Vhazování (%): 55 – 45
Hity: 28 – 27
Přesilová hra: 2/3 – 1/4
Trestné minuty: 15 – 13
Senators porazili Devils 5:3 a zaznamenali tak třetí výhru z posledních čtyř zápasů. Třemi kanadskými body se o to zasloužil útočník Matt Duchene. Brankář Craig Anderson pochytal 30 ze 33 střel soupeře.
Důležitým momentem utkání byl gól Zacka Smitha v poslední minutě druhé třetiny. Domácí se tím dostali do vedení 5:2 a Devils již stačili v závěrečné periodě pouze snížit.

59:48

Hoffman vyhazuje tak, aby to nebylo zakázané uvolnění, Sens to již zvládnou!

59:34

Střelecký pokus Butchera od modré čáry míjí tři tyče.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:55

Boyle vyhrál buly, touš ale nyní míjí do neutrální zóny.

58:46

Tak co vymysleli John Hynes a jeho asistenti? 1 minut a 14 vteřin před koncem třetí třetiny se vhazuje mezi hole Smithe a Boylea po pravici Craiga Andersona. Branka Devils samozřejmě prázdná.

5:3

Branky a nahrávky: 14. Hoffman (Duchene, E. Karlsson), 15. DiDomenico (Ceci, Dzingel), 19. Duchene (Hoffman, Claesson), 29. White (Chabot, Duchene), 40. Z. Smith (Pageau, Burrows) – 2. Zajac (Noesen), 31. Hall (Zacha, Palmieri), 46. Palmieri (Zacha, Wood)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Oduya, E. Karlsson (C), Ceci, Phaneuf (A), Chabot, Borowiecki, Claesson – Hoffman, Duchene, White – Dzingel, Pageau, DiDomenico – M. McCormick, Z. Smith (A), Pyatt – Pääjärvi, Burrows.

New Jersey Devils: Kinkaid (29. Läck (C)) – A. Greene (C), Vatanen, J. Moore, Severson, Butcher, Lovejoy, Müller – Hall (A), Hischier, Bratt – Wood, Zacha, Palmieri – Coleman, Zajac (A), Noesen – Boyle, Stafford.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Jake Brenk – Derek Nansen, Devin Berg

Diváci: 13 991

01:57 NJD 0:1 Zajac (Noesen)
11:55 NJD 2 Coleman, hrubost
13:02 NJD 2 Palmieri, vysoká hůl
13:35 OTT 1:1 Hoffman (Duchene, E. Karlsson)
14:33 OTT 2:1 DiDomenico (Ceci, Dzingel)
18:58 OTT 3:1 Duchene (Hoffman, Claesson)