Pohár Billie Jean Kingové (krytý tvrdý povrch)

konec Slovensko – WTA 2:1

11.02.2018, 15:08 • Jakub Kocourek (@kubikocourek) sk

Tipsport: 1.65 2.18 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:4

Klobúk dole pred výkonom Jany Čepelovej. Tá vynikajúcim prvým servisom na telo svojej súperky využíva hneď prvý mečbal v zápase a Nataliu Vichľancevovú zdoláva bez väčších problémov dvakrát 6:4!

5:4

Jana Čepelová bola v tomto geme dve loptičky od víťazstva, no svoj triumf bude môcť potvrdiť pri vlastnom servise, na ktorom do týchto chvíľ nemala väčšie problémy.

5:3

Slovenku po kvalitnom servise delí v tejto chvíli už len jediný gem od zisku mimoriadne dôležitého bodu pre slovenský fedcupový tím.

4:3

Natalia Vichľancevová bola opäť pri vlastnom servise v miernych problémoch, no pre seba mimoriadne dôležitý gem získava napokon na svoju stranu.

4:2

Čepelová ide do vedenia o dva gemy, keď Natalia Vichľancevová spravila mimoriadne lacnú chybu na sieti a v podstate tak darovala tento gem Slovenke.

3:2

Jana Čepelová víťazne zovrela päsť a berie svojej súperke servis, keď opäť zmenila rytmus výmeny, na čo Natalia Vichľancevová zareagovala len nevynútenou chybou. Slovenka ide do vedenia vedenia 3:2 v druhom sete a pevnými nohami tak kráča za dôležitým bodom pre slovenský tím.

2:2

Napriek tomu je z toho ale aspoň ďalší bezproblémový gem na strane Jany Čepelovej, ktorá tak vyrovnáva stav druhého setu.

1:2

Je tomu tak, Ruska zaznamenáva zatiaľ najjednoduchšiu hru na podaní a znova sa dostáva do vedenia v druhom sete. Na servis však teraz pôjde Jana Čepelová.

1:1

Jana Čepelová hrá ale v obrovskej psyhickej pohode a tento gem ukončuje svojim vôbec prvým esom v zápase.

0:1

Natalia Vichľancevová už ale ďalšie komplikácie nepripúšťa a druhý set tak otvára na svojom servise úspešne.

6:4

Vynikajúci prvý servis na záver len podčiarkuje takmer bezchybný výkon Jany Čepelovej v prvom sete. Slovenka hrala mimoriadne inteligentne, čakala na svoju príležitosť a napokon dokázala v najdôležitejšom momente získať servis svojej súperky. Pri vlastnom podaní pritom Slovenka strácala len minimum fiftínov.

5:4

Tak sa to predsa podarilo! Natalia Vichľancevová netrafila loptičku svojou bekhendovou časťou rakety tak, ako by si predstavovala, Jana Čepelová jej tak berie podanie a v nasledujúcom geme tak pôjde podávať na zisk prvého setu!

4:4

Jana Čepelová pokračuje v koncetrovanom výkone a ôsmu hru úvodného setu ukončuje presným forhendovým víťaznýcm úderom od základnej čiary.

3:4

Ruska pridáva ďalší kvalitný servis, za ktorým sa Slovenka mohla len s obdivom obzrieť a znova si tak berie na svoju stranu vedenie v prvom sete tohto zápasu.

3:3

Prvýkrát Slovenku o čistý gem síce obralo jastrabie oko, no to Čepelovú nerozhodilo a tá šiesty gem prvého setu ukončila ďalším víťazným úderom.

2:3

Vichľancevová ale v najdôležitejších momentoch dokáže vytiahnuť mimoriadne nepríjemný prvý servis, ktorý jej pomohol aj v závere piateho gemu prvého setu.

2:2

Je to dobré. Zo strany slovenskej reprezentantky sme na servise zatiaľ nevideli žiadne väčšie zaváhanie, čo je do ďalšieho priebehu zápasu veľmi dôležité.

1:2

Natalia Vichľancevová to napokon, síce s veľkými problémami, ale zvláda a po troch gemoch v prvom sete tak pokračujeme bez brejku na jednej či druhej strane.

1:1

Aj Jana Čepelová zvláda svoj úvodný gem na podaní a vyrovnáva tak stav prvého setu na 1:1. Na podanie ide Natalia Vichľancevová.

0:1

Ruska nezaváhala pri svojej prvej hre na servise a pokerne pohodlne sa dostala do vedenia v prvom sete.