilo hod za tři body. (5:6)

03:08

Po dobré Křížově pasu se prosazuje hodem za tři body Jaromír Bohačík. (2:6)

02:39

Marinov se propracoval do zakončení a z podkošové pozice se prosazuje. (2:3)

02:20

Bohačík otevírá skóre. Hod za tři body zapadl přesně do koše. (0:3)

02:11

Bleskovou akci vedl nyní Kostov, ale jeho projektil byl nepřesný. (0:0)

01:51

Kostov se nyní dostal ke střele z velké dálky, jeho pokus ale postrádal přesnost. (0:0)

01:33

Oba týmy hrají hodně opatrně, ani jeden celek nechce chybovat. (0:0)

01:23

Vangelov se propracoval k zakončení, jeho hod za dva body postrádal přesnost. Na první koš se čeká. (0:0)

00:54

Další nepřesné zakončení za dva body, tentokrát to zkoušel Vyoral, ale neuspěl. (0:0)

00:37

Hrubanův pokus za tři body byl nepřesný. Od obroučky se míč odrazil zpět do hry. (0:0)

00:18

Do první šance se dostal Bohačík, ale jeho pokus byl zblokovaný. Marinov to byl, kdo zblokval míč. (0:0)

00:01

Zápas začíná. (0:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)
Bulharsko se na úvod skupiny utkalo s Finskem, kterému ve dramatickém utkání podlehlo 80:82. Druhý skupinový duel se Bulharsku povedl, poradilo si s Islandem 77:74. Na svém kontě má tři body a v tabulce je třetí.
Česko odehrálo ve skupině F dva zápasy a ještě neprohrálo. Nejprve si poradilo s Islandem 89:69, a pak přehrálo také Finsko 64:56. Národní tým České republiky vede svou skupiny se čtyřmi body.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního mužského basketbalu. V tomto zápase k kvalifikace MS proti sobě nastoupí Bulharsko a Česko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

76:78

Bulharsko: Bost, Georgiev, Marinov P., Janev, Velikov, Vaklinov, Vangelov, Kostov, Ivanov, Marinov S., Marinov M., Dimotrov

Česko: Auda, Vyoral, Pumprla, Hruban, Schilb, Balvín, Siřina, Peterka, Bohačík, Sehnal, Palyza, Kříž